John Doe je masový vrah. Masový vrah s posláním. Své oběti si nevybírá náhodě, ale přesně ví, kdo bude jeho další obětí. Co je ale jeho posláním? Je to vrah nebo spasitel? Kdo je John Doe? Mohl by to zjistit investigativní novinář Ken Rutherford? Ken Rutherford je novinář, který se snaží získat veškeré střípky příběhu Johna Doea a zjistit, jaký je John Doe člověk. Především chce zjistit, zda John Doe vraždí pro zábavu nebo jeho vraždy mají nějaký cíl. Zda cítí nějakou vinu či radost. Práce Rutherforda je interwiev s Johnem Doe, při kterém se vysvětluje smysl jednotlivých vražd. Odkrývají se střípky příběhů. Ale co opravdu čeká na konci všech vražd? Proč John Doe opravdu vraždí? Spousta otázek na které se Ken Rutherford snaží získat odpověď. Ale jediné, co zjistí je, že John Doe je opravdu geniální vrah. (brodži)

pouzivana

Film ukazuje člověka, který se radikálně postavil k otázce nepřiměřeně laskavého přístupu k lidem, kteří ostatním ubližují a ničí jim životy, který je rozšířený ve většině, takzvaně vyspělých, západních zemích. Provedení je slabota a vyšlo by to tak na dvě hvězdy, ale to poselství je síla a plně s nim souhlasím. Každá mrdka v krimu nás denně stojí majlant a procento recidivy je velké. Kdo se zamýšlí nad budoucími obětmi různých násilníku, pedáčů a podobných sraček. Kdo z těch údajných humanistů co bojují za jejich práva pak doma prožívá hrůzu, když nějaký jejich chráněnec znásilní další dítě, někoho zmrzačí, nebo zabije. ()

hujerita

No som z toho akýsi zmätený pán veľkomožný. Na jednej strane to je napínavé a scenár nieje až taký blbý a na druhej strane neviem čo si mám o tom myslieť.Podľa mňa to je čistý priemer, ale hodnotiť nebudem, pretože fakt neviem ako. Na jednej strane by som tomu vpálil 4-ku len taký rachot a na druhej strane takých filmov je milión. Inak herecké výkony podľa mňa čistý priemer aq niekedy sa mi zdalo že si zo mňa herci robia prdel a takto to hrať nemôžu. Ale ako som videl mohli. takže nehodnotím radšej a nech si každý urobí obrázok sám. ()

pretorij

Tak asi by to mohlo byt natocene jinak. Mozna vic filosoficke a jakoze do hloubky. Me to ale stacilo. Uz namet je dost silnej na to, aby myslim nebylo nutne neco prehravat. Rozhodne tonebyla ztrata casu. Jeden z etch filmu, kdy clovek nejen behenm zaverecnych titullich al e i pon nich premysli, na jakou nazorovou stranu se pridat. Za 4* ()

cartyci

Trošku mi to pripomínalo Ctihodného občana.Smrť milovaného,nespravodlivosť,pomsta.Vydarený filmový zážitok s rozvíjajúcim dejom, až ku prekvapivému koncu. ()

danny79

Docela zajimavy a napinavy thriller, ktery se neboji zobrazit trochu nasili. Tema je mi blizke a oblibene, zpracovani bylo take na slusne urovni, uvital bych ale jiny styl nez forma interview s flashbacky. ()

whatever.i.a

Hodně pěkné, ne až tak dokonalá filmařská práce ačkoli Jamie se snaží a je asi jediný, kterému jeho roli věřím. Nicméně co mě na filmu nadchlo, to je myšlenka. Princip zločinu a adekvátního trestu v kontrastu s dnešní dobou, která se tak křečovitě snaží být politicky korektní, humánní a ochotna zacházet tak daleko, že se hrdlořezům můžeme bránit jen papírem, který je shodou okolností vytržený z toaleťáku jménem trestní zákoník, protože cokoli víc je nepřiměřená obrana.. Proč živit někoho, kdo ublíží našim bližním, proč si myslet, že někdo takový se po pár letech ve vězení najedou stane lepším člověkem (ano, i když existují výjimky)? A co teprve když takový člověk ani nedostane žádný trest protože využije nějaké kličky? ()

Tch9721

Podľa mňa dosť slabý film. Hereckým výkonom som nejak nevedela uveriť a celkovo som tam videla veľa logických chýb. Možno aj kvôli tomu, že celý snímok mi bol niečím nesympatický už od začiatku. Ale hlavne, nesympatický mi bol reportér, ktorý od začiatku pôsobil tak úlisne a nasprostasto. No neočakávala som na konci až taký zvrat, mňa osobne aspoň to trochu vytrhlo z nudy celého filmu. ()

pvt.Davids

Pro mě skvělé překvapení 80% - skvělý souboj morálních zásad - Již chápu proč v budoucnu přijme amerika - The Purge: Anarchy ()

Danny727

Námět, ze kterého se dal udělat výborný film. Ale tohle není ono. Herci a především hlavní vrah nevýrazný. Vraždy občas vypadají až směšně. Konec předvídatelný a zpracování amatérské. 2* jen tak tak ()