Reportérka

• Česko Reportéři a ti druzí (neoficiální název)

Epizody(3)

Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který "hulí jak fabrika", počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré "kraksně", žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení. Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je opravdu čistě náhodná. (oficiální text distributora)

rakovnik

Seriál o práci novinářů není špatný nápad, nemá ani špatný námět, není herecky nesprávně obsazený, ba naopak. Jako částečně detektivka, částečně drama o práci novinářů je celkem slušně zfilmovaný, nicméně některé scény jsou až příliš přitažené za vlasy. Postava zbrklé novicky je uvěřitelná nejméně, "hlavouni" z redakce také diváka nepotěší. Nicméně celkově se jedná o seriál, na který se dá koukat, což je v dnešní době slušný úspěch. ()

zette

Prvni dil jeste nevypadal nijak hruzostrasne, druhy byl jeden z nejhorsich pocinu u nas za poslednich deset let a konecne zaverecny dil celou nemohoucnost jenom potvrdil. Krome postav dvou idiotu (Jiracek, Plesl), kteri me bavili, me zbyle postavy nicim nezaujaly. Voriskova me nejednou doslova srala-jeji postava tedy. Monology na kameru byly zbytecne, stejne jako Hitchcockovske zjeveni Josefa Klimy. Scenar toho chtel rict hodne, ale nerekl vlastne nic. Je teprve unor, ale zklamani roku mezi ceskymi serialy roku 2015 ziskalo velkeho kandidata. ()

sator

Pocit naprosté špíny,uff...být novinářem, zda se, stejná špína jako být politikem...Voříšková se dá jen těžko zkousnout... ()

kocik1

To, že má Tereza Voříšková milion náušnic a piercing všude, kde ho jde vidět, z ní větší tvrďačku neudělá stejně spolehlivě, jako mizerný scénář neudělá z této minisérie nezapomenutelný zážitek. Nuda, šeď a bezvýraznost jsou jediná slova, která mě v souvislosti s tímto počinem ČT napadají. Viděla jsem všechny 3 díly a asi není náhodou, že jsem každou neděli musela dlouze přemýšlet, o čem to vlastně bylo minule. No a nakonec se mi pokaždé v paměti zjevil jenom hulící Bartoška, což při vší úctě k jeho výkonu, asi nebyl tvůrčí záměr. Tak stará, abych už trpěla pokročilou sklerózou, přece jenom zatím nejsem, takže obávám se, že problém nebude před obrazovkou, ale za ní. ()

dr.fish

První díl ve mně zažehl naději a zlepšil mi náladu. Bylo to vtipné, nápadité, padaly moudra a postavy byly dobře napsané. Zápletka dostatečná. Bohužel se v dalším díle ta čerstvost vytratila a změnila se v bezradnost. Není to vyložený průser, ale nakonec jsem měl i docela problém to dokoukat. Doporučuji první epizodu a dost...60% ()

Skuby47

Možná by byl výstižnější název pro tento televizní počin Reportér, protože jediný, kdo tu za něco stál, byl Jiří Bartoška. Několikrát jsem byla úplně mimo, nechápala jsem o co novinářům šlo. Všechno to bylo nějaké nedotažené, ale ono to tak ve skutečnosti chodí. Velký případ, novinářská senzace která časem tiše vyšumí, a tak se skoro nikdy nedovíme, jak to dopadlo. Daleko vhodnější by pro tentokrát bylo zpracování uvedených kauz jako kriminálních případů, kde bychom se snad dobrali nějakého konce. ()

LadyPupu

Po prvním dílu je příliš brzy na hodnocení, zatím tedy 2 hvězdy za výkon pana Bartošky (kliky zvládá líp než já :-)) a neuvěřitelně slizkého Jiráčka. Doplnění po shlédnutí druhého dílu: děs běs, třetí díl nedám, ubírám hvězdu. Při pohledu protagonistů do kamery je mi úplně trapně. Ne, celé je to omyl. Mrzí mě to o to víc, že pana Klímy si jako novináře vážím a pan Bartoška patří mezi mé oblíbené herce. Škoda. ()

Mirokukii

Díl první: Celkem negativní ukázka tajů české žurnalistiky. Napjatá atmosféra uvnitř jedné redakce, do které vstupuje mladá a krásná krev, která se však má ještě hodně co učit. Slušné. Postrádá to tempo, úplný smysl už však ne. Díl druhý: I přes počáteční nezdary a pády se Hedvika nevzdává a spojuje své síly se zkušenějším Bartoškou. Zkouší vydolovat zajímavé téma, ve zdánlivě obyčejném požáru, které ale vykristalizuje až do podob, které co chvilka třaskají napříč celou republikou. Opět je tu náhlednutí do její minulosti a já, i přes spíše průměrné vyprávění příběhu, jsem moc zvědav, jak to s reportérkou dopadne. Díl třetí: Skvělé zakončení. Otázka zda-li si Hedivka pozici redaktorky udrží byla zodpovězena a dá se řící, že i v celkem dramatickém podání. Opět je tu hlavní duo a asi nejzajímavější a téže nejnapínavější kauzy ze všech třech dílů. ()

viperDavid

U prvního dílu mě zaujala Terezka v kalhotkách a to je hodně málo na takový seriál. Uvidíme třeba se to zlepší, ale zatím to vidím jako klasický český rychlokvašný seriál. ()

geklon

Teraza Voříšková dostala za úkol od Klímy, být ivindigapissiviní reportérka. Ta to společně s režisérem uchopila po svém a ve výsledku je z toho Prequel NINJA želv o novinářce April Oneilový. Klasická česká nablblá micromrdka, bez šance oplodnit kohokoliv, natož tak náročného vaječníka, jakým jsem já. HOWk, dohonil jsem. ()

Eleanor05

V rámci české televizní tvorby se Reportérka svým prvním dílem ubírá docela slibnou cestou. Uvidíme, jak jí to půjde dál... ()

netahlo

Doufam, ze se Jirka Bartoska vyleci, protoze tenhle serial je koukatelny zejmena diky nemu a ostatnim prislusnikum stare gardy (Medvecka, Töpfer, Novotny). Boze, druhy a treti dil byly naprostou zumpou! Voriskova podala jeden z nejhorsich zenskych hereckych vykonu v dejinach televizni tvorby! Jedna hvezda fakt jen za Bartosku. ()

insurgentes

Není trochu podezřelé, že taková hezká holka, jako je Tereza Voříšková, je tak často obsazována do role protivné píči? Buďto tyhle role umí bezvadně zahrát, nebo ji tam dávají proto, že nic hrát nemusí, a tím pádem je to na jistotu. Nevím, neznám ji osobně. Ale tady tím už se mi zprotivila na tu mez, že už mě nebaví se na ni ani dívat. To už byl zajímavější ten chameleon. S odstupem času musím ještě dodat, že tenhle seriál je vlastně jen o tom, jak jeden geront s přetrvávajícím tlakem mezi nohama za veřejné prachy a pod pláštíkem veřejnoprávního tématu materializuje svoje sexuální fantazie s využitím šťavnaté prdelky hlavní představitelky, která zažívá v náručích svých vrstevníků jen samá zklamání, aby nakonec nejspíš zakotvila ve zkušené náruči vousatého matadora a znalce novinařiny a dalších přidaných benefitů, no hádejte, koho asi měl představovat Bartoška, když né toho magora Klímu. To je taky, on se tam nechá obsadit do ROLE, která spočívá v tom, že buzeruje nějakou dylinu na recepci, a celá jeho minirole nemá absolutně žádnej jinej přínos pro děj než ten, že si diváci řeknou "mámo hele to je von ten Klíma!". Jako todle néé. ()

Vajonek

Docela jsem se na tenhle projekt těšila, minisérie ze zákulisí novinářské práce mi zněla lákavě. Nadšení se ale nedostavilo, u posledního dílu jsem se vyloženě těšila, až to celé skončí. Pro mě to bylo nudné, žádná pořádná zápletka, skákalo se od jednoho k druhému, člověk se v tom buď začal ztrácet nebo nevěděl (a ani se posléze nedozvěděl), proč je ta která scéna zařazena, co tím chtěl autor říci. Abych jen nekritizovala, tak pochválit lze určitě herecké výkony - ať už to byl Bartoška, Voříšková nebo Jiráček v roli ukázkového slizáka - všichni se mi zdáli uvěřitelní. Bohužel herci to celé nezachrání, takže za mě cca 40%. ()

MTHRFCKR

Nudná černobílá dedegtívka na sebe trefně nenechala dlouho čekat s nominací na sexistické prasátečko. Jako je fakt, že hvězdu za Voříškovou musím dát. ()

mira007

Seriál má dvě roviny - jedna je kariéra jedné reportérky v jednom deníku, která dělá reportáže a řeší tím lehce kriminální story, ale žádné přehnané mafiánské dramata. Druhá rovina je solidní popis bulvarizace dnešních i seriózních novinových titulů. Bartoška exceluje a Voříšková mu dobře sekunduje, moderní styl vyprávění nejde úplně ruku v ruce banálním případům, ale protože v ostatních seriálech řeší vraždy, teroristy a světová spiknutí, tak tady řešej dopravní nehodu, zapálenou hospodu a jednu sektu. Příjemná změna. ()

Jaroslaf

1. díl - Zatim to působí dost divně a nevyrovnaně. zaujaly mě ovšem některé scény. Nerozumím proč má Voříšková všude ten piercing, asi to má symbolizovat její zranitelnost... na další díl jsem každopádně celkem zvědavý. 2. dí - tak bohužel jak měl první díl celkem našlápnuto k něčemu možná i dobrému, u dílu druhého šla kvalita ještě víc dolů...zcela nepochopitelný a smysl nedávající závěr...taktéž nepochopitelná linie mezi mladým klukem a Voříškovou, kdy mu Voříšková píše svá nejstrašnější tajemství, přičemž ho absolutně nezná. Už vidím jak si pracující holka okolo 25ti jen tak chatuje s neznámým puberťákem. Nácek jmenující se Julius Fučík je spíše trapný vtip, než cokoliv jiného. Stále se opakující pořád stejně vypadající noční můry Voříškové začínají být čím dál více otravné. Na díl třetí se kouknu už jedině z povinnosti. btw...že seriál nemá jediný dohledatelný a vyguglovatelný plakát, který by jej mohl reprezentovat, taky o lecčems svědčí. ()

IvcaSammet

Další rádoby kriminálka, které se České televizi prostě nepovedla. Kromě Jiřího Bartošky, který jako jediný celý seriál táhl, bych na seriálu hledala pozitiva asi velmi dlouho. Opiercingovaná a neuvěřitelně arogantní Tereza Voříšková mi sledování poměrně hodně ztěžovala, protože jsem na ni měla alergii jenom co se objevila na obrazovce. Stále nedokážu pochopit, kde přesně vznikl ten zlom, kdy se z absolutně neschopné reportérky stane profesionálka, za kterou budou všichni bojovat i kdyby je to mělo stát místa ... S každou epizodou šla kvalita úplně do kopru ... Nějak nedokážu pochopit význam komentářů na kameru a vnitřním hlasům, které plynulost ještě více roztříštily. Celkově Reportérku hodnotím jednou hvězdičkou, za Jiřího Bartošku ale přidávám ještě jednu. ()

petikacka

Zajímavý počin, který měl výborně našlápnuto...Škoda, že to skončilo po 3 dílech...Herecké obsazení je vynikající, hlavně duo Plesl a Jiráček...Ti ty mladé zmrdy zahráli tak přesvědčivě, že kdybych je potkala, tak jim jednu natáhnu...Fuck velká škoda toho nepokračování...Za mě 88% ()

Mlle

Bartoška je pro mě ztělesněním blahobytu po komunisticku. Topfer ztělesněním blahobytu po komunisticku v postkomunistické éře. Nejsou tím zrovna ve sféře show-businessu výjimkou, ale svým způsobem a pro svůj věhlas jsou jakousi zkratkou, ztělesněním obludné kontroverze, kterou je český kulturní středoproud tak vyzývavý. Pustit si tedy seriál, který je na těchto dvou chlapských primadonách postaven, znamenalo už samo o sobě odvahu a přemáhání. Dala jsem tomu ale šanci a tihle dva nakonec, jak už to ovšem s jejich očividnou a nezpochybnitelnou profesionalitou bývá, nebyli v seriálu tím nejméně příjemným. Všechny postavy jsou zatížené dlouhodobým pobytem v pokryteckém prostředí, které v lidech spíše zlých fixuje zlé návyky, a v lidech spíše dobrých probouzí obranné, a často velmi problematické tenze. Ač je seriál plný poněkud odtažitých klišé o „lidech od novin“, realitu redakčního života reflektuje celkem trefně. V první řadě je ovšem potřeba tuto trilogii nenazírat jako banální výpověď ze života redakcí, mnohem více je to výpověď o generačních odlišnostech. Styling Trezy Voříškové je bez vady, ale charakter její postavy je náročný a jeho vývoj je někdy těžší vstřebat. Líbí se mi, že druhý díl otevírá tabu koncentračních táborů – žijeme v nucené, hyperkorektní představě, že kdo byl v koncentráku, byl dobrým člověkem. Záběr druhého dílu je hlubší, přesahuje hranice televizního seriálu. Zabývá se otázkou rasismu a nesmiřitelnosti proti sobě stojících sociálních skupin. Předkládá otázky vzájemné slušnosti, která byla v minulém režimu spjata s konkrétními sociálními skupinami – ty byly mnohem méně propustné, než je tomu dnes, a tak určité morální zásady konzervovaly. Před konsolidací průměrem ovšem není úniku s jakoukoli mentální kapacitou. Realisticky je tu vyobrazen obvyklý fenomén a částečný důsledek života v blahobytu: člověk, který sám lže a působí druhým problémy, vnímá jako nespravedlivost, když někdo totéž činí jemu. Třetí díl opět nabízí plno morálních kontroverzí: hlavní hrdinka podléhá sebelítosti a nerozpoznává v situacích výzvu naučit se nést následky. Otec projevuje starost mimo rodinu, zatímco v rodině se neangažuje. V psychologii postav jde seriál i díky svým dobrým protagonistům poměrně hluboko a témata jednotlivých dílů nejsou nezajímavá. Hodnotím cca 2,5. ()