Režisér Bryan Singer recykluje sám sebe. Názorným příkladem je Quicksilverova scéna, která neukáže nic nového. Divák již poněkolikáté vidí zrod Wolverina a Magneta. En Sabah Nur / Apocalypse (Oscar Isaac) občas nepůsobí dojmem toho nejmocnějího mutanta. Stan Lee si si svojí skutečnou manželkou Joanie Lee v cameo roli zahráli manželský pár, který před svým domem sleduje start raket s jadernými hlavicemi.(6.11.2016)

X-Men: Apokalypsa jsou ideálním filmem pro kina. Vizuální zpracování je skutečně monumentální a dokonale apokalyptické. Snímek jsem zhlédla právě v kině za jednoho mega horkého letního dne, a v sále byl příjemný chládek. Jakmile začaly úvodní titulky a ta úžasná hudba, hned mě začalo mrazit po těle. A to se dělo ještě v mnoha scénách. Toto pokračování nabízí velkolepou podívanou s jako vždy výbornými herci z předešlých dílů: FassAvoy:), Nicholas Hoult, Lucas Till, Jennifer Lawrence, druhé "The best Cameo ever" Hugha Jackmana a Evan Peters, který si coby Quicksilver, krade většinu scén, v nichž se objeví, pro sebe. Zpomalená pasáž záchrany z expodujícího sídla za doprovodu kultovního songu Sweet Dreams je dokonalá. Z nováčků mě nejvíce zaujal asi Kodi Smit-McPhee coby Nightcrawler, Alexandra Shipp jako Storm a Olivia Munn jako Psylocke. Je sice fakt, že noví rekruti jsou charakterově poměrně ploší a o nějaké hloubce jejich postav nemůže být ani řeč, ale co, když jejich "design" je luxusní a souboje jsou tak famózní:) Hlavní záporák Apocalypse v podání Oscara Isaaca by mohl být ultimátním záporákem roku, ale něco mu chybí. Jeho ztvárnění jako by chyběla nějaká energie, dynamika. Jako by neměl tu správnou šťávu. Člověk by mohl říct, že když je tak namaskovaný (ať už pomocí maskérů či dílem CGI), tak se toho vlastně ani moc hrát nedá. Nebo by se možná i dalo, jenže scénář tomu příliš nepomáhal. Tím se dostávám k bodu, v němž toto pokračování ztrácí nejvíce. Scénář. Už v Budoucí minulosti vyzněla spousta scén příliš šablonovitě, klišovitě. Takové ty dialogy o hrdinství, synu, dcero a podobné. To šustění papírem zde bylo ještě "hlučnější", než v Budoucí minulosti. Nevím, kam Bryan Singer odložil svoji lehkost a dialogy, které v jeho X-Menovských začátcích netahaly za uši a díky nimž také vytvořil charaktery, jimž dokázal vtisknout upřímnou "lidskost." Kladl důraz na jejich vývoj a na to, aby působili jako zranitelní, ale odhodlaní "lidé", kteří hledají své místo v nepřátelské společnosti více, než abychom je viděli jako superhrdiny. Singer by měl znovu najít to, co postupně ukládá na spodek té hromady, na níž vrší čím dál více gigantických vizuálních spektáklů s mega rozpočty. Scénáristicky X-Meni začínají ztrácet tam, kde třeba Avengers, nebo Captain America nabývají na kurevské síle a propracovanosti. Dokáží vytvořit dialogy s potřebným množstvím důležitosti i osudovosti, aniž by to přitom vyznělo lacině a otřepaně. Navrhovala bych, aby Singerovi se scénářem pomohli "Russo Brothers", Shane Black nebo Joss Whedon:)(2.7.2016)

"Trojka je vždy najslabšia," vraví Jane Grey na ceste z kina z Návratu Jediho. Áno, platí to aj pre toto zavŕšenie druhej, omladenej trilógie X-Men. No nemôžem si pomôcť, hoci si uvedomujem všetky problémy (hlavne už sa to tematicky hrozne točí v kruhu), svet X-Men ma stále baví omnoho viac ako svet Avengers. Pretože tu vždy o niečo ide, má to nejaký vážny podtón, nie je to iba súboj s anonymnou digitálnou armádou (aj keď teda v tejto časti už sa fakt schyľovalo). Tá osudovosť tam je a stále funguje. K tomu kopa dobrej komiksovej zábavy, Quicksilver a Wolverine si to samozrejme kradnú pre seba, ale aj ostatní sú v pohode. Bavil som sa.(6.6.2016)

Pořád dobrý, katastrofa kterou hlásily první ohlasy se nekoná. Teda koná, ale v dobrém... teda... rozumíte. :) Modrý paňáca sice nebudí moc respektu a jeho super schopnosti nejsou jasně definovány (což je škoda) tak si používá jakou chce, kdy chce. Vytáhněte ale libovolnou dramatickou scénu s Fassbenderem nebo McAvoyem a přebijete cokoliv. Apokalypsa je snímek o destrukci a znovu o tom, že v jednotě je síla. Nejsem si jistý kam chtějí tvůrci koncept sunout dál, když už se tady z velké části opakují. Začínám si uvědomovat své stáří. Vybavuju si jak jsem některé kusy podzápletek už kdysi dávno viděl... Opravdovou radost mi ale udělal program Weapon X, jako vystřižený z komiksu. Na starého Wolvieho už se doma těšíme.(22.5.2016)

Protože se to nakonec ukázalo jako super rejže, tak se frčí opět odzadu, aby v tom měl každý vylitý kulyček pořádek, že jo.... a především proto, že dolců není nikdy dost. Zaplať ankl to dělají vcelku koukatelně a tyto pohádky pro věčně nedospělé mohu na volnoběh sledovat bez nekontrolovaných úniků žaludečních šťáv.(23.9.2016)

• - Film má na konci titulků scénku, která odkazuje na postavu jménem Nathaniel Essex alias Mister Sinister, který je jedním z dalších ikonických protivníků týmu X-men. (Ratemus)

• - Když Apocalypse (Oscar Isaac) čerpá informace z televize v Káhiře, mihne se na obrazovce obří socha sedícího Buddhy (Tian Tan Buddha), která je vysoká 34 metrů a nachází se na ostrově Lantau v Hongkongu. Její výstavba začala v roce 1990 a dokončena byla v roce 1993. Děj filmu se však odehrává v roce 1983, socha nebyla v té době tedy ani rozestavěna. (JardaBauer)

• - I v tomto filmu se objeví ikona Stan Lee, jako obyvatel amerického městečka sledující let nukleárních střel. (Charpy)