Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

vodkasesemte

Ironic hipster, so self-aware, he makes everything in joke - I prefer men who are funny, not funny - Does that make you an expert on being a man?chin. hundred percent true, no bullshit - I cant let you go through a sugar storm unkissed - Cats romm on the end - Impressive gal (diplomy) - Puddles made her more relatable (tvl mě zabije) - I love having strangers pick at my scabs - And fun fact for the readers is you have a world-class vagina - Its just all of a sudden I feel like Im on a Law n Order episode - Shes a voracious () reader. So, shes always got a book in her hand - Standoffish - My mother-in-law (tchyně – tý se měl zbavit, by dostala přes držku už u toho cute) - Get your fucking hands off me (ještě že spolu něžijí celá rodina pod jednou střechou) - Marriage is hard work and sompromise and more work - Abandon all hope, ye who enter… - Decorated schoolar - Amy is the kind of girl who attracts admirers - Treasure hunts - Ta pýča furt něco chlastá (co to má znamenat) - Máme podobnej styl písma, rukopis - Oba psychopati - Promise me we will never be like them, all those awful youples we know - Those wives who treat their men (včera pdf) like dancing monkeys, to be trained and paraded - We are in a recession. If it happens, we will deal with it (proč se všechno točí kolem žen, marriage, pyčo, to nemuže bejt tak složitý – dostaneš řetěz a budeš držet hubu) - We have each other, everything else is background noise (sni dál – chlap nemá nic jinýho na práci, než celej zbytek života skákat kolem jedný kurvy) - You are exceptional (čurák) - No fuckin way, on hraje Battlefielda - I just wanted to shoot some folks - Laptoping - I buy a video game without getting your permission. You are spending a lot (za playstejšna) - I dont get why you are daring me to be someone I dont wanna be (bcs its easy, bitch) - The nagging shrew. The controlling bitch - I have never hot had a job. I flipped burgers, I painted houses - Volvo - Facebook? I use disposable phone - Pair of red panties ??? - I would have to check my red panty inventory (pak že je blbá) - Nick uses me for sex when he wants (s tím jsi neměla problém, předpokládám) - Tvl, on ji podváděl, a to hodně (jejich kod), žádnej psychopat - Reboot, retool, rekindle (save) - Todle přeci není on, ten muž, kterého si brala! - A ted ji dokonce uhodil až upadla na zem! (to měl udělat s tím houmlesem) - What scared me was how much he wanted to hurt me more (už ho omrzela) - I am frightened of my own husband - Sorry to rush you. every day, or I will go crazy - Dont go crazy - Im so sick of being picked apart by women - Innocent until proven guilty - Man of my dreams, father of my child, this man of mine may kill me - 1 - I will share it with whomever I please - Návrat starých pořádku - No blood an no body suggests kidnapping - A pool of blood and no body suggests homicide - This is identity theft. This is felony - Tvl, vykopni tu štětku z baráku. Co ti tam leze? - Proč jim všechno vysvětluješ, to jsou tvoji kámoši? - Little box of hate - Do you know how hard it is to make a murder case withou a body? Its incredibly hard - Picture me, I m a girl whos very, very bad - I need to be punished, any by punished, I mean had () - Let the punishment fit the crime - To fake a convincing murder, you have to have discipline (proč mu jen neuřízla hlavu – ve spánku?) - You befriend a local idiot (ahoj, tady jsem) - And cram her with stories aboput your husbands violent temper - Purchase getaway car - Craiglist. Generic, cheap, pay cash - Crime scene with just enough mistakes to rise the specter of doubt - A lot of lot - A crime scene kind of bleed - And leave little something behind - Burn it just the right amount - Ona se chce zabít, dobře - Cool girl is game - Cool girl never gets angry at her man - She only smile in loving manner and then presents her mouth for fucking - She likes what he likes - I wax-stripped my puss raw - I blew him semi-regulary - I was fucking game (proč něco neřekla) - I cant say I didnt enjoy some of it (si řikám) - Nick teased out of me things I didnt know existed (??) - A lightness, a humor, an ease - But I made him smarte. Sharper - I inspired him to rise to my level - He became someone I did not agree to marry (dobrá výmluva) - Bitch!!!!!!!!!!! Crazy fuckin bitch! - Up the river - Fucking crazy bitch! (dyt to povidám!) - Shes framing me for her murder - She stage-managed me - As long as you dont own a pythonand blast death metal at 4 AM we are gonna be best friends - Jo a co malinkýho pejska? vůbec nic nevíš, pyčo, o životě! - See you around. You will - Ellen Abbottyou know Im expert oiler (já co tím myslel) - To kafe je sajrajt - Tvl, to je kunda. To se mu nedivím, že s ní zahnul - My wife is skilled in the art of vengeance - Im on neighborhood watchlist, bcs I have to register as a predator - I havent had a date in almost a decade, bcs if a girl googles me (tj debil, proč jim dává pravý jmena…) - Shes got an ass like a 20-year-old stripper - Shes graduated from being raped to being murdered (něco jí musel udělat) - She seems uppity - Spoiled rich girl, married a cheating asshole - Nekecej - Mr Collins! - Amy an I believe in the lost art of letter-writing - Try to suicide in her bed (asi jo – they believed) - All thing feels hinky - She loves to teach lessons (lvi) - Play God, Old Testament God - Let myself be dinner for the great whites - Dont they tease ppl down in NOLA? - Není to špatný - Přišel zvrat - How I met your mother! - The truth is my defence - Fire doesnt erase blood - That how the kids wear it - To je pýča! - WTF! - Už nikdy si to nerozdám s černou vdovou - Tak tohle je sázka na vysokou - You fucking bitch! - Can you walk us through what happened? - He tied me up like a dog - Sodomize me - Tvl, todle je hodně dobrý. To jsem nečekal - You know me in your marrow () - Stačí najít ty houmlesy - Ty media vyobrazili pěkně - Kiss and cheekand I specialize in fucked-up - Just dont piss her off - She had to have made a mistake - I go where the story goes - I wont have to teach your child to hate you - Im the cunt you married - The only time you like yourself was when you were trying to be someone this cunt might like - Im not a quitter. Im that cunt - Cause each other pain. Thats marriage - To dítě je pojistka - Cože, to je konec? - Rosamund Pike () (méně) (více)

MovieMan7

Skvělý psycho film po všech stránkách. 1. Obsazení. Zvlášť se mi líbili Ben Affleck a Tyler Perry. 2. Příběh. Tolik mindblowů a zvratů jsem už dlouho neviděl. Všechno přichystané do jediného detailu, i ty plynulé přechody do minulosti (první a poslední záběr naprostá bomba). Navíc film také zachycuje zkaženost společnosti (medializace případu). Bavil mě i slovník, který zněl jako inspirovaný Mafií. Rozhodně lepší než Se7en. 93% ()

Bajo.

Podobně jako u Se7en jsem totálně paralyzován tím co jsme právě viděl .Dobrá práce Davide! (možná maličko prostříhat) ()

Aniki

No, ta přebujelá stopáž si vyloženě řikala o průser a taky že jo. Asi tak do druhýho obratu v ději o 180° to vyzeralo jako extra dobrej kinopočin, při kterym bych neváhal vyskládat na oblohu všech pět místních hvězd, avšak zhruba někde od podříznutýho hrdla ve stylu "zavři voči brouku" to chytilo falešnýho lufta a scénář si pod sebou začal dosti nevybíravě podřezávat konár. Herci se snažili, o tom žádná, především "Pájka" byla místy až strašidelná, jen ten předlouhej závěr byl zkrátka nepřirozeně naroubovanej a trochu mi pokazil celkovej dojem z filmu...škoda, čtyřhvězdí je tady myslim si až, až. ()

papuchalk

Na Finchera je tohle málo. Když se kouknu do jeho filmografie, tak je vidět, že upadá do průměru. Ale to asi v roce 2022 s touto recenzí nepřináším nic objevněnovýho, že.. Na můj vkus je tohle prostě až moc standardní a běžný, skoro až televizní film. Jasně je to napínavé a hltám co bude dál, ale to platí pro většinu filmů tohoto typu, protože to je prostě jejich podstata a nic to nepotvrzuje o jejich kvalitě, nebo snad nadprůměrnosti, jedinečnosti. Dál mi uplně nesedlo zakončení. Je tam celá řada Riťolindou připravovaných důkazů na usvědčení manžela z očividné fake vraždy, a přesto to po jejím nalezení najednou nikoho nezajímá. Až moc odbytý tohle rozuzlení nakonec bylo. V mých očích stoupnul Afleck jako herec, dokázal zahrát opravdu přirozenou postavu, s čímž má podle mě problém nečekaně dost hollywoodských hvězd, včetně třeba Matta Damona (ten mi vyloženě začíná vadit, hraje moc šablonovitě). Doposud jsem bral Aflecka jako ne moc dobrého herce do pozadí, ale tady se celkem předvedl. Ještě stojí za uznání, že konečně někdo aspoň částečně zfilmoval ten typ ženy, která má v každodenním popisu práce přesvědčovat okolí o své dokonalosti, přitom opak bývá pravdou, ale odhalí to opravdu jen ti nejbližší. Tímto syndromem do určité míry trpí většina žen, některé méně, některé více a je to pak velice rafinovaná kamufláž, něco jako vytváření si dokonalýho fejsbukového profilu ale v reálným světě. Filmů je o tom pramálo. ()

Luswani

Zvláštní. tenhle film jsem nikdy neměl rád. Jednak je plný typických pseudointelektuálních amerických dialogů a také nemusím Bena Afflecka a Rosamund Pike. Ale z nějakého důvodu jsem tak nějak cítil, že ten příběh je opravdu kvalitní a párkrát jsem se k tomu filmu vrátil. A s odstupem času dokážu ocenit jeho kvality. Zejména kvality scénáře. Rosamund Pike zde měla opravdu šílenou roli naprosté sociopatky, které se zhostila naprosto dokonale. Je to vlastně jediná hollywoodská herečka, se kterou jsem měl možnost mluvit osobně, ale i to mě nepřesvědčilo a stejně mi není sympatická. Každopádně v téhle roli je naprosto přesvědčivá. Navzdory všemu, cítím, že tento film ještě zkouknu několikrát. 85% ()

wowylgu313

I přes delší stopáž bych klidně byl schopný jí ještě prodloužit. Film co nadchne a udrží váš při životě. Dokonalá zápletka a dokonalé zamotání a rozmotání. Super herecký výkon. Po dobu filmu si říkáte jak to teda je a na konci jen čumíte jak to vlastně bylo. Film rozhodně nenudí, drží svoje drama a tempo. Čistých 80-85% , snesl bych ještě delší než delší stopáž a určitě by tady bylo pár detailů který by šli udělat lépe. Na úplný vrchol to není ale více než dobré to rozhodně je. ()

Rychloskot

Postavy jsou skvěle napsané, děj originální a poutavý, je to napínavé a působí to přesně jak má. Líbí se mi jak je film rozdělený jako kdyby do tří částí. Dokonce mi nevadí ani délka, úplně mě to připoutalo k obrazovce. Příjemný thriller na sobotní večer ()

SelfishMan

Pan Fincher to opět dokázal a nezklamal mě (jako letos jeden z mála)! Nemalý díl na nezpochybnitelné kvalitě Gone Girl má bezpochyby vynikající scénář. Ale už úvodními titulky za pomocí chladného vizuálu ve mě vzbudil ony při sledování Finchera důvěrně známé pocity a budováním excelentní atmosféry jen nadále gradovalo až do finále (kdy jsem visel na plátně a nechtělo se mi vůbec opouštět sál a nejraději bych si to dal celé znovu). Byly tam momenty, kdy film nespěchal nikam výrazně dopředu, ale výborná kamera a hudba mě neustále držely uvnitř příběhu. Jako detektivka není Gone Girl vyloženě novátorská ( dokážu vcelku pochopit i názor že může přijít až překombinované), v tom ale není její hlavní síla, ale prací i s okolními postavami, se stylem vyprávění ( jednak prolínající se vyprávění s obou stran, druhak tím, že tam kde by běžné holywoodské krimi skončilo, tedy nějakým rozuzlením, tam ještě Gone Girl pokračuje dále do řekl bych v žánru ne uplně konvenčního závěru ) vykreslení síly médií a vztahu veřejného mínění a davu, zkrátka celou psychologickou stránkou ji pasuje do jednoho z nejlepších filmů ( ve skutečnosti asi nejlepšího) co jsem letos měl zatím tu čest vidět. Vskutku zajímavý pohled na jedno na první pohled ukázkové manželství. Z Afflecka sice opravdového pana herce už asi nikdo neudělá, ale tady mu to veskrze sedlo. Rosamund Pike ale konečně dostala roli v první filmové lize jakou si zaslouží (a nezklamala). Co pánové, nebojíte se doma teď usínat vedle manželky? Já mám neutuchající nutkání dát si dalšího Finchera, protože...tohle opravdu můžu! 95% ()

TonoM

Tak ted' jsem přišel z kina a musím říct,že jsem po dlouhé době viděl úžasný film , napínavý se super scénářem a Benem Affleckem , supr! 95% ()

tchempi

Dokonalá psychologická studie manželského života po X letech. Samozřejmě po Fincherovsku. Dr. Plzák by zaplesal. Tzn. Návštěva kina je krajně nevhodná pro zamilované páry, které se chystají vstoupit do manželství. Nebo naopak varovně vhodná? P.S. Rosemund Pike nominuji na Oscara. ()

Cadoras

Kdyby zmizelo pár minut filmu, Barney z HIMYM a na konci nezmizela inteligence vyšetřovatelům, tak by to mohlo být mnohem lepší. Takhle byla výborná prostřední část, Rosemund Pike (furt mi tam leze Pilcher :D) a tradičně hudba Trent Reznora. Méně mě od Finchera bavil snad jen Benjamin Button...natočit to někdo jiný tak kolem toho takový hype není. Takže po Zmizení mě výrazně nezaujala ani Zmizelá. Zavěrem nesmím opomenout spíše nechtěnou komediální stránku. Nasmál sem se u toho více než u lekteré komedie.... ()

BarkaS

Připadá mi, že jsem viděla úplně jiný film, než většina hodnotících. Zoufalý manžel hledající svou ženu? Ben Affleck (nebo jeho postava - i když na konci víme, že je všechno jinak) je věrohodný asi jako Pinocchio ve Shrekovi (I´m a real boy!). Základní zápletka celkem slušná (i když stokrát omletá), ale dialogy naprosto stupidní a děj absolutně nereálný. V obsahu píšou, že se v průběhu děje vrší znepokojivé otázky. Vzhledem k tomu, že jsem asi tak s půl hodinovým předstihem vždy věděla, co se stane, vršily se skutečně a nebylo jich málo. (Kdy už to skončí? Nemám radši odejít z kina? Proč jsem si nekoupila popcorn? Mohla jsem ho alespoň házet na plátno.) Naštěstí jsem v tom nebyla sama a je pravda, že zhruba třetina kina v tom byla se mnou. ()

The.Cloudie odpad!

Nevím jak popsat tento film. Zkusím to tedy napsat stručně a přesně. Tento film byl to nejstrašnější co jsem v životě viděl. Po prvních 40 minutách jsem měl chuť odejít ze sálu a skočit z prvního mostu, který bych našel, ale řekl jsem, že to vydržím a dokoukám do konce. Tento film byla ta největší sra*čka co jsem kdy viděl. Nic tak nudného, nezajímavého a blbého jsem snad za celou dobu co chodím do kina nepotkal. Musím uznat, že děj byl celkem zajímavý díky zvratům, které se během filmu celkem často vyskytovali. Během tohohle filmu jsem chtěl hlavní herečku zabít aspoň 150x a minimálně 200x jsem o ní řekl že je to k**va, která zaslouží smrt. Celkem mě mrzí jak dopadl konec. Pokud bych se měl vžít do role Bena Afflecka, tak bych Rosamund Pike zabil při prvním možném pokusu i před ostatníma lidma. Pokud by se dalo jít s hodnocením do mínusu, tento film bych ohodnotil -5*, bohužel to nejde a proto dávám aspoň ODPAD !!! ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi