Helix

• USA Helix
USA, (2014–2015), 17 h 49 min (Minutáž: 37–43 min)

Hudba:

Reinhold Heil

Billy Campbell, Kyra Zagorsky, Mark Ghanimé, Jordan Hayes, Neil Napier, Sue Beattie, Hirojuki Sanada, Meegwun Fairbrother, Matt Long, Severn Thompson (více)

Série(2) / Epizody(26)

Zástupce centra pro kontrolu nemocí v Atlantě doktor Alan Farragut je se skupinou spolupracovníků vyslán do odlehlé arktické oblasti, kde se na výzkumné stanici Arctic Biosystems vyvíjejí nové druhy léků. Došlo tam údajně k úniku retroviru. Jsou dva mrtví a jeden nakažený. Když se ukáže, že členem týmu je i jeho bývalá žena Julia Walkerová, Alan se ptá, proč byl vybrán právě on. Dozvídá se, že přeživší nakažený muž je jeho bratr Peter, se kterým měla jeho žena kdysi milostnou pletku... (TV Prima)

Rodrigo999

Hm.. CSI:Grónsko plus rádoby zombie outbreak. Scénárista evidentně ukradl svému synovi domácí úkol, kamera je jedno klišé za druhým a casting nejspíš outsourcovali do Guatemaly. Nevím, v dnešní době kdy se člověk k televizi musí pomalu proházet vidlema mi to přijde jako vyhozené peníze. Proč se namáhat. Jedním slovem nuda. ()

LUCCKE

Za mna urcite 5*. Serial ma vsetko co treba! Je to taka klasika "epidemiologie", uzavrety priestor, nakaza, zapletka ohladom nakazy, nachadzanie riesenia a objavovanie novych skutocnosti. Je tam stale dost nezodpovedanych otazok a velky potencial vo vyvoji deja. Myslim si, ze mnohi tomu dali nizsie hodnotenie len preto ze serial nekorespondoval s ich ocakavaniami a nedokazali sa od toho odosobnit a hodnotit objektivne :) ()

cien

Tak tady mi to přijde jako hodně promarněná příležitost...... uzavřená základna, záhadný virus, na papíře to musí vypadat pěkně, ale v pohyblivých obrázcích to nefunguje, atmosféra skoro žádná a samé nesmyly např. frajer si jde ven na skútr zajezdit (přitom je karanténa) a o nesympatických postavách ani nemluvě, snad jen ten Billy Campbell se trochu tváři vážně.. ()

Vallerian

SyFy nemám rád, ale tento seriál mne opravdu překvapil. Hutná a tajemná atmosféra, dělá tento seriál dobrým. Nečekejte slavné herce a filmové triky, ale o tom tento seriál ani není. Určitě na to koukněte, protože je dost pravděpodobné, že Vás to chytne a nepustí. ()

Kicker

Konečně nějaký opravdu zajímavý sci-fi seriál. Zajímavá atmosféra, naprosto parádní soundtrack, fajn obsazení, ač se k těm postavám člověk asi musí trochu dopracovat. Zatím po devíti dílech se mě nedočkavost na další díl nepouští. Je fakt, že se možná trochu moc pouští do vztahových záležitostí, ale to je bohužel dnešní klasika. Snad se to v budoucnu nebude prohlubovat, musel bych pak změnit hodnocení. Zatím 5* a pro mě asi dnes nejlepší sci-fi seriál. ()

Socirel

Průměrný seriál, který by mohl sloužit třeba jako prequel k Walking Dead, nebo něčemu podobnému, ale od příběhu nic nového nečekejte. Postavy se občas chovají nezodpovědně a ne jako inteligentní vědátoři. Co výrazněji zaujme je občasný hudební doprovod, který zlepšuje celkovou atmosféru seriálu. Bohužel asi v polovině série se něco zvrtlo a v seriálu se začalo objevovat až příliš mnoho fantasmagorických nesmyslů, ale setrvačné síly mě donutily shlédnout celou 1. sérii. ()

WarpSpawn

No, trošku se nám to rozjíždí a taky komplikuje. Začátek se mi líbil, teď už se na to (po 7. dílu) ani nebudu koukat, splácanina nejhrubšího zrna. Jediná postava, která se mi líbí je ten doktor Kawasaki. ()

kamic

Hodnoceno po 10 dílech. Nejsem moc fandou filmů o uniklých virech a tak jsem se začal dívat bez větších očekávání. Po 3. dílu jsem to už chtěl vzdát, ale to by byla chyba. Postupně se děj rozvíjí, naznačují se další souvislosti, místo diskusí v laboratoři je tu více akce a zvratů. Jen aby se do toho scénáristé ve snaze o další série moc nezamotali. ()

avenss

Helix má všetko čo od seriálu očakávate. Dobrú zápletku, vývoj postáv, ťažké morálne rozhodnutia, rodinnú krízu a zvraty v príbehu. Takisto sa aj zahráva s myšlienkou nesmrteľnosti a ovládnutím sveta pomocou kontrolovanej genocídy. Spracovanie aj výkony hercov sú na dobrej úrovni ale otázkou ostáva či to naozaj stačí. V seriály mi chýba nejaký charizmatický hrdina alebo záporák. Niekto vďaka komu si spomeniete na tento seriál. Čo mi však vadí najviac je predvídateľnosť deja, teda aspoň v prvej sérií. Uvidíme čo prinesie druhá séria. ()

lukas.frydry

zatím mám skouknuté všechny epizody, a čekám na další, docela dobrá atmosféra a popravdě podobnej seriál mi dlouho chyběl, připomíná trošku LOST :) ()

Pblashshs

Herci jsou sympatičtí jako vřed v konečníku a neumí hrát. Zápletka je béčková, vlastně spíš céčková nebo déčková, zdá se mi, že je to všechno špatně, ale stejně se pořád koukám. Hlavní postava zřejmě neumí mluvit, jen šeptat. ()

kajmik01

Série 1: Překvapení, tenhle seriál je na to, že ho produkovala Syfy kvalitní, kombinace sterilního prostředí polární stanice s nákazou na pomezí zombie žánru funguje.Bohužel v druhé polovině trochu ztrácí a přidává scény jako z telenovely a posledních pár minut je opravdové FTW. 3,5 hvězdy Série 2: i přes zachování některých herců a zajímavé rozdělení na dvě časové linie přináší podobný děj jako první série, jen v dost sestupné kvalitě a více WTF momenty. Osobně se nedivím, že seriál po druhé sérii zařízli. ------- První sérii můžu doporučit fanouškům žánru jako nenáročnou oddychovku, ale druhá série je podle mě ztráta času a nestojí za vidění. ()

pupidup

Dobra traparnicka to je..absolutne nic nema logiku.. na zaklade nakažených, kteri tam pobihaji na volno... si tam pitvaj a delaj pokusy se sluchatky na usich.. zensky leuou vsude bez jakehokoliv bezpecnostniho opatreni.. no fakt debilita n ntou... ()