Slibná kariéra u pořádkové policie, potomek na cestě, půjčka na nový dům od rodičů: vše se v Marcově životě podle všeho ubírá správným směrem. Pak se ale na policejní akademii objeví jeho nový kolega Kay. Společný trénink jako by do Marcova života přinesl závan svěžího vzduchu – a on sám poprvé pocítil náklonnost k muži. Marc, rozpolcený mezi důvěrně známým světem a novými neznámými pokušeními, ztrácí kontrolu nad svým životem. Zažívá volný pád, ze kterého nebude mít prospěch nikdo. A ze všeho nejméně on sám. (Bontonfilm)

mclovin077

Až na to ošklivě znějící "Ich liebe dich" tak je to velmi povedený film o tom, že si člověk uvědomí co ztratil až o to fakt přijde... ()

Galahad

Silný kafe! Obdivuji oba hlavní hrdiny, jak tohle dokázali zahrát a nesmím zapomenout na Katharinu Schüttler, její herecký výkon byl 'einfach fabelhaft' a její mimika ... vražedná. ()

SamanthaM.M

Nádherný film, len ten koniec to zabil. Posledný dvadsať minút bolo riadne nahovno, až kým som sa nedozvedela, že producenti plánujú natočiť pokračovanie. Potom by to už stálo za tých päť hviezdičiek. ()

Veronica27

Film byl hezky natočen a věřím, že dostat se do takové situaci musí být docela bláznivé a náročné na emoce a chování.Rozum a nebo srdce ? Dost těžká volba.Filmy s touhle tématikou moc nemusím, ale jelikož Max Riemelt patří mezi mé oblíbence, je to prostě takový mazel, tak jsem se podívat musela, navíc na Hanno Kofflera byl taky docela hezký pohled,no každopádně jsem zvědavá na dvojku :-) ()

EpsilonZet

Oba hlavní představitelé byli tak přesvědčiví, až jsem měla občas pocit, že se dívám na dokument. I kvůli tomu vedle nich ostatní herci, kterým nebyl připsán vůbec žádný charakter (ani nezaujímali žádná stanoviska, krom toho, že byli vesměs homofobní), působili jako pěst na oko. Těhotná manželka je klišé až na půdu, protože podvádět těhotnou je větší drama - ta je ovšem tak nezajímavá, že to našemu policejnímu chlapákovi snadno odpustíte. Svým způsobem jde o hodně emocionální pornofilm. Některé scény chcete přeskočit a některé hltáte. Chemie tady funguje na výbornou, takže oba chlapce podezírám z homosexuality, nejen té filmové, i když musím uznat, že mám za sebou vážně horký letní den a teplé mi připadá úplně všechno. Ke Zkrocené hoře bych to nepřirovnávala, kluci z Volného pádu dostali o dost horší scénář a navíc si ke konci filmu nenechají narůst ohavné kníry ( to oceňuju nejvíc). Hodně se tady mluví o lásce, v kurzu je slovíčko PUSSY, což zní z PUSY toho blonďáka naprosto rozkošnicky. Dala bych čtyři hvězdy, ale připadá mi to vzhledem k poselství, které film přináší, trochu nadhodnocené. (Mimochodem, to zní nějak takhle: "Když běháš pomalu, prožij svůj coming out a běhej rychleji.") Nadšeně si tenhle film cpu do škatulky "guilty pleasure." Díky, Lacante. ()

strom-z

naprosto skvělá chemie mezi ústřední dvojicí, překvapilo mě po zhlédnutí, že jsou oba hetero:) jinak nicméně co se scénáře a dalších postav týče poměrně průměr. ()

dawnie

Tak tohle Němci zvládli fakt skvěle. Pořád mi nejde do hlavy, jak se Stephenovi Lacantovi povedlo natočit tenhle film tak, aby se vyhnul všem klišé, které číhají na každým kroku. Z příběhu jde hrozná síla - hlavně díky hlavní dvojici Koffler-Riemelt, která je jedna z nejúžasnějších a nejuvěřitelnějších, které jsem za poslední roky viděla. Nejen, že jsou to oba krásný chlapi a z každý jejich společný scény jde celej ohňostroj jisker, ale zahráli to naprosto nepatosně, civilně a donutili mě se vcítit do jejich dilemat a neustále se přelévajících pocitů. Pořád se odkrývaly nový patový situace, někdy bylo možný ukázat na bad guye (homofobové z policejní akademie), ale někdy prostě ne (Markova manželka, která se chovala taky úplně pochopitelně). Prostě jo, tady se povedl moc dobrej festivalovej film. Amen. Totiž pussy. ()

zolo

Tak klobouk dolů! Tady klaplo skutečně vše. Skvělý námět zpracovaný do reálného příběhu, výborní herci, kterým jsem věřil opravdu každé gesto, žádná moralitka, žádná klišé, skvěle zasazená hudba, spíše úsporné dialogy... to vše napomohlo jednoznačně kvalitnímu výsledku. Vše nádherně zapadlo do sebe. Přirovnání s "Brokeback mountain" není přehnané. Možná Freier Fall není tak průlomový a tak "hollywoodský", ale určitě je srovnatelný. V neposlední řadě mě tento film utvrdil, že německá gay kinematografie se nemá vůbec za co stydět. ()

TaNya_

Tak přece jen mě Německo překvapilo. Teda já ten film objevila kvůli Maxovi, kterej mi tady naprosto bere dech. Přiznávám, sledovat dva neuvěřitelně pohledný chlapy mezi kterýma to tak vře bylo pohlcující. Každá scéna, ať už erotická nebo ne, přímo vyzařovala až skoro elektickej náboj a přitom byl celej ten vztah podán nenuceně a bez zbytečnýho přikrášlování. Chci mít tak intenzivní vztah jako ti dva. Věřila jsem jim každou sekundu. A víte co, trochu tomu u hodnocení přidám, sice to není plných pět hvězd, ale nějak se mě to dotklo. ()

Homerking

Marc Borgmann je mladý policista který žije štastným životem, má těhotnou přítelkyni s kterou má brzy uzvařít manželství a zdá se že má vše co si normální chlap může přát, jeho život se ale obrátí vzhůru nohama když naváže homosexuální poměr s kolegou Kayem který se nedávno přidal k Marcově policejnímu sboru. Napínavé drama se solidní zápletkou které určitě zaujme. Můj oblíbený německý herec Max Riemelt opět potvrdil svoje kvality a troufnu si říct že po Napole se jedná o jeho druhý nejlepší výkon. ()

Felisr

Jak tohle proboha může někdo srovnávat se Zkrocenou horou? Film z testosteronem nabitého prostředí zásahovky, kde hlavní hrdina 3/4 filmu stráví kouřením cigaret, což má asi vyjadřovat rozervanost jeho duše... Nelíbila se mi hudba, obsazení, když to srovnám s jinými coming out filmy, tak tenhle byl asi nejslabší. ()

ondey

Další z příběhů coming outovejch průšvihů. Tentokrát ale německy, policejně a komorně. A rozhodně jde o jednu z lepších možností v rámci světový kinematografie. Ale zas na druhou stranu, všechno už jsme někde viděli a konec známe od začátku. Radost udělá aspoň Max Riemelt, kterej i v dospělosti dokazuje, že zahraje cokoli. ()

martinkaziki

Zkrocená hora nasadila filmům o lásce dvou můžů vysokou laťku. Tahlu německou verzi beru jako lepší průměr. Herecké výkony i příběh nebyli špatné, ale taky nijak zvlášť přesvědčivé. Některé situace se mi zdály až nelogické a nepravděpodobné, prostě to někdy tahalo za vlasy. ()

Luciee113

Velice hezky natočené. Ten zmatek citů je tak opravdový, že je až neuvěřitelné, jak to těm hercům věřím. Smekám. ()

Plangitta

Když Němci netočí komedie nebo pohádky, je to skoro vždycky výhra. V tomto případě to platí dvojnásob, i když jsem dlouho váhala jestli se mám na tento film vůbec podívat. Marc Borgmann, který má život zdánlivě dobře nalajnovaný jednoho dne potká při výcviku kolegu Kaye ke kterému se při výcviku zachoval jako strašný machr. Ale pak se mu omluvil, a pak si v klídku zahulili trávu a zablbli v bazénku. Marc má ale těhotnou přítelkyni a zařizují si darovaný byt. Při dalším výcviku se rozhodne Kay Marca svést a co čert nechtěl, Marcovi se to líbilo. Marc si to nechce přiznat a přítelkyně, která není blbá a všimla si už od začátku, že není něco v pořádku. Ke Kayovi se Marc dál chová jako blbec. Kay mu pak nabídne další ,,běhání v lese" a tím započne (klasická) nevěra. Marc potom dvojí život nezvládá s narozením potomka vlastně vztah končí. Potom Marc žárlí, když razie narazí na Kaye v gaybaru. Když Kay Marcovi řekne, že ho miluje, tak to byl konec všeho, protože ani potom se Marc nedokáže rozhodnout jestli bude nadále s Bettinou nebo jestli bude s Kayem. Že film skončil jinak než happyendem, tím mě velice potěšil i když jsem ke konci brečela. ()

viruscrack

Nechci soudit, ale drama z teto komunity me fakt nicim neoslovilo. Naprosto o nicem film. Vhodne leda pro uchylaky, co cekaji, jak si to dva zacnou nekde v praci nebo ve spitale. Vagni, bez ducha, bez poradneho deje.... Neztracejte cas! ()

Psychotic17

Vlastně by to bylo průměrné drama, kdyby se to nazabývalo tím, čím se od roku 2005 snad žádný film nezabýval. Koukatelné, jen doporučuji udělat to, co jsem udělal já: sledovat to 2x zrychlené. Tolik němých "atmostférických" scén jsem dlouho neviděl. 55% ()