Špičkoví iluzionisté ze skupiny Čtyři jezdci (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan) se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém turné předvedli kousky přesahující hranice lidského chápání a posunuli hranice jevištních iluzí do nových výšin. (Freeman Ent.)

michald99

Film se snaží moc kombinovat, aby vytvořil sofistikovaný dojem, ústí ale v předvídatelné finále, nevýrazné záporné postavy (sry Radcliffe). Pokud čekáte skvělé odhalení typu "no do *****, jak to ***** udělali" z prvního dílu, nechoďte, žádné není; mezi hloupými dialogy a roztříštěností děje se blyští pouze "krádež čipu" scéna. Občas jsem se briefly zasmál nad průměrným vtipem. Lizzy Caplan příšerná. ||40%|| ()

rukay

Kvalitně obsazené pokračování předchozího dílu, které se bohužel utápí v překombinovaném příběhu a digitálních orgiích. Ději chybí bezprostřednost, trikům realističnost potažmo i uvěřitelnost, a režie se očividně ve většině momentů spolehla hlavně na počítačovou postprodukci, takže celá ta záplava "kouzel" vlastně i trochu nudí. Ostatně viděli jsme na plátně běhat Tyrannosaura, a s ním se myslím nějaká létající karta měřit nemůže - zvláště když je na ní tak strašně vidět, že byla stvořena počítačem. Místy jsem měl tedy pocit, že otázku "jak by to fungovalo" si neobtěžovali zodpovědět ani sami scénáristé, což u takového film zamrzí. Nadto mne osobně zamrzela také nenápaditá výměna Isly Fisher za Lizzy Caplan, což je vysvětleno asi tak jako všechny důležité momenty filmu - nijak. Suma sumárum: zklamání. Už předchozí díl byl překombinovaný, ale tady se myslím šlo za hranu příliš daleko. 3*** ()

Cinematrix

Klasický sequel, který teží z popularity jedničky. Více akce, více Morgena "Volnomuže" Freemana , větší rozpočet a maličký Daniel Radcliffe jako třešnička na dortu, který se svou překombinovaností bortí jako domeček z tarokových karet. Jediný, kdo tento vcelku zbytečný film drží nad vodou, je Woody Harrelson, který v něm přehrává sám sebe v dvojroli vlastního bratra, což mi připomnělo, že si jdu po letech znovu pustit Dokonalý trik. ()

Torgal

Klasická dvojka v štýle všetkého viac. A to až tak, že absolútne prepískla hranu toho, čo ešte dokážem akceptovať. Dej je hrozne ťažko sledovateľný, lebo je tu milión plánov v plánoch, odhalení, dvojitých hier a twistov. Na akúkoľvek logiku chovania postáv sa zvysoka kašle, všetko musí vyzerať čo najviac najefektnejšie i keby to malo byť maximálne stupídne (pri prehadzovaní karty mi skoro vyhodilo poistky) a z toho vyplývajúce magické triky sú veľmi ďaleko od reality. Samotná zápletka je pritom úplne o ničom (čip, ktorý dokáže nahackovať všetko na svete a ukradnúť súkromné údaje je v dobe Facebooku a Googlu len na smiech). Pri tom všetkom je výsledný dojem z filmu maximálne ubíjajúci. 3+/10 ()

katmandzoo

Aj napriek prílišnej kritike a slabému hodnoteniu je druhé dejstvo Podfukárov kvalitným a dôstojným pokračovaním jednotky. Očaria Vás nielen kúzla samotných protagonistov, ale aj nové okolnosti vysvetľujúce otázky, ktoré ostali po prvom dieli otvorené. Herecké obsadenie slušné, až na pojašeného Radcliffa, ktorému akosi neviem prísť pri jeho postavách na chuť. Harry Potter asi ostane jeho životnou rolou. Každopádne, druhé dejstvo hodnotím pozitívne a odporúčam ho, ak si chcete spraviť pohodový filmový večer, ja som sa bavil. ()

Blaogranas

Jednička byla alespoň trochu uvěřitelná a docela smysluplná. Dvojka je pro mě sice plná akce, ale na úkor alespoň špetky uvěřitelnosti. Sice jsem se nenudil, ale ty zvraty nakonci sráží mé hodnocení. ()

FanKalEl

Dvojka síce má stále svoj podfukársky šmrndz a nájdu sa tu skvelé momenty, ale ako celok je tento film čisté ?wtf? aké som za posledné dekády nemal možnosť vidieť. Sklamanie, škoda. (55%) ()

HenryIvan

Na začiatku je to naozaj, ale naozaj suché. Rýchly posun v deji tomu podľa mňa uškodil. Postupom času, s vývojom deja a prichádzajúcimi trikmi začína film. A on sa dá popísať len troma slovami, vtipný, nerealistický a bohužiaľ v istých častiach aj predvídateľný. Veľa trikov a scén mi postupom deja prišli dosť vtipných, no nedostatočne na komédiu. Pri druhom bode poviem len, že ak máte aspoň kúštiček zdravého rozumu, nemôžete pochopiť ako sa tie triky dejú. Niektoré mi prišli pompézne, no niektoré nafúknuté s dávkou klišé. A na koniec je tu tretí bod. Určite, veľa trikov a posunov v deji som predvídal aj so svojim priemerným rozumom a priemerným pozorovacím zmyslom. No ten mi bránil predvídať asi tie najväčšie triky a sekvencie deja. Na záver len skonštatujem, nebolo to fiasko, no jednotku to nepredstihlo. 75 %. ()

Kingjiri

I pokračování naráží na problém, že je zajímavý hlavně v iluzionistickejch scénách, což je přibližně čtvrtina stopáže. Nudu v neakčních scénách se občas podaří zkrotit hereckejma výkonama (Daniel Radcliff byl v roli záporáka docela zjímavej), ale příběhová vyprázdněnost, překombinovanost a příliš dobráků i záporáků si nakonec vybírá svojí daň znuděnym (možná i zmatenym) výrazem diváků. Mně bylo ještě navíc hodně nesympatický, že se snad žádná scéna neodehrávala za denního světla. Stejně jako u původního filmu se nepodařilo pořádně zužitkovat zajímavej námět v podobě boje pomocí magie a iluzí. Za herecký obsazení a závěrečenej dvě hodně silný hvězdy. ()

Plechpetr

Tadááá! Jedno kouzlo. Jeden nesmysl. Tadááá! Druhé kouzlo, čachry machry s královnou. To smysl má. A tadááá. Ende trýček a takovej shit. Oproti jedničce jsme nabrali ještě větší haluz směr a bylo to spíš ke škodě. Už jednotka byla v rámci možností dost natažená na skřipec a dvojka to přitvrdila. ()

bararich8

Ač ve stopách překombinované jedničky, zde je to paradoxně lépa stravitelné a ve výsledku tak o chlup lepší. Rozhodně stojí za zmínku hlášky, dobírání si členů týmu a hlavně nových tváří, který film dosti oživili. Pořád je to však přeplácaná a pozlacená show pro děti, 3,5* ()

Whitebeard

Na mě už pekelně překombinovaný. Jednička byla ještě v mezích, tohle už je příliš. Sice se to snaží tupcům celý odhalit, ale to vlastně postrádá celý to kouzlo toho, že bych si to měl poznat sám. Nicméně tohle je už tak složitý, že by to stěží někdo dal. Takže mi tu zbývá hlavně famozně hláškující Woody a jeho přiblblý dvojče, ale to mi film nezachraňuje. Horší 3* ()

AloeB

Ze začátku jsem měl proti filmu tolik averzí jako například příliš okatá nutnost obsadit jinou hlavní herečku (smutná změna ze sympatické postavu na naprosto vymaštěnou krávu), downgrade postavy Marka Ruffala, který se na začátku rozhodně nechoval jako profesionální kouzelník, ale jako nějaká zmatená komediální postavička, snažící se udržet vážnost. Stejně tak napojení na původní film z roku 2013, který přestože rozhodně nebyl nějakým dokonalým filmou, byl alespoň čistou, svěží a unikátní exhibicí úžasu, zatímco zde máme prakticky jen plagiát viděného s našroubovaným příběhem nepříběhem a WTF momenty, kde je Harry Potter tím nejmenším kouzelníkem co kdy byl a to i přesto, že jeho postava přes veškerý ten fetish byla jednou z těch zajímavějších. Ale toto vše špatné je nic ve srovnání s finálním twistem, který dostává pojem překombinovanost na přímo vesmírnou úroveň a mě nechal jen uvažovat, jak moc zbytečné toto vlastně bylo. Protože jestli je Oko skutečně tak všemocné a v jeho řadách máme tolik vlivných a mocných lidí, co se zahazovat s takovými nucenými triky a zápletkami, když můžeme udělat naprosto cokoliv. Prostě jen další dvojka co nevyšla a ačkoliv lze věřit ve třetí díl, bude na toto jen těžko navazovat a v prvé řadě bych doporučil přeobsazení hlavní ženské postavy za nějakou s charismatem a bez nucené romantické zápletky. Moje hodnocení je tedy jen za Morgana Freemana, finální trik s letadlem a tu asi půlhodinu smíchu, kterou jsme během sledovaní filmu spustili když se v tomto kouzelnickém filmu objevil Daniel Radcliffe. ()

BAJOHA

Kde Radcliffe, tam Potter. V tomhle filmu jsem Pottera ovšem neviděl. Super Walter Mambry jako jeden z padouchů! ()

radeckator

Jsem přísný, jelikož první díl mě bavil převelice. To co ale provedl scénárista v cca posledních 10 minutách je až trestuhodné, jelikož do této doby film celkem svižně plynul a i když nedosahoval kvalit prvního, tak furt dobrý. Udělat ale po tom všem se všech hrdinů absolutní nýmandy je něco, co prostě zabije dobrý zážitek nejen z tohoto z filmu, ale i z předchozího a to až do té míry, že z kina jdete domů neskutečně nasraní. ()

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

PF 2016

01.08.2015

Boratova špionážní komedie našla režiséra

Boratova špionážní komedie našla režiséra

04.12.2013

Sacha Baron Cohen se dlouho poctivě připravoval na roli Freddieho Mercuryho. Jeho snaha ale vyšla vniveč, když ostatní členové skupiny Queen odmítli jeho nekompromisní pojetí i se stinnými stránkami… (více)