Reklama

Reklama

X-Men: Apokalypsa

  • USA X-Men: Apocalypse (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

(více)

Videa (28)

Trailer 2

Recenze (962)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Čeho je moc, toho je příliš. To je tak, když se Brian Singer otrocky drží komiksovosti, všem hrdinům nesmyslně přizpůsobuje vzhled či hlavně úbor a zdržuje tím celý děj filmu. Celý příběh je na víc o řád horší a hůře pojatý než DoFP a nevím, nakolik tomu pomohl hrůzný český dabing, ale Apocalypse v diktátorských řečech o konečném řešení působí směšně a neurvale. A co je snad úplně nejhorší, z První třídy mi nejvíce vadil Nicolas Hoult, ale jeho Beast je fajn spolu s McAvoyem, Fassbenderem a Lawrence tvoří pevný koukatelný základ týmu, ovšem mnoho prostoru je věnováno (staro)novým mutantům v mladším podání, ze kterých vyčnívá pouze Sophie Turner (nevěřil jsem, že to někdy řeknu) nad Emo-Kurtem Wagnerem, odpudivým Scottem Summersem a po modifikaci pěšinkovou Storm (ani si raději nechci zapamatovat jejich jména). Jestli nás čeká New Mutants nakonec v tomto podání, tak to snad radši ať Apocalypse propadne. Quicksilverova scéna pouze potvrzuje Singerovo nedostižné mutantské vyhoření. PS : Nejlepší scéna na přehradě známá z druhého dílu a z Origins, která už naštěstí nejela to samé a přinesla přesně to, co jsme chtěli..oslí můstek na něco velkolepého. X-force čekají..PS : Po druhém shlédnutí (hlavně v původním znění) je dojem o něco lepší a nakonec 7/10 ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Přiznejme si to, tenhle film není kdovíjak dobrý, ale nakonec jsem se zase nenudila. Sice to mělo scény, u kterých nesedět v kině, ale u PC, tak je pošoupávám, protože ty jejich kecy se nedaly poslouchat, ale na druhou stranu to mělo scénu, kterou bych chtěla vidět znovu a to je samozřejmě ta se skvělou hudbou a „rychlíkem“. O hereckých výkonech se toho moc říct nedá, herci se nijak nepřekonali, příběh to mělo takový o ničem, ale hudba dokázala vtáhnout. Je to těžký průměr, který mě kupodivu zase tolik nenudil a oči v sloup jsem musela protáčet asi jen třikrát. :-D Dostaňme se přes nelogičnosti, že banda polských pracantů umí anglicky (když už si hrajeme v zahraničí a mluvíme cizím jazykem, tak to dotáhněme až do konce!), že jeden náhodně vystřelený obyčejný šíp (který by neměl mít kovový hrot!) skolí dvě mouchy jednou ranou, tak je to pěkný film na večer, kdy přijdete urvaní z práce a chcete se jen nechat bavit. 55 %. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Zvábeni vidinou miliardové tržby aplikovali Foxové marvelovský koncept a výsledkem je režisérova genocida vlastních dětí, která spočívá v tom, že detailně vyprofilované hrdiny omladil zaměnitelnými tvářemi a bez rozmyslu je nechává poletovat mezi digitálními kulisami, přičemž zapomíná na svoji hlavní devízu – silné charaktery – takže o nějakých vazbách, motivacích a nedejbůh pnutích nemůže být ani řeč a divák dostává producentský film, který sto padesát minut dokonale trefuje diváckou cílovku (není to nuda ani vteřinu), ale zaprodává přitom vlastní duši (zásadní momenty se alternují z minula) a zlomená srdce fanoušků toho, co pracně šestnáct let redefinovalo komiksový žánr, nechává umírat v agonii. ()

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Dvě hodiny silně nepřekvapivého schématu - nový hajzl, který je mocnější než kterýkoliv předtím, je samozřejmě porazitelný pouze tehdy, když všichni zanechají sváru a spojí se proti němu. Do toho hodně křečovitý pokus o nové Magnetovo trauma a kolosální trikové scény destrukce, jež krom oné kolosálnosti nenabízí prakticky nic, co by stálo o prostor v paměti. Docela zábavné je sledovat herecké obsazení - zatímco McAvoy s Fassbenderem jsou herecké jistoty, díky nimž mě vůbec nezajímalo, nakolik si korespondují se svými staršími verzemi, u Jennifer Lawrence a Sophie Turner nastává zádrhel. První jmenovaná dobře vypadá, skvěle hraje a po právu se o ní mluví jako o budoucí Meryl Streep, jen má tu smůlu, že proti smyslné superčubce paní Rebeky vypadá jak patnáctiletá záškolačka na útěku. Něco podobného platí v bledě modrém (rudém) pro Sophii Turner jakožto Jean Grey, u níž je to ovšem spíše o zvyku a jež má tu výhodu, že hraje ústřední roli v nejepičtějším momentu celého filmu (SPOILER - ano, Phoenix se po deseti letech opět probouzí, tentokrát na správné straně a je to velmi, VELMI působivé - přesně tak, jak si může dychtivý fanoušek téhle bandy přát). Vlastně nemůžu říct, že bych byl s poskytnutým zážitkem nespokojen - kolosální rozpočet je vidět v každém záběru, nuda moc nehrozí, vizuál vykouzlil nejednoho wallpaper adepta a před závěrečným kočkováním jsou v příběhu dva výrazné highlighty (Quicksilverovo repete ve škole mutantů a nečekaně brutální krasojízda jedné populární postavy během návštěvy staré známé přehrady). Podtrženo a sečteno, celá série: X-Men 7/10, X-Men 2 8/10, X-Men 3 5/10, První třída 6/10, Budoucí minulost 9/10, Apokalypsa 7/10 ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $178miliónovTržby USA $155,442,489 Tržby Celosvetovo $543,934,787 Tržby za predaj Blu-ray v USA $21,732,054Tržby za predaj DVD v USA $11,586,355║ ja ostávam milo prekvapení, veľmi podarené pokračovanie, kde mi nevadil ani český dabing, toto ďalšie dobrodružstvo som si užil nadmieru a spokojne môžem posúdiť že skvelí predošlí diel bol aj pre tento krát úrovňou opäť dosiahnutí, takže tu máme veľmi poctivú sériu (trilógiu) mladých X-menov, dejovo silne previazané a hlavne funkčné, a to som mal po ukážkach dosť obavy, tie sa ale rýchlo rozplynuli, Bryan Singer sa opäť do tejto látky ponoril dokonale a nové postavy tam začlenil šikovne, dejovo dravé a v podstate tam nebolo nič čo by kazilo dojem, triková stránka a 3D na výbornej úrovni /videl v kine 3D verziu: 95%/ ()

Galerie (115)

Zajímavosti (48)

  • Film má na konci titulků scénu, odkazující na postavu jménem Nathaniel Essex alias Mister Sinister, který je jedním z dalších ikonických protivníků X-Men. (Ratemus)

Související novinky

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

09.12.2017

Bryan Singer se po comicsárně X-Men: Apokalypsa vrhnul na životopis Freddieho Mercuryho. Produkce nebyla z nejklidnějších, jelikož se na place hádal s představitelem hlavní role Ramim Malekem, nikoho… (více)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (více)

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)

Reklama

Reklama