• xxmartinxx

V mojí hlavě jsem si vybudoval scénář, ve kterém byla Budoucí minulost nesoudržný mišmaš proto, aby mohl Singer vynulovat všechny ty dějové linie a zdvojené postavy a nabídnout v Apokalypse pořádnou podívanou. A trailery se mně líbily. Bohužel jsem se šeredně pletl a tvůrci jen opakují ty samé chyby a tu samou nijakost, nedefinovanost, nedostatečné interakce postav, tezovitost. Nevyrovnané efekty a hrdinů tolik, že by to přišlo přeplácané i lidem v DC. Pro mě nepochopitelné selhání vzhledem k tomu, že Singer by měl být velmi dobrý režisér. Proč ale najednou točí, jako by netušil, jak zařídit, aby jedna scéna navazoval na druhou? Nerozumím tomu. Jeho Supermana budu vždycky obhajovat, ale u Apokalypse se při dnešní komiksové konkurenci není o čem bavit. 2 a 1/2(18.5.2016)

Podobně upřímné wow z úvodu jsem u komiksovky už nějaký ten pátek nezažila. Záporák je ucházející, oceňuju krev a křupání kostí, Charles s policistkou jsou rozkošní, nové postavy jsou fajn a Evanův Quick Silver si opět krade film pro sebe. Co mě trochu štve (?) je neustále přelétající Eric, ale to se poddá.;-)(12.9.2016)

• H34D

Opět jsme z největších hlubin vyhrabali supersilného (byť lehce autistického) záporáka, opět někomu umřela rodina, aby se mohl bezhlavě mstít, ale opět na konci všichni zázračně přišli k rozumu... Jinými slovy příběh je zbytečná, nezajímavá, recyklovaná vata, která k tématu X-Men v podstatě nemá, co říct. Digitální triky jsou fajn, ale způsob jakým z nás tentokrát i samotný Bryan Singer (hanba mu) udělal blbce mi tento předlouhý filmový zážitek dost zhnusil. Bodík navíc za kozy Olivie Munn. 4/10(18.5.2016)

Dárek pro Singera. Poté, co do série přispěl originem, klíčovým dílem a crossoverem, nastává konečně situace, kdy může bohapustě řádit, utrhnout se ze řetězu a zkrátka natočit čistočistou týmovou komiksovku. Že v jeho podání nepůjde o rutinu, mi bylo jasné už od ohlášení dějové premisy, ale že se bude jednat o jeden z vrcholů celého univerza, z toho mám dech vyražený ještě den po projekci. Nejde totiž jen o střet s nepřemožitelným nepřítelem, ale i o to, jakým způsobem jsou do něj zakomponováni samotní hrdinové. Není potřeba je rozvíjet, protože s některými trávíme již šestý film a víme, co od nich můžeme čekat. Magnetův další pokus o odchod ze scény, Ravenina nevyrovnání se se sebou samou i s mutanty jako takovými nebo nově rozvíjená juniorka v podání Scotta s Jean jsou přesto linky, které dotváří už tak perfektní koktejl postav a motivů. A když se přidá Quicksilver, návštěva jezera Alkali nebo astrální střetnutí nejsilnějších vůlí, vzniká z Apokalypsy nejsilnější superhrdinský film minimálně letošního roku.(29.5.2016)

Tak, a protože tu zas všeci sázej totálně špatný a hlavně jakože strašně, ale fakt strašně neobjektivní hodnocení, žejo, tak je znovu na mně a několika comicsama poblázněnejch magorech, abysme mutanty tahali z databázovejch průserů... Apocalypse je super blockbuster. Marvelovkám se sice nedá upřít jistější tah na branku co se coolovější akce týče, foxovskejm týmovkám zas ale věřim každou osudovější repliku, která zdejším gerojům vypadne z úst. Když totiž Captain America zavelí k boji a hádá se s Iron Manem o politice, přijde mi to občas k smíchu (ale nikdy to nepřiznám). U X-Menů oproti tomu nemám problém, uronit nad vyhroceným dějem a uvěřitelnými dialogy v patových situacích nejednu slzu. Další díl chci tisíckrát víc než nový Avengers.(6.6.2016)