Helix

• USA Helix
USA, (2014–2015), 17 h 49 min (Minutáž: 37–43 min)

Hudba:

Reinhold Heil

Billy Campbell, Kyra Zagorsky, Mark Ghanimé, Jordan Hayes, Neil Napier, Sue Beattie, Hirojuki Sanada, Meegwun Fairbrother, Matt Long, Severn Thompson (více)

Série(2) / Epizody(26)

Zástupce centra pro kontrolu nemocí v Atlantě doktor Alan Farragut je se skupinou spolupracovníků vyslán do odlehlé arktické oblasti, kde se na výzkumné stanici Arctic Biosystems vyvíjejí nové druhy léků. Došlo tam údajně k úniku retroviru. Jsou dva mrtví a jeden nakažený. Když se ukáže, že členem týmu je i jeho bývalá žena Julia Walkerová, Alan se ptá, proč byl vybrán právě on. Dozvídá se, že přeživší nakažený muž je jeho bratr Peter, se kterým měla jeho žena kdysi milostnou pletku... (TV Prima)

RedRose

Pilot byl vcelku v pohodě. Děj je zatím takový neurčitý, něco z legendární Carpenterovy Věci a něco ze spousty filmů o smrtelných epidemiích, ale je to poskládáno solidně a jsem celkem zvědavý co bude dál, obzvlášť po scéně s kontaktníma čočkama! Bylo nám naznačeno, že to bude dost pomalé, což nevadí, pokud to udělají dobře. Casting se pravda moc nepovedl, protože sympatických ksichtů tady zatím moc není a s povděkem vítám Billyho Campbella (jsem zvědavý, jestli překoná svou asi životní roli Jordana Colliera) a Jordan Hayes. To je tak vše, ale ještě je tam spousta vědců, které jsme neviděli... Dávám tomu šanci a pilot plus druhý díl mají 71% /// EDIT: Tak po 10-ti dílech mam takové zvláštní rozpaky... Někdy od pátého dílu mám v každém z nich chvilku, kdy si říkám, že už to vypnu a ukončím... Děj je děsivě zmatený (někdo tady tvrdí, že chytrý, ale o tom začínám dost pochybovat), a když už se něco řeší, tak se vše vyřeší tak nějak do ztracena... No nevím... A kdo tady tomu dělal hudbu?! To je místy až komické, jak tam jsou některé písně naládovány, včetně potrhlé úvodní znělky... Přesto jsem to zatím nevzdal, protože základní myšlenka není špatná a doufám, že se to ještě nějak vzpamatuje... Třetí až desátý díl má cca 42%... ()

vozralec

Hodnocení první série: Kvalita dílů jak na houpačce. Vše se odehrává prakticky na jednom místě. Musí se nechat, že seriál má do určité míry své kouzlo. Nejlepší postavou byl hlavní japončík Dr. Hiroshi Hatake. Občas za něco stáli i další, konkrétně Dr. Julia Walker a Major Sergio Balleseros. Zvláštní cenu oblíbenosti ovšem získává Constance Sutton, kterou hrála Jeri Ryan. Hodnocení druhé série: Z polární stanice se děj přesouvá na ostrov, což je zase úplně něco jiného. Přitom dochází k prolínání s budoucí dějovou linkou. Místní sektě vládne Michael. Japončík se ukáže jen na chvíli. Roli mlaďocha přebírá Kyle Sommer. Zvláštní cenu slizouna získává Landry. V podstatě originální a jeden z nejpodivnějších seriálů vůbec. ()

Lavinia

Zpočátku příjemná klasika, revival mého mladšího televizního já. Bohužel brzy se začne blbnout: stále vymýšlet nové zvraty, neuvěřitelná spiknutí, propojené vztahy, kdekdo je dítětem kdekoho, jen se zbavíme jednoho zloducha, už přiletí nový a ještě k tomu syn zabité, a prostě mi s tímto koktejlem všech žánrů a situací dejte pokoj. Patrně se nikdy nedozvím, jak to s tím virem dopadne, protože mi chybí trpělivost a mizerný vkus spolknout každou blbinu. Nedoporučuji. ()

Najt

1 série skvělá.. Alan Farragut a jeho tým působí zpočátku (1 a 2 díl) jako parodie na záchranu světa, ale později se do toho herci opřou a oblíbíte si je, především Alana, bez něho by ten seriál byl o ničem, časem si přijdete i na Hatacheho. První sekra se zkrátka rozjede a celkem solidně se zamotá. Až na ten ubohý konec. No nic 70% Ale pak to přijde. 2 série je s prominutím totální pí**vina. První 2-3 díly ujdou, zpočátku se zdá, že se to opět rozjede a bude to ještě lepší jak předešlá série, dokonce i teorie posunu času se zdá být jako solidní nápad. Ale to co autoři předvedou potom, tak to je humus.. Nedává to smysl, posun času z ničeho nic přestane, bez vysvětlení, pak Vám dojde, že to byl úplnej nesmysl a celkově se ten příběh posere, jak děcko po jogurtu. Navíc spolu série téměř nesouvisejí.. Fuj .. Jen kvůli Alanovi dávám 2* jinak by to byla stěží jedna. Škoda. Vypadalo to slibně a nedivím se, že seriál 2serii končí. 2serie - 30% ()

Skendl

Po pilotním dvoudílu zatím děs. Nesympatičtí herci, otřesná hudba, která totálně ničí hororovou atmosféru a dějově nezáživné, že jsem u toho dokázal i usnout. Dám tomu ještě šanci, ale zatím to vypadá, že po první řadě tenhle seriál dostane STOP. ()

Vykuk

No... co o tom napsat, námět má velký potenciál a tady to s klady asi končí, herci nesympatičtí, scénář je debilnější s každým dalším dílem, velká drahá základna, skoro prázdná, hlídá to tam jeden člověk, aby se neřeklo, občas tam ukážou nějakého strážného, nízky rozpočet se silně projevuje, každý si tam pobíhá dle libosti a dělá co chce, působí to na mne jako povedenější telenovela, ale ještě to nehážu do koše, zkusím ještě 4. a 5. díl, ale nepředpokládám, že by se to zlepšilo. ()

dalibor.durcak

Nechť umřou lidi, kteří hodnotí seriál po pilotu. Po prvních dvou, třech dílech jsem se na to chtěl vykašlat. Nakonec se však herci rozehráli k vynikajícím výkonům a druhá polovina série byla excelentní. Hirojuki Sanada jednoznačně nejvíc. A potěšilo cameo Sedmé z Devíti, které se nějak zmenšila prsa! :o) A tisíc bodů navíc za výběr hudby. Člověk, co měl na starosti hudbu, je génius! ()

mirkath1

Po pěti dílech spokojenost. Vyhovují mi nové a neokoukané tváře,což činí seriál zajímavější. V polovině druhé serie přihazuji pátou hvězdu-tady už je to o třídu výš :D ()

mata77

Predstavte si situáciu, ktorá by tu mohla byť pred vypuknutím The Walking Dead apokalypsy. S pár rozdielmi: herci nie sú tak šmrncovní, ani nakazení nie sú tak šmrncovní. Okrem toho, štúdiovka nikdy nebude tak šmrncovná, ako exteriérová výprava. Najhoršie na tom je schematický scenár, plný nezmyslov typu, ak chcete otvoriť zamknuté dvere, prezrite regál hneď vedľa nich, je tam všetko, čo potrebujete. ()

davistercz

Zklamání, čekal jsem od SyFy opravdu nabroušenou sci-fi parádičku. Nakonec jsem dostal nudný seroš, který mi občas připomínal Ulici. Pilotní dvojdíl mě moc neoslovil, nudné scény, nesympatičtí herci a ta inteligence, chování postav? To je až k breku. I přesto tam byly nějaké okamžiky, které mě přesvědčili, že bych měl pokračovat ve svém sledování a konečně po 3 dílu ukončuji sledování. Totální zklamání a nuda nade vše. SyFy má dobré seriály, ale tentokrát udělali krok zpět a to hodně velký. ()

Sakulnikov

Kdyby se většina postav nechovala jako idioti, tak by to byl dobrý seriál. Ale když skupina vědců pracujících s viry a kdo ví čím dalším, neumí pochopit smysl karantény, tak se na to dívat dlouhodobě nedá. Celkově má seriál klesající tendenci, tedy spíše roste hloupost chování. ()

harvy

prva seria jednoznacne za 4* na moje prekvapenie to bol ozaj zazitok, ale druha seria no po druhej casti uz mam dost a koncim. Naprosto straca atmosferu prvej serie a je to totalny brak. Skoda ,ale 4* ponechavam koli prvej serii. Druha seria = odpad ()

nemer

S počtem narůstajících dílů se seriál mění v telenovelovitou a řádně hloupou až debilní fantasy. Ovšem skvělá přehlídka herců po deseti plastických operacích, to se musí nechat (jediné částečně a dočasně akceptovatelné postavy jsou Hiroshi Hatake a major Sergio). Seriál by měl díky tomu větší potenciál jako zombie telenovela. Zajímalo by mě, co hulili scénáristi :) Druhá série absolutně nesledovatelná slátanina (vzdala jsem to, opravdu zlatý, zlatý The Strain). V rámci druhé řady se očividně začalo hulit ve velkém a přibyly i další omamné a psychotropní látky. Sledovatelné pouze pod vlivem. ()

CrazymanM

1.řada-velmi zajímavé,dobré téma viděl bych to na 4 *. 2.řada-obrovský sešup směrem dolů,raději už nepokračovat!!! - 2*(horko těžko!!!) ()