Reklama

Reklama

K Jasonu Stathamovi, Dolphu Lundgrenovi, Randymu Coutureovi a Sylvesteru Stallonemu, kteří se znovu setkávají v roli týmu elitních žoldáků, se poprvé připojují Curtis "50 Cent" Jackson, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais, Jacob Scipio, Levy Tran a Andy Garcia. Vyzbrojeni všemi zbraněmi, které se jim dostanou do rukou, a schopnostmi je použít, jsou Expendables poslední obrannou linií světa a týmem, který je povolán, když jsou všechny ostatní možnosti mimo hru. Noví členové týmu s novými styly a taktikami však dají „čerstvé krvi“ zcela nový význam. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (2)

Trailer 6

Recenze (19)

Johnny.ARN 

všechny recenze uživatele

Megan Fox. Je lepšie, keď sa fotí. Uvedomuje si, že má cecky a nebojí sa ich použiť. Prečo ju ale stále niekto obsadí do filmu?? Elitná vojanda ide do misie v latexových legínach a holými krížama? A jej autorita pri velení tímu je, no neni. Najhoršie na tom je, že toto je minimálne druhý film, kde mala takúto vodcovskú postavu a obidva sú napiču. Áno, pri trojke som si myslel, že keď celý tím dokázal vyliskať armádu aj s tankáma, že to je už dno. Nie, tu, jeden Statham, prestarnutý ale stále mrštný, dokáže sám vyliskať, no všetkých. Zvyšok je smiešny komparz, kde jediný badass je Lundgren nad hrobom a zvyšok už len pozbierali z ulice tých, čo im to podpísali. Porovnajme to s jednotkou a myšlienkou, prečo ten film vznikol. O efektoch a greenscreenoch sa ani nebudeme baviť. Aby takúto amatérčinu niekto vypustil von a tváril sa, že je to ok a vyzerá to perfektne, nemám slov. Nedovolím si povedať, že je to najhorší film série, ale keby už nikdy nevznikol žiaden ďalší, neprotestoval by som. Kino je úplná zbytočnosť, dokonca ani Meganine bradavke na konci v bielom tričku za to nestoja O chvíľu budú aj tak fotky všade. Ultraslabé 2 z 5 (CC, VIVO, premiera) ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Spíše než Expendables 4 je to Stathamova one man show, jelikož z původní party toho moc nezbylo. Sly se z filmu šikovně vyvlíkne už v úvodu, Lundgren je už přestárlý dědeček a zbylí nováčci jsou spíš jen do počtu a působí jen jako jakési křoví okolo. Iko Uwais jako hlavní záporák taky vyloženě nenadchne, dialogy jsou osekány jen na to nejdůležitější a jsou tak doslovné, že by je pochopilo i pětileté dítě a příběh tady taky hledat nemůžeme. Tím se dostávám k akci, což je aspekt, pro který jsme si do téhle série šli všichni vždy s chutí, ale ta je tady tak drasticky průměrná, až se mi tomu těžko věří. Předchozí díly sázely na jistou, krvavou, brutální akci, která byla rozmanitá, využívala všechny zbraně, prostředí, boj zblízka a podpořena skvělou, charismatickou partou dávala divákovi pocit, jakože je v boji s nimi. Zde ale tohle všechno chybí, všechny scény jsou až moc obyčejné a nudné, kromě jedné 1v1 knife scény tady nenajdeme nic výjimečného a všechny efekty, výbuchy a krev svou béčkovou, odfláknutou průměrností bijí do očí, až se divím, že je tohle pořád ta stejná frančíza. Zkrátka jak kdyby se tvůrci nechtěli moc nadřít a měli velmi omezený rozpočet… Zkouknout to doma, asi mám problém, ale takhle v kině jde stále o obstojnou akční popcornovku, která sice pozornost udrží, ale oproti zbytku série je to prostě šílený kvalitativní propad a objektivně si možná ani tu trojhvězdu nezaslouží. Ještěže mám tuhle sérii rád a i humor zde funguje místy dobře a pobaví… ()

Reklama

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Na štvrtej časti sa dá len máločo hodnotiť pozitívne. Akcia je nanajvýš priemerná, efekty slabé, dialógy a zápletka nestoja za nič a nováčikovia sú nevyužití. Viac som sa rozpísal v recenzii. ()

DEXTER099 

všechny recenze uživatele

Tak jsem byl v kině na tomhle pro mě dlouho očekávanym filmu ze série kterou mám fakt rád. Ať už kvůli Slyovi jehož filmy jsou pro mě prostě top a nebo i celkovému obsazení téhle akční série která vznikla jako pocta akčním klasikami 80 a 90 let. Takže prvně co bych chtěl říct, je to, že jsem potom co jsem četl nějaké info o tom díle nic moc nečekal. Kvůli obsazení které zde už nemá moc společnýho s těmi zmiňovaný filmy, ale i právě třeba účasti Stallona která tu neměla být moc velká.  A popravdě já jsem spokojenej. Jako ano Sly by tu měl za mě mít více prostoru, ale na druhou stranu chápu, že chtěl už ustoupit mladšímu Stathamovi. Další mínus je cgi, ale na to sere pes Obával jsem se i účasti Megan a pana raperra, ale ona tu není tak otravná jak bych čekal a dá se na ni dívat :-) a pan rapper je tu docela málo než jsem čekal A třetí minus, ale to je spíš jen menší tak je opět lokace kdy Bulharsko nahradila hlavně loď možná taky vlastně tam no :-) Plus určitě akce kde Statham si to dává na pána a Tony Jaa taky dobrej. Ještě doplním, že humor mezi Slyem a Stathamem fakt můžu už od prvního dílu o to víc škoda, že tu je právě Stallone méně už jen kvůli tomuhle špičkování by to mělo vetší šťávu. Takže jsem spokojenej a klidně si to pustím znova. Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy ()

ROCK,THE 

všechny recenze uživatele

Stará parta nerezaví jak se říká no a tady vyloženě rez prožrala vše co se dalo možná je na tom tento snímek hůř jak Titanic s prožraností rzí. K příběhu nemám v podstatě co říct, jedná se o jednoduchou zápletku která je plná chaosu a zvláštních až nepochopitelných rozvětvení příběhu jako takového. Hlavní události celého děje byli předvídatelné bohužel již od samého začátku. Děj raději rozebírat nebudu ale řeknu pár slov k akci jako takové, některé scény nebyli špatné ale scény se CGI byli hodně špatné, CGI vypadalo jak ze hry z roku 98 a scény s letadlem vypadali jak kdyby si děti hráli s modely letadýlek, opravdu se měli zaměřit více na praktické efekty než na ty digitální, ta syrovost z předchozích dílů tam vážně chyběla. K obsazení taky nemám moc co pozitivního dodat, 50 Cent se tam vůbec nehodí a Megan Fox s jejím vyretušovaným a zmalovaným obličejem v každé opravdu v každičké scéně kde byla tak ta už vůbec ne, opravdu v každé scéně na mě působila tak že zrovna odešla z modelingového mola a ne že je to nějaká drsňačka co vede Expendables, za to Sly a Jason ta chemie mezi nimi byla jako vždy skvělá a právě scény s nimi jsem si snad jako jediné užil. No zkrátka je vidět že po třetím díle už na tenhle moc peněz nedostali a zdálo se mi že celý film je nedomyšlený, nedodělaný a hnaný na krev jen aby prostě vyšel nic víc. Je to škoda, těšil jsem se dost. EXPEND4BLES Mé hodnocení: 6/10 (6 jen za Slye jinak by to bylo horší o dost horší) ()

Galerie (65)

Zajímavosti (15)

  • Terry Crews se ve filmu neobjevil kvůli sexuálnímu obtěžování na jeho osobu. Obtěžovat ho měl Adam Venita. (Duoscop)
  • Bývalá hvězda WWE Bill Goldberg byl osloven kvůli roli padoucha v tomto filmu. Nakonec se však ve snímku neobjevil. (TommyZR)

Související novinky

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Poslední snímky režiséra Davida Ayera (Drsný časy, Králové ulice) nebyly přijímány vůbec dobře. Sypat se to začalo už Sabotáží z roku 2014, následovala komiksárna od DC Sebevražedný oddíl, který se… (více)

Sylvester Stallone míří do televize

Sylvester Stallone míří do televize

07.12.2021

Herec Sylvester Stallone, jehož Rocky v roce 1976 vyhrál Oscara, a který má za sebou role v komiksových blockbusterech Strážci Galaxie Vol. 2 a Sebevražedný oddíl a čerstvě dotočil i čtvrté… (více)

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

Čtvrtí Expendables našli hlavního záporáka

27.10.2021

Čtyřka Expendables už je téměř hotová, a tak nyní na veřejnost prosákla informace už i o tom, kdo nakonec ve filmu ztvární hlavního záporáka. Proti týmu vedenému Sylvesterem Stallonem a Jasonem… (více)

Reklama

Reklama