Helix

• USA Helix
USA, (2014–2015), 17 h 49 min (Minutáž: 37–43 min)

Hudba:

Reinhold Heil

Billy Campbell, Kyra Zagorsky, Mark Ghanimé, Jordan Hayes, Neil Napier, Sue Beattie, Hirojuki Sanada, Meegwun Fairbrother, Matt Long, Severn Thompson (více)

Série(2) / Epizody(26)

Zástupce centra pro kontrolu nemocí v Atlantě doktor Alan Farragut je se skupinou spolupracovníků vyslán do odlehlé arktické oblasti, kde se na výzkumné stanici Arctic Biosystems vyvíjejí nové druhy léků. Došlo tam údajně k úniku retroviru. Jsou dva mrtví a jeden nakažený. Když se ukáže, že členem týmu je i jeho bývalá žena Julia Walkerová, Alan se ptá, proč byl vybrán právě on. Dozvídá se, že přeživší nakažený muž je jeho bratr Peter, se kterým měla jeho žena kdysi milostnou pletku... (TV Prima)

italka63

Po desátém díle spokojenost, blechy nehledám, zato jsem ještě nikdy neviděla mého oblíbeného Sanadu nikde brečet ve své roli. Spokojeně zcela závislácky jedu dál... Atmosféra je poněkud mrazivá....Po dokoukání celé série můžu říct jedno - už se těším na tu druhou :-) ()

slunicko2

Tvůrci se měli rozhodnout, co vlastně točí. Scifi, thriller, telenovelu nebo akční střílečku? 1) Motiv nakažených je trestuhodně nevyužit, spousta náznaků a nic z toho. Motiv Ilarie a jejích lidí koncem řady převažuje, což z původně scifického thrilleru udělalo akční bojovku. Nevěrohodné posuny v chování postav pak jen umocňují rozpaky, které jako divák mám. 2) 36letý Kanaďan s libanonskými kořeny Mark Ghanimé (major Sergio Balleseros) je snad jediný sexy chlap v celém projektu. 3) Po dvou řadách bylo natáčení seriálu ukončeno. Psáno po zhlédnutí první řady. 4) Výstižný koment: Zeck**. ()

Philcze

1. sezóna - 70%. První pár dílů příjemně mrazivých a nekompromisních, potom sklouznutí do ptákoviny a absolutního guilty pleasure. ()

Helo

Celé Béčkové přesto však nenudící s několika dobrými momenty, občasnou mrazivou atmosférou, dobrou kombinací vážných scén a veselé hudby a hlavně s podivným koncem. Na 4* stačí, ale jsou vážně slabé. Edit: Druhá řada si udržela přibližně stejnou kvalitu. Změna prostředí neuškodila, ačkoli to ztratilo tu mrazivost první řady. Mělo to pár parádních momentů (Michael dávající otrávenou štamprli dítěti, Flight of the bumblebee) a závěr by byl dost boží, nebýt dodatku z budoucnosti, který byl ve výsledku úplně zbytečný, když další řada nebude. Kdyby to usekli o 2 minuty dřív, tak jsem naprosto spokojen. ()

radomiil

Série 1...snad ani nepatří k tvorbě SyFy-náramně vystihlé prostředí se zajímavou zápletkou,a opravdu kromě hlavních postav jediná výtka směřuje nesympaticky působícím zaměstnancům areálu;Série 2) začíná i zkompletováním úvodní řady ještě impozantněji/posléze však bohužel musím,kvůli zavedení příběhu a jeho sklouznutí do útrob odpudivě nechutné sekty na úkor samotného řešení, pozměnit názor ()

Vyhy

To, co jsem očekával, seriál splnil. Napínavé, sci-fi s prvkami hororu. Herecké výkony, až na některé vedlejší postavy, obstojné. Příběh lehce čitelný, ale v celém měřítku uspokojivý. Určitě dokoukám minimálně první řadu. Spokojenost. ()

M.i.k.e

tisíckrát viděné a zpracované téma tentokrát v poměrně laciném zpracování nestačí k tomu abych v záplavě seriálů měl chuť sledovat dále...40% ()

SallyZen

Pro mě asi nejočekávanější seriál roku 2014 a naprosto největší zklamání. Už to obsazení mi v prvním díle nesedělo a neslo se to celou sérií. Potenciál měl Helix obrovský, náměť parádní, ale štáb si stím absolutně vůbec neporadil, jelikož z toho vytěžil hodně málo. Největší zabijáci seriálu jsou určitě ale lidi, co měli na starosti hudbu, jelikož to jsem snad nezažil u ničeho aby sprasili takhle hudební doprovod scén, úvodní znělku a samozřejmě největší strašák, a to střih hudby. Seriál mě popravdě zklamal a ten kdo se těšil na hororovou ujetinu z velice zajímavého chladného prostředí, tak o nic nepřijde. Téma zajímavý, ale tím to bohužel končí. 30% ()

Vojťas

Veliké překvapení - SyFy se zase vytáhlo. Nápaditě a poměrně napínavě i akčně pojatá nákaza šířící se na základně na polárním kruhu. Rozjetá sci-fi linie sahající až do mysteriózních zákoutí nutí diváka dumat o dalším vývoji děje i postav. Finále velmi povedené. 80% [2. série BUDE] ()

Pajky3

Co bych lhal, když jsem se o seriálu prvně dozvěděl, tak mě to vážně zaujalo. Sníh a virus, to je přeci jak z mého oblíbeného hororu... Bohužel tohle není Věc. Úvodní dvojepizoda ještě docela dobře funguje a dokonce má i poměrně dobrou atmosféru. Herce neznám, ale to by ani nevadilo, protože to v tomto druhu seriálu znamená, že může umřít každej, což je plus. Obsazení je navíc i docela sympatický, jen to sýpání hlavního hrdiny mě trochu štvalo. Nejvíc mi na úvodu vadí ty digitriky (opice a myši), přesto jsem doufal, že to nakonec přehlédnu a budu spokojen. Nestalo se tak a s přibývajícími epizodami také přibývalo opravdu idiotské chování postav, z nichž některé měnili stranu asi tak rychle jako mince při hodu panna/orel. Nejhorší však bylo, že se v závěru série ze seriálu stala opravdu neskutečná telenovela (mami, tati, synu, dcero), která mě řádně odradila od sledování další série. V podstatě mi bylo jedno, jak to dopadne, hlavně, že to skončí... ()

sir-dave

Hodně mi to připomíná Stargate: Universe. Neodehrává se to sice ve vesmíru, ale máte partu lidí v uzavřeném prostoru. Tentokrát je to výzkumné zařízení v Arktidě. Typově jsou tady dokonce podobné (klišovité) postavy. Je tady hlavní velitel, také chytrý vědec jako byl Robert Carlyle a samozřejmě se nemusí. Dál nechybí správný voják, dvě hezké ženské, boční postradatelné postavy atd. Universe měl narozdíl od Helixu větší potencionál a mohl se rozvinout. Zde mi přijde, že už první řada vyčerpala hodně možností a klidně to mohl být epizodní dvou díl nějakého sci-fi seriálu. Každý díl Helixu zahrnuje jeden den života v budově a okolo. Rozdělil bych to do tří částí. První seznamovací (1.-6. díl), asi nejnudnější. Druhá (7.-10.) po příletu nových postav, více akčnější a třetí (11.-13.) závěrečná část se snese do předvídatelné, akční, telenovelské roviny. Největší pochvalu si zaslouží netypická hudba. Výborně doplňovala, odlehčovala atmosféru. V posledních dílech došlo ke znatelnému zlepšení, takže mrknu za rok na novou řadu a uvidím jak to půjde dál, každopádně ten konec s dnem 253 se mi ani trochu nelíbil. 2. řada byla o chlup lepší, zejména díky lepšímu prostředí tajemnějšího ostrova. Hodnocení nechám při starém. (hodnocení za 1. - 2. sérii - konec) ()

Khumbac

Viry, základna v nejdrsnější krajině. Byť nelogičnosti někdy bijí do očí, přetrpíme to. High-tech základna je dost dobrý nápad. Dám seriálu šanci. Herci mi jsou sympatičtí, hlavně doktorky :-). ()

Mr.Ripley

Double Pilot: Tvůrci objevili ztracenou knihu Klišé A - Z a rozhodli se jí zadaptovat na televizní obrazovky v podobě místy atmosférické minisérie. Nezavrhuji, vytrvám. Prozatím slaboučkých - 50% _____ Dávám tomu ještě dvě epizody a potom to zabalím. Lobotomie mozku nikdy nebyla tak nezáživná a neoriginální. ()

Laerry

Klaustrofobní prostředí, uzavřená skupinka lidí, nehostinné prostředí severního pólu a hrozba nakažlivého virusu... to všechno zní jak recept na skvělý horor, thriller, drama... či sfi-fi? Ano, Syfy si objednala nečekaně sci-fi a tak to všechno ke konci série muselo jít do háje. A přitom se to rozeběhlo vcelku slibně, i ty digi opice a digi vrtulníky a digi sněhové bouře (atd.) se dali překousnout... Ale co naplat, k melodramatické rodinné telenovele, kdy jsou snad všichni mezi sebou příbuzní nakonec došlo, včetně dalších "šokujících" odhalení, která mi jsou naprosto ukradená, takže mě nic neláká se podívat na druhou sérii. ()

kinghome

Je strašně těžký natočit něco nového a přitom zábavného, aby to lidi chytlo. Syfy zvládlo první část, kde vymysleli základnu v Arktidě, ale s tou zábavností už to není nic extra. Největší problémem jsou, jak už psal LIVINGDEAD hlavní postavy, který jsou nesympatický a plochý. Prostě nic extra, spíš je to takový šedý průměr, kouknu ještě na pár dílů a uvidíme jestli dokáží něco vymyslet... Bohužel nevymysleli nic navíc, spíš to zapadalo ještě víc, prostě nuda, skončil jsem u 10 dílu, skoro jsem to dokoukal ,ale poslední díly jsme dával jen z nutnosti a pak mě to přestalo bavit úplně, Škoda. ()

st.jim

Jde o několikrát omleté téma s nudným scénářem a nevýraznými herci. Nadějný seriál tak upadá do šuplíku zapomění, což je velká škoda, protože projekt má velmi pěkné efekty. To otravné natahování děje, které jsem tak proklínal u Lostu od třetí serie, začíná v Helixu už v první řadě. ()

elanius

Až na tých pár telenovelovských vsuviek som bol milo prekvapený. Jasné, je to B jak vyšité. Ale momenty to má občas prekvapivé. Plus tá téma ma proste baví, kombinácia ala zombies infekcie a obstojne vymyslenej zápletky s Ilaria Corp. / 1.séria 6/10 / Druhá séria prvý diel vyslovená pecka na Helix pomery. Ostrov ala Lost, ďalšia infekcia, dve časové roviny. Obávam sa ale dalších epizód. ()

noriaki

Helix trochu klame tělem. Ze zdravotnického seriálu ze současnosti se postupně překlopil do lehce hororového survivalu z blízké budoucnosti a pak do sci-fi thrilleru s prvky dystopie. Všechno to zvládl v poklidném a nevzrušivém tempu a s neustále vyprchávající atmosférou. Koneckonců ani na začátku nebyla nijak mrazivá. Z části za to můžou nevýrazní herci, z části neschopnost scenáristů napsat mysteriózní zápletku bez berliček typu tajemství z minulosti a skrytých motivů postav. Závěrečná pointa je přinejmenším vachrlatá, a i když otvírá cestu k mnoha dalším sériím, tak jsem úplně ztratil zájem. ()

Pavlínka9

Rok jsem to odkládala, páč mě děsil již jen samotný plakát k seriálu :) Je tak krásně "děsivý", že jsem tomu fakt dala prostor :) A tedy - není to nic extra superúžasného, že by mě to posadilo na zadek :) Ale je to super :) Zajímavé, stále se to posouvá dál a je to tak příjemně děsivé a otázka toho, kdo to tedy řídí a zdali se to dostane dál než na "konec světa"...To tam lítalo ve vzduchu hodně dlouho. Hlavní postava Petera mi od prvního pohledu, i když byl zrovna lehce nemocen, velmi sympatická :) Ale těch tam bylo více ;) Hiroshi byl super a scéna, kdy se bylo potřeba rozhodnout mezi 2ma dětmi - fuuuuuujj..... :) Závěr silně otevřen a druhá série bych řekla, že lehce přitvrdila :) Jsem v druhé půli a rozhodně je to zajímavější, nejen, že je to opět dobré prostředí - odtrhnuté od okolí, ale rozvíjí to tam plno otázek, jak to bude dál a jak to ovlivňuje budoucnost, když je tam pohled "za 30let" a taky v minulosti :) Druhá série je rozhodně víc "masitá" a je to o dost zajímavější :) PETERE, TY HAJZLE!!!! Tohle jsem sice křičela již v 1.sérii, ale v druhé se to již taky opakuje!! Fakt taky žasnu nad tím, kolik lidí bych nejraději z daného "Abbey" hodila ze skály, jaké to jsou svině :D Ve druhé série se více využívá prvků, které "odlehčují" atmosféru např. tím, že tam hraje taková pohodová hudba, někdy je to dost hudba, která má odlákat pozornost, od toho hnusu, který se tam zrovna odehrává..Je to často až ironické či sarkastické :) A zrovna se mi dostal na scénu Eliah :D A z toho kvetu :) Druhá série je hodně veliký masakr a je to tak skvěle děsivé, že jsem prostě posledních pár dílů jen tajila dech, jak to skončí :) A jsem překvapená, lehce v šoku a více to nechápu :D :D Takže úspěch :D ()

BMAJTZ

Viděl jsem zhruba 6-7 dílů a u toho končím. Ze začátku to vypadalo zajímavě, ale už v prvním díle mi bylo jasné, že je zaděláno na malér. Do řešení problémů s virem se totiž už od začátku míchá jakási romantická podzápletka divného trojúhelníku, manžel, exmanželka a nová ženská. Jinak řečeno postupem času začíná tohle trio ovládat plátno a nedokážu si představit jak by tahle trojka mohla být víc otravnější. Samotná zápletka taky moc nosná není, i když je fakt, že na základně se děje něco podivného. Bohužel podivného v tom špatném slova smyslu, je to totiž strašná nuda. Ze seriálu ze už za těch šest dílů stala naprostá generická scifárna, která vůbec ničím nevybočuje. Standardní scénář, nezajímavý děj, rádoby akční prostředí a naprosto otřesné postavy. Teď přijde spoiler. V momentě, když zabili Doreen jsem s tímto seriálem definitivně skončil. Podle mě to byla jediná opravdu zajímavá postava. ()