Válka o planetu opic

• USA War for the Planet of the Apes (více)

Válka o planetu opic začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic. Z inteligentního šimpanze Caesara (Andy Serkis) se stal nezpochybnitelný vůdce rozrůstajícího se společenství opic, a když se s ním nyní setkáváme, je mu okolnostmi vnucena nová role válečného generála. Situace opičího klanu vedeného Caesarem je totiž katastrofální. Jejich skupina ustoupila do lesů, kde se často utkávají v bitvách s lidskou armádou, vedenou nelítostným plukovníkem McCulloughem (Woody Harrelson). Ztráty opičího společenství jsou obrovské a Caesar cítí bolest z každé smrti. Potýká se s vlastními temnějšími instinkty a nastupuje na cestu pomsty, na níž se nevyhnutelně střetne s plukovníkem v epické bitvě, která určí, kdo se stane vůdčím druhem, jenž bude určovat další osud těch druhých, poražených. (CinemArt)

hroubek

Nádhera. Pamatuji si jak jsem Zrození Planety opic nevěřil a pak jsem odcházel z kina nadšený. Pamatuji si jak jsem šel nadšeně na Úsvit o planetě opic a z kina odcházel též nadšený. A teď mám za sebou Válku o planetu opic a vím, že jsem viděl výborný film. Neříkám skvělý a bezchybný film, ale výborný je, alespoň z mého pohledu. Matt Reeves opět odvedl špičkovou práci a je vidět, že je to velmi šikovný režisér, který dokáže natáčet chytré a drahé filmy. Reeves krásně pokračuje v tom co započal v minulém díle a velmi hezky to tlačí do jistého osudového zakončení. Film má pomalejší tempo a nikam se nežene a spoléhá na pečlivé budování atmosféry a parádní scénář. A pak z toho taky vycházejí velmi silné scény. Silné scény, které fungují ještě lépe, díky skvělé a nádherné hudbě od Michaela Giacchinoa, které jsou silné a dojemné a místy vhání slzy do oči. Giacchino je strašlivě talentovaný, a když má prostor na to aby to ukázal, tak to ukáže. Opět jsem byl doslova okouzlen kvalitou trikové stránky, která je neuvěřitelná. Je to pastva pro oči, plná detailů a je to nádherná ukázka toho, že když tvůrci umí pracovat s triky, tak můžou tvořit něco neuvěřitelně opravdického a krásného. Reeves to pochopil a já mu za to děkuji. A ve svém výkladu kladů nesmí zapomenout na famózní herce, kteří opět žijí svými postavy. Andy Serkis je frajer a já mu přeji, aby toho Oscara získal, jelikož si to zaslouží jako málokdo v celém Hollywoodu. Serkis podává parádní výkon plný emocí, který tak opravdový a skvělý, že jsem na něm doslova visel očima. Woody Harrelson si to hodně dává a jeho postava má velmi rozumné argumenty a není to takový šílenec, když se na to podíváte jeho očima. Je to spíše velmi tragická postava dohnaná na okraj propasti a ztráty lidskosti. Steve Zahn mě bavil a rozhodně je to osvěžující prvek pro film. Sedl mi zbytek skvělých herců, kteří dělají film ještě uvěřitelnější, ale nechci to tady zahltit jmény. Velmi se mi líbil atmosférický začátek, výprava za pomstou, scéna s květinou, dávání vody a jídla, pokračování v práci, setkání Caesara s plukovníkem, důvod proč a samotný útěk. Trošku mě zaráželo, kolik toho Caesar vydrží, zatím co ostatní opice jsou hned mrtvé a taky to lehké výměknutí s finální bitvou, ve které ve výsledku jde o úplně něco jiného. Jsou to drobné chyby, které mě naštěstí nezkazily zážitek z celého filmu. Ale jak už jsem psal, jsem z toho hodně nadšený a těším se až to uvidím znovu. ()

VasaX

Opičí exodus a apokalypsa lidstva, to je konec opičí trilogie. Výborně zpracované "opice" předvádí spoustu emocí, a to jak na perfektní "herecké" tak i na CGI úrovni. Všechny opičí postavy mají své místo a charakter a jsou velmi živé, stejně tak i "záporný" plukovník v podání Harrelsona, který je výborný od začátku do konce a naž aby ztělesňoval ono samotné zlo, spíše pramení z odhodlání, dogmatismu a specifického přesvědčení. Má určitý morální standard a pevné zásahy. A tak mi jako větší zm*d přišel ten týpek s kuší, který je věrný plukovníkově věci tak nějak ze svého vlastního charakteru (aneb dobré i "neutrální" postavy by v kontextu věcí projevily soucit s jednotlivcem "nepřítele"). Za mě hodně povedené finále nového opičího eposu. Ano, není to tak epické, jak by někteří mohli chtít, ale vzhledem k tomu že lidé i opice jsou tak nějak v troskách, tak i finále bylo nad tyto poměry. Stejně tak se děj po příchodu do "tábora" stává poměrně hodně přímočarým, což může být mnohým k zoufání. Ale ve výsledku je to velmi dobrý film. ()

Mishqo

90% ... Už od začiatku som fanúšikom tejto série a tvorcovia ma neprestávajú udivovať. Vizuál zase o level vyššie. Opice sú tak realistické, že svojimi emocionálnymi prejavmi zatienili výkony všetkých hercov. Ľudia zase raz dokázali, že sa správajú horšie ako zvery (v tomto prípade opice), ktorí svojou malichernosťou, povrchnosťou a pomstychtivosťou, nie sú schopní mierumilovného spolunažívania s opicami. A konečne to odľahčili aj nejakými vtipnými scénami. Emócie, slzy! ()

yeniczek

Poklidné a přitom strhující, tiché a přitom pohlcující. Poslední díl této trilogie je úplně všechno jen ne to, co jsem od něj čekal a je to moc dobře. Kdo by to byl řekl, že se člověk bude cítit nejlépe u filmů s digitálními opicemi, aniž by měl neustále pocit, že z něj scénárista neustále dělá blbečka. Bonusem je už jen fakt, že každý jeden záběr je absolutně dokonale promyšlený a některé záběry s orangutanem odmítám považovat za čisté CGI. Paráda za skoro 9/10 nebýt chvilkového zakolísání tempa v prostředku. Pomrkávání na původní film je parádní a zajímalo by mě, jestli dojde na remake nebo to nechají být. Tak jako tak, prequely, které měly smysl. ()

JohnSmith

Třetí díl nové opičí ságy byl moc fajn. Masky opět skvělé i příběh dobrý a záporák Harrelson ve slušné formě. Možná to bylo trošku zdlouhavý. ()

bizz_mjc

Nechápu vizuál, totální totálka, a přemýšlím, zda jsem viděl vyrovnanější trilogii. Finále je velký, přitom klidný a vlastně se v něm nic zásadního neodehraje. Ale emoce stříkají a hudba je grandiózní, citlivá. Pane Reevesi, potlesk. ()

Danny F.

Dokonalý film. Příjemné pokračování od dob zrození Planety opic. Příběh je smysluplný, dojemný a přesvědčivý ze kterého doslova tryskají emoce. Film si drží své přiměřené tempo, což by divák uvítal postupně se rozjíždějící a divočejší tempo. Akce a boje opravdu na úrovni daného příběhu, žádné předigitalizované megalomanské triky. 95% ()

lykan9

Masky, triky a postavy jsou jako obvykle úžasné. Dokonce i když se jedná o třetí pokračování, tak se stále nemohu vynadívat na to, jak úžasně opravdově vytvořili postavu Caesara. Dále musím vyzdvihnout skvělý výkon Woodyho Harrelsona, který snad jako by ani neuměl zklamat. Bohužel to je však všechno, protože příběh sám o sobě je nudný a táhlý a to i pro fandu Planety opic jako jsem já. Válce chybí ten náboj, který byl u před předchozích dílů a hlavně tomu celému chyběla pořádná záporná opice jako v podání Koby. I tak ale doufám v pokračování a i kdyby se kvalitou rovnalo jen Válce o Planetu opic, tak se budu těšit. ()

Sany33

Finálne zavŕšenie novodobej planéty opíc. Kde sa z inteligentného šimpanza Caesara stane vojnový revolucionár aka Che Gevara a ide zachrániť svoj národ aj napriek tomu, že konflikt otvorene nevyhľadáva ale ľudia mu dajú stále novú zámienku aby ich nenávidel. V podstate film ničím neprekvapil, dobre sa na neho pozeralo. Tempo bolo trocha titerné a bolo tam veľa zbytočných scén, ktorá nepomohli ani vykresliť postavy ani posunúť príbeh, teda vlastne ani neviem načo tam boli. Súcit s opicami je zrejmí a dostavila sa ku koncu aj dáka tá emócia a tak by som to vôbec nehodnotil tak tragicky vlastne lepší nadpriemer. 70% ()

VanTom

Navzdory názvu není závěrečný díl trilogie pojat jako epická válka tisícihlavých armád, ale pečlivě zvolna, snad až melancholicky vystavěný, převelice osobní duel (pomsta) dvou výrazných osobností. Jelikož je však vyprávěn z pohledu Cézara, zajímavost i prokreslenost lidské strany tím značně trpí. Možná i z toho důvodu strhne první polovina (putování) víc, než ta druhá, "útěková". Jinak z dokonale natočeného a vypadajícího filmu skutečně vyčnívají (respektive naopak vůbec) úžasně trikově zpracované, "živé" opice a jejich tváře. Blízko 5* ()

Jacob23

Shakespearovské divadelní drama dělané na kompu? Je to tady! Plné chytrých kliček, skvělých (opičích ) postav, emocionálních scén- těch hutných i těch pár velmi zábavných. Prostě překvapivě decentní mix všeho co může dospělý blockbuster nabídnout.Serkis a WETA stvořili Gluma a tenhle koncept dotáhli k dokonalosti - Caesar je na Oskara v hlavní roli a ost ktomu do top favourite. Jediná výtka směruje k trošku časově přepálené pasáži z vězení jinak bych tasil 5☆ okamžitě od boku - uvidíme přīště ()

ghatos

Apecalypse Now. Zajímavé obšlehnutí kultovního vzoru. První třetina byla silná a režisér se nebal zabrousit do temnějších psychologických vod, Pak se to trochu rozvolnilo a na konci přeexponovalo. Woody Harrelson nezklamal a jeho závěr se mi líbil. Celkově vydařené, ale nikoliv nejlepší z dosavadní trilogie. Jinak opice vypadali maximálně realisticky...opravdu v tomhle ohledu špičková záležitost a je zážitek to pozorovat samo o sobě. 75%. /Kino Dlabačov/ ()

mkubalikova

Fantastická triková a hudení stránka, silný příběh, výborné herecké obsazení. Předešlý film jsem neviděla, užila jsem si to jako samostatně stojící film. Výborný film! 🐵 80% ()

Zagi20

Zakončení parádní triologie o Caesarovi, které u mě ale zůstalo lehce za očekáváním. Obzvlášť pak první polovina hodně drhne, a několikrát jsem se v kině načapal, že se tak trochu nudím. Naštěstí dvě nové postavy, "Bad ape" a ta malá holka přinesou trochu svěžího větru a humoru a už to není jen taková ta rutinní cesta za pomstou. Tím se dostáváme do druhé poloviny filmu, která zbořila má očekávání. Čekal jsem jiný film a zápletku, dostal jsem něco úplně jiného ... a to mě bavilo. Celkově o chlup horší než Úsvit, a na Zrození to nemá ani zdaleka. 82% ()

Tft

Matt Reeves je takový černý kůň mezi moderními režiséry a ani s Válkou o planetu opic nezklamal. Nebojím se říct, že Wyatt-Reevesova Planeta opic je nejlepší filmovou trilogii od Nolanova Temného Rytíře. Válka o planetu opic a celkově tahle trilogie totiž dokázala to co je pro film nejdůležitější a to vytvořit kvalitní postavy, na kterých bude divákovi záležet. Třetí díl série se s tím od začátku nemaže a nebojí se tyhle postavy zabít ku prospěchu posunutí děje a zasáhnout tím diváky a především fanoušky série. Ještě větší umění je vytvořit nové postavy, které nebudou působit na sílu vtlačeny do děje jako náhrada za odstraněné postavy a to se podařilo na jedničku. Matt Reeves má prostě vizi a de si za ní a náramně mu to šlape. Naprosto skvostné CGI ukazuje kam se tahle stránka filmového průmyslu posunula, bože ty close-upy a styl jakým jsou vykresleny emoce postav skrze ně! Andy Serkis ukazuje, že je mistrem svého řemesla a věřím že se z něj pomalu stává legenda oboru. Naprosto dokonalý Steve Zahn jako Bad Ape, při jeho scéně s pozorováním pevnosti obráceným dalekohledem a větě "ohhh, why so small?" jsem ztratil všechny zábrany smíchu, takhle se dělá funny side-kicker. Bitva o planetu opic je příběhem o hrdinství, otroctví, svobodě, je zábavná, smutná, vtipná a dokáže v divákovi probudit přesně ty emoce jaké potřebuje. Woody Harrelson je skvělý záporák, který má opravdový důvod pro to co dělá a není jen nějakým panákem co dělá bububu, jen škoda že dostává více prostoru až v druhé půlce filmu. Hudba super, kamera super, výprava super , je to prostě třetí díl trilogie jak se sluší a patří a i přesto happy endově emocionálně utáhnuté finále se jedná prozatím o nejlepší blockbuster letoška. 83% ()

Killda

Nejslabší díl trilogie. Matt Reeves hodně čerpá z vlastní dvojky a celé to tak spíše připomíná dovětek Úsvitu. Což o to, dovětek je to hezký a filmařsky kvalitní, ale byl opravdu nutný? 7/10 ()

zigíš

.. ten typ old school spektáklu, po kterém jsem už půl roku volal (!) silné emoce, správně teatrální gesta, moderní technologie sloužící celku, přesní herci (hlavně opičí, ale i to děvčátko; woody spíš do počtu) ..opravdu VELKÝ film, své komornosti navzdory ()

klima777

Vidím odkazy, narážky, špílce a vím, že by se mi tenhle spektákl měl líbit. Ale jo... Otázkou, zůstává, proč se dnes dívat na hollywoodsky vyšperkované post-apo. 2,5* zakřiknuté hvězdy ze světa na hraně... ()

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)

Příští Planeta opic našla režiséra

Příští Planeta opic našla režiséra

04.12.2019

The Batman se začne natáčet v listopadu

The Batman se začne natáčet v listopadu

06.01.2019

Chystaná sólovka s Batmanem od režiséra série Planeta opic Matta Reevese The Batman se zatím vyznačuje tím, že kolem ní panuje naprosté ticho. Částečně za to může fakt, že se Reeves filmu chopil… (více)