Špičkoví iluzionisté ze skupiny Čtyři jezdci (Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan) se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém turné předvedli kousky přesahující hranice lidského chápání a posunuli hranice jevištních iluzí do nových výšin. (Freeman Ent.)

Košoun

Od začátku bylo jasné, že dvojka Podfukářů nenabídne nic nového. A skutečně se tak stalo. To co v prvním díle bylo "cool" už tady působí ohraně. Vizuálně je to přeplácané, stejně tak scénář, který se snaží sebevíc šokovat, překvapovat a kombinovat, ale nějak se v tom všem Ed Solomon ztratil. Posledních pár minut v Londýně bylo super (déšť), ale se zbytečně protáhlým koncem a vysvětlováním jak pro mentálně postižené. Ústřední čtveřice herců to značně táhne na svých bedrech, přibyl k nim skvělý Radcliffe v překvapivě v trochu jiné roli, než jsme čekali. Nemůžu říct, že bych se v kině nudil, ale znova bych to rozhodně vidět nemusel, stejně tak případná pokračování. ()

avitakova

Čekala jsem to tedy o hodně horší. Jsem sice ráda, že jsem za to peníze za kino utratit nemusela, ale ohodnotila bych to jako průměrný filmy, který potvrzuje pravidlo, že jsou filmy u kterých by se prostě druhý díl točit neměl a tento to je, bohužel. Děj vpostatě o ničem, herecké výkony průměrné (až na Woodyho Harrelsona ve dvojroli - ten mi přišel vážně super) a napětí nebo nějaká akce docela nulová, ale tedy speciální efekty mi přišli vážně skvělé. Film pro večer, kdy nemáte, co dělat. Asi tak bych to řekla. ()

Erumocio

Dvojka je daleko akčnější, jak už to ostatně u pokračování bývá. Aby tuto podmínku splnili, vznikla v podstatě slátanina bez hlavy a paty. V čem vynikala jednička, v tom dvojka těžce zaostává a první díl doslova vykrádá. Od začátku do konce přesně víte, co bude dál. O jedničce, která si s vámi celou dobu hraje, se tohle říct nedá. První díl byl zjevení a podle mě jedna z největších filmových událostí roku 2013. Dvojka je bohužel ztráta času. ()

Matli

Čekal jsem nějakej pořádnej trik, ale ten mi tam nějak chyběl. Pár scének bylo dobrých, i triků, ale nic velkolepého jako v jedničce se nekonalo, nebo alespoň to na mě tak nepůsobilo.Každopádně ten výřad známých herců potěšil, ikdyž Radcliffe mi asi nebude sedět nikde :-) 61% ()

Bozvav

Zatím co jednička je téměř magicky kouzelná, tak dvojka je překombinovaná, se spoustou až nelogických zvratů, zákrut a zákoutí, které jsou sice magické, ale nikoliv kouzelné. Výměna jezdkyně nevadí, byť tato nová jezdkyně není tak charismatická, ale zlé dvojče, čínští "okaři", slizký a přehrávající "Harry Potrat" a nakonec závěrečné klišé s nečekaně sladkobolným rozuzlením. Tak to mne dost zklamalo. Že bude dvojka o něco slabší jak jednička jsem čekala, ale tohle je tak o 2 levely. Je to docela škoda, potenciál byl obrovský, nicméně v rámci žánru pořád slušný průměr.. Za mne 3l hvězdy za pár vtipných momentů, . ()

Kaktusak12

U prvního dílu jsem byl s lehce otevřeným koncem zcela spokojen, proto mě také zarazilo tohle pokračování. Podfukáři 2 už rozhodně nejsou tak originální a nepředvídatelní. Víceméně předvádějí znovu spoustu super triků, kterým ale většinou chybí ten správný ''boom'' z jedničky. Absence Isly Fisher mi nijak nevadila, naopak Lizzy Caplan film aspoň trochu oživila, a možná i kvůli ní jsem dal hvězdu navíc. ()

Heroine

Dala bych vyšší hodnocení, kdyby tam nebyly hned DVĚ dlouhé scény s motivačním proslovem, kde najednou humor končí, a všichni div nestojí v pozoru. Jinak je to docela zábavné, místy vtipné, dobře obsazené. Eisenberg si mohl nechat vlasy, ale chápu že to asi s Lexem Luthorem nejde stíhat. Ale Lizzy Caplan je docela úleva, oproti "dámě" z prvního dílu, Harrelson je legrační, a dokonce ani Radcliffe mi nevadil! ()

Brunky

Varovanie: Moje hodnotenie je prudko ovplyvnene a neobjektivne kvoli mojej prehnanej oblube kuzelnikov. (pod kuzelnikmi nemyslim Harryho Pottera, ale iluzionistov ako takych :D) Ocenujem vo filme velmi dobre prepojenie kuzelnickych trikov, so samotnymi lupezmii a bojmi. Napady velmi originalne a myslim ze nic podobne som este nevidel, samozrejme okrem jednotky. Takisto zopar vybornych vtipnych situacii, alebo uz iba samotne obsadenie Radcliffa do kuzelnickeho filmu :D ... Co sa deju tyka, viac zamotane to uz snad ani nemohlo byt, ak by sa odhalila, ci prekrutila este dalsia vec, ostavalo by uz iba to, ze to cele naplanovali mimozemstania, pretoze vsetky mozne ine zvraty v deji uz boli vycerpane :D Velmi silno som musel iste chvile rozmyslat aby som to cele spracoval,ale aj tak by som mal este niekolko doplnujucich otazok :D...Slabsie ako jednotka ale stale velmi dobre! ()

Rockerman

Jednička byla kouzelná, tajemná, hravá, překvapující a plná zvratů. Měli jsme na konci jistotu, kdo je mstitel a kdo je padouch. Ve dvojce na všechno zapomeňte. Nezůstal kámen na kameni, všechno je jinak a převráceno naruby. Samozřejmě, že i tady jsou skvělé a neuvěřitelné triky, ale myslím, že je to už příliš překombinované a přeplácané. Navíc přibylo i zbytečných a ne moc vtipných dialogů. Někdy jsem nestačil číst titulky. Čtyři hvězdy dávám proto, že mě to zhruba od poloviny začalo bavit a ikdyž jsem po finále kroutil hlavou, nechávám hodnocení beze změn. No někdy je opravdu lepší nechat tu jedinečnou a originální jedničku bez pokračování. ()

P.J.2

O trosku horsi a min sexy nez jednicka ale jinak stale slusna podivana na odpoledne. Jinak Isla Fisher teda dooost chybi. ()

fr3ak odpad!

Už jednička byla naprostá ubohost, ale tady už jde o naprosté dno, které si díry ve scénáři opět snaží zaplácnout kouzelnickými nesmysly v mnohem horším provedení. A způsob jakým se Hollywood poslední dobou nechává šoustat Čínou do prdele je k pláči... ()

Qeo

Trochu zmatené. Děj je nepřehledný a když se snažili udržet tempo, už na začátku se to rozpadlo a nedalo už dohromady do konce filmu. Trochu sterilní. Kde není děj, se dá stěží udržet i napětí nebo aspoň nějaká zábava. Trochu nestravitelné. Nevím přesně kam se poděli herecké výkony, ale asi zůstaly v prvním díle. ()

Faila

Oproti prvnímu dílu dost silný propad, bohužel. Jak jsem měla v prvním dílu pocit, že vše dává smysl a je vlastně "logické", tady mi nepřišlo logické nic, celé to bylo zamotané a na hlavu. A s tou příběhovou linií v pozadí se jděte bodnout! Ale kouzla tam byla furt prima, herecké obsazení taky fajn. Teda téměř. Protože ačkoliv mám Daniela Radcliffa vážně moc ráda, pořád na mě působí jako 12 leté dítě a tyhle dospělácké postavy mi k němu hrozně nejdou, ať je hraje sebelépe. ()

BOURQUE

V porovnaní s prvým dielom sa už tu „extra veľké“ prekvapenie nekonajú. Príbeh je spíš priemerný a ani z hereckej stránky to nie je ono. „Čarovanie a ilúzie“ sú však stále na dobrej úrovni, ale už nemajú tak veľký bum ako v prvom diele. Nie príliš vhodný výber D. Radcliffe na roli zloducha a zbytočný „alterego“ W. Harrelsona. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Toka

Neskutečně jsem si užil tuhle jízdu, stejně jako u prvního dílu. Je to hravý, zábavný a vykouzlí to takový milý úsměv. Jezdci Apokalypsy obživli díky novému přírůstku v podobě Lizzy Caplan, na kterou nejenom, že se hrozně hezky kouká, ale je i vidět, jak se plně vnořila do své ztřeštěné role. Popravdě jsem se dost bál, že pokračování si bude hrát na něco jinýho, ale ne. Zachovali přesně ten samý styl z prvního dílu, který tolik lidí uchvátil. Bohužel hodnocení trpí syndromem pokračování... To už prostě nemůže mít wow efekt a zaujmout něčím novým. Přesto si nemyslím, že by byl kvalitativně jinde, než jeho prvotina. ()

helloween93

Hodně překombinovaný děj, který divákovi servíruje hlavně v posledních 20 minutách samé twisty. Ten úplně poslední v sídlu Oka byl předvídatelný. Spoiler - nebylo moc tězké odhadnout, že Freeman tam není jen postava, která stojí v pozadí. Hodnotím stejně jako první díl, i když místy byl děj přepálený, narozdíl od jedničky, která se více držela při zemi. Ale pro oba díly platí, že tvůrci hrozně chtějí twisty i za cenu absurdnosti celého příběhu. Summit, resp. Lionsgate dokázal drop v tržbách z amerických kin dohnat ve světě, takže dvojka vydělala velmi podobnou částku, jako první Now You See Me. Lionsgate tímto filmem zaznamenalo výraznější kasovní úspěch u prvního nákladnějšíh projektu v roce 2016, protože ty předešlé (Allegiant, Gods of Egypt, Criminal) totálně vyhořely. ()

Wallis3

Zatímco v jedničce byly kouzla, jak to říct... No řeknu to asi blbě, reálnější, dopomohlo k tomu i jejich odhalování, tak tady se jaksi tlačí na pilu, a bylo to až moc přetechnizovaný na můj vkus (akce s čipem, celý to s tím letadlem, Atlasovy kousky s deštěm...) Příběh nebyl špatný, to vůbec ne, ani bych neřekl, že kopírovaný, ale ten konec ten byl... U jedničky jsem si na prdel nesedl, ale přece jen měl něco do sebe, tady to bylo o dost slabší! ()

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

Šíleně bohatí Asiati mají bohaté problémy

06.09.2019

Člověk by řekl, že když studiu nějaký film, obzvlášť chválená komedie, ještě navíc s asijskými hrdiny v popředí, vydělá nečekaně velký balík peněz, budou zástupci studia ochotní tvůrcům na… (více)

PF 2016

01.08.2015

Boratova špionážní komedie našla režiséra

Boratova špionážní komedie našla režiséra

04.12.2013

Sacha Baron Cohen se dlouho poctivě připravoval na roli Freddieho Mercuryho. Jeho snaha ale vyšla vniveč, když ostatní členové skupiny Queen odmítli jeho nekompromisní pojetí i se stinnými stránkami… (více)