Helix

• USA Helix
USA, (2014–2015), 17 h 49 min (Minutáž: 37–43 min)

Hudba:

Reinhold Heil

Billy Campbell, Kyra Zagorsky, Mark Ghanimé, Jordan Hayes, Neil Napier, Sue Beattie, Hirojuki Sanada, Meegwun Fairbrother, Matt Long, Severn Thompson (více)

Série(2) / Epizody(26)

Zástupce centra pro kontrolu nemocí v Atlantě doktor Alan Farragut je se skupinou spolupracovníků vyslán do odlehlé arktické oblasti, kde se na výzkumné stanici Arctic Biosystems vyvíjejí nové druhy léků. Došlo tam údajně k úniku retroviru. Jsou dva mrtví a jeden nakažený. Když se ukáže, že členem týmu je i jeho bývalá žena Julia Walkerová, Alan se ptá, proč byl vybrán právě on. Dozvídá se, že přeživší nakažený muž je jeho bratr Peter, se kterým měla jeho žena kdysi milostnou pletku... (TV Prima)

iXtr3m3

Dobrý seriál. Celkom pesimistický, sem tam adrenalínový, sem tam nudný, určite nie zbytočne rozťahaný s extrémnou porciou deja a možností, ktoré žiaľ neboli využité a aj napriek tomu, že každá zo sérii bola ako tak ukončená, tá druhá končila pekným otvoreným koncom, ktorý zaujal. Škoda. ()

Jayem

Pilot 80% a zopár dalších časti tiež ale potom to šlo mierne dole vodou. Napriek všetkému dobrý seriál. 1 séria 60%. Uvidime kam sa bude uberať 2 séria. ()

Illy

Po třech dílech končím. Základna plná vědců a doktorů a skoro všichni se chovají nelogicky a ba hůř, jako idioti. Laciný vizuál klidně pominu, pokud je vyvážen dobrou atmosférou.. není. Škoda mého času. Pa. ()

Thomm

Co začínalo jako příjemná mystery/sci-fi zápletka se zvrtlo do absolutní idiocie a absurdity stokrát viděných podprůměrných až sračkovitých seriálů a filmů. Herecký obsazení je tragédie a na každý postavě vás bude něco srát, ať jsou to nadbytečný kila, chrochtavej přívuk nebo hlasitý oddechnutí za každým slovem. Nicméně je to ten seriál, co nenudí a v každym díle se můžete zasmát dalším a dalším věcem. 2 až 3 hvězdičky. ()

BlackHood

Ze začátku mě to nebavilo, ale pak se to krásně napínavě rozehrálo. Určitě lepší než The Strain s podobným tématem. ()

Vaiollet

Viděny prozatím všechny tři aktuální díly a já od toho zatím dostala přesně to, co jsem čekala. Mě herci vcelku sympatičtí jsou, hororová atmosféra sice ve třetím díle začala trochu pokulhávat (v prvním a druhém byla dokonalá), ale i tak je ucházející. Scénář je podle mě hodně dobrý, zatím to dává vše smysl (to jak děj, tak chování postav). Akorát by to chtělo trochu víc postavy přiblížit, protože pokud to takhle půjde dál, pochybuji, že si k nim udělám nějaký hlubší vztah. Rozhodně se budu dívat dál. Jen si zatím neumím představit, že by to dokázali smysluplně roztáhnout na víc sérií. ()

ddf76

Hodnoceno po 5.dilu. Zatim naprosta spokojenost. Vyborny sci-fi serial. Skvela atmosfera a scenar + herci. Jedno z prekvapeni roku 2014. ()

Ben Nevis

Hodnocení celé sezóny: Normálně bych takový seriál poslala do kopru, protože vesměs nesympatické postavy mění morálku a loajalitu častěji než ponožky a dohromady to nedává smysl. Ze začátku to byl příjemný klaustrofobní horor, ale čím víc se to blíží k závěru, tím víc WTF. Nicméně jednotlivé díly umí pohltit, cliffhanger střídá cliffhanger a zábavnost vyhrává nad logikou. Člověk akorát nesmí uvažovat nad celkem. ()

bararich8

Po první sérii: Nehorázná šílenost, kdo tomu proboha přiklepl další sérii? Hned na začátku bylo nastaveno dost šílené tempo dějových zvratů, což je obvykle dobře, jelikož se nemáte šanci moc nudit, ale co je moc, to je moc. Během těch 13 dílů se toho v uzavřeném prostoru událo tolik, že by to slušnému režisérovi stačilo na celou ságu. Navíc nikdo z nich neumí hrát příliš přesvědčivě a postavy jsou vláčeny příběhem dosti nelogicky. Jediný hnací motor, proč to sledovat až do finále, byla potřeba vědět, jak tohle dopadne. Finále však grandiózně zklamalo. Na jednu stranu to funguje, jelikož to diváka přinutí koukat se dále a dále, ale důvody jsou úplně někde jinde. 2* ()

Fionor

Po pilotu a druhém dílu je ještě brzy na hodnocení, ale jednu věc už teď vím s jistotou - horší střih jsem u seriálu (a vlastně ani filmu) ještě neviděl. Skokové záběry a střihy přes osu asi mají působit akčně a roztěkaně, ale objevují se i ve scénách, kde to nemá žádnou funkci a mám za to, že jde jen o diletantství autorů. Tohle mě jako profesionála v oboru opravdu mrzí a štve. Nebýt toho, seriál má celkem hezky našlápnuto, i když sleduje již mnohokrát prochozené seriálové stezky... ()

PEZ

Zábavné sci-fi b-čko. Pod podmienkou, že prehliadnete telenovelovské vsuvky a klišé situácie, ktoré vždy prajne slúžia scenáristom - tie totiž neustále spôsobujú, že hneď na to, ako sa akýkoľvek problém vyrieši, v momente sa vynorí ďalší. :) Plusom však je, že napriek neveľkému rozpočtu vyzerá seriál nadmieru slušne a každý diel posúva celý season arc o kus ďalej. Bavil som sa celý čas a po prvej sérii si rád počkám na tú druhú - jej prvý diel príde už o dva týždne! ()

Franc1s

na to že PILOT se dal, tak bohužel očekávání a natěšenost klesali s každým dílem... U předposledního dílu už jsem se opravdu nudil a do toho ještě přišel "borec" Kosa nebo jak že se jmenuje... Výběr postav byl fakt špatnej, dialogy o ničem a furt o tom samém a kolikrát jsem se chytal za hlavu... Pár extra zvratů se našlo, ale opravdu jen pár. Zklamání roku a bojím se druhé sérii..2.Série - Začátek teda nic moc, uvidíme... ()

Xeno.morpH

Po shlédnutí celé série přislo kruté vystřízlivění.Po prvních dílech a napínavém nástupu nutno konstatovat, že Helix se dějově zesral z (původní) podoby a dějové zvraty se změnily ve zvratky. Další fail jako Defiance. Survival horor se změnil v debilní rodinné drama, jehož pozadí tvoří spiknutí spolku mentálně retardovaných zlých "elfů" - jehož členem je evidentně i Posrandech :) .Syfy snad neumí točit seriály. ()

LordMysti

Ze začátku zajímavá zápletka s hutnou atmosférou, v tu dobu jsem zvažoval dokonce 4 hvězdy, ale postupně to sláblo a sláblo až se z toho vyklubala taková patlanina o ničem. A ještě víc jsem byl překvapen, že má vyjít příští rok druhá série... ()

viviak

Sájfáj sa pochlapilo. Zatial to vyzera velmi slubne, ubera sa to smerom The Divide. Psycho, scifi, a hlavne ta krasna nepredvidatelnost zhruba od polovice pilotu, kedy sa clovek musel stale bat, lebo tusil ze sa nieco o5 stane. Zaverecna scena mindblowing. ()