Gomora

• Itálie Gomorra - La serie (více)
Itálie / Německo, (2014–2021), 48 h 20 min (Minutáž: 42–57 min)

Předloha:

Roberto Saviano (kniha)

Hudba:

Mokadelic

Marco D'Amore, Fortunato Cerlino, Salvatore Esposito, Fabio De Caro, Christian Giroso, Giovanni Buselli, Carmine Monaco, Lino Musella, Marco Palvetti (více)

Série(5) / Epizody(58)

Gomora, seriálová adaptace úspěšného románu Roberta Saviana, nás zavádí do temných a nebezpečných uliček Neapole, kde se nachází centrum zločinecké organizace Camorry. Poté co je Pietro Savastano, jeden z největších a nejobávanějších kmotrů neapolské mafie, zajat a poslán za mříže, jeho prává ruka, třicetiletý Ciro Di Marzio, spatřuje svou příležitost v tom, že se konečně stane novým vůdcem. Jeho čas však ještě nedozrál. Zatímco je Pietro ve vězení, velení zpočátku přebírá jeho manželka Imma, protože jejich syn Genny - Pietrův právoplatný dědic - se v Hondurasu zaučuje v "řemesle". Soupeřící klan vedený Salvatorem Contem mezitím spřádá plány, jak zneškodnit Savastanovy jednou provždy. Válka o převzetí kontroly nad "systémem" právě vypukla, a to na území, které stále bojuje, aby nadvládě zločinu a bezpráví nepodlehlo. (Cinemax)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (52)

Blutregen (2019) (S04E01)

Úvodní epizoda čtvrté sezóny pro mě byla až nečekaně výbušnou, přece jen jsem čekal po vzoru třetí řady o něco pomalejší rozjezd. Tvůrci se ale evidentně rozhodli, že do toho půjdou hned z kraje pěkně naplno, takže nešetřili na atmosféře, napětí, akci a nechyběly ani nějaké ty mocenské změny. ()

Giftiges Land (2019) (S04E02)

Na první pohled působila druhá epizoda poklidným dojmem, ale přitom byla přímo nabitá krajně zajímavým dějem. Bavil jsem se ještě více než v případě předchozího dílu, a to i přesto, že došlo na dětskou oslavu (kteroužto přímo nesnáším). Tady to ale byla tak trochu jiná záležitost, takže o plné palbě nemohlo být pochyb. ()

Die Kinder von Secondigliano (2019) (S04E03)

U třetí epizody jsem mohl pošetřit jednu hvězdičku; nebyl to sice špatný díl, ale když skončil, došlo mi, že kdybych ho neviděl, asi by se vůbec nic nestalo. Tvůrci se divákovi zjevně snažili přiblížit postavu dony Patrizie, a to se jim v podstatě podařilo, nic nového jsem se ale nedozvěděl a příběh se vlastně nikam neposunul. ()

Die Farbe des Goldes (2019) (S04E04)

Z londýnské epizody jsem měl zpočátku velké obavy, protože jsem se už několikrát přesvědčil o tom, že mě děj mimo Neapol příliš netěší (čest výjimkám). Ukázalo se ale, že to byly obavy zcela zbytečné, protože tento zednický díl, v němž se děj točil hlavně kolem cihel, mě převelice bavil. ()

Überall Schlangen (2019) (S04E05)

Podruhé byla v centru dění ve čtvrté sezóně dona Patrizia, a ani tentokrát to na plný počet hvězdiček nedotáhla. Není to tím, že bych se při sledování nudil, událostí tady nebylo málo, jen mě jaksi neoslovily její potíže v milostném životě. Pro další děj ale vznikla další pěkná zápletka... ()

Die schlechteste Mutter der Welt (2019) (S04E06)

Tak šestá epizoda se Cirovi povedla jasně na plnou palbu. Ona se mu sice podařila už ta předchozí, té jsem ale ubral jeden kousek za scénář. Znovu jsem dostal parádní pohled do temného neapolského podsvětí se vším, co k tomu patřilo. Nové intriky mě vždycky potěší. ()

Verlorene Brüder (2019) (S04E07)

Tentokrát jsem se rozhodoval mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami; sedmá epizoda sice nebyla chudá na události, ale tvůrci zase rozebírali jen jednu z mnoha vedlejších dějových linií. Zohlednil jsem ale, že to, co jsem viděl, bude mít vliv na hlavní příběh, a taky jsem musel ocenit to, jak se mocně piklilo. 5*- ()

Das Hochzeitsgeschenk (2019) (S04E08)

Sám bych to nečekal, ale Gennarovo "čisté" podnikání mě baví s každou epizodou o něco víc. Atmosféra byla i v tomto případě velmi dobrá, několikrát mi i přeběhl mráz po zádech, a přesně tak by to mělo být, právě to jsou ty pocity, které od tohoto typu seriálu očekávám. ()

Tote reden nicht (2019) (S04E09)

Devátá epizoda byla další lahůdkou, kterou mi tvůrci připravili. I tentokrát prostupovala celým dílem vynikající atmosféra, dostal jsem i slušnou dávku napětí, došlo i na další skvěle zvládnutou akci, ale hlavně se mocně intrikovalo a manipulovalo, připravovaly se pasti a protipasti, byl to zážitek. ()

Sand und Zement (2019) (S04E10)

Ani v případě desáté epizody jsem neměl důvod ke stížnostem. Tvůrci se zpočátku soustředili na další plánování věcí příštích (přičemž věrným divákům Gomorry už je jasné, že všechny plány půjdou záhy do kopru), ve druhé fázi nechali plány uvést do praxe a děly se věci. ()

Zelle 6 (2019) (S04E11)

Po téhle epizodě je jasné, že akce pro mě není u tohoto seriálu klíčová. Akčních scén tu mnoho nebylo, zato atmosféra byla opět naprosto dokonalá. I tentokrát se o překot záludničilo, jedna sviňárna střídala druhou, měnily se strany, hatily se plány a já jsem se moc dobře bavil. ()

Träume sind nichts für uns (2019) (S04E12)

Jak už jsem si zvykl, finále sezóny bylo opět skvěle propracované. Pokud jsem u předchozího dílu zmiňoval minimum akce, dvanáctá epizoda žádný podobný minimalismus neobsahovala. Dostal jsem znovu parádní příděl intrik, manipulace a "dohod", nechyběly ani pěkně ostré momenty a až mrazivý závěr. ()

Kdo natočí Call of Duty?

Kdo natočí Call of Duty?

14.02.2018

Itálie na nic nečeká

Itálie na nic nečeká

29.06.2014

Především díky senzačnímu mezinárodnímu úspěchu Velké nádhery se dostává italské filmové produkci v posledním roce velké pozornosti, důvěry sponzorů a zástupci domácí scény se snaží, aby tento úspěch… (více)