• Isherwood

Zvábeni vidinou miliardové tržby aplikovali Foxové marvelovský koncept a výsledkem je režisérova genocida vlastních dětí, která spočívá v tom, že detailně vyprofilované hrdiny omladil zaměnitelnými tvářemi a bez rozmyslu je nechává poletovat mezi digitálními kulisami, přičemž zapomíná na svoji hlavní devízu – silné charaktery – takže o nějakých vazbách, motivacích a nedejbůh pnutích nemůže být ani řeč a divák dostává producentský film, který sto padesát minut dokonale trefuje diváckou cílovku (není to nuda ani vteřinu), ale zaprodává přitom vlastní duši (zásadní momenty se alternují z minula) a zlomená srdce fanoušků toho, co pracně šestnáct let redefinovalo komiksový žánr, nechává umírat v agonii.(18.5.2016)

• KarelR

Trailerové přísliby se naplnily – Bryan Singer natočil nejhorší X-Meny. Pořád nechápu, proč se chtěl po celkem „komorních“ dramatech vydat cestou milionu hrdinů a digitální destrukce, ale nějak se ty hračky asi prodat musí. A tak tu máme dost zbytečný mix původní trilogie (nábor do X-Mansion -> pobíhání po přehradě -> velké finále), v němž vám na nikom a na ničem příliš nezáleží. Staří hrdinové se tu točí v kruhu, noví naopak nezvládají zaujmout. A tím vším se prochází modrý šášula, který v jednu chvíli láme vazy myšlenkou a ve druhé… zapomene, že to umí? Zkrátka je to chabě napsaný a zrežírovaný brajgl, který drží nad vodou jen dobří herci (Fassbender zase vládne) a moc si po něm neumím představit pokračování. Beru dalšího Deadpoola. Beru eRkového Wolverinea. Beru X-Force. Tenhle mix velkého finále a (dalšího!) mladého rebootu ale prostě nikam nevede. (5/10)(18.5.2016)

• CANNIBAL

Naprostá bída. Vynikající byla jen malá role Hugha Jackmana, který jako vždy předvedl vynikající výkon a už to i s jeho příchodem vypadalo, že ten film už konečně nějakým způsobem nakopne. Žel ho poslali do ha**lu a tím pádem i úplně celý film. Ostatní herecký výkony byli až na pár výjimek zcela žalostný. Scénář taky žádná výhra, přičemž začátek vypadal velice slibně. Čili jedna hvězdička za potenciál, který žel nebyl dostatečně využit a druhá za mini roli Jackmana. Navíc to prostě nemá.(1.12.2016)

• tron

Toto je v podstate ešte horšie, ako Posledný vzdor (to ste nečakali, že niekedy poviem, však?), pretože v ňom aspoň behali Ian McKellen a Patrick Stewart, kým tu Michael Fassbender a James McAvoy, ktorí na McKellena a Stewarta nemajú a sú úplne bez charizmy (a to som mal McAvoya kedysi veľmi rád). Ale najstrašnejšie na tom všetkom je to, že sériu takto úspešne zavraždil muž, ktorý ju pred 16. rokmi stvoril. To bude asi nejaká karma. Tony zbytočných, nekvalitných a vyložene hlúpych počítačových efektov, jednu blbú a nesympatickú postavu strieda druhá blbá a nesympatická a od istej chvíle som mal silnú túžbu zabiť sa, len aby som toto digitálne peklo nemusel dopozerať. Smiešny (až nulový) záporák je len smutnou čerešničkou na skazenom koláči s prvými náznakmi zeleno-fialovej plesne. Biednymi plusmi sú pomerne drsné úmrtia, Wolverineovo (zbytočné, ale pútavé) cameo a úžasná Quicksilverova scéna, ktorá sa dá pozerať štyri razy po sebe (prišla mi ešte vydarenejšia, ako tá v Budúcej minulosti, keďže teraz pridali pesničku).(15.11.2016)

Tak, a protože tu zas všeci sázej totálně špatný a hlavně jakože strašně, ale fakt strašně neobjektivní hodnocení, žejo, tak je znovu na mně a několika comicsama poblázněnejch magorech, abysme mutanty tahali z databázovejch průserů... Apocalypse je super blockbuster. Marvelovkám se sice nedá upřít jistější tah na branku co se coolovější akce týče, foxovskejm týmovkám zas ale věřim každou osudovější repliku, která zdejším gerojům vypadne z úst. Když totiž Captain America zavelí k boji a hádá se s Iron Manem o politice, přijde mi to občas k smíchu (ale nikdy to nepřiznám). U X-Menů oproti tomu nemám problém, uronit nad vyhroceným dějem a uvěřitelnými dialogy v patových situacích nejednu slzu. Další díl chci tisíckrát víc než nový Avengers.(6.6.2016)

• - X-Men: Apocalypse je druhý film, v ktorom sa objaví postava Nightcrawlera. Prvý bol X-Men 2 (2003). (Shiguku)

• - Olivia Munn tvrdí, že jí zaskočilo, že Bryan Singer zakázal hercům číst X-Men komiksy. (tyzmrde)

• - Olivia Munn představitelka Psylocke se vyjádřila k neznalostem tvůrců filmu: „Když jsem natáčela X-Meny, byla jsem popravdě překvapená tím, že režisér (Bryan Singer) a scenárista (Simon Kinberg) nevěděli ani to, že má Psylocky bratra dvojče. A musela jsem s nimi mluvit o spoustě různých věcí, které se Psylocke týkaly a o určitých aspektech tohoto světa, které neznali a to pro mě, jako fanynku, bylo velmi frustrující.“
    (Geralt z Rivie)