sskrblik

V podstatě každá věc se dá logicky vysvětlit. Možná až na počet členů Kelly Family a Padesát odstínů šedi.Teď už by mě zajímalo jak asi dopadne nová role ve které Mekota ztvární bobra. Z jiného soudku - zase tak zlé to nebylo, ale je to tuctové jak pouličník ratlík, kterého majitel odkopl. Skrblík: s pokračováním nepočítám. Mekota: No ty vole ty si snad děláš prdel. ()

Unnamed

První polovinu filmu jsem se výsostně bavil a dostával záchvaty smíchu... bohužel mám ale podezření, že to nebylo původním záměrem tvůrců. Celkový příběh v podstatě o ničem, scénář byl otřesný (ale díky tomu scény a dialogy často taky dosti komické, což je velké plus). Druhá polovina byla již velká nuda, závěr filmu pak melodramatické utrpení. 2* ()

Angelic-77

Dvě hodiny dlouhá hloupost, u které jsem se maximálně tak občas zasmál a to při přehlídce těch nejprovařenějších a nejhloupějších klišé, jaké si jen dovedete představit. V tomto veledíle totiž najdete ty největší kýče červené knihovny, všechny pěkně pohromadě. Jelikož nejsem dívka/žena/gay, podléhající důkladně promyšleným marketingovým lákadlům, tak jsem nečetl knihu a po tomhle filmovém zážitku bych si dal facku i za to, že bych si troufl na něco takového jen pomyslet. S klidnou duší mohu prohlásit to, o čem jsem se do teď mohl pouze domnívat - 50 Shades of Grey je nemožně bezduchá, hloupoučká soap opera. Hodnotím jí jednou hvězdičkou pouze za úsměvné momenty, jež popisuji na začátku svého komentáře a možná taky trochu z úcty k těm milionům žen na celém světě, které tenhle primitivní ohňostroj kýče a klišé tak strašně z nějakého logicky nevysvětlitelného důvodu milují :-). ()

VanTom

Romantické až na půdu; ovšem vzhledem k tomu, co jsem o tom slyšel a čekal, víceméně příjemně překvapilo. Velmi lehké BDSM praktiky působily jen jako neviňoučká hra - jeden se furt omlouval, druhá hihňala, a přitom se nepřiměřeně zveličovaly, protože mají zakrývat jakési patologické trauma z minulosti. Úvodní seznamování, poznávání (a sepisování smlouvy) probíhalo svižně, vtipně a zamilovaná hlavní dívčina mi přišla strašně fajn; její váhání k pohlednému miliardáři však bylo stěží opodstatnitelné, i když by se mu z úzkého pohledu "čisté ženy dotýkající se nemravných a zapovězených stránek sexuality" asi nemělo divit. Podání souloží jako "klipů na písničku" pak přispívalo pouze k zdlouhavosti a celkové vyprázdněnosti, vyrovnávané zase profesionalitou filmového řemesla (především povedenou hudbou Dannyho Elfmana); jinak co do množství erotiky nebylo k mému zklamání překonáno snad ani třetí Slunce, seno. 5/10 ()

Blue.Poison

Jako vážně? Tohle někoho bere? A v tomto případě opravdu nemyslím vzrušení sadistickou zábavou v "herně". Film je plný naprosto tupě vygenerovaných a prázdných frází. Asi to mělo být rádoby drsné, silné a zároveň vzbuzovat emoce, ale bohužel.. Vzbuzuje to spíš výsměch. ()

Sany33

Asi nikoho neprekvapí, že nie som fanúšikom knižnej predlohy nakoľko sa hrdo hlásim k nežnejšiemu a to mužskému pohlaviu. Kniha vyšla s R-kovým ratingom vďaka masochistickej brutalite pri posteľnom harašení, na čom ja nevidím nič zlé, akurát nechápem ako sa na tom dá založiť celovečerný film, nie to ešte 600 stranová kniha. Ale entity s dostatkom fantázie si s týmito pár vlhkými stranami určite vystačia. Čo sa týka filmu, nebol na zahodenie. Milenecké duo bolo sympatické a dalo a dalo sa im uveriť, že sa do seba zakukali. V skratke blbka sa rozhodla urobiť rozhovor s magnátom, rachli sa do seba akurát blbka nevie že magnát má určitú traumu z detstva, kedy sa na ňom vozila jeho opatrovateľka a on teraz po nej prebral túto nemilú úlohu a teda vozí sa na svojich mileneckým partnerkách. Na tom by nebolo nič zlé akurát do hry už vchádzajú city, vôľa pretvoriť zabehnutú rutinu a neustáli kontrast medzi láskou a rozumom. Ale povedzme si na rovinu ak by sme tieto charakterové vlastnosti do filmu nezakomponovali išlo by nanajvýš o druhotriedne porno, zato ale s dobrým námetom. 55% ()

Elleannie

Krom dvou listů, které mi přečetla kamarádka, jsem se ke knize nijak nedostala a popravdě jsem ani neměla chuť ji číst, ale po zhlédnutí filmu se chuť ke čtení dostavila, takže možná jednou.. každopádně jsem tušila jen zhruba, do čeho jdu, k mému milému překvapení ve filmu byly taky vtipné scény, velmi podařené. Je všeobecně známo, že celý obsah nevímkolikset stránkové knihy nejde namáčknout do jednoho filmu, je to prostě o výběru, a mně se to líbilo (každému se líbí něco jiného, chápu, že někomu mohla nějaká scéna chybět). Četla jsem, že si fanynky představovaly jiného hlavního hrdinu, ale podle mě to Jamie Dornan zahrál skvěle, líbila se mi i Dakota Johnson, kterou jsem viděla hrát poprvé. Na jedné straně charisma, panovačnost a bolest, na té druhé stydlivost a nevinnost, oba to ztvárnili skvěle, chemie fungovala. Erotické scény nebyly lascivní a přespříliš detailní, ale zároveň dokázaly navést k další představivosti (klidně jich mohlo být více). Překvapivě byl celý film o trochu více romantičtější, než jsem čekala. BTW: Je opravdu velmi vtipné číst si některé komentáře, zvláštní, jak si někteří myslí, že čím více sprostých přívlastků použijí, tím budou asi zajímavější či co.. ()

Gallagher

Nudný, nezajímavý a špatně natočený příspěvek do žánru červené filmové knihovny. Průměrným hercům bez charismatu se příliš nedaří zachránit kýčovité drama o dívce a chlapci různých sexuálních/životních chutí a až se budou na konci roku zase udělovat Zlaté maliny, myslím si, že máme favorita. Příležitostní návštěvníci kina sice neschytají takový výprask jako náročnější diváci, kteří budou s postupem času proklínat každou minutu trávenou u tohoto povrchního filmu. Důtky, bičíky a kožená pouta měly zůstat na stránkách knižní předlohy. ()

Mr.Dogman

S tímhle filmem se zacházelo jako s brakem už měsíce před tím, než se oznámilo, že bude vůbec natočený, což je fakt trochu nespravedlivý. Jo, knížka asi nebude novej Zola a vlastně i věřím tomu, že je to brak. To ovšem neplatí o jejím filmovém zpracování. Díky precizně zvládnutému marketingu jsem se rozhodl zajít do kina, protože ano, byl jsem zvědavý. Pod nátlakem chytrolínských kritiků jsem od filmu čekal naprostou katastrofu. A hle, ona to byla naprosto povedená "romantická komedie," téměř stejná, jako každá jiná! Vždyť tam všechno funguje úplně stejně, jako v každé jiné hollywoodské pohádce a navíc to má ještě zajíamvý sexuální spin. A když říkám, že funguje, tak ano, opravdu je to zábavné, svižné a hlavně vtipné. Ono tomu totiž neuvěřitelně pomohlo, že se autoři filmu rozhodli nebrat se vážně a vlastně si z toho BDSM udělat tak trochu srandu. A přesně tahle odlehčená atmosféra společně s vyladěným soundtrackem a zajímavou kamerou udělali z Fifty Shades of Grey neobyčejně obyčejnou, lehce nadprůměrnou romanťárnu. ()

Evandulik

Film nebol taká až taká katastrofa, ako niektorí píšete, priam sa idete posrať. Slušné obsadenie (veľký obdiv Dakote za nahé scény), dobrý soundtrack, o príbehu by sme mohli pomlčať. 2 hodiny mi ubehli veľmi rýchlo, avšak na konci mi ostala v hlave veta vypustená dámou v rokoch sediacou o rad vyššie ,,a to je všetko,,?! Čiže bez wau efektu priemer, niektoré scény nelogické, ale sú dorovnané tými posteľovými. Ženám sa páči, lebo si seba predstavujú v Anastasiinej koži (niektoré po prílet vrtuľníkom, iné by mali rady aj klobásy na zadku). A chlapom leží v žalúdku, lebo vedia, že oni budú tie megerá, ku ktorým sa večer ich ženy vrátia a ani zďaleka nebudú ako Christian. P.S.: nepodľahla som túžbe zohľadniť to, ako sa ženy rôzneho veku a vzdelania narvali do kina, zaplnili všetkých 600 miest a skvele sa bavili....(bolo bo nadbytkom estrogénu, pohárikom sektu, vypracovanými telami striptérov alebo samotným filmom? už asi nezistím a rada sa aj ja nechám opantať na ďalšej dámskej jazde!) ()

strelenaL

Neočekávala jsem od FSoG zázrak, přeci jenom je to námět o něčem. Byla jsme překvapená, že v některých scénách jsem se musela opravdu smát, protože byly vtipné. :-) Knihy jsem četla, takže jsem věděla, do čeho jdu. S dávkou sebezapření musím říct, že na další pokračování (díl) už nepůjdu. Nějak mi ty BDSM praktiky neberou, a naopak mi celkem při mučící (erotické) scéně běhal mráz po zádech, protože herec v podání Christiana Greye (Jamie Dornan) vypadal, velmi úlisně, jak křížený pedofil s masovým vrahem dohromady. Dakota byla zase ne příliš důvěryhodná. Moc jsem jí tu naivku nezobala. Co mohu pozvednout je práce Dannyho Elfmana za jeho hudební vsuvky. A co nakonec dodat chlap si v odstínech přijde na své - Anna is naked, zato mi ženy jsme se musely spokojit s nahým zadkem. ()

ghatos

Nevím, kde pořádně začít. Defacto se tam řeší jediná věc a to jestli miliardář je pouhé sexuální sadistické primitivní hovado s těžkou citovou deprivací, či v něm je alespoň trochu lidskosti. Z hlediska čistě technické to není špatně natočené. Kdyby to nepodlézalo cílovce, nevytvářelo si tu různé blbosti - berličky (nejdřív byl submisivní a pak dominantní) a podalo se to promyšleně, tak by to mělo slušný potenciál na určitý přesah. Vlastně se jedná o takovou reminiscenci na klasiku Panna a Netvor, akorát že panáček není zrůda na povrchu, ale uvnitř. Hodnotím to teď čistě z hlediska osobního vkusu, ale kdyby vás partner jako ženu požádal o anální fisting či svorkování vagíny (nebo co to vlastně bylo), považovali by jste to za projev přízně nebo dokonce lásky? Asi ne že. Hrdinka to samozřejmě odmítne, ale i tak je to zarážející. Hlavního herce jsem docela litoval, kolikrát mu asi nebyla po chuti jeho poloha zakomplexovaného zbabělce, který cítí vzrušení hlavně při tom, když může dát své "lásce" nakládačku, kde hlavně vůbec nic sexuálního není (pro duševně zdravého jedince)!!!(je tam pouze fyzická bolest). Samozřejmě se ho snaží i zjemnit. Ukázat, že je v něm i láska, ovšem působí to dost nepřirozeně. Není to vyložený odpad, je to (těžký) podprůměr s totálně špatným závěrem. PS: Doufám, že fyzicky a duševně ubližovat ženám se nestane žádaným projevem lásky v naší společnosti :) . 38%. (KINO OPAVA) ()

Autogram

Erotický film pre ženy má svoje špecifiká a tak ho musíme aj brať. Väčšinou sa každá chce vo svojich snoch stať nevestou pre milionára, samozrejme pekného, galantného a romantického, vzniká tak skoro nový filmový žáner ako obmena po všetkých tvajlajtoch. Scenárista často nevedel, kam to smerovať a zdá sa mi, že by aj ten potreboval niekoľko rán bičíkom, aby precitol. Niektoré úlety sú až smiešne, ako zmluva sexuálneho správania, ktorá sa porušuje ešte pred podpisom, alebo rodinné návštevy ako intermezzo medzi bičovaním. Najviac sexy bol aj tak nákup v železiarstve a neustále obhrýzanie pier. S malým sebazapretím sa to ale dalo dopozerať bez nejakej váčšej ujmy alebo znechutenia. –––– Mám pravidla. Pokud se jimi budeš řídit, odměním tě. Pokud ne, tak tě potrestám. –––– Ja sa nemilujem. Ja šukám. A drsne. ()

Pedross800

Tož ono to mohlo být i dobrý, protože Dakota alias Ana byla výborná a tu šedou myšku.... nezkušenou, plachou a roztržitou jsem jí naprosto věřil i se na ni pěkně koukalo a ten její zadeček...mňamka. Ale kdo proboha k ní do role dominantního sado milujícího macha vybral takové herecké nemehlo jako je nějaký Jamie Dorman? Ty voe tomu týpkovi bych možná uvěřil ledacos, jen né to, co měl v téhle roli představovat. Nakonec i v té jediné opravdu více sado scénce na konci ten chudák vypadal, jako by ji musel práskat z donucení a né, že právě prožívá vrchol svých zhýralých rozkoší. Tenhle neherec mě celou dobu akorát rozesmíval :-))), jsem si myslel, že nemůže být nikdo horší než Beník Afleků, ale možná může :-) no a i díky tomu jsem necítil mezi těma dvěma žádnou chemii, nic..... a to je škoda, svůj potenciál to mělo......takže si říkám, kam se něco takové hrabe na takovou lahůdku jakou třeba bylo 9 a půl týdne. ()

kklepkaa

Sama jsem obyčejná přitroublá ženská, která si občas ráda vezme do ruky nějaký ten lechtivý román. Samozřejmě jsem četla i Odstíny a bez mučení přiznám, že celkem jsem se těšila i na film. Nicméně, i když mě čtení tohoto typu žánru do jisté míry uspokojuje, tak rozhodně nebudu obhajovat jeho bravurnost, protože tam žádná není. Tak jako většina knih je v podstatě brakových, ani odstíny na tom nebyly jinak. Proč ta úspěšnost, která se dostala až na filmová plátna? Výborným marketingem... ničím jiným. Kniha byla přemrštěnou, přeslazenou romanťárnou okořeněnou divočejším sexem. Parádně se to četlo, ale obohacující hodnota naprosto nulová. Naprosto nerealističtí hlavní hrdinové s nezajímavou zápletkou. Anastasie je ztělesněním naprosté pipiny, která čeká s věnečkem na naprosto na první pohled dokonalého pana Greye, ale ouha... pan Grey vlastně není vůbec dokonalý. Má spoustu... jak bych to řekla... odstínů. Ano to je to slovo, které si sama autorka tak inteligentně vybrala. Už během knížky mě Anastasie neskutečně rozčilovala a pan Grey taky. Přesto když zavřu oči nad spoustu blbostma, dalo se to do jisté míry číst a užívat si to... alespoň první díl, pak to šlo do sraček. Bylo mi jasné, že na stříbrném plátně, pokud se filmaři budou řídit knihou, to nedopadne moc dobře a doufala jsem, že se třeba jen pouze inspirují. Nestalo se tak, a tak tu máme slavné dílko E. L. James, tak jak ho vyblila na papír. Je to škoda, dalo se s tím pracovat a mohlo vzniknout něco daleko lepšího než je tohle. Nicméně jako správná ženská a totální slepice musím zhodnotit, že to bylo koukatelné. Taylor-Johnson se z toho snažila vyždímat co se dalo a celkem se jí to i povedlo (je to k nevíře, ale je tomu tak). Obávám se, co se stane s pokračováním, když se James nelíbilo, že se Taylor-Johnson neřídila dopodrobna jejími instrukcemi... to už bude totální odpad. Nepřekvapuje mě spoustu hajtujících komentářů od mužské "populace" tady na čsfd. Zdá se mi, že obzvlášť pro muže je to povinnost říct, že je to totální sračka, ale opravdu nechápu, co jste pánové od tohoto filmu čekali. ()

Roseinka

Přistupovala jsem k filmu tak, aby se moje averze vůči knize, kde jsem více jak 50 stran nebyla schopná přečíst, protože tyhle harlequinky fakt nemusím, nepromítla. Bohužel musím konstatovat, že jsem byla dost znechucená. Stupidní dialogy byly asi na špici. Nesympatická Dakota mi připomínala T. Vilhemovou, kterou nemusím a Jamie vůbec není typ chlapa, co by se mi líbil, takže za mě se nebylo na co dívat. Erotické scény byly spíš nudné, je spousta filmů, kde to je tak tisíckrát lepší a víc vzrušující. Za mě je tenhle film jedna velká nuda. Jediná scéna, co se mi líbila, byla ta v zasedačce při projednávání smlouvy. Toť vše. Už nikdy více. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva