• Morien

Tak to byl solidní exemplář typu "jak pejsek s kočičkou vařili dort". Zklamaná jsem zejména z toho, že postavy v tomhle remixu už nic neznamenají a jejich city nejsou pravé. Kdyby byly, odpustila bych jim cokoliv. (Ve stejném smyslu, jako jsem odpustila První třídě). Nicméně doufám, že budou pokračovat v nastolené časové posloupnosti, protože nutně potřebuju vidět film, kde Fassbender s mulletem na hlavě zkouší zničit svět, dokud mu zase někdo nevysvětlí, že se to nedělá.(18.5.2016)

• H34D

Opět jsme z největších hlubin vyhrabali supersilného (byť lehce autistického) záporáka, opět někomu umřela rodina, aby se mohl bezhlavě mstít, ale opět na konci všichni zázračně přišli k rozumu... Jinými slovy příběh je zbytečná, nezajímavá, recyklovaná vata, která k tématu X-Men v podstatě nemá, co říct. Digitální triky jsou fajn, ale způsob jakým z nás tentokrát i samotný Bryan Singer (hanba mu) udělal blbce mi tento předlouhý filmový zážitek dost zhnusil. Bodík navíc za kozy Olivie Munn. 4/10(18.5.2016)

• CANNIBAL

Naprostá bída. Vynikající byla jen malá role Hugha Jackmana, který jako vždy předvedl vynikající výkon a už to i s jeho příchodem vypadalo, že ten film už konečně nějakým způsobem nakopne. Žel ho poslali do ha**lu a tím pádem i úplně celý film. Ostatní herecký výkony byli až na pár výjimek zcela žalostný. Scénář taky žádná výhra, přičemž začátek vypadal velice slibně. Čili jedna hvězdička za potenciál, který žel nebyl dostatečně využit a druhá za mini roli Jackmana. Navíc to prostě nemá.(1.12.2016)

Apokalypsa je na úrovni První třídy a Days of Future Past. Singer hladce navazuje na X-menovské universum a počíná si velice elegantně a s citem. Zároveň taky vytvořil perfektní letní blockbuster, který má akci, drama, výbuchy, city, humor... Co mě zaujalo nejvíc, to je příběh Magneta, který citově hraje na ty správné noty a Fassbender všechny city prodává parádně. Svůj hlubší moment ale mají i Mystique (její proslov k Magnetovi), Quicksilver, Moira a Charles nebo Jean Grey. Hlavně ta poslední mě příjemně překvapila - takhle se píše silná a zároveň citlivá ženská postava. Co mě zklamalo, to byl samotný záporák - divný dyzajn, tuctové motivace, absence strašidelných momentů. Kolem a kolem ale obdivuju, jak se podařilo zároveň vytvořit skvělý popkorňák pro všechny a potěšit fandy jak komiksů a předchozích filmů (viz poslední rozhovor Magneta s Charlesem apod.). 80 %(18.5.2016)

• Djkoma

Jak to říká Sophie Turner, shodneme se, že třetí díly jsou v trilogiích nejhorší. Apokalypsa to potvrzuje a bohužel Singerův postupný odchod z režisérské elity je až smutnou realitou. První třída v rukou před 5 lety přidala mladší dějovou linii do původního Singerova příběhu a Matthew Vaughn vše omladil a přidal dravost. Ta pokračovala i přes temnotu a časovo-příběhovou zamotanost v Budoucí minulosti. Bohužel Apokalypsa, jejichž trailery jsou tentokrát 100% věrné výsledku, je digitální balast, který se snaží gradovat příběhy mutantů a to se nedaří. Film i díky závěru působí jako vynucený další reboot/restart série, která ztratila svou hloubku. Navíc série měla kromě zajímavé motivace a psychologie postav také silné momenty hudební, které v tomto díle vysloveně chybí. Ale tady schází bohužel i celá motivace, která u Apokalypsy je jen o ničení... není to málo? /se spoilery/ Pomineme-li, že postavy jsou prázdné (navíc uteklo pár let od minulého dílu, a některé postavy jsou úplně jinde, než předtím, proč?) a děj je velice slabý, tak je film složen z vykradených scén z minulých dílů a takový Quicksilver, i proto, že je opravdu vtipný, si prostě zasloužil víc. Navíc se musím po letech omluvit Brettu Ratnerovi za můj dojem, že by Poslední vzdor byl v rukou Singera lepší film a finále s Dark Phoenix (které se mi jinak velice líbilo) mohlo být působivější. Po Apokalypse si to nemyslím. Tak jako Singer dokázal odpálit a zahodit budování zásadního charakteru jako je Jean/Dark Phoenix, snad nejde ani rozebírat. Je až smutné, jak zásadní a hybná, je pro mutantské universum dvojice Magnetu a Xavier, kteří neustále svými dialogy i vztahem i hereckým výkonem daleko převyšují všechny.(22.5.2016)