Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl (Reese Witherspoon), hlavní hrdinka filmu Divočina, se takto cítí už delší dobu. Po smrti matky a krachu manželství, si myslí, že už přišla o všechno. Do života jí navíc vstoupí i drogy a náhodné známosti na jednu noc. A když už má pocit, že nemá co ztratit, udělá nejimpulzivnější rozhodnutí svého života. S nulovou zkušeností s divokou přírodou a s obludně těžkým batohem, poháněná zbylou vůlí, rozhodne se úplně sama zdolat 1770 km dlouhou vysokohorskou trasu pojmenovanou PCT - Pacifik Crest Trail. Což je nejdelší, nejtěžší a nejdivočejší stezka v celé Americe, cesta vedoucí od Mohavské pouště přes celou Kalifornii a Oregon až do státu Washington. Cheryl cítí, že když v této zkoušce dokáže obstát a překoná všechny překážky, bude na konci této cesty stát znovu a pevně na vlastních nohách. To ale zdaleka zatím netuší, co na ní na této pouti čeká. Vyrazí na trasu hodně nepřipravená a mnohokrát se dostane na dno svých sil. Od začátku přemáhá chuť ten bláznivý podnik vzdát. Batoh jí do krve sedře záda, část cesty projde jen s jednou botou, nevyhne se setkání s chřestýši a medvědy, překonává zničující vedra i sněhové závěje. Prožije odhodlání, hněv, beznaděj, vyčerpání, osamělost a na konci své pouti znovuobjeví vlastní sílu, radost, odvahu a krásu. (Cinemart)

MoiJe

Trochu nuda a celkom mi unika, co je na tom take inspirativne (i ked good for her ak jej to pomohlo). Ale nic co by vylozene vadilo. ()

JohnCZ

Film, který není ani tolik o přírodě a putování. Jasně, chodí se tam z místa na místo, ale pěkné přírody je tam málo a Wild je především cestou za sebepoznáním. A jelikož mi hlavní postava nebyla kdovíjak sympatická, příliš mě nezaujala ani její minulost ve formě flashbacků. Reese ovšem hraje skvěle a díky ní se dá odpustit i poněkud monotónní děj a spíše fádnější prostředí. ()

Hoyt

Musím jen za tři a je mi to moc líto. Hlavně kvůli druhé polovině a málo zajímavým flashbackům, které mě vůbec nechytily. Reese zaslouží hluboké absolutorium, protože bez ní by to dopadlo ještě mnohem hůře. Tady scénář opět pokazil hrozně zajímavý námět... ()

DEXTER099

Cesta za vyrovnáním se se ztrátou stěžejního člověka ve vašem životě a nalezení sama sebe je určitě inspirující a ne jeden člověk by takovou cestu potřeboval.Co se týče tlačení na city tak jsem čekal,že mě to dostane víc,ale tím netvrdím,že je film špatně poskládaný a nevyvolává ve vás myšlenky k zamyšlení a nějaké to citové okénko se najde.Reese Witherspoon dospěla a začíná hrát role ,který mají nějaký význam.Za mě celkově 80 % a čtyři hvězdy. ()

Marsik

Kino Atlas (ČSFD projekce) - Film jednoznačně pro ženy. Pánové, dívejte se pouze doma v TV se svou drahou polovičkou, když si ji budete chtít získat a mít příjemný večer :) Reese mám po právu ve svých TOP herečkách, ale celkově je Divočina takové poklidné drama o hledání sebe sama bez vypjatějších momentů. I když ano, scény s Laurou Dern jsou emotivní. Samotný závěr mi přišel takový nedotažený. Už jen zvláštní bylo, že není vidět, jak Reese dorazí do cíle své cesty. Ale tak, Wild si myslím, že mě v budoucnu ještě někdy potká. 69% ()

salisbury

Píseň El Condor Pasa Paula Simona a Arta Garfunkela se rozezněla hledím a já věděl, že tenhle film se mi zapíše silně do rozevřené náruče mého cestovatelského srdce. Divočina s Reese Witherspoon mi ve všech směrech vylahodila chuťové kalíšky a já mám neustálou chuť vzít krosnu i vyrazit do samoty šumavských hvozdů. Mé vzpomínky se zhmotnily, já se s nimi muliskuji s touhou po dobrodružné eskapádě za praskotu táborových ohňů, nádherných krajinových výjevů a hlavně za zážitky, které jsou velmi nevšední, ba přímo na hranici života a smrti. Nádherný film, který se pro mě stává filmovou biblí nutíc mě vylézt dále než jen na práh společenské sounáležitosti. ()

Astaroth12

Tato holka ma riadne iritovala. Presne takto nejak zomierajú ľudia, ktorý podcenia svoje schopnosti a myslia si, že im do huby budu padať pecene holuby, to teda prrrr...Myslienka super, babenka chce od vsetkeho odísť a prekvapiť samu seba, to sa stalo, ale za aku obet. Vidime tu len postavu, ktorá je stale v koncoch,m nic nevie a i na velkolepu cestu si zobrala len zbytočnosti. Takéto cesty sa plánujú i rok, naša hrdinka to neskutočne podcenila a to mi dosť vadilo. Vyznelo to strašne hlúpo i keď taký ľudia sa najst môžu, sme všeliaky. Ale najviac mi vadilo, že skoro celý film bol o ničom, žiadne vypäté sceny, myslím hlavne z divočinou, to tu rozhodne chýbalo. ()

ledzepfan

Nakonec teda docela dobrý..i když relativně dlouho trvalo než se to vyšplhalo a usadilo na úrovni která odpovídá tomu co bych od filmu s tímhle tématem očekával. Ze začátku se to totiž dost nešikovně plácá v mixu pozorování rozpačitého startu tůry a trochu výplňových flashbacků a teprve až časem se to celé jakoby přesune hlouběji do Cherylyny hlavy a retrospektivy působí smysluplněji jako dokola se opakůjící myšlenky v tichu divočiny... Oproti nedávným Tracks které působily více osaměle, vyprahle a stereotypně a tím pádem až psychedelicky, je Wild v tomhle směru spíše psychoterapeutická záležitost, kdy si tady holka dělá dlooouhou únikovou procházku aby si vyřešila bordel v hlavě. Witherspoon obecně moc nemusím ale tentokrát předvedla relativně civilní výkon a sem tam se jí povedl i fakt uvěřitelný vyplašený výraz :D .. Takže podtrženo sečteno: Tracks mě chytly kapku více, ale pořád to bylo sympatičtější než třeba Into the wild.. ()

FFilipCZ

Já mám s Reese prostě dlouhodobý problém jí po její roli v Pravé blondýně uvěřit jakýkoliv jiný herecký výkon. Už jí mám takto (i když samozřejmě asi neprávem) zaškatulkovanou a to mi pak kazí dojem z filmu/hereckého výkonu. Tady jí samozřejmě nemůžu popřít, že to zahrála dobře. Cesta byla také povedená, stejně jako krásná panenská příroda okolo PCT. Ale víc jak na tři to prostě nevytáhnu. Nebyl to film, na který bych si po pár týdnech vzpomněl a pustil si ho znovu a navíc mi u filmů celkem vadí neustálé přeskakování přítomnosti a minulosti. ()

hous.enka

Divočina vypráví o mladé ženě, které se zhroutí celý svět. Ji to ale nezlomí a vydá se na cestu od Mexika po Kanadu, aby světu, a zejména sobě samotné, dokázala, že na to má. V tom se Divočina tedy nemění od podobných filmů: člověk se ocitne v nějaké zásadní životní situaci a rozhodne se odjet na nějakou dobu do pustiny, aby pochopil svět a sebe. Wild je jiný v tom, že Cheryl má za sebou těch kopanců několik, že je úplně divná (to si fakt předem nezkontrolovala, jestli jí pasuje vařič na plynovou bombu?)a svou cestu má pevně ve svých rukách - může kdykoli sejít, cestu opustit a dojet domů. Co se mi ale líbilo, byli lidi, které po cestě potkala ("Můj manžel na mě čeká" nebo "Na, dej si koblihy a kafe, maličká"). Zvláštní mi trochu přijde, že na tý cestě vlastně nepotkala žádnou ženskou, která by jí pomohla a posunula ji někam dál. Film Wild mi tedy sedl líp než jiné podobné filmy, protože jsem do poslední chvíle netušila, co bude dál. ()

schizmo

Pokud si někdo myslí, že tohle je ženská verze Pennova katarzního eposu Into The Wild, tak ať na to rychle zapomene. Wild je sice také útěk do divočiny, ale ne coby duchovní cesta, ale jako útěk od problémů a způsob vyrovnání s nimi. Film ale bohužel nemá potřebnou emoční ani dějovou hloubku, aby vás mohl více zasáhnout, takže nevíte, jestli Reese trápí více úmrtí matky nebo kurevsky těžkej bágl. Naštěstí je její role sympatická a hraní uvěřitené. ()

Philippa

Obdivuji, když tohle někdo udělá a vydá se na pouť a zvláště obdivuji ženu. Cheryl v podání Reese je mi velmi sympatická....je odvážná a je velmi vytrvalá a na ženu poměrně málo hysterická...ale to už je jedno, neb to sama sebe si tam dosazuji :-). Ráda jsem poslouchala Cherylino nitro, ale....... i já se připojuji k zástupu těch, kterým ta druhá flashbacková linie spíše vadila. V každém případě velmi milý film, který stojí za povšimnutí, ovšem aby mé srdce udělalo BUM BUM to se nestalo.... ()

maddy

Flashbacková divočina. Wild je fajn, má niekoľko skvelých scén, príjemnú atmosféru, dobrú Reese Witherspoon (oscarový výkon však za tým rozhodne nehľadať) a Jean-Marc Vallée odvádza, po Dallas Buyers Club nijako výnimočný, ale veľmi slušný dramatický štandard. Akurát to je príliš veľká stávka na oscarovú istotu, kde nie je priestor na nič prekvapivé. Celý film tak balansuje medzi na oko nezávislou tvorbou (zbytočná symbolika s líškou) a klasickou hollywoodskou oscarovkou (dôraz na silu ženy). Samotná story mi však neprišla dostatočne strhujúca a od polovice je už aj forma neustáleho prívalu flashbackov pomerne repetitívna a do záveru sa nijako nezmení. Po celý čas sa tak Wild nesie v jednom tempe: hlavná hrdinka kráča, do toho sa prelína nelineárne rozprávaný príbeh jej minulosti, niekoho na ceste stretne, zase niekam kráča, do toho sa ....no a tak dokola. Vzťahy s postavami a objasňovanie minulosti však nie je až tak silnou látkou akou by chcelo/malo byť. Wild tak síce bez problémov zaujme, ubehne, ale nijako emočne nestrhne. A to je u drámy ktorá by chcela prezentovať silný životný príbeh trochu problém. Podobné austrálske Tracks z minulého roka sa mi zdali o krok Mie Wasikowskej lepšie. Nehovoriac o dávnejšom Into the Wild od Seana Penna, v porovnaní s ním nemôžem udeliť Wild vyššie hodnotenie. CELKOVO: 3* (6/10) ()

VojinRyan

Musím povedať, že mňa ako dlhoročného vysokohorského turistu potešili niektoré lokácie z Ameriky. Ale film by som asi premenoval na niečo, čo viacej charakterizuje jej pohľad na svet a dôvody, prečo to spravila ako popis "divočiny" ,ktorou prechádzala. Pretože tá divočina mi prišla veľmi slabo vykreslená. Priznám sa, nepoznám tú PCT trasu, ale čo sa jej prihodilo a to čo som videl, tak to som osobne zažil horšie. Úprimne, čo som ja lozil po skalách, kde by ma jeden chybný krok stál pád o 400 m nižšie mi príde ťažšie ako celá PCT. A to si nerobím srandu. Veď i Suchá belá v Slovenskom raji je v niektorých miestach ťažšia. A neviedlo ma k tomu nič podstatné, iba vášeň k turistike. Hneď v úvode ako si Cheryl trhá nechet na nohe, ten pocit poznám veľmi dobre. Stalo sa mi to ako 12 ročnému na pieskovisku. A dobre viem ako to bolí. Vykreslenie divočiny mi neprišlo adekvátne k tomu, ako náročná ta túra bola. Ale musím pochváliť Reese, že zahrala veľmi dobre svoju postavu a nebála sa ukázať aj niečo naviac. Nomináciu na oscara jej prajem a verím, že do budúcna bude pokračovať v charakterných úlohách. Len tak ďalej. Ale celkové hodnotenie filmu je u mňa len priemerné a nedokázalo ma strhnúť s dejom a okolím. 65% - 3* ()

NinonL

Čekala jsem další fantastický útěk do divočiny a bohužel se nekonal. Flashbacky ho totiž zabily. Trasa je to úctyhodná a hltala jsem každý krok (aspoň skrz monitor). Jenže celá ta volnost a svoboda byla zničená neustálými výlety do minulosti. Škoda. ()

Krt.Ek

"Jsou plné pohody ty dálkové pochody..." (NEJSOU, PANE MLÁDEK!) __ Tisícikilometrovou pouť napříč západním pobřežím USA zahánějící roky depresí (a přinášející uklidnění) po příliš brzkém a neočekávaném skonu milované maminky, skrze ně(j)ž se Cheryl (R. Witherspoon) dotkla dna (závislost na drogách, rozpad manželství), Vallého jednoduše rozpoznatelný tvůrčí styl, tkvící v tom, co jsem si sám pro sebe nazval halucinační flashbacky (rychle prostřihy z minulosti postavy, prostředkující spíše než ucelenou informaci nějakou silnou emoci; kdo viděl Sedmilhářky, ví), a trochu toho feminismu, to svému diváku nabízí Divočina, film z roku 2014 podle stejnojmenného autobiografického románu Cheryl Strayed. Podobně svobodné jako o sedm let starší Útěk do divočiny. Dobrodruzi, romantici a vyděděnci, pokuste se neminout. 75 % ()

MartinezZ

Nebylo to špatné, místy to mělo svoje silné chvíle, místy ta vypočítavost bila nechtěně do očí a hlavně mi to přišlo poněkud neuvěřitelné - to v tom smyslu, že městská fetka vyrazila sama na tuhle mega-tůru, zdolala jí a nic se jí nestalo. Na druhou stranu ono "Wild" zase nebylo tak wild, protože jednak byla vybavená, druhak bylo několik záchytných bodů a Treťjak se na můj vkus, vzhledem k onomu Wild, až příliš často dostávala do alespoň základní civilizace. Příběh a postupné flashbackové odhalování Cherylina života nebylo sice nijak dosud neviděné, ale fungovalo, Lama, chlapeček a zhroucení ale bylo tak strojené a nevěrohodné, že mi to až bylo líto. El Condor Pasa napříč filmem použito docela chytře a zajímavě, rozhodně nebyla špatná ani Reese, ale že by si za fetku, absenci tuny makeupu a pár nahých scén zasloužila rovnou nominaci na Oscara, to zas nevím. Nevadil mi ani konec, protože už nějakou dobu před ním byla jasná jeho otevřenost, Cheryl si prostě jen ujasnila, že v životě bude i přes svoje držkopády bojovat dál. Tečka, nic víc. Příroda byla taky pěkná, až na to, že tu Divočinu jsem si skutečně představoval divočejší, ale alespoň nějako jako v Into the Wild, tady to totiž skutečně byla jen o něco dobrodružnější značená turistická stezka, taková "Ryzí divoká příroda pro měšťáky", což ale nemyslím zle. Zase mi tady přišel oproti Into the Wild o něco smysluplnější příběh a důvod vydání se na "výlet". Nicméně nebude trvat dlouho a na film zapomenu. Minimálně do doby, než mi jej zas něco nepřipomene - jako mi Wild připomnělo, že jsem kdysi viděl nějaké Into the Wild. ~~~ PS: V závěrečných titulcích překvapila skutečná Cheryl Strayed co by "Woman in truck" :) Jenom si nejsem jist, zda to byla ta "rockerka" s fotkou devítiletého synka na zrcátku, nebo někde jinde, kde jsem ji minul.. ~~~ PPS: Fakt pěkná procházka :) Film tak PCT udělal dobrou reklamu. ()

kareen

Nějaké výhrady bych měla - flashbacků bylo na můj vkus zbytečně moc, což mě občas nepříjemně vytrhávalo z požitku očistného Cherylina putování a taky nejsem zrovna příznivkyní nadměrného používání citátů. Na druhou stranu snímek dokonale vyvrátil mé počáteční obavy z určité monotónnosti, která by mohla při tak dlouhé cestě nastat, nakonec to bylo docela zábavné, hlavní hrdinka natolik nebanální že ve mně probouzela vesměs rozporuplné pocity a o zbytek se postarala okázalá příroda (i když jí mohlo být klidně víc) a bezva soundtrack. A to, že je tu Reese výborná, mě nijak zvlášť nepřekvapuje. ()

Rosana

Film s extrémně pomalým spádem, který měl ale podivně dramatickou hloubku. Procházíte s hlavní hrdinkou přírodou, cítíte její únavu a bolest a seznamujete se s její minulostí. Doporučuji. ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

30.12.2015

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)