Povážlivě dlouho mě kurzor myši kmitá nad hodnocením dvou hvězdiček. To se mě ještě nestalo u X-Menů! Fantastická First Class je dávno zapomenuta. Máme tady obrovské nafouknuté blockbusterové NIC, které si budu pamatovat opět hlavně díky Quicksilverově skvělé scéně s eskortováním školáků. Zbytek nabízí jen TRAPNÉHO záporáka, minimum Wolverina a zcela zbytečnou zápletku. Bryan Singer sérii pohřbil nevídaným stylem a diváka unudil. Mladé verze mutantů (Cyclops, Storm, Nightcrawler,...) na mě moc nefungují. Příště prosím méně postav, pořádného záporáka a hlavně notně zkrátit délku za předpokladu že sérii nebude mít na svědomí Vaughn ani netočit. 50%(22.9.2016)

Tento film má jediné šťastie. A to, že má v mnohom natrénované z minula. Keby sa jednalo o nové postavy, ktorých neskoršie osudy nepoznáme, tak by to bola až neznesiteľná nuda. Všetko čo je tam dobré sme už v tejto sérii videli a väčšinou lepšie. V maličkostiach a určitých momentoch sú to zase tí skvelí X-mani, ale väčšinu času je to iba generický a preplácaný blockbuster so smiešnym záporákom, ktorý robí svojim predchodcom ešte väčšiu hanbu než nevýrazná trojka a spin - offy Wolverina. Nechce sa mi vypisovať čo je tam zlé, lebo je z tohto výsledku smutno a v živote ma nenapadlo, že si pri finále Singerovho filmu spomeniem na filmy ako Liga výnimočných alebo na Van Helsinga. Keby to bol film zo stajne MCU možno by som bol veľmi spokojný, ale táto séria kopala v najlepších dieloch úplne tú najvyššiu ligu. O to je to sklamanie trpkejšie. 5/10(21.5.2016)

Celkom som ostal prekvapený. Pretože to nie je vôbec také zlé, ako sa všade píše. Singer sa vracia tam kde prestal, teda k novým mutantom a k novej časovej línii, k starým známym, ale bez starých známych. Ano, Jean, Storm, Scott a ostatná mutantská háveď je späť. Bavili ma staré postavy a ich mladé začiatky, casting celkom vyšiel. No najväčším ťahákom a najlepšou postavou je opäť skvelý Magneto v podaní Fassbendera. Na druhú stranu to nemal ťažké stať sa najlepšou postavou vo filme, kedže ostatný sa okrem akcie nikam viac neposunú, čo je trošku škoda, kedže ich mladé postavy máju ďaleko viac čo ponúknuť ako čo ponúkli. Každopádne aspoň v akcii sa ukázali v dobrom svetle. Buďme úprimný a poďme s kritikou na svetlo. Chýba tomu trošku viac hravosti a nápaditosti ako mala First Class. Bryan Singer ako keby už zo štvrtým X filmom nevedel s čím novým sa vytiahnuť (scénou z Quicksilverom sa ale znova vytiahol). Ani záporák, atmosféra, či napätie neboli na takej úrovni ako mala Days of Future Past. Taký Sentineli pútali ďaleko viac pozornosti a išiel z nich oveľa väčší strach ako z najmocnejšieho a najstaršieho s X-Menov. Samotná kostra príbehu je až príliš priamočiara a jednoduchá a ani z ďaleka nie je tak nabalená ako X2. Príbehom a záporákom X-Men: Apocalypse bohužiaľ neupúta, čo je škoda, na druhu stranu sú to stále X-Meni a je tu stále Singer, otec ságy ktorý ju naštartoval, takže vyložená nuda nehrozí a drobné pomrknutia na staršiu trilógiu potešia, nič menej trošku zamrzí, keď sa obhliadneme na staršie diely, koľko toho pamätihodného obsahovali. Inými slovami - Je to znovu fajn zábava, no v X-Menovskej spoločnosti som sa nie raz, cítil lepšie. Obľúbený soundtrack: Like a Fire, Rebuilding / Cuffed / Goodbye Old Friend, You're X-Men / End Titles. 90% - 5*(21.5.2016)

"Trojka je vždy najslabšia," vraví Jane Grey na ceste z kina z Návratu Jediho. Áno, platí to aj pre toto zavŕšenie druhej, omladenej trilógie X-Men. No nemôžem si pomôcť, hoci si uvedomujem všetky problémy (hlavne už sa to tematicky hrozne točí v kruhu), svet X-Men ma stále baví omnoho viac ako svet Avengers. Pretože tu vždy o niečo ide, má to nejaký vážny podtón, nie je to iba súboj s anonymnou digitálnou armádou (aj keď teda v tejto časti už sa fakt schyľovalo). Tá osudovosť tam je a stále funguje. K tomu kopa dobrej komiksovej zábavy, Quicksilver a Wolverine si to samozrejme kradnú pre seba, ale aj ostatní sú v pohode. Bavil som sa.(6.6.2016)

• Isherwood

Zvábeni vidinou miliardové tržby aplikovali Foxové marvelovský koncept a výsledkem je režisérova genocida vlastních dětí, která spočívá v tom, že detailně vyprofilované hrdiny omladil zaměnitelnými tvářemi a bez rozmyslu je nechává poletovat mezi digitálními kulisami, přičemž zapomíná na svoji hlavní devízu – silné charaktery – takže o nějakých vazbách, motivacích a nedejbůh pnutích nemůže být ani řeč a divák dostává producentský film, který sto padesát minut dokonale trefuje diváckou cílovku (není to nuda ani vteřinu), ale zaprodává přitom vlastní duši (zásadní momenty se alternují z minula) a zlomená srdce fanoušků toho, co pracně šestnáct let redefinovalo komiksový žánr, nechává umírat v agonii.(18.5.2016)

• - Jennifer Lawrence oznámila, že po tomto filmu s rolí Mystique končí. (Brydnis)

• - Pro trénink mladých mutantů slouží roboti - Sentinely. Ty jsme mohli už vidět v předchozím díle - X-Men: Budoucí minulost (2014). (Charpy)

• - Natáčelo se od 27. dubna do 23. srpna 2015 a od 23. ledna do 27.února 2016 v Kanadě. (Varan)