Jandecka

30% Tento film má asi jedinou "přednost". Porno je kategorizováno obvykle do snímků podle určité délky... 5, 10, 20 minut.. Ta nejdelší kategorie pod názvy "dlouhá pornovidea zdarma" a podobně, jejichž význam už tak nechápu, mají do hodiny. Toto je jen nástavba. Porno s devadesátiminutovou předehrou, zakončené desetiminutovým tragickým romantickým filmem. Jiný účel tento snímek bohužel neplní, protože mimo sexuální vyžití je k smrti nudný a zdlouhavý bez jakékoliv náplně či myšlenky. Může to být fajn film, který poslouží k vytvoření atmosféry hezkého večera čerstvým párům plným energie a zvědavosti. Ale jinak je to víceméně dost laciný pokus o něco "kvalitnějšího" z filmů, které vládnou internetu. ()

sehnalkakac odpad!

Jsem zastáncem toho, že filmy dokoukám i když je to hrozný a trhá mi to žíly, snažím se si utrhnout ruce, nohy uvařit z nich polívku a tou se pak otrávit, abych tomu dala šanci a zhodnotila celkovej snímek...ale tady jsem teda pohořela...po prvních 5ti minutách vypnutá obrazovka a naprostá nechuť si pustit i něco jinýho. ()

JB001

Knihu jsem nečetl, ale věděl jsem dost, abych na to do kina nešel. Po pěti letech jsem se k tomu dostal a musím konstatovat, že na mou oblíbenou "Pretty Woman" to nemá ani náhodou. Pohádky mám rád, ale třeba taková letošní štědrovečerní pohádka "O vánoční hvězdě" byla 100 x lepší ()

Cesty timem

Tedy BDSM není šálek mé kávy :-) ale opravdu se zvlášť u tohoto filmu divím tak nízkému hodnocení a tolika odpadům. Viděli jste to do konce a ne jen začátek s tím, že tam bude proboha nějaké (úchylné??? :-) BDSM? Vždyť je to velmi dobrý film o průběhu vztahu dvou lidí plný vášně a napětí z očekávání, překvapení a tajemna co chce a očekává ten druhý. To že Christian je na BDSM a ona panna je právě tím tak napínavé, jak to mezi nimi bude a dopadne. A že tam na chvíli je vidět jeho herna s důtkami a chvíli je tam vidět, co se asi BDSM myslí a co se u toho děje to snad není na odpad! Je tolik různých praktik a podob sexuality a kolikrát horších a pro mnohé nechutnějších. No přečtěte si o tom! A podívejte se na ten film bez předsudků ještě jednou! Já jsem třeba romantik a díval jsem se proto spíše očima Anastasie. A byl jsem docela v napětí, co mu dovolí a jak moc a zda to "jemné" BDSM on bude považovat za uspokojující pro něho. Víte vůbec vy co jste filmu dali odpad, že BDSM může být velice jemné plácnutí, něžné přivázání či svázání? Třeba tou kravatou a to se jí líbilo, s tím byla svolná. Ono je to tak jako všechno mezi dvěma a to o domluvě hranic a pravidel. Proto měl připravenou smlouvu a velice podrobně jí ladili. A to je důležité a také ty záchranné stopky v podobě barev aby to bylo bezpečné a příjemné pro oba. Nemám BDSM v oblibě, nezkoušel jsem a nejsem odborník, jen tak to prostě odhaduji. A určitě bych filmu nedal méně než 3*.... Já se kolikrát na film podívám ještě jednou v jiném rozpoložení a mám třeba na něj více času, více ho vnímám a hodnotím ho jinak. Vniknu do něj (do toho filmu :-) Tak mu dejte ještě někdy příště šanci! ()

Tom10000

No ano, přiznávám, že má chvála může vyplývat pouze ze skutečnosti, že jsem nečetl knihu. Tu třeba někdy zkusím, ale do té doby považuji film za špici romanticko - erotického umění s mnoha prvky BDSM (přeloženo, kdo neví: rozkoš z bolesti). Příběh pojednává o mladé ženě, jež je poslána jako náhrada za svoji kamarádku, aby poskytla soukromý rozhovor se svobodným miliardářem Christianem Grayem. Už od jejich prvního setkání můžeme vidět, jak je Anna velmi nervózní, a Christian ji velmi přitahuje (...) Nebudu nadále vyprávět tento složitý příběh, spíše se vám prozměnu od ostatních komentářů svěřím se svými pocity z tohoto díla (varuji, následující věty obsahují SPOILERY): Upřímně, Christian je čtyřmi slovy děsivě krásný zlý pokušitel. Na jeho místě chápu, proč se rozhodl k soukromému životu, jenž vede. Byl k tomu naučen tou svojí dominantní kamarádkou. Nic jiného nezná, neumí, a ani ho to nepotěší. A že té rozkoše potřebuje hodně, že se na ní stal závislý, to je pochopitelné. Zároveň také chápe, kde jsou meze, a kde by moji svoji subu ohrozit na zdraví. MIMOŘÁDNĚ zajímavý tady ale není tak docela on, ale spíše Anna. Ještě nikdy to nedělala, tedy je panna, a ihned se vrhne, trochu bezhlavě, trochu roztouženě, ale opatně, do víru intenzivního potěšení. Kdyby byla už zkušená, rozhodně by byla tvrdohlavější, a také sebejistější. Zde máme jasný příklad dívky, nevědíc ani, jaké praktiky pro ni Christian chystá, a po několika málo zkušenostech propadá čím dál tím více do víru pochyb a rozpolcení. Ví, že si užívá špatné, ale když se jí to tak moc líbí? Christian ale umí být i krutý, a na konci filmu jí to jasně ukáže. Pochyby jsou pryč, závrať vystřídá pocit ublíženosti a zneužití. A tak jde pryč. Jak dlouho ale dokáže bojovat proti svým touhám? Kdy se k němu vrátí, poníženě, na kolenou, a požádá svého Pána jako věrná suba o další rozkoš? Na závěr, těším se na pokračování, film se mi moc líbil. Znovu upozorňuji, že jsem nečetl knihu, a tak mne zde nezkritizujte za vychvalování filmu, na nějž máte názor s porovnáním s knihami a jenž může být zcela jiný. Sám jsem zažil, když jsem viděl kritizovaný film Nádherné bytosti, a dával mu sto procent, a po přečtení prvního dílu a ještě dalších tří už nechtěl filmové zpracování ani vidět. Tomuto filmu dávám 85 procent. přeci jen, nechám si rezervu. Doporučuji, možná raději před přečtením knižního zpracování. ()

Karuscha

Tak ten Gandalf šedý neumí hrát a není ani podle mého gusta. Co z toho člověk potom má? Dakota to všechno zachraňuje. Ale musí se uznat odvaha pro natočení některých scén, protože mi bylo za herce, kameramany, zvukaře a prostě za všechny, kteří jich byli při natáčení svědkem, trapně. Scénář místy laciný. Songy pěkný. ()

Sopholojong

Svojho casu pre mna necakana "previnila radost". Piesne od Ellie si "popevujem" popod nos este dodnes, Jamie je viac ako len "cervenoknihovny" sympatak, Dakota je tou svojou nevinnou "putkovskou" aurou paradoxne mrdatelna mrcha, akurat s dovolenkovou reziou a vikendovym scenarom je potrebne mat GP strpenie. Profesionalne kritickym okom je to tak na 5/10, ale ultra-zahanbujuco si pridam az na 7.5/10. ()

Feacher

Očekával jsem, že to nebude moc dobrý a že budu třeba přeskakovat nudné části, ale docela to i fungovalo. Není to nějaké veledílo, ale má to myšlenku, v pohodě herecké obsazení a příběh jakž takž stravitelný. Za mě 4*, ale plně chápu zdejších 41 %, protože rozhodně ne každého je to šálek kávy. ()

flyer.nick

Sláva, sláva, sláva, přežil jsem to. Kdyby na to nešroubovali to sádlo s máslem tak by to byla úplně tuctová romantická blbina. Takhle to je tuctová blbina se sádlem. Jako filmařsky nemůžu říct, že by to byla katastrofa, podle toho co jsem slyšel o knize v Hodině dějepichu (a proto jsem se na to podíval, knihu číst nehodlám, proti té jsou asi i povídky na Amatérech na nobelovku za literaturu) se scénáristovi a režisérce povedlo doslova uplést z hovna bič, i když s ním zrovna nezapráskali, za což mohla právě autorka knih. Má to i světlé momenty a ta hra Anastasie s Christianem je občas přímo super i herecky ze strany Dakoty Johnson. Dornanovi jeho dominantní pózu ale nevěříte ani vteřinu a kromě peněz jí nic nenabízí. BDSM scény jsou pak vysloveně nuda, tam se neodvázal nikdo. Takže jo, je to kravina do červené knihovny, ale není to tak zavrženíhodné jak se každý "filmový odborník" tváří. ()

styvyvondr

Je zajimavé, jak se všichni hodnocením ,,Odpad!´´ jako by za něco chtěli pomstít tomuhle filmu či autorce. Co vás tak naštvalo? Že jste na něj museli jít se svoji drahou polovičkou, museli zacalovat lístky a ještě popcorn s kolou? Nebo vás štve to, že vaše polovička strávila více vlkých večerhů s knížkou něž s Vámi? Kdyby to nebyl jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku a jen náhodou by jste ho shlédli v telce nebo kině, slovo odpad by se zde vynořovalo jen vyjimečně a hovořily by jste jak vás film překvapil. Rohodně je to koukatelný a uvěřitelný film s příjemným erotickým nábojem. Nepolíbená pana o kterou má zájem pohledný chrismatický miliardář. Už jen to, by spoustu žen dostalo do kolen. A že má trošičku úchylku v SM praktikách? Sice ji to vadí, ale umí být i milý a laskavý, navíc ji kupuje dárky a je taky její ,,první´´ a to něžně. A tak se do něj zamiluje. Ale když je toho sádla másla už moc, tak toho je příliš a tak kopne do pařičných míst. Dle mého soudu si film kolem 60% určitě zaslouží. Píši komentář, když má nyní 24% a věřím, že bude stupat výše, jen co se po pár škarohlídech dostane k hodnocení i běžná populace. Tech 60% mu předpovídám. ()

nalevka odpad!

Za Apple 1%, dal bych 2% kdyby tam bylo místo Audi BMW. Jinak to je naprostá sračka, za 2 hodiny se tam nestalo vůbec nic. ()

sinesis

No kdyby z hlavního hrdiny neudělali narušeného úchyláka, patrně by se k vícehvězdnému hodnocení přiznalo více lidí a nemuselo by se to tady hemžit odpadem. Bohužel je pravdou, že knižní předloha v tomto případě nabízí daleko více prožitku a dokonce i fantazie toho největšího puritána by byla barvitější, než to, co dokázalo nabídnout filmové zpracování. Neříkám, že mě film nějak zvlášť ohromil, nicméně, fascinuje mě, kolik moralistů a jouzů, si tady otírá hubu o náctileté a vdané ženské, zatímco přiznejme si, sexshopy nestíhají doplňovat zboží do regálů, aby si sami se s sebou nespokojení literárně zdatní samci mohli doma potají užít svoje nepřiznané choutky, mnohdy daleko trapnější, než celá červená knihovna světa. ()

innocence__

To mám fakt obrácený co to tady tak sleduju, filmy co tu maj 90% z těch bych se kolikrát zeblil a ty co jdou pod 60%, jsou někdy i TOP. Na tenhle film se mi do kina s mladou nechtělo, ale byl jsem příjemně překvapen, že jsem ty 3 kila nevyhodil jentak z okna. Knížky jsem nečetl, ale to ten zdejší problém co tu panuje proč tomu dává každej odpad asi nebude. Docela si začínám po tomhle filmu myslet, že to tu hodnotí jen nějací immortal PC spratci, co si šudlaj doma ten svůj párek a když pak viděli nějaké ty lechtivější scény v tomto filmu, tak se tomu nejspíš začli strašně dementně tlemit a říkali si "cožeeeee no ty vole co to jeeee, taková sračka hej viděl si to bro". Film je dobrý, výborně zpracovaný kompiikovaný vztah mezi oběma herci, místama i vtipné, za mě určitě 4 stars. ()

marcy04

Od filmu jsem nic nečekala ale docela překvapil, slušně jsem se zasmála, ale jinak je to silně marketingově propagovaný film hollywodu ()

Miroub

Nechápu, co jste všichni čekali? Ani knížka není žádné umělecké dílo, tak nemůže být ani film. A jestli to v některých ženách vzbudí romantické představy a nebo i něco jiného? Je to jenom oddychový film, pohádka pro holky. Možná trocha hysterie kolem toho, no a co. Vůbec mě nenapadlo od toho filmu očekávat víc. Tak proč na to chodíte? Taky nejdu na Babovřesky, protože to prostě vidět nepotřebuji. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva