Na pohľad príjemný, vizuálne pekný, čistokrvný pukanec. Čo sa týka celej série a snímkov čo točil B. Singer je to síce najslabšia záležitosť, no dejová linka aspoň nenudila - stále sa tam niečo riešilo, pobehovalo alebo lietalo a nebola núdza ani o pekne natočené a zvládnuté akčné scény. Ten mytologický základ bola síce taká béčková, mytologická zlátanina, no v kontexte celého príbehu to ani tak nevadilo. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100(17.9.2017)

V súťaži o darčeky s motívom filmu X-Men: Apokalypsa som bohužiaľ nevyhral, ale za to film samotný ma v žiadnom prípade nesklamal. Pred premietaním som síce mal mierne obavy, keďže som čítal na nových x-menov kritiku v štýle "príliš veľa akcie a film postráda na dialógoch a atmosfére", ale pravda je taká (aspoň podľa môjho názoru), že pomer akcie a dialógov je dostatočne vyvážený a ja som sa tak ako pri Days of Future Past a First Class výborne bavil.(23.5.2016)

Povážlivě dlouho mě kurzor myši kmitá nad hodnocením dvou hvězdiček. To se mě ještě nestalo u X-Menů! Fantastická First Class je dávno zapomenuta. Máme tady obrovské nafouknuté blockbusterové NIC, které si budu pamatovat opět hlavně díky Quicksilverově skvělé scéně s eskortováním školáků. Zbytek nabízí jen TRAPNÉHO záporáka, minimum Wolverina a zcela zbytečnou zápletku. Bryan Singer sérii pohřbil nevídaným stylem a diváka unudil. Mladé verze mutantů (Cyclops, Storm, Nightcrawler,...) na mě moc nefungují. Příště prosím méně postav, pořádného záporáka a hlavně notně zkrátit délku za předpokladu že sérii nebude mít na svědomí Vaughn ani netočit. 50%(22.9.2016)

• Isherwood

Zvábeni vidinou miliardové tržby aplikovali Foxové marvelovský koncept a výsledkem je režisérova genocida vlastních dětí, která spočívá v tom, že detailně vyprofilované hrdiny omladil zaměnitelnými tvářemi a bez rozmyslu je nechává poletovat mezi digitálními kulisami, přičemž zapomíná na svoji hlavní devízu – silné charaktery – takže o nějakých vazbách, motivacích a nedejbůh pnutích nemůže být ani řeč a divák dostává producentský film, který sto padesát minut dokonale trefuje diváckou cílovku (není to nuda ani vteřinu), ale zaprodává přitom vlastní duši (zásadní momenty se alternují z minula) a zlomená srdce fanoušků toho, co pracně šestnáct let redefinovalo komiksový žánr, nechává umírat v agonii.(18.5.2016)

Komentář píšu po 14 dnech, protože dost přemýšlím, co napsat. Je to děsnej KÝČ. Až na pár herců všichni děsně přehrávaj, všude samé odhodlané pohledy, statečné pohledy, útrpné pohledy, do toho postoj typu anime, až na to, že to ve filmu nefunguje. Hlavní mutant má skill na hov**, lidi zavrtá do země a pak....co..? Angel vypadá jako karikatura na Kena, děsivě mi připomíná toho anděla tlouštíka z hrátky s čertem. Absolutně nechápu, co tam dělá Striker a všechny scény s ním jsou zcela zbytečné. Opravdový wtf efekt přišel s wolverinem. Pardon, ale to bylo tak trapný, že jsem jen bezradně rozhodila rukama. Senzory na hlavě? muhaha fakt moc. Kdyby Fassbender dal svýmu dítěti hned od začátku do držky jako Růžičková v slunce seno, mohlo sklapnout a nic by se nestalo. No a nakonec tu máme Jennifer. Role elegantní lehce záporné lehce kladné Mystique zdegenerovala do něčeho opravdu nepříjemného. Mám Jennifer celekm ráda, ale už od role Katnis je zřejmé, že ta holka neumí vést lidi, neumí prohlašovat srdceryvná poselství (měla by se učit od krále theodena) a vůbec nechápu, proč tomu tam velí. Na druhou stranu se neztotožnuju s názory, že tam nebyl, kdo by přirostl k srdci. Já mám slabost pro Speedera a když mu modrý frankenstein zlomil nohu, opravdu to se mnou hnulo. Celkem roztomilý byl i příběh mezi Jean a Cyclopem, i když Jean trvalo asi hodinu, než pochopila, že má to modrý monstrum zabít. Je tak skvělé, když se kolem řítí svět do zkázy a vy jen blbě čumíte...(10.6.2016)

• - Postroj, který Wolverine (Hugh Jackman) nosí, je odkazem na jeden z jeho prvních původních komiksů "Weapon X", který u nás vyšel v rámci UKK. Kostýmy všech postav na závěru filmu jsou navrženy dle prvních originálních komiksů X-Men. Dokonce i trénovací hala je tak navrhnuta. (UncleMorty)

• - Pre úlohu Charlesa si nechal James McAvoy oholiť hlavu. (scattered)

• - Hugh Jackman v roli Wolverina tímto filmem zlomil svůj vlastní rekord v počtu hraní jedné a téže komiksové postavy. Jedná se o osmý X-menovský film, ve kterém si zahrál. (Stoka)