... A tímhle filmem na nějakou dobu zemřely velké, x-manovské série, kde je vážno vážnější, než nejveleváženější president a jeho mluvčáček a kde se řeší problémy velké, kdy se smrti lidstva a planety zabrání v poslední minutě. A je to dobře, protože už to začíná být nuda, což v kombinaci s bezpohlavností a padouchiální generičností antagonisty Apocalypseho (jak se tohle, kurník vrba, skloňuje po česky) tvoří nudný mašmyš, který nedokáže oživit ani Wolwerine, ani qvicksilver, ba ani obří vesmírná vydra s chapadlama, co by s nima oblézala všechny ženské postavy bez oděvů, by to nedokázala. Epiky již bylo příliš mnoho, vše se točí v kruzích a snad příště Foxové naservírují něco dějově komornějšího, kde se nebude řešit osud širého kosmíru.(17.9.2016)

|96%| Shlédnuto v kině ve 2D s českým dabingem. 3D jsem se vyhnul a dabing mi nevadí, takže s verzí, na kterou jsem šel, jsem spokojen. Tak tu máme už několikátý film o X-menech. Nedávno jsem napravil neznalost této skvělé série a chytlo mě to. Tato Apokalypsa je dle mého názoru asi nejlepší počin o mutantech. Možná časem o něco změním názor, ale snad to i předčilo První třídu. Příběh je asi trochu přímočarý, ale zabaví na nekonečno procent. Tempo je vysoké – líbilo se mi postupné rozvíjení postav (jak starých tak i pár nových). Mladá sestava hrdinů Scotta, Jean atd se opravdu povedla. Nemá asi cenu řešit další postavy. Profesor Xavier a Magneto – oba perfektní jako vždy. Hlavní nepřítel až tak moc respektu nevzbuzoval, ale to je malý nedostatek. Akce je tu opravdu hodně, především ta finální je perfektně natočena, má spousty efektů a nápadů. Hudba prvotřídní. Veškeré aspekty: Emoce, příběh, napínavost, hudba, herci, akce atd atd … to vše tento skvělý snímek nabízí. Těším se na další a další shlédnutí a případné další filmy.(30.5.2016)

Rozpočet $178miliónovTržby USA $155,442,489 Tržby Celosvetovo $543,934,787 Tržby za predaj Blu-ray v USA $20,415,243Tržby za predaj DVD v USA $9,827,482║ ja ostávam milo prekvapení, veľmi podarené pokračovanie, kde mi nevadil ani český dabing, toto ďalšie dobrodružstvo som si užil nadmieru a spokojne môžem posúdiť že skvelí predošlí diel bol aj pre tento krát úrovňou opäť dosiahnutí, takže tu máme veľmi poctivú sériu (trilógiu) mladých X-menov, dejovo silne previazané a hlavne funkčné, a to som mal po ukážkach dosť obavy, tie sa ale rýchlo rozplynuli, Bryan Singer sa opäť do tejto látky ponoril dokonale a nové postavy tam začlenil šikovne, dejovo dravé a v podstate tam nebolo nič čo by kazilo dojem, triková stránka a 3D na výbornej úrovni /videl v kine 3D verziu: 95%/(1.6.2016)

• JohnnyD

Od roku 1997 nebol azda žiaden komiksový film tak blízko k Batman a Robin. Obrovská degradácia oproti predošlým dvom dielom, najmä v porovnaní s First Class je ten rozdiel neuveriteľný. V Apocalypse nie je nič z uveriteľnosti či už postáv alebo dobovej štylizácie. Je to len mizerná vyfabrikovaná fraška plná nechcene smiešnych wtf scén, otrasných dialógov a patetických kecov a to všetko v hroznej výprave (tá poľská chata!) a s ešte horšími CGI, ktoré by vyzerali mizerne i desať rokov dozadu. Rok 2016 je prekliatím komiksového filmu.(29.6.2016)

Tak, a protože tu zas všeci sázej totálně špatný a hlavně jakože strašně, ale fakt strašně neobjektivní hodnocení, žejo, tak je znovu na mně a několika comicsama poblázněnejch magorech, abysme mutanty tahali z databázovejch průserů... Apocalypse je super blockbuster. Marvelovkám se sice nedá upřít jistější tah na branku co se coolovější akce týče, foxovskejm týmovkám zas ale věřim každou osudovější repliku, která zdejším gerojům vypadne z úst. Když totiž Captain America zavelí k boji a hádá se s Iron Manem o politice, přijde mi to občas k smíchu (ale nikdy to nepřiznám). U X-Menů oproti tomu nemám problém, uronit nad vyhroceným dějem a uvěřitelnými dialogy v patových situacích nejednu slzu. Další díl chci tisíckrát víc než nový Avengers.(6.6.2016)

• - Když Apocalypse (Oscar Isaac) čerpá informace z televize v Káhiře, mihne se na obrazovce obří socha sedícího Buddhy (Tian Tan Buddha), která je vysoká 34 metrů a nachází se na ostrově Lantau v Hongkongu. Její výstavba začala v roce 1990 a dokončena byla v roce 1993. Děj filmu se však odehrává v roce 1983, socha nebyla v té době tedy ani rozestavěna. (JardaBauer)

• - Spoiler: Postava Apocalypse (Oscar Isaac) je oproti komiksu pozměněna, v komiksu je to pradávný mutant, ve filmu jakési přenášející se vědomí z mutanta na mutanta, ze kterého se stává Apocalypse. (Ratemus)

• - Jedná sa o štvrtý film zo série X-menov, ktorý režíruje Bryan Singer. Týmto prekonal rekord, ktorý držali Christopher Nolan a Sam Raimi, ktorí sa ujali réžie zhodne v troch snímkach o komiksových superhrdinoch. (scattered)