Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (Cinemart)

k.rakonos

Zajímavé drama s psychologickým podtextem s charismatickou Reese, která z Pravých blondýnek vyzrála přes výborné romantické drama Voda pro slony až do tohoto tak trochu nezávislého psychologického dramatu. Prim zde hraje samozřejmě hlavní hrdinka spolu s přírodou. Příjemný film na nedělní večer. Zajímalo by mě, jestli i dnes tam na tak daleké pochody chodí trampové, i jestli stále fungují ty záchytné prodejny a mini pošty. Jen ten načatej nehet na palci nejde tak rychle urvat - čtyřnásobná životní zkušenost :-) ()

Baerdeller

Čekal jsem něco jako ženskou variantu Into the Wild. Bohužel Wild je něco jiného - jakmile se tady konečně začne rozjíždět divočina, tak se film vrátí otravnými flashbacky k mámě a máme nudné a tuctové rodinné drama. A takhle se to střídá a člověk se nemůže pořádně filmu chytnout... V boxíku "Podobné" je půl tuctu lepších cestovatelsky, dobrodružných filmů. ()

Tempter

Smrtelně vážně se tvářící rádoby existenciální blbina aneb univerzální lepící pásce a živlům "drsné" americké přírody navzdory. Jen pořád nechápu, kudy že ji to ta hlavní "hrdinka" obešla. Sorry Reese...Tos nemohla myslet vážně, že ne? :-D ()

CampaHD

Winterka ma dala dole,ja som tvrdil ze ta baba hrat viem (i ked grciam ked davaju true bloncku)...Kino som nestihol pre vela prace a dost ma to mrzelo,hlavne teraz ked uz som to pozeral v tv. Winterka a celkovo realne spracovanie je uzasne,hlavne celkove poradie myslienok vratane skveleho strihu. Ja som prijemne prekvapeny a i ked pre štetkoidnost ktora doplnena heroinom dava hlavnej hrdinke zvlastnu nesudrznost k ucte divaka jej drzite palce. Moc velka spokojnost. 90%. ()

Rajca

Slabšia verzia Into the wild. Menej presvedčivé, menej pútavé. Chýbala gradácia, silné momenty. Nemôžem si pomôcť ale Reese ma niečim iritovala a ako hlavná postava mi bola nesympatická. Celé to bolo také nemastné neslané, rovnako ako záver. Pre niekoho možno silná inšpirácia ako uchopiť život do vlastných rúk, mňa však neoslovila. ()

DeRoyce

Trochu zklamání. Reese je zde úžasná a popravdě být v hlavní roli někdo z mužského pokolení, asi bych film nedokoukal.. Zajímavý koncept, krása americké krajiny a dvě dějové linie - cesta krásnou přírodou, jejíž příčinou je sebereflexe a flashbacky, které osvěcují důvod putování hlavní hrdinky. Jenže právě flashbacky snímek táhnou dolů. Působí zde otravně, nesympaticky, nudně... Snaží se dávat celému snímku přídatnou hodnotu, pozvednout snímek, zvednout pocity diváka někam "mezi řádky", bohužel se nepovedlo, jako například v perfektním nespoutaném "Into the wild"... ()

PaKo1980

Úplný souhlas s komentářem uživatele Illy. Jen mi to přišlo ještě o špetku hnusnější než jemu. Chápu, je to životopisné a tak to bylo a blablabla, naopak nechápu že to někdo potřeboval natočit. Reese se na tom určitě nadřela, ale pokud jsem někdy nefandil hlavnímu hrdinovi/hrdince, bylo to tady.. ()

Benoit

Přiznám se, že jsem docela zklamaný. Čekal jsem nějakou velkolepou dobrodružnou pouť, která mě chytne za srdce. A nebýt Reese, tak bych se asi vyloženě nudil. Navíc, než dobrodružně, na mě film působil dokonce dosti depresivně a čekal jsem že to zachrání aspoň nějaké finále. Ale nic... Dvě hvězdy za to, že se na to dalo koukat a jedna za skutečný příběh. Neházím to do sr*ček, ale už se na to podruhé nepodívám. ()

trici

Čekal jsem, že to bude větší survival a boj s přírodou. Nakonec se z toho ale vyklubal povedený film o hledání sebe sama a uvědomění si životních hodnot ve chvílích odříkání, přemáhání a konfrontace s divokou přírodou. Někdy je prostě nejlepší duchovní očista vzít bágl na záda a vyrazit vstříc dobrodružství, bez lidí, pouze se svými myšlenkami a Reese to uměla podat velmi sympaticky. ()

Generi

Tak názov tohoto filmu je jednoznačne zavádzajúci. Divák očakáva návod na prežitie v divokej prírode, a nie trucujúcu slečinku, ktorá si zmyslí vyčistiť hlavu túrou cez USA. Tento film je psychologická sonda nevyrovnanej mladej ženy, ale s divočinou to nemá vôbec nič spoločné. Mne osobne tento film vôbec nič nedal. Úplne zbytočný film, nechápem tieto vysoké hodnotenia !!! ()

Foxlady1

Reese mám ráda, téma filmu mě hodně lákalo ale... já jí to prostě nevěřila. Vůbec se mě nepodařilo s hlavní postavou ´´spojit´´ a vcítit se do ní. Film mě nechal naprosto chladnou a místy jsem se u něj hodně nudila. Jediné k čemu mě film donutil bohužel nebylo zamyslet se nad osudem hlavní protagonistky nýbrž přitáhnout si víc k bradě peřinu aby mi nebyla taková zima když ve filmu je všude sníh a holka chudák spí pod stanem :-P Bohužel velké zklamání :-( třetí hvězdu dávám jen ze slušnosti k této herečce. ()

BrunoCZ

nic extra uchvátivého a občas trochu doslova loudavé, ale přesto originální, výborně zahrané a zábavné ♣ ()

Markis

Ještě dlouho po schlédnutí filmu, jsem byla ponořená v ději, který mně doslova pohltil a nedal mi spát. Hluboce se skláním před odvahou Cheryl se na tu dlouhatánskou cestu vubec vydat, a hlavně ji dokončit. Na kolik strasti a útrap musela cestou narazit ale také její naléz obrovské vlný sebepoznání a další lepší životní cesty je skoro neuvěřitelné. Nejvíce mě ale mrazí z toho, že autorka scenáře a stejnojmenné knihy Pacific Crest Trail Cheryl Strayedová tuto hřebenovku cca 1770km obravdu prošla.Ješte dlouho v uších mi bude znít píseň od Simon & Garfunkel : El Condor Pasa a nejraději bych také alspoň na chvíli opustila můj dosavadní život, popadla batoh a sama se svými myšlenkami prostě jen šla v dál... ()

Drahocam

Zde se těžko hledají slova. Někdy je třeba ujít dlouhou cestu, abychom pochopili některé věci. Film je právě ukázkou,  jak cesta dokáže změnit život,  který není vždy jen růžový. ()

milaninoo

No strašná kravovina 1 hvězdičku za přírodu jinak o ničem jak se tohle mohlo dostat do červených čísel vážně nechápu! ()

marketcsfd

Na film jsem narazila nahodou a hodně příjemná podívana. Dokonce jsem po doporučení zkoukla i the way což je na stejny princip - ale mě tohle dostalo víc. Super doporučuji zkouknout když si chcete užít v klidu film, který vas pohltí. Rozhodne nepouštim naposled ()

Minikax

Pribeh je zaujimavy, krasne prostredie proste clovek ma chut sa zbalit a vyrazit tiez . A samozrejme reese je skvela. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)