• KarelR

Trailerové přísliby se naplnily – Bryan Singer natočil nejhorší X-Meny. Pořád nechápu, proč se chtěl po celkem „komorních“ dramatech vydat cestou milionu hrdinů a digitální destrukce, ale nějak se ty hračky asi prodat musí. A tak tu máme dost zbytečný mix původní trilogie (nábor do X-Mansion -> pobíhání po přehradě -> velké finále), v němž vám na nikom a na ničem příliš nezáleží. Staří hrdinové se tu točí v kruhu, noví naopak nezvládají zaujmout. A tím vším se prochází modrý šášula, který v jednu chvíli láme vazy myšlenkou a ve druhé… zapomene, že to umí? Zkrátka je to chabě napsaný a zrežírovaný brajgl, který drží nad vodou jen dobří herci (Fassbender zase vládne) a moc si po něm neumím představit pokračování. Beru dalšího Deadpoola. Beru eRkového Wolverinea. Beru X-Force. Tenhle mix velkého finále a (dalšího!) mladého rebootu ale prostě nikam nevede. (5/10)(18.5.2016)

Tradičně nerozhodný Erda Magneto a lkavý profesor Chuck se do toho snaží vnést trochu hloubky, ale jejich počínání je přeměněno v marnost, když vidíte, jak se v troskách po řádění Avengers prohánějí v barevných kostýmech odění šedí panáci. Řadová komiksárna bez autorova osobního vkladu (záchranu mutantního potěru z vybuchujícího sídla považuji za samoúčelnou onanii stejně jako třeba kostelní řežbu v Kingsmanovi), která ani není schopná předložit kvalitního záporáka. Zestárlý Jim Carrey z Masky, který chce ukojit mesiášské sklony tím, že vyhladí lidstvo? Při divákově znalosti, kde na chronologické ose tato historka leží? Nuda. Zív. Vrať se do hrobu, Fantomasi.. Dvě věci jsou v tuto chvíli nad slunce jasné. Že profesor Xavier může parkovat blízko vchodu do nákupního centra a že Singer i přes četnost pokusů musí žít při krutém vědomí, že X-Meny, jeho vlastní krev, umí někdo líp než on (a ani nemusíte mít telepatické schopnosti, abyste věděli, že nemyslím Ratnera)..(24.11.2016)

• Pepinec

Pan Singer by si měl zopakovat První třídu, zjevně se o prázdninách silně uhodil do hlavy a tahle Apokalypsa jsou jeho zfilmované hvězdičky před očima. Dvě ti přidám, kamaráde, ale slovy Olympicu "jen neptej se proč, nevím sám." Taky by asi neškodilo připomenout si, že na dýlce nezáleží je pitomost i ve filmu. Kdyby stejně rychle jako Singer formoval sestavu pro zápasy Jandač, nestihl by náš nároďák na letošním mistrovství světa ani závěrečný ceremoniál. A jestli stejně jako tady budou vypadat kolotoče na Matějský, tak to zas bude v álejích nablito... Na příští díl si do kina beru knížku.(8.4.2017)

Dárek pro Singera. Poté, co do série přispěl originem, klíčovým dílem a crossoverem, nastává konečně situace, kdy může bohapustě řádit, utrhnout se ze řetězu a zkrátka natočit čistočistou týmovou komiksovku. Že v jeho podání nepůjde o rutinu, mi bylo jasné už od ohlášení dějové premisy, ale že se bude jednat o jeden z vrcholů celého univerza, z toho mám dech vyražený ještě den po projekci. Nejde totiž jen o střet s nepřemožitelným nepřítelem, ale i o to, jakým způsobem jsou do něj zakomponováni samotní hrdinové. Není potřeba je rozvíjet, protože s některými trávíme již šestý film a víme, co od nich můžeme čekat. Magnetův další pokus o odchod ze scény, Ravenina nevyrovnání se se sebou samou i s mutanty jako takovými nebo nově rozvíjená juniorka v podání Scotta s Jean jsou přesto linky, které dotváří už tak perfektní koktejl postav a motivů. A když se přidá Quicksilver, návštěva jezera Alkali nebo astrální střetnutí nejsilnějších vůlí, vzniká z Apokalypsy nejsilnější superhrdinský film minimálně letošního roku.(29.5.2016)

Celkom som ostal prekvapený. Pretože to nie je vôbec také zlé, ako sa všade píše. Singer sa vracia tam kde prestal, teda k novým mutantom a k novej časovej línii, k starým známym, ale bez starých známych. Ano, Jean, Storm, Scott a ostatná mutantská háveď je späť. Bavili ma staré postavy a ich mladé začiatky, casting celkom vyšiel. No najväčším ťahákom a najlepšou postavou je opäť skvelý Magneto v podaní Fassbendera. Na druhú stranu to nemal ťažké stať sa najlepšou postavou vo filme, kedže ostatný sa okrem akcie nikam viac neposunú, čo je trošku škoda, kedže ich mladé postavy máju ďaleko viac čo ponúknuť ako čo ponúkli. Každopádne aspoň v akcii sa ukázali v dobrom svetle. Buďme úprimný a poďme s kritikou na svetlo. X-Menov mám rád, ale tento sa určite nezaradí medzi najlepšie. Chýba tomu trošku viac hravosti a nápaditosti ako mala First Class. Bryan Singer ako keby už zo štvrtým X filmom nevedel s čím novým sa vytiahnuť (scénou z Quicksilverom sa ale znova vytiahol). Ani záporák, atmosféra, či napätie neboli na takej úrovni ako mala Days of Future Past. Také Sentineli pútali ďaleko viac pozornosti a išiel z nich oveľa väčší strach ako z najmocnejšieho a najstaršieho s X-Menov. Samotná kostra príbehu je až príliš priamočiara a jednoduchá a ani z ďaleka nie je tak nabalená ako X2. Príbehom a záporákom X-Men: Apocalypse bohužiaľ neupúta, čo je škoda, na druhu stranu sú to stále X-Meni a je tu stále Singer, otec ságy ktorý ju naštartoval, takže vyložená nuda nehrozí a drobné pomrknutia na staršiu trilógiu potešia, nič menej trošku zamrzí, keď sa obhliadneme na staršie diely, koľko toho pamätihodného obsahovali. Inými slovami - Je to znovu fajn zábava, no v X-Menovskej spoločnosti som sa nie raz, cítil lepšie. Obľúbený soundtrack: Like a Fire, Rebuilding / Cuffed / Goodbye Old Friend, You're X-Men / End Titles. 85% - 4*(21.5.2016)

• - Taylor Kitsch si chtěl zopakovat roli Gambita, který se objevil ve snímku X-Men Origins: Wolverine (2009), ale studio Fox chtělo někoho jiného. Poté byl do role obsazen Channing Tatum. Gambit se ale nakonec ve filmu neobjevil, má se tak stát až v jeho sólovém filmu. (Spidey3)

• - Quicksilverova (Evan Peters) úvodní scéna, ve které zachraňuje rezidenty Xavierovy školy pro nadanou mládež, která trvala něco málo přes tři minuty, zabrala měsíc a půl natáčení. Bylo použito nejen velmi drahé vybavení, mezi které patřila i 3D kamera Phantom snímající kolem 3000 snímků za vteřinu při rychlosti 60 km/h, ale vše muselo být načasováno na vteřiny přesně, aby záběry vyšly tak, jak jsme je mohli vidět ve filmu. (Zdroj: Cinemablend.com) (Rienchan)

• - Timothée Chalamet, Ben Hardy, Charlie Rowe, Taron Egerton, Logan Lerman, Josh Hutcherson, Dylan O'Brien, Jesse Plemons a Jamie Blackley boli zvažovaní do role Kyklopa (Scott Summers). Nakoniec rolu získal Tye Sheridan(Zdroj: comicbox.eu) (Chochi)