Llano Estacado jako by bylo nejméně pohostinným místem na slunci. Přes tuto vyprahlou poušť musí projet kryté vozy přistěhovalců směřujících na Západ. Čeká je tu nejedna útrapa – nejen žhavá výheň, ale i Supové. Tak si říkají bandité, kteří přepadávají vysílené osadníky, aby se zákeřnou lstí zmocnili jejich majetku. Vinu pak svalují na hrdý indiánský kmen Šošonů. Mladý syn lovce medvědů Baumanna, Martin, společně s Vinnetouem a Old Surehandem chtějí toto místo zbavit jeho věčného prokletí. Je to však úkol nad jiné obtížný... Film Mezi supy vznikal jen několik týdnů po dokončení předchozí mayovky v produkci společnosti Rialto Film, druhého dílu centrální trilogie Vinnetou – Rudý gentleman. Původně měl ve vyprávění po boku indiánského náčelníka figurovat jeho chrabrý přítel Old Shatterhand v podání Lexe Barkera, ale pak se producentovi Horstovi Wendlandtovi podařilo angažovat Stewarta Grangera, hollywoodskou hvězdu předchozího desetiletí proslavenou snímky jako Doly krále Šalamouna a Scaramouche. Již hotový scénář byl následně přepracován, aby se druhou hlavní postavou vedle Vinnetoua stal doposud opomíjený hrdina z Mayových knih Old Surehand. Také štáb doznal změn, když se Wendlandtovi naskytla možnost spolupracovat s Alfredem Vohrerem, jenž byl do té doby smluvně vázaný s firmou Constantin, pro kterou točil veleúspěšnou sérii adaptací kriminálek Edgara Wallace. Postavu ústřední krásky tentokrát ztvárnila mezinárodně známá hvězda Elke Sommerová a part rozhodného a odvážného mladého muže si zopakoval Götz George. Vedlejší part náčelníka Šošonů Vokadeha zase představuje první větší indiánskou roli Gojka Mitiće, jenž v předchozích vinnetouovkách figuroval povětšinou jako kaskadér a o dva roky později si získal popularitu ústřední rolí v indiánce Synové Velké medvědice. Mezi supy se stejně jako předchozí mayovky stalo hitem, navzdory faktu, že skalní fandové série na film již v době jeho premiéry koukali skrze prsty. Vedle absence Lexe Barkera, je také popouzel fakt, že Stewart Granger k mayovskému mýtu přistupoval s legrací a nadhledem, neboť coby herec, jenž prošel řadou béčkových hollywoodských produkcí, neměl vůči německo-jugoslávským produkcím iluze. (Česká televize)

papuchalk

Tohle je bohužel docela špatné provedení jinak docela zajímavé knížky, která je dodnes uváděná jako jedna z nejvýznamějších Mayových knížek. Duch Llana Estacada se liší od ostatních Mayovek, podle kterých se natáčely ty slavnější filmy, a měla daleko lepší předpoklad, aby se podle ní natočil výborný film. Zatímco třeba knížky Vinnetou a Poklad na stříbrném jezeře jsou slepence různých, volně na sebe navazujících příběhů, novel, se všemi možnými hrdiny a postavami, z čehož  potom natočit jeden celovečerní film muselo být docela náročné, tak Duch Llana estacada je daleko ucelenejší román s jedním konkrétním příběhem, podle kterého natočit dobrý film nemůže být tak složité, protože už to celé napsal do scénáře autor za vás. A přesto se to nepovedlo, což je mi opravdu záhadou, a je to fakt škoda, protože jako dítě jsem tuhle knížku zhltnul v napětí, a nedalo se přestat číst. Dodnes pamatuju scénu z knihy, kdy se na probíhající písečnou bouři a na zvířeném prachu díky zapadajícímu slunci promítly stíny postav banditů jedoucích na koních, do nepřirozených rozměrů. Opravdoví duchové pouště. Wau to bolo niečo! ()

paddy35

Podle mě jedna z nejlepších mayovek po éře čtyř nejlepších Vinnetoů (Poklad na stříbrném jezeře, Vinnetou, Vinnetou: Rudý Gentleman, Vinnetou: Poslední výstřel). Sice už to prostě není ono, ale tu kvalitu si to drží. Navíc Stewart Granger je podle mě lepší herec než Lex Barker a Pierre Brice dohromady. ()

PanPyzamo

Čím další pokračování. Tím je to horší. Vlastně to ani tak neplatilo u předešlého filmu, který mi přišel jen lehounce slabší. Tohle už ale bylo o poznání o dost horší. Old Shatterhand nikde. Jeho absence filmu hodně ubírá. Bez něj to není ono. Místo něj přichází na scénu Old Surehand, který pro mě ani z daleka není tak dobrý, jako Old Shatterhand. Zápletka opět na základě banditů, proti kterým se bojuje. To, že se to celkem opakuje mi ani tak nevadí. Největší problém je již zmiňovaný Old Surehand, který prostě nezaujal a scény s ním byly pro mě spíš na obtíž než radost. Co jsem chválil u předešlých filmů byla atmosféra, která zde sice je opět, ale ne až tak dobrá. Za všechno prostě může postava Old Surehand. Za mě nadprůměrný film, který bych doporučil jen a pouze fanouškům série. 6/10 ()

JesterKruger

O Vinnetouovském pokračování jménem Mezi supy můj děda nikdy moc nemluvil, jelikož to podle něho není tak dobré, jako ostatní díly, názory mu krást nebudu, ale moje city si dovolí nesouhlasit. Tento díl, i když jsem ho viděl po delší době než předchozí díly, je jeden z těch tří mých nejoblíbenějších dílů ze série Vinnetou (Ostatní zbylé dva jsou Poklad na stříbrném jezeře a Vinnetou: Rudý Gentleman). Tento díl mě natolik baví, že si těch pět hvězdiček naprosto zaslouží. Film nenudí, baví, a také zajímá. Jsem opravdu hodně překvapen z tohohle dílu, i když jsem na něm nevyrůstal od mala. Já vyrůstal na Díly kterými jsou: Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou, Vinnetou: Rudý Gentleman, Old Shatterhand, Vinnetou: Poslední výstřel. ()

petrce

Sice to nedosahuje kvality klasicke ctyrky, ale proti jinym dilum to je porad velmi slusna mayovka a navic dost zabavna :-). ()

Nataniel73

Celkom slušný western vzhľadom k tomu, že v ňom absentuje Old Shatterhand i nejaký zmysluplný príbeh. Dej má však dobré tempo a väčšinou nenudí. Páči sa mi predstaviteľ Old Surehanda ako to celé poňal s nadhľadom a zmyslom pre humor. Zhruba tak nejak som si ho predstavoval pri čítaní knižiek od Karla Maya. Spolu s mladým Baumanom to herecky ťahajú a dobre im sekunduje aj sympatická blondýna. Záver filmu sa vydaril, najmä scénka jak Vinnetou odbachne falošného misionára. Scenár je síce tak trochu detinský, ale v týchto filmoch ide skôr o zábavu ako o nejaké umenie. 60% ()

quokam

Tento film hodnotit nemohu, bo Duch Llana Estacada je ma nejoblibenejsi mayovka a toto je jakasi vykuchanina. Jako jo, uznavam, nelze to jinak, ale je to rozdil jako zazit ziveho medvěda a medvěda vypreparovaneho v muzeu. Tutiz nejsem objektivni. ()

Jasmín

Tento díl z Vinnetouových dobrodružství pořád ještě jde. Sice je to dějově pořád o tom samém, ale dá se to. Jen mě dostává, jak tam hrají (mezi bandity i klaďasy) pořád ti samí herci, ačkoliv už byli v předchozích filmech několikrát zabiti ...... až na Terence Hilla :-) a chtěl bych vidět Surehanda, jak ve skutečnosti trefí od pasu letící šíp proti němu o střelecky přesných výkonech na poskakujících koních nemluvě. ()

r.a.s.l

Trochu horší než u nás v TV v 90tých letech stále omýlané díly, ale pořád je to mayovka romantická, krásná a nezapomenutena doba.. Nikdy se nevrátí.... pohádka mládí.... ze všech pohádek... ta nejhezčí.... ()

Mirinko171

Nedávam odpad len preto, že na Mayovi som vyrastal ( mám na mysli knihy ). Dej a postavy tohto "filmu" je v podstate nejak matne a okrajovo pospájaný z 3 majoviek a to Syn Lovca Medveďov a Duch Llana Estacada a Old Shurehanda, vznikol l totálny guľáš, dej tvoria absolútne nelogicky pospájané scény, ku všetkému otrasne natočené, trapas strieda trapas, až som nestíhal krútiť hlavou čo za p..inu z toho vyrobili. Totálny prepadák. ()

Jorge K

Mezi supy je doslova volný pád, to je černý pátek, tenhle film je první katastrofa v západní řadě. To, co na plátně předvedl Stewart Granger v roli hlavní postavy Old Surehanda, je doslova fraška už v tak slabém filmu. Do otrávení opakovaná trapná gesta a trapné natahování jeho pušky je k uzoufání. Děj je v podstatě o ničem, základní osnova byla vyplněna jakousi vatou, která moc nelepí, alespoň Pierre Brice dostal určitou šanci tuhle pohromu ustát, ostatní nemají co hrát a mluvit. Velká škoda, popojedem. ()