Fisek

No na to, jak všichni a všude na to házeli špínu, tak to nebylo tak špatný. Avšak většina „úspěchu“ náleží vizuálu samotného filmu. Líbí se mi, jak každý záběr má dokonalou stylizaci. V tomhle ohledu je režie skvěle zmáknutá. Takže jediné mínus, kromě dialogů a negativního vlivu na diváky, je nudný a prázdný děj. Aneb, jak já rád říkám: Co dobře vypadá na papíře, nemusí dobře vypadat na obrazovce. ()

netahlo odpad!

Ze zvedavosti jsem se nakonec prece jen pokusil dodivat nejpropagovanejsi film vsech dob do konce. Nicmene jsem to pres veskerou snahu nedokazal. Nejzajimavejsi nakonec bylo, ze se tocil v mem oblibenem Vancouveru. Mozna bych i z milosti jednu hvezdu udelil, ale to by oba hlavni protagoniste museli aspon vzdalene pripominat neco jako herectvi. Kdejaky ochotnik by to zahral lepe. Nakonec je mi vlastne lito vsech tech ceskych neukojenych hospodynek, ktere katapultovaly tenhle blabol na historicky 1. misto sledovanosti v kinech. Sice jim jejich dve hodiny zasnenosti, prijemneho pocitu mezi nohama a vystreleni nekam "za hranice vsednich dnu" uz nikdo nevezme, ale nakonec se po projekci stejne budou muset vratit ke svym obtloustlym manzelum, ktere zajima jenom chlast, co bude k veceri a jak hrala Sparta. Holt realny svet je nekdy previt. Ale vykladejte to vsem tem producentum, nakladatelum, distributorum, kteri se ted topi v penezich ... ()

coscarelli

Nebulo to až take plane jak som sebe myšľel. Kňižku som ňečital, ľem vidzel vo vitrinke mojej frajirky. Aľe to nevadzi, bo ja kňižky nečitam. Ten tu film me neuražil, nesklamal, ale ani nenadchnul, a nešokoval , i tak še na ňeho dobre kukalo. Mušim pochvalic paradnu muziku Dannyho Elfmana a aj kameru.Inakši to ľem taky priemer priemerovity, akurat en herec mi tam dajak nepasoval, a tote paprikovite scenky tiš mohli bic drsňejše. Dakus mi to pripomenulo v určitych momentoch Dzevec i pul tyždna. Nakoňec som spokojny a neunudzil som še našmerc jak podachtore. Možno še cešim na ďalšu časc,...uvidzime podľa teho či mi zavolaju jutre abo ňe... a pé es: Budz som šľepi, aľe narachoval som ľem tricec dzevec odciňoch, a sice ostatňich jedenac uvidzim v ďalšich dieloch. ()

Babous

První polovina filmu, kdy kolem sebe Anastasia a Christian pouze krouží, mě bavila, i když o žádném jiskření nemohla být řeč. Druhá filmu se zoufale topí v sestříhaných kolážích, z nichž divák moc nepozná, kde se zrovna co odehrává a jakou to má souvislost s dějem (a pro cílovou skupinu to zřejmě ani není důležité). Scénář nejspíš psal nějaký dadaista, neboť tak rychle se měnící charaktery postav a témata konverzace, to je umění (např. první "jiskření", následné "nejsem muž pro tebe" a záchrana života před neopatrným cykloteroristou v prvních 20 minutách). Herecké výkony nic moc (i když ústřední dvojice prý dostala každý pouze po 250 000 dolarech, takže za ty peníze to asi stojí), vizuálně taky nic, co by utkvělo v paměti. Knihu jsem četl a u ní tu oblibu chápu, neboť navzdory malé slovní zásobě jde o čtivé dílo se zábavnými dialogy, ale filmová podoba tomu asi spíš škodí. Fantazie na papíře je v tomto případě lepší než fantazie na stříbrném plátně. ()

Sdoom

Tak zvěsti nelhaly, je to neskutečná sračka, která v některých scénách působí spíš jako komedie. Ale musí se tomu nechat, že hláška "I fuck , hard." pronesená rádobydominatním hezounkem k nesmělé domácí puťce na asi 2. rande se zařazuje po bok legendárních hlášek z Pulp Fiction, Posledního skauta a dalších. :-D (HD, orig.) ()

widla

Zvědavost mi nedala a tenhle film jsem musela vidět. A ty 2 hodiny mi už nikdo nevrátí... Film se táhne, nemá žádnou dynamiku, prostě nuda. Jen pár scén je koukatelných, z těch sexuálních jen ta prvního sexu, zbytek tam je prostě kvůli obsahu.. A konec?! Jako ne-čtenářka knih jsem zvolala - WTF?! Takhle jako ukončit film? Jako chápu, že fanoušci knih musí být nadšeni, ale pro ty co jsou jen zvědaví jako já - nekoukat! ()

Dinosaurier

Jáchachá, já jsem se tak šíleně pobavila, že jsem tomu musela dát tři hvězdy. Taková telenovela vytáhnutá tlusté Britce odněkud, kam jí celý život asi nikdo nic nestrkal. Prostě on má vrtulník a dá jí vlastní pokoj. Ale jí to nestačí a navíc je panna, která chce mít vztah s S/M týpkem. On ji stalkuje. Pak mu ona řekne, ať ji zbije a za to ho pošle do háje. Ehm, cože? No tekly mi slzy smíchy, pěkná oddechovka k lahvi čirého alkoholu. ()

MsUtahraptor odpad!

Ani zfilmování téhle zrůdnosti zcela nepřekvapivě nijak nepomohlo. Pan Grey je stále stejný hnusák (krásně se hodící anglické označení "creep") a to i zde ne pro své choutky, ale celkové vystupování. Neustálé peskování, likvidace soukromí, psychické vydírání. Učebnicový příklad domácího násilníka zabaleného do drahého kvádra a značkových serepetiček (Ano, traumatické rané dětství je dostačující omluva pro to, být č*rák po zbytek života.). Ana je dobrou polovinu filmu hotová cihla, později se jí jakýmsi záhadným způsobem povedlo unikat mé pozornosti, což je na hlavní postavu více než slušný výkon. Takhle, děti, rozhodně ne. ()

herr_carter

Nepřidám se k početnému zástupu především mužského pokolení a nebudu tady plivat na všechny strany nadávky a slova kritiky. Po té, co jsem si nutně "doplnil vzdělání" mám z filmu naprosto neutrální pocit, takže ve finále musím hodnotit spíše kladně. Celonárodní hnidopišství a závist nad utrženým výdělkem E.L.James jenom opět ukazuje na ubohost, která v poslední době v tuzemsku dosahuje gigantických rozměrů...zajímalo by mne, kolik z tamních prskalů má třeba podobnou úchylku jako hlavní představitel a pod její tíhou nedokáže vystoupit ze své ulity asociála a člověka,trpícího úchylkou (což se panu Dornanovi ve filmu podařilo a tlupa všudypřítomných imbecilů jeho úspěch nemůže vystát). Navíc je poměrně kumšt a potenciální šlápota do prázdna jít a natočit film podle knižního kasovního trháku, na to by nemělo koule a mozek 99 % dosavadních negativních hodnotitelů................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

sedm.1

Nečekaně příjemné překvapení. Já jsem Padesát odstínů šedi odkládal jak to jen šlo, vůbec jsem tomu filmu nevěřil, ovšem mé obavy byly zcela zcestné a já si celé toto romantické drama nakonec docela příjemně užil. V první řadě jsem tedy už předem odsuzoval a zatracoval ústřední herecké duo, což ovšem byl omyl první třídy. Jamie Dornan je totiž vážně velký sympaťák a Dakota Johnson překvapivě docela pohledná roštěnka, chemie mezi nimi zde navíc fungovala na výbornou a především, oba byly ve svých postavách skutečně přesvědčivý a hlavě uvěřitelní. Dále mě oslovili i jejich vzájemné dialogy, které mi přišli přirozené a reálné, žádné našroubované plky a pozinkované žvásty. Jejich sbližování a následný vývoj vztahu mi pak přišel i poměrně emočně působivý a upřímně mě to chytlo. Potěšilo mě i že se film vyhýbá zbytečné otevřenosti a explicitnosti sexuálních scén, naopak se zde podařilo navodit působivé a decentní, zbytečně ne na pilu tlačící, erotično, které neuráželo a i přesto bylo divákovo oko potěšeno. Samozřejmě se tvůrci nevyhnuly ale ani nemalé kýčovitosti, ovšem naštěstí se jim to po celou dobu dařilo držet v rámci lehké snesitelnosti. Každopádně musím ale uznat, že neznalost knižní předlohy nejspíš hodně ovlivňuje můj poměrně pozitivní pohled na výsledný dojem z filmu, v rámci žánru jsem nicméně přesvědčen, že jde o snímek, který se jednoduše povedl a maximálně splnil svou funkci. ()

CptPeroxid

Nebudu nikomu nic nalhávat. Stojí to za hovno. Johnson má u mě respekt, protože odvážit se zpracovat knižní předlohu plnou sraček o velikosti sloního hovna, to chce nějakou odvahu :D O paní autorce se vyjadřovat ani nebudu, protože její zkušenosti z BDSM jsou na úrovni základní školy a je to spíš ostuda to takhle publikovat, ale nemůžeme ji přeci odsoudit za to, že to v sexuálním životě u ní stálo za pěkný kulový. Jinak na film jsem šel samozřejmě z donucení a nějak nelituji, bavil jsem se nad tou absurditou. ;) ()

yoshua87

Hmm hned první otázka, která mě napadá, je kdo KSAKRU dělal překlad!?! Ale co už, může se stát, že dáte někomu přeložit něco o čem nic neví, v naší distribuci je takových filmů vážně hodně. Ale Teď k samotnému snímku. Když jsem přicházel do kina, tak jsem byl připraven na nic, neměl sem od tohoto titulu žádná očekávání a udělal jsem jen dobře (když si vzpomenu mé těžké zklamání z Hunger Games 3 po solidní trailerové kampani). Celkové se dá tento snímek pojmout různými pohledy, tak se na ně podívejme. Obsazení: Pán Grey (J.Dornan) - obsazení snímku vyvolávalo pochybnosti snad u všech, ještě před jeho uvedením do kin. Ale o kolik bylo iritující sledovat onoho pana Greye, který prakticky neseděl v celém příběhu, promiňte, ale Jamie Dornan nepůsobí jako Dominantní muž ve své roli i kdyby jste kolem něj rozetavily jako konkurenci Justina Biebera a jiné podobné metrosexuální holomky. Jediný okamžik, který bych jeho osobě byl ochoten uvěřt za celý film bylo, když prohlásil že mezi od 15 let po dobu 6 let byl submisiv, nějaké starší paničky. Ano jako submisiv, by seděl v čemkoliv. Ale dominantní alfa samec, jak má být pan Grey prezentován od začátku ani zdaleka. Ono asi u castingu si říkali "Je jedno koho vybereme, stejně to nikoho zajimat nebude." Tak vybrali maníka, kterého krátce před tím viděliv Pacific Rim a víc neřešili. Slečna Anastazie (Dakota Johnson) - Jsem mladá studentka anglické literatury, nemám absolutně žádné zkušenosti se sexem a naivně si myslím, že mě jednou vysvobodí princ na vééélikém koni... počkat... něco je špatně? Ach ano, tohle není pohádka... pokud mi někdo předhodí tuto myšlenku o šedé myšce, která se nenápadně prodírá životem a je nezkušená, až to bolí. Tak si říkám, že u castingu něco brali (a lentilky to nejsou) a nebo z nás mají dobrý den. První dostaneme herce, jenž se umí přitrouble tvářit, ale je dominantní asi jako moje pantofle pod postelí a na druhou stranu dostaneme herečku, jenž má působit nezkušeně a má býti šedou myškou a místo toho dostáváme mladou herečku, která a to mohu říci s klidným svědomím působí nezkušeně a jako Panna zhruba natolik, že vibrátor v sexshopu působí lépe v tomto ohledu, než ona. Nebudu ale dále hodnotit to zda bylo dobré vybrat D.J. jako hlavní ženskou postavu. Ono to nemá smysl, lepší je abdikovat na celý casting, protože jinak si budete říkat, že produkce film úmyslně sabotovala. Anastazie působí zhruba od 2 minuty setkání s panem Greyem jako nymfomanka, která si o to říká, ale přitom vyslovuje přihlouplé dialogy, jako kdyby netušila o čem je řeč. Nejlepší postava z celého filmu? Asi osobní řidič pana Greye. Neměl skoro žádnou repliku, ale člověk mu od pohledu věřil, že to je schopný bodyguard a dokázal by Vás vytáhnout ze šlamastiky. Film samotný - tak teď přemýšlím nakolik to autorka myslela vážně. Zcela jistě dlouhou dobu přemýšlela, jak prodat novodobou pohádku o popelce a přitom ji udělat nějak zvláštní, natolik aby to křičelo do světa "Musíte mě číst". Takže vidím to zhruba takto... Autorka si sedá s tužkou a zápisnikem na verandu před svým domem, do ruky vezme knížku o popelce a čte ji od začátku do konce, zapíše si pár poznámek. Vezme knižku znovu a začíná upravu děje... odmažeme zlou macechu s dcerami a pošleme naši studentku na universitu, tatínka, který ji zůstal jako jediný vyměníme za maminku, která je nesmírně daleko a naše mladá popelka se protlouká životem. Nakonec dostává šanci se dostat na ples, teda pardon na pohovor s multimiliardářem, místo své spolubydlící. Ten se okamžitě do ni zamiluje a snaží se ji podbízet co to jen jde. A nakonec žijí šťastně až do smrti. Taky cítíte, že tudy cesta nepovede? autorka zavírá zápisník a knihu a jde do domu, pouští si TV a přepíná, když tu narazí na erotický kanál a chvíli se dívá. A říká si že by to chtělo něco ostřejšího, tak hledá jiné už porno kanály a narazí nějaký na kanál, kde vidí BDSM a blik myšlenka, co kdybych něco takoveho dala do filmu...pustí si par pornofilmů na téma BDSM, na Wikipedia si přečte co to ještě obnáší BDSM a hurá jdeme psát knížku pro dospělé ženy. Takže hotovo mám tady 50 odstínu šedi a aby toho nebylo málo rozepíšeme to na 3 knížky a už se ji před očima točí ty hordy peněz co na tom vydělá. Je to jasné...romantická pohádka a soft porno jako omačka k této pohádce aby cílila na ženy jejího věku, které už jsou znuděné životem a chtějí nějaké povyražení a v té červené knihovně jsou všechny knížky stejné. No takže jsme zjistily jak vznikla knížka. A co na to lidi, jenž žijí v S/D vztazích a mají rádi BDSM? Tak ti se smějou. Jednak tomu, že tato kniha/film je tak přeslazená a nepravdivá. Když si vezmeme kolik vzniklo pseudodominantů a pseudosubinek po přečtení těchto knížek a zhlédnutí filmů tak člověk brečí smíchy tomu jak se vanilky chtějí odlišit. Ale zpátky k filmu... Poměrně dosti přeslazený, značně romantický, sem tam i zábavný, ale hlavně, čím déle trvá, tim více bortí to co chce na začátku stavět. Dominant, který vše ovládá a dostává vše, najednou postupně měkne - bortí se celá představa o dominantním panu greyovi. Kdyby byl doopravdy natolik dominantní, jak je prezentován v prvních minutách filmu tak si onu mladou dívenku podmaní a ani nemrkne. Našel by cestu jak ji dávat ochutnat, ale nechat ji hladovou. A hlad je potvora, donutí Vás udělat mnohé věci. Ale jak sem již napsal. toto není realita ale pouze přeslazená pohádka. Největší šok v závěru filmu, dívenka mu řekne, že chce zažít ty nejhorší muka, aby věděla co nejhoršího se ji může stát...sem plný očekávání nad tím jak to bude rafinované. Záběr po záběru ono podmanění a dostávám... těžce vychladnu když vidím jak ji přehne přes stul a dá ji výprask páskem, přesně 6 ran a má s ním počítat. Tak si znovu říkám, kde je obrazotvornost??? No sem zklamán? ani ne...nečekal sem od filmu nic a dostal sem hezkou romantickou pohádku, s několika hezkými scénkami (první vstup do herny a pohled do tváře Anastazie) a přidanou hodnotou ve formě nějakého udajneho BDSM :) Vanilky museli být nadšené či spokojené. Já filmu dávám 6 z 10 bodů za hezkou pohádku, ale pokud bych šel na film a měl od něj nějaké očekávání tak bych mu musel další 2 body sebrat... () (méně) (více)

Sajuska1991

Viděla jsem opravdu o hodně horší filmy, ale také lepší, žejo ... Ono by to asi ani nemělo tak slabé hodnocení, kdyby nebylo masového marketingu a nestalo se z toho "POKUD NENÁVIDÍŠ 50 ODSTÍNŮ, JSI IN TÝPEK, A POKUD NAPÍŠEŠ EXTRA DLOUHÝ, SPROSTÝ A RÁDOBY VTIPNÝ KOMENTÁŘ, JSI BŮH ... PS.: JE JEDNO JESTLI JSI TO VIDĚL NEBO ČETL KNIHY" .... Bylo tam pár slušných scén, i dost hluchých míst, ale není to nejhorší ... Sexuální scény jsou dle mého natočeny velice šikovně, kdo čeká porno, tak ať nevyhazuje prachy do kina a pustí si freevideo ... Ty hluchá místa jsou vlastně ty "rozhovory" mezi hlavními postavami, vlastně toho spolu až tolik nenamluví a někdy to koukání na sebe a ticho nebo nějaká extraromantická věta působí až trapně .... Dávám bludišťáka za soundtrack, který byl ušitý na míru ! :-) ()

see_sawandrew odpad!

Nejhorší na tom je, že Grey je vlastně úplně tuctovej čičmunda, co si na dominanci jenom hraje, aby si krom těch peněz připadal alespoň něčím zajímavej. Jestli mají dvě rány bičíkem přebít ty tuny naprosto ohranýho klišé, pak z nás dělá autorka blbce ještě větší, než jsem si myslel. Nakonec nejsadističtější věc, kterou Grey své oběti udělal, bylo, že ji ráno po prvním sexu představil mamince. ()

KoRner

Prečo sa nerobia bestsellery o ženách, ktoré svojou nehynúcou láskou a podporou urobia zo svojho muža milionára? To je vážne ten ženský svet taký plytký, že každá sníva iba o utrácaní manželových peňazí? Veď to nemalo žiadny dej a prvá polovica je iba o dojednávaní ceny, pod ktorú sa dvadsaťpäť ročná panna neskurví. A sľubované BDSM scény to skoro nemalo. Čím sa vlastne ten Grey živí a prečo má toľko voľného času? Nechápem o čom môže byť druhý diel, ale posledný bude určite o tom, ako sa bude snažiť, aby jej urobil dieťa, aby z neho vysúdila aspoň poriadne alimenty, kým si nenájde novú hus č.17. Jednu * dávam za celkom podarený soundtrack aj keď predstavy, aké prasačiny sa s ňou chystá pri tých ľúbostných pesničkách robiť ma zakaždým rozosmiali. V skratke romantika ako sa patrí... ()

wooozie

Dokonale zvládnutá reklamní masáž a všechny ty, kdo na to šli do kina dobrovolně i nedobrovolně lituji. Film je sice zařazen do kategorií drama a romantický, ale není to ani jedno. Vlastně absolutně netuším kam tenhle průjem zařadit, protože na drama to není napínavé, romantické by to mohlo být možná prvních 15 minut, jenže to bych si musel nejdříve provést lobotomii mozku a až pak bez újmy poslouchat ty vytříbené dialogy, které toho mají se zajímavostí stejně tolik společného, jako letadlo společnosti Malaysia Airlines MH370 s hladkým přistáním. Dobře, tak tedy komedie? Možná se někteří zdejší uživatelé u filmu bavili, ať už chtěně nebo nechtěně, ale u mě zůstala bránice od křečí ušetřena. Tak sakra, do nějakého žánru to musí patřit. Erotický? Za těch pár minut? Ne. Telenovela? No, odpovídá to tomu nejvíce kvůli těm vztahovým dilematům typu: já chci ho, on chce mě, musím se kvůli němu změnit, on se musí změnit kvůli mně, nechci se měnit, on nejde změnit, ale já ho miluji a on miluje mne, ale my všechno vidíme tak odlišně a.... what? Proboha, o co tady vlastně jde? Bez emocí, šťávy, zábavy, napětí, vzrušení, jednoduše Fifty Shades of Grey vyšumí naprosto do ztracena a pokud po mně bude někdo chtít nějakou kratší recenzi, vystačím si s tímhle. ()

joylis

Nejnudnější, nejnepovedenější a rozhodně nejdelší porno, které kdo kdy natočil. Otázkou zůstává, kdo z těch všech, co se na tomto veledíle podíleli, by si nejvíc zasloužil připoutat k topení a dostat bičem na holou... ()

bari68

No čo ? Každý má nejaké úchylky a trináste komnaty..... Ale na FILM je táto ,,Harlequinová poviedka,, vcelku málo. Aj keď príbeh celkom bavil, tak okrem prevažnej masy ženského publika film vyšumí do stratena . ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva