Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

WolfR

Jan Pachl se svým filmem určitě zabodoval. Hlavně měl ale koule a nebál se u nás něco takového natočit. A světě div se, výsledek je více než uvěřitelný. Co je ale důležité, Pachl se zaměřil jen na to, co v kauze Krejčíř je opravdu důležité a víceméně dobře obsadil všechny důležité postavy. Hlavně Hynek Čermák a Predrag Bjelac jsou výhra, 4 hvězdy. ()

dr.fish

Přemýšlel jsem o poctivých třech hvězdičkách. Jenže...Herci odvádí obyčejný standard. Není moc co hrát, neboť je to bez příběhu. Scénáristovi se nepovedlo odvyprávět ani základní charakterové vlastnosti hrdiny, Hynek Čermák se musel spokojit s hraním rozplizlé osobnosti bez názoru a charismatu. Není vůbec komu fandit, jelikož žádná postava ve filmu zásadně nezaujme. Ve zkratce- je to vlastně úplně tupé...a na tohle jsme čekali zřejmě léta...takové story a takováhle blamáž...40% ()

campix

Příběh Radovana Krejčíře pojatý hodně letem světem. Pro neúplné znalce všech podrobností občas trochu zmatené, bez dostatečného uvedení a událostmi velmi rychlé a hodně nabité (až zbytečně moc). Taktika vyprávění pomocí voiceoveru několika postav začne být po čase hodně otravná a často výrazně ruší. Celkově Gangster Ka působí hodně spíše jako drahý český seriál. Z filmového hlediska není úplně tolik co hodnotit. Gangsterka nemá kvalitní herecké výkony (snad jen Čermák a Čapka snesou přísnější srovnání) a dobrý scénář jako Příběh Kmotra a ani nemá kvalitní audiovizuální zpracování jako Kájínek. Téma je to sice zajímavé, ale i na poměry našich končin se jedná o hodně průměrnou záležitost. ()

Baker

Na české poměry velmi dobrá gansterka. Káčko (výborný Hynek Čermák!) je zpočátku jen jednou ze tří hlavních postav a v průběhu filmu prochází vývojem, který dává smysl (na české poměry malý zázrak). Jan Pachl zdařile balancuje mezi vyprávěním příběhu a popisem světa. Nadšení ze mě pomalu opadá, ale na slabší 4/5 to vyjde. ()

URBAN

Tento film je důkazem toho že i češi umí točit. Jen se jim musí chtít. Tento film umí člověka udržet v napětí, dramatu a nepřetržité akci po celou délku a proto tleskám. Už se těším na další díl. ( 16.9.15/Cinema City/Sčítání lidu:9 ) ()

alisa.upir

Po dlouhé době jsem se vydala do kina na český film. Normálně na ně nechodím. Musím říct, že i když jsem čekala totální brak, tak jsem byla příjemně překvapená. No dobře, ty dialogy nejsou ještě všechny úplně uvěřitelné, stejně tak jako úplně všechny scény, ale celkově film příjemně rychle odsýpá, na nic se tam zbytečně nečeká a nemusíte si kousat nehty nudou. Na Čechy dobrý. ()

panMartin

Docela povedené krimi. Životní příběh Káčka popisuje docela přehledně. Film šlape jak má, divák se u toho nenudí a často se i zasměje vtipným dialogům. Hynek Čermák si hlavní roli vyloženě užívá. Příběh mě bavil, herci dokázali prodat i velmi malé role a finále navnadilo na druhý díl. ()

flyboyeda

I pres mozne vytky se na to prekvapive dobre koukalo, docela tomu pomohly komentare vypravece. Pokud se vam libily filmy odrazejici hodne podivnou amosferu devadesatych let v nasi vlasti ala Sametovi vraz, Kajinek nebo Mrazek, tento snimek brnka na podobnou strunu. Dalsimu dilu asi rovnez neodolam... ()

kocik1

Pablo Escobar dostal vlastní seriál, našemu Krejčovi musí stačit jenom dvoudílný film. No a v tom vidím kámen úrazu. Gangster Ka je totiž natočen fakt dobře a když to vezmu kolem a kolem, ani za Narcos příliš nepokulhavá. Jenže je příliš zkratkovitý, kdo nemá Krejčířovu kauzu podrobně nastudovanou, zákonitě se v ději místy "ztrácí". A to je škoda. ()

morgos

Upřímně jsem to čekal daleko horší, ale furt to není dobrý film. Další film pojednávající o marasmu a divokém kapitalismu 90. let. Docela dobří herci, ale naprosto šílený děj, jestli tenhle film má něco co by se dalo nazvat dějem. Po pěti minutách se ztratíte protože tam je asi miliarda postav. Hrůza, děs a utrpení. Druhý díl si asi nepustím :D ()

HorrFi

Spolu s filmem Kobry a Užovky je Gangster Ka po delší době dobrej českej film na kterej se dalo v pohodě koukat a nestyděl jsem se za českou filmařinu.. dobře zrežírovanej film s excelentním výkonem Hynka Čermáka i ostatních herců.. filmy podle skutečný údalosti se točí těžko protože natočit film o jednom z největších zločinců v historii ČR neni žádná sranda a česká kinematografie má přece jenom ještě co nabídnout :) ()

chelseaman22

Přesně takovéto filmy česká kinematografie potřebuje jako sůl, aby národ český jednou za uherský rok navštívil biograf. Bohémský život Káčka lze trefně přirovnat k Lucii Borhyové - všechny sere, ale pořád je v hlavním vysílacím čase na place. Kdyby Albus Brumbál nebyl takový dobroděj, byl by jako Káčko. 77% ()

Remivsremi

K lepší hodnocení toho docela dost chybí. Scénář je příliš zkratkovitý a uspěchaný. Schází důkladnější propojení, lepší konstrukce. Takto se jen prolítne hlavními pilíři dějové linky, ale návaznost je prachbídná. Přesto se na české poměry jedno o slušnou žánrovku a jako celek vás nemusí urazit. ()

pytlák

Dobré. Ničím to neuráží a na první dobrou solidně zabaví. Zamrzí odtržení od charakterů nekonečnými vysvětlujícími voiceovery takže mi kolikrát přišlo, že koukám na hranou rekonstrukci událostí než na dramatický film. Kdyby tomu Česká televize udělala pořádnou reklamu a pustila ve dvou týdnech oba díly myslím, že by to Káčku slušelo víc. Ale i tak spokojených 6+/10, Čermák super a na pokračování si zajdu. ()

viperDavid

Překvapivě dobře natočené drama o jednom z nejznámějších zločinců naší doby. Hlavní "hrdina" naprosto skvěle zahraný až jsme si říkali, že v mnohém opravdu pana "K" znázorňuje. Co však vzalo hvězdu dolů je to americké dělení filmů na dva díly. Ono vydělat na všem možném se dá, ale někdy to spíš ubližuje. Raději bych si za kino připlatil a viděl oba díly v jednom. ()

Jizni Tlapa

Rukopis tvůrce nejlepšího českého seriálu Cirkus Bukowski je sakramentsky znát a já chci věřit v novou éru české kinematografie...strašně povedená kamera, Krejža Hynek Čermák a kupodivu smažka J. Révai jsou naprosto výjimečnými. Škoda pokulhávajícímu příběhu a těžko uvěřitelným-nereálným momentům... ()

Johnny.ARN

Mám veľmi rád tieto české ( ale aj slovenské ) filmy z prostredia mafie, politiky, ultra bohatých ľudí ( nič neni vác jak mať žraloka ako domáceho mazlíčka ) a policajtov, ktorých sa ich snažia dostať. Je zaujímavé aspoň takto nakuknúť do tohto sveta. Gangster Ka to ponúka vo výdatnej forme. Kvalitné obsadenie, nešetrilo sa na lokáciách, dostatok akcie, žiadne plytké zvraty a pekné ženy. Poučné, zábavné a keď už nič iné, tak Vás to aspoň naučí, že netreba veriť nikomu a koľko berú sudcovia na úplatkoch. 4 z 5 ()

LadyPupu

Tak jako Příběh kmotra vypovídal o Mrázkovi a byl víceméně sólovým koncertem Vetchého, tak je Gangster Ka hereckým koncertem Hynka Čermáka. O tom žádná. Čermák podle mně hrát umí, ať už hraje vychlastanýho fízla nebo Tondu Dvořáka. Kdo mě ale tady bavil nejvíc, byl Predrag Bjelac. Jak to říkala ta jeho postava...? Jo, že to bylo jako když koza mlaskne... Tak to sedí. No a o co jinak v tomhle filmu jde... Víceméně o zachycení přerodu českého zlodějíčka v gangstera číslo jedna v takovýho Capo di Tutti Capi. Fajn. Dobrý. Pro mě lepší než Příběh kmotra. O jednu hvězdu. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku