Spatny. Pro me popravde asi nejslabsi X-Menovskej film ze vsech. Ackoliv uz je to snad desatej film a treti z tyhle novy serie, stejne to vypada jak dil prvni, predstavovacka postav, jejich seznamovani, reseni sracek a prichod ultra trapnyho zaporaka, kterej se furt kasa, jak je nejvetsi mega borec vsech dob, co umi vsechno a vsechny sereze na krvavou fasirku, ale ve vysledku je to jen trapak, co vic keca, nez aby neco predvadel a vypada jak kdyz Frankenstein spadnul pod sekacku. Dej je naprosto predvidatelnej od zacatku do konce, misty uz je to kecani dost unavny, delka je silne presvihnuta, zadna zapamatovanihodna scena se nekona a triky spis prumerny. Navic to saskovani s casem, nasilny propojeni s minulejma dilama a podobne je taky uz dost otravny a misty pekne zmateny, Cameo Wolverina potesi, ale je na nem videt, jak je tam strasne nucene nacpany. Aspon, ze herci jsou docela fajn. Sice jsou i horsi komiksovy filmy, ale pro me proste slabota.(30.10.2017)

Povážlivě dlouho mě kurzor myši kmitá nad hodnocením dvou hvězdiček. To se mě ještě nestalo u X-Menů! Fantastická First Class je dávno zapomenuta. Máme tady obrovské nafouknuté blockbusterové NIC, které si budu pamatovat opět hlavně díky Quicksilverově skvělé scéně s eskortováním školáků. Zbytek nabízí jen TRAPNÉHO záporáka, minimum Wolverina a zcela zbytečnou zápletku. Bryan Singer sérii pohřbil nevídaným stylem a diváka unudil. Mladé verze mutantů (Cyclops, Storm, Nightcrawler,...) na mě moc nefungují. Příště prosím méně postav, pořádného záporáka a hlavně notně zkrátit délku za předpokladu že sérii nebude mít na svědomí Vaughn ani netočit. 50%(22.9.2016)

Ale jo. Není to úplně ta nejhladší jízda, jakou X-Meni na plátně předvedli, ale pořád velký kus před sterilním Posledním vzorem. Jestli mi tu něco hodně vadí, je to bordel v kánonu. Už minule to bylo na hraně, tentokrát už vlastně ale netuším, kam přesně tenhle díl časově zapadá. Většinu času mě to ale bavilo a to navzdory nepříliš výrazné omladině a matnému hlavnímu záporákovi, který podobně jako Ultron "umí všechno a nemá limity", aby ve finální bitvě ukázal, že vlastně neumí nic. P.S. Nechápu, jak to Singer dokázal MPAA prodat, ale scéna s Wolverinem je podle mě skoro na hranici eRka.(31.7.2016)

Pořád dobrý, katastrofa kterou hlásily první ohlasy se nekoná. Teda koná, ale v dobrém... teda... rozumíte. :) Modrý paňáca sice nebudí moc respektu a jeho super schopnosti nejsou jasně definovány (což je škoda) tak si používá jakou chce, kdy chce. Vytáhněte ale libovolnou dramatickou scénu s Fassbenderem nebo McAvoyem a přebijete cokoliv. Apokalypsa je snímek o destrukci a znovu o tom, že v jednotě je síla. Nejsem si jistý kam chtějí tvůrci koncept sunout dál, když už se tady z velké části opakují. Začínám si uvědomovat své stáří. Vybavuju si jak jsem některé kusy podzápletek už kdysi dávno viděl... Opravdovou radost mi ale udělal program Weapon X, jako vystřižený z komiksu. Na starého Wolvieho už se doma těšíme.(22.5.2016)

Ve své podstatě souhlasím s tím, co píše Isherwood. Je to předigitalizované, umělé a nemá to vlastní ksicht, protože se až příliš jede na budování dalšího univerza/světů podle marvelovské šablony. Jsem rád, že Singer končí a předává štafetu. Z X-Men Apocalypse totiž čiší únava z materiálu. Na druhou stranu po podprůměrných trailerech příjemné překvapení. S postavami se totiž pořád dobře pracuje, má to nějaký dramatický oblouk a všichni (až na noname mladé hrdiny) mají charisma a dobře hrají. Zasazení do 80s jsem si náramně užil, ale bylo to přesně takové, jako film. Postavy se dívají na Knight Ridera, paří Pac-Mana a diskutují o nových Star Wars. Tedy máme tu akční vložku Quicksilvera, Magneto opět nerozhodný, Raven v centru dění a do toho pár hlášek a akce...a k uzoufání nudný záporák. P.S. o nejlepší (až eRkovou) scénu se zasloužil Jackmanův nasraný Wolverine, který příkladně navnadil na svou poslední sólovku. Do té doby nechci o X-Menech nic slyšet. [Přesná stopáž: 144 min](11.9.2016)

• - Taylor Kitsch si chtěl zopakovat roli Gambita, který se objevil ve snímku X-Men Origins: Wolverine (2009), ale studio Fox chtělo někoho jiného. Poté byl do role obsazen Channing Tatum. Gambit se ale nakonec ve filmu neobjevil, má se tak stát až v jeho sólovém filmu. (Spidey3)

• - Pojizdný vozík Charlese Xaviera (James McAvoy) je ten samý, který byl použit v prvním filmu, kde sloužil jeho staršímu já (Patrick Stewart). (Charpy)

• - Angel (Ben Hardy) poslouchá při verbování Apocalypsem (Oscar Isaac) Metallicu, skladbu "Four Horsemen" ("Čtyři jezdci"), což odkazuje právě na čtyři pobočníky Apocalypsa, kteří jsou ve světě Marvelu známí jako Čtyři jezdci Apokalypsy, zde jsou to postavy Magneta (Michael Fassbender), Psylocke (Olivia Munn), Archangel a Storm (Alexandra Shipp). (Ratemus)