borec999

Vydarený animák s peknou animáciou, zaujímavým príbehom a aj pár podarenými vtípkami. Nestáva sa mi často, že by ma bavil film kde ma nezaujme a miestami sa mi až protiví hlavná postava. V Autách to tak bolo, ale v konečnom dôsledku mi to vôbec nevadilo, pretože všetko vynahradili Mater, Doc, Luigi a ďalšie vedľajšie postavičky z Kardanovej Lhoty. Od Disneyho a Pixaru som videl aj lepšie kúsky, ale vzhľadom na to že animáky nepatria k mojim obľúbeným žánrom išlo o príjemné prekvapenie. Ak hľadáte oddychovku, pri ktorej sa deti zabavia a niečo z toho budú mať aj dospelí, tak Autá by mohli byť správnou voľbou. 75% ()

Frankie

Ach... Kinematografická nádhera prostoupená laskavostí, vstřícností a láskou, že se jednomu až může zatočit hlava. Chvěji se vzrušením co nám Pixar chystá převyprávět v budoucnu. ()

!Borec!

V první řadě se musí samozřejmě pochválit animace, která musela být vytvářena s nesmírnou pečlivostí. Taková grafika se jen tak nevidí. Už jen vzhledem snímek zvedá svoji hodnotu a upoutá vás detaily, s kterými si tvůrci dali opravdu záležet...Menší děti zaujme spíš vizualizací než dějem a pro ty větší jsou určeny hlavně vtipy, které se nápaditě hodí k čupr autíčkám...stejně nejlepší byl luigi s ferrarim :) ()

hudryhudry

Filmy od Pixarů mě nikdy moc netáhly, takže jsem od Aut nečekal nic převratného. Ovšem s předčasným soudem tohoto filmu jsem se velmi mýlil. Film byl humorný, výpravný, byla zde i láska, nenávist, přátelství... Lasseterovi se potařilo natočit vysloveně mnohogenerační film, který se líbí jak 5ti letému dítěti tak 60ti letému dědovi. Musím především vyzdvihnout úžasnou animaci, bez které by Auta jistě nazískaly takovou popularitu. ()

klúčik

Pekný počítačový film. Dokonalá grafika, výborný zvuk, ktorý vyvoláva zimomriavky. Celkom slušný scenár a dobrá hudba. Dávam 90%. ()

BluT

Auta od pixaru jsou beze sporu jeden z nejlepších animovaných filmů posledních let. Příběh je vtipný, hlavní postavy nejsou nudné a najdeme i romantickou zápletku. Porsche se zamiluje do závodního autta! Komu by se tohle nelíbilo.. ()

Han22

Nejúžasnější animák roku 2006. Pixar mi opět dokázal, že jejich filmy prostě válcují Dreamworks, Disneyho a všechny další firmy. První co člověka praští do očí je animace, která hravě strká do kapsy všechno co vzniklo v roce 2006 (těším se co od Pixaru uvidím dalšího). Krajina, město, závodní okruh, všechno jako živé; auťáky vypadají prostě tak, jak by vypadaly auta, mít oči, pusu a mluvit :-) Když člověka pustí okouzlení animací, uvědomí si, jak je úžasně vymyšlený celý tenhle svět - žádný zvířátka které mluví a lidé jim nerozumí, ale regulérní svět kde existují jen auta a který by (pokud v tom člověk nezačne šťourat) mohl v pohodě fungovat. A dále to šlape jako po másle. Pixaři udělají přesně do detailu vymyšlené postavy, s neuvěřitelnou lehkostí nahodí ve správný moment legrační scénku, gag, honičku, dojemnou scénu i romantiku. A tím vším se jako niť proplétá x-krát viděný příběh o namyšlencovi, kterého nucený pobyt mezi přátelskými vidláky změní v lepšího "člověka". A přesto ten příběh nepůsobí lacině ale svěže. Prostě úžasná záležitost v každý okamžik filmu. ()

islanzadi

Krása! Dokonalá pohádka! Už tu byly ryby chovající se jako lidi, tak proč ne auta. Z velkoměsta, kde stále někdo někam spěchá do Kardenové Lhoty, kde naopak nikdo nic neřeší. Nádhera. Jinak příběh klasika, z rozmazleného fracka se stane docela fajn kluk. Jenomže i z toho obyčejného příběhu se s pomocí vhodných doplňků dá vykouzlit nádherný film, který může být pro všechny věkové kategorie. A upřímně i když Blesk má určité své kouzlo u mě vítězí s obrovským náskokem Burák. Většího šaška jen tak nenajdete. A scéna s traktory je nepřekonatelná. ()

Bobek15

Pixar sa opäť vytiahol! Po takých kreslených hitoch ako Príbeh hračiek 1 či 2, Hľadá sa Nemo alebo Príšerky s.r.o., prichádza do kín s novým filmom Autá. Asi najcharakteristickejšou črtou filmu, by mohla byť (opäť) výborná animácia, čím si Pixar len posilnil svoju povesť spoločnosti produkujúcej najkvalitnejšie 3-D animáky. Autíčka sú neskutočne rozkošné a (hlavne) pre deti budú určite nesmiernym lákadlom. Personifikácia takisto vyšla dokonale. Každému z áut boli priradené určité ľudské vlastnosti, dobré či zlé, a charaktery, ktoré sa počas celého filmu formovali. Najväčšiu zmenu však, samozrejme, pozorovať u hlavného hrdinu - Blesku McQueena. Tým som sa však aj nepriamo dostal k miernemu negatívu filmu. Približne v polovici sa film začne uberať chodníčkami moralizovania a výchovného pôsobenia najmä na tých najmenších. Na tom by nebolo nič zlé, keby to však nie je také rozsiahle a na úkor gradácie rozbehnutého deja s pomerne rýchlym tempom. Ale aj napriek tomu o nude nemožno hovoriť. Film baví každú sekundu jeho takmer 2-hodinovej stopáže (čo je však na rozprávku možno príliš a mohlo by sa javiť ako problém u detí) a už úvodný pretek napovedá skvelú zábavu. Výbornú atmosféru efektne dotvárajú melodické rozprávkové tóny orchestra, ale aj vhodný výber pesničiek. Takisto nie je núdza ani o množstvo gagov a vtipných scénok. Dlho by sa dalo polemizovať, komu bol viac nový film od Pixaru, Autá, namierený: deťom či dospelým. Bezpochyby je to však veľmi príjemná oddychovka pre celú rodinu a zároveň aj oživením, ktoré hollywoodska animovaná tvorba po zbabraných prepadákoch, ktoré v rokoch 2006 a 2005 do kín uviedla, potrebovala ako soľ. ()

CSSML

Povedený animovaný film s morálním poučením vhodný především pro dospělé. On humor, co se tu provozuje, není zrovna vhodný pro děti. Navíc některé scény jsou dost úchylné, když si na místě aut představíte lidi. ()

iXtr3m3

Jasné, že ako filmmaniak som film poznal roky rokúce, ale popravde som si ho prvý raz pozrel až dnes s dcérkou, ktorá konečne začína trošku dorastať do tejto zábavy, aj keď dĺžka filmu ju celkom potrápila. Neskutočné, že dvanásť rokov stará snímka má tak dokonalú grafiku. Normálne som žasol, ten film by obstál aj v súčasnosti a to bez problémov. Pekná myšlienka a poučenie do života, pekné spracovanie, skvelá hudba, atmosféra, adrenalín, emócie, všetko. Teším sa na pokračovania a to som prosím "dospelák". :) ()

Zagros

Snímek Auta u mě má dva zásadní problémy. Nikdy mě nebral automobilový sport a ani auta obecně. Ty pro mě slouží jen jako dopravní prostředek. Nikdy jsem je neobdivoval, ani jsem v mládí netoužil mít sporťák. Druhým problémem je, že jsem film viděl až jako dospělý. Necítím žádnou nostalgii a nevybavují se mi ani žádné nadšené vzpomínky. Z těch dvou důvodů jsou pro mě Auta jen dalším průměrným animákem. Řemeslně je to dobré, ale opět jde jen o dokola se opakující příběh, postavy, emoce, stejná klišé… navíc pro mě v neatraktivním prostředí. Následující díly pojedou Auta už beze mě. ()

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

27.09.2008

Čtyřka Pirátů přece jen bude

Čtyřka Pirátů přece jen bude

05.03.2008

Alespoň to tak vypadá podle plánů studia Disney na rok... 2011. Ano, zatímco my pořád netrpělivě vyhlížíme největší trháky léta 2008, Hollywood už plánuje premiéry na období, které nám připadá jako… (více)