Reklama

Reklama

X-Men: Apokalypsa

 • USA X-Men: Apocalypse (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (CinemArt)

(více)

Zajímavosti (49)

 • Olivia Munn představitelka Psylocke se vyjádřila k neznalostem tvůrců filmu: „Když jsem natáčela X-Meny, byla jsem popravdě překvapená tím, že režisér (Bryan Singer) a scenárista (Simon Kinberg) nevěděli ani to, že má Psylocky bratra dvojče. A musela jsem s nimi mluvit o spoustě různých věcí, které se Psylocke týkaly a o určitých aspektech tohoto světa, které neznali a to pro mě, jako fanynku, bylo velmi frustrující.“
  (Geralt z Rivie)
 • Celosvětová premiéra proběhla 9. května 2016 v Londýně. (Varan)
 • Natáčelo se od 27. dubna do 23. srpna 2015 a od 23. ledna do 27.února 2016 v Kanadě. (Varan)
 • Angel (Ben Hardy) poslouchá při verbování Apocalypsem (Oscar Isaac) Metallicu, skladbu "Four Horsemen" ("Čtyři jezdci"), což odkazuje právě na čtyři pobočníky Apocalypsa, kteří jsou ve světě Marvelu známí jako Čtyři jezdci Apokalypsy, zde jsou to postavy Magneta (Michael Fassbender), Psylocke (Olivia Munn), Archangel a Storm (Alexandra Shipp). (Ratemus)
 • Pro trénink mladých mutantů slouží roboti - Sentinely. Ty jsme mohli už vidět v předchozím díle - X-Men: Budoucí minulost (2014). (Charpy)
 • I v tomto filmu se objeví ikona Stan Lee, jako obyvatel amerického městečka sledující let nukleárních střel. (Charpy)
 • Ve filmu zazní i česká píseň "Kdo jsem?" od Progres 2. Jedná se o scény odehrávající se ve východním Berlíně. (smirdik)
 • Film má na konci titulků scénku, která odkazuje na postavu jménem Nathaniel Essex alias Mister Sinister, který je jedním z dalších ikonických protivníků týmu X-men. (Ratemus)
 • Ve filmu lze poznat rozdílné snímkové frekvence kamer. Například ve scéně u Osvětimi lze jasně poznat, že byly použity kamery s frekvencí 60 snímků za sekundu pro zjednodušení práce s efekty. (UncleMorty)
 • Postroj, který Wolverine (Hugh Jackman) nosí, je odkazem na jeden z jeho prvních původních komiksů "Weapon X", který u nás vyšel v rámci UKK. Kostýmy všech postav na závěru filmu jsou navrženy dle prvních originálních komiksů X-Men. Dokonce i trénovací hala je tak navrhnuta. (UncleMorty)
 • Quicksilverova (Evan Peters) úvodní scéna, ve které zachraňuje rezidenty Xavierovy školy pro nadanou mládež, která trvala něco málo přes tři minuty, zabrala měsíc a půl natáčení. Bylo použito nejen velmi drahé vybavení, mezi které patřila i 3D kamera Phantom snímající kolem 3000 snímků za vteřinu při rychlosti 60 km/h, ale vše muselo být načasováno na vteřiny přesně, aby záběry vyšly tak, jak jsme je mohli vidět ve filmu. (Zdroj: Cinemablend.com) (Rienchan)
 • Poprvé se postava Apocalypse objevila v roce 1986 v komiksovém sešitu "X-Factor #5". (Bube1)
 • Děj filmu se odehrává po vylovení Wolverina (Hugh Jackman) z řeky ve Washingtonu (scéna z X-Men: Budoucí minulost (2014)) až k probuzení Wolverina ve škole profesora X (budoucnost - opět navazuje na film X-Men: Budoucí minulost). (kytka.patrik)
 • Hugh Jackman v roli Wolverina tímto filmem zlomil svůj vlastní rekord v počtu hraní jedné a téže komiksové postavy. Jedná se o osmý X-menovský film, ve kterém si zahrál. (ČSFD)

Související novinky

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale…

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Bryan Singer se po comicsárně X-Men: Apokalypsa vrhnul na životopis Freddieho Mercuryho. Produkce nebyla z nejklidnějších, jelikož se na place hádal s představitelem hlavní role Ramim Malekem, nikoho…

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé…

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin…

Reklama

Reklama