Radim Kraviec alias Káčko se vyznačuje vysokou inteligencí a talentem pro dokonalý podvod. Kde jiní sahají po zbrani, on využívá lsti a armády právníků i monstrózního kapitálu. Mrknutím oka okrádá stát o miliardy korun. Je si ale dobře vědom hranice, kterou nesmí překročit. Tou hranicí je fyzická eliminace kohokoliv ze svého okolí. Díky kontaktům na politické scéně chystá Kraviec triumfální majstrštyk - ovládnutí ČEPRA, společnosti kontrolující veškeré zásoby pohonných hmot v republice. Když to vyjde, bude to „obchod" století. Káčka nečekaně zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, který spolupracuje s hospodářskou kriminálkou. Nemožné se stává skutečností. Nepolapitelný tunelář Káčko končí ve vazbě, státu jsou zachráněny miliardy korun. Zatím... Protřelý Kraviec se díky šikovným právnickým kličkám dostává velmi rychle na svobodu. Jeho opatrnost a chladně kalkulující mysl nenávratně mizí. Rozjíždí nelítostnou mašinerii pomsty. Káčko překračuje pomyslnou hranici od finančního zločince k nelítostnému řezníkovi... Gangster Ka zkoumá mechanismus organizovaného zločinu, vnáší světlo do šesti miliardového tunelu a snaží se objektivně ukázat zrod skutečného gangstera. (Bioscop)

provitamin

Slabšie 4, niečo na štýl "Príbeh Kmotra", kde získame dôveryhodný obraz ako to v Čechách alebo aj na Slovensku funguje, odstraňovanie nepohodlných osôb, pričom nechýba tu ani prepojenie na politikov. ()

Stružák

Podobnejch filmů máme v ČR mraky. Mám tenhle žánr obecně docela rád, jenže to by musel bejt uchopenej trošku jinak. Těch pitomejch scenáristickejh berliček v podobě voicoveru už mám ale plný kecky. Tady se toho "do větru" nakecalo strašně moc. Hrozně! Jinak je to i dobrý, má to atmosféru, ale tohle okecávání toho, co se děje, co se stalo, jak to je, jak to není, proč, co, kam, to člověka hrozně vysiluje, nudí. Pár vět do filmu, proč ne, ale tady toho je fakt šíleně moc. ()

Ripley

Otřesná,nezáživně "odvyprávěná" a neucelená amatéřina.No a Čermák má charismatu jako ten poslední kompars z ulice. ()

IvoB

Na české poměry docela slušná, na pohled mnohdy líbivá gangsterka, u které snad zamrzí absence většího tahu na branku a celková nekompaktnost. Některé scény dokáží dodat velmi slušnou atmosféru, kterou ale kazí řada zbytečně upovídaných a nezáživných scén s přitroublými dialogy. I tak je ale moc fajn vidět trošku snahu o světovější podání. Lepší 3* (6/10). ()

peetriss

Stylové gangsterky v současnosti ve světě letí, proto česká variace na tento žánr musela zákonitě také přijít. Prostředkem k inspiraci se stala postava Radovana Krejčíře (myslím, že se musí filmem výborně bavit), byť se jí inspiruje velmi volně, spíš velmi divoce (až konspiračně) spekuluje. Ale důležitější je celkový dojem filmu, a tady mám spíše pocity zklamání. Gangster Ka působí dojmem útržkovitých epizod z Kraviecovy zločinné kariéry, které jsou vyplněny nevábnou omáčkou okolo s přídavkem několika typicky tupých scén poplatných současné křeči české filmové tvorby. Kromě uchopitelného příběhu zde však chybí alespoň špetka žánrového umu (používání temnějších filtrů jej nenahradí), vše působí poloamatérsky, atmosféricky chtěně, a přitom obsahově nechtěně úsměvně. Při některých kaskadérských scénách, kdy facky, pěsti a pády působí natolik opatrným dojmem, že je zřejmé, že si lidé na place okatě počínali tak, aby si náhodou nenatloukli. Naopak zajímavým je prvek hned několika vypravěčů a s tím spojeným pohledem z několika úhlů. Hynek Čermák a Predrag Bjelac jsou výborní. Žánrově příbuzný Příběh kmotra s fantastickým Ondřejem Vetchým je určitě lepším filmovým tipem, odehrávajícím se v českém podsvětí. ()

Schuldiner

Trapné! Pokud čeští tvůrci chtějí udělat akční nebo gangsterský film, dopadne to vždycky naprosto idiotsky! Až je mi to vážně líto.. Strašné, jak moc se snaží to udělat kultovní. V podstatě vždycky je to ale jen kopírka nějakých už dávno viděných standardů. Originalita žádná. O to ale tolik nejde, jen kdyby si to alespoň na nic nehrálo. Tenhle film mě tedy alespoň úplně nenudil. Ale to je jako plus docela málo:-) Nic jiného tam vypíchnout nelze. A kdybych měl vyloženě kritizovat, upsal bych se k smrti.. Protože toho je fakt hromada! Hromada trapných věcí, trapných lidí a trapných událostí... ()

Lefty86

Podle všeho se celkem drží faktů, ale nelíbí se mi hlavní představitel. Ani jak je ta role napsaná, ale jestli je Krejčíř fakt takovej křupan a prcek? Tak proč ne? Etzler jako "Mrázek" dobrej a jeho zastřelení zpracované mnohem líp než v Příběhu kmotra i když tady nejde o něj. ()

bloodcountes

Člověk toho chlapa nakonec musí obdivovat, zejména poté, co jsem si teď přečetla, jak to rozbalil ještě i v Africe, kde už si mohl jenom válet šunky:). Ten chlap má prostě gule a to pořádný. Možná je hyperaktivní nebo co, rozhodně je velká škoda, že ten svůj mimořádnej engine nevyužil nějak prospěšněji pro lidstvo, vesmír a tak vůbec. Ale možná to ani nejde, v dnešní sešněrované hyperkorektní době se takovýhle drak asi v legálních vodách neuplatní, když není zrovna sportovní typ. Film je to dobrý, po dlouhé době jsem se odvážila pustit si český film a nelituju, opravdu ne. Obsazení fajn, Čermák je podle fotek skoro dvojník a podal Káčka velice dobře, z dalších mě zaujal Hanzlík a Bjelac. Výborná hudba. A jdu na Afričana. ()

kill-tec

Já teda nevím, přišlo mi to takové nemastné neslané, leč je to na český kinematografický svět vcelku povedená detektivka. Trochu mě zaráželi výkony herců, mám tam snad až na Etzlera se všemi problém. Čermák je dobrej herec, ale tady mi přišel, jak kdyby hrál spíš staršího bráchu hlavnímu hrdinovi z romantický komedie, než obávaného gangster-podvodníka a jednoho z největších českých zločinců novodobé historie. Často jsem se i ztrácel v oněch podvodech, kdo koho vlastně obral a o kolik, protože reálnou kauzu příliš nastudovanou nemám. Ke konci si to člověk tak nějak uvědomí, ale i tak mě ta nevědomost po celou dobu sledování trochu otravovala. Ale za to si třeba můžu i sám. ()

derryl

Z děje tohoto filmu mrazí, člověk si uvědomuje, jak to v té době chodilo, jak si podnikatelé vyřizují účty a co vše dokázal RK. Neskutečné!!! ()

Prochy38

Hodně sympatické obsazení. Marně přemýšlím, co bych filmu vytkl. H. Čermák to táhne, funguje to perfektně. Film jsem pustil jako kulisu, ale brzo jsem zjistil, že kulisou je mi práce, kterou jsem u něj původně chtěl dělat. Za mě palec hore! ()

mira007

Kdo si oblíbil Cirkus Bukowsky nebude zklamán - styl pana Pachla mi sedí. Životní příběh Káčka popisuje docela přehledně ( také díky voiceoverům , které nejsou až tak rušivé jak se tady píše ) jak asi funguje podnikání takovýchto borců. Jediná nedokonalost - nebylo pořádně vysvětleno jak ta paní zadržovala tu poštu čepra ( lidi kteří o tom nečetli se v tom trochu ztratí ) V postavách Etzlera se asi pozná František Mrázek a v Pyškovi zase Starka J. a pan Zpěvák V. Premiér Gross asi taky nemá klidné spaní, když mu tady přisuzují nájemnou vraždu a to nemluvím o pověsti soutěže Miss ČR. Co se týká hereckých výkonů - Čermák se dal čekat, že mu to sedne, Hanzlík v tom minimu taky boduje, tak jako Etzler, Svátková taky ( ukázala krom talentu i hezká prsa ) ale nejvíc překvapil Predrag a ještě víc A.Pyško, který tady dle mého dokazuje, že to je pan herec. Solidní podívaná v žánru byznysopolitické krimi, ale pokračování bude asi víc pořádná gangsterka. Těším se. ()

Renfield

Život takového "Káčka" dá na seriál, dvojdílný film mu jak je vidět nestačí. Čas není ani na ty nejzásadnější kauzy, přesto děj drží pohromadě, za což z větší části vděčí vypravěči. Ne vždy je přítomnost jeho hlasu ideální, na druhou stranu by to bez něj byl docela zmatek. Právě díky množství informací a snad i ne vždy vhodnému použití kamerových filtrů, to občas působí jako hraný televizní dokument, do nějž se ovšem podařilo sehnat více než solidní obsazení řekněme ústřední dvojice. Hynek Čermák je Káčkem stejně tak, jako Predrag Bjelac gangsterem, který právě díky svému vzezření ani nemusí tolik hrát. 60% ()

Santino7

Pred uvedením do kín som o snímku nejavil nejaký väčší záujem - trailery ma dostatočne navnadiť nedokázali -, po prečítaní zopár vcelku pozitívnych komentárov či recenzií som o snímku záujem pomaličky javiť začal (kino premietanie u nás som však "prepásol"), no a finálny dojem teraz, po zhliadnutí? Nuž, niesol sa presne v zmysle dobre známej detskej prekáračke: "Prvé slovo platí, druhé letí z gatí." A tak sa len potvrdilo to, o čom som mal "tušáka" už na základe trailerov - opäť to nebola tak úplne moja šálka kávy. Neviem si to síce presne vysvetliť, ale tak nejak celkovo u mňa platí, že akokoľvek by som veľmi chcel (a že teda ozaj chcem!), tak ma moderné gangsterské filmy v prevažnej miere osloviť nedokážu (česť výnimkám, a tým mám na mysli najmä majstrov daného oboru z Francúzska, Talianska či Veľkej Británie, kde tento žáner zvládajú presne podľa môjho gusta i teraz, v 21. storočí). Bude to asi najmä tým, že som v podstate "odchovaný" na starých mafiánskych klasikách z rokov sedemdesiatych až deväťdesiatych, ktoré považujem za svoju absolútnu doménu a najväčšie objekty záujmu, a tak ma skrátka tento nový šat akosi nie a nie strhnúť, hoci sa vždy úprimne poteším zistením, že sa chystá nejaký nový film s takouto tématikou, resp. nejaký menej známy akoukoľvek náhodou objavím. Ale preč od prázdneho polemizovania, a späť ku Gangster Ke. Tak za prvé, a pokojne sa do mňa za tento odlišný názor aj pustite, Hynek Čermák ma čoby predstaviteľ Káčka nepresvedčil až natoľko, ako väčšinu užívateľov, ktorých komentáre som mal možnosť čítať (osobne sa mi viac pozdával Vetchý v podobne ladenej snímke Příběh kmotra, ktorá sa mi i celkovo páčila o maličký kúsok viac). Typologicky mi tam nie veľmi zapadal, viem si ho predstaviť skôr v komediálnom žánri, toť vše. Za druhé, zdalo sa mi (ale to je možno čisto len môj problém), akoby bol zvuk sem-tam príliš slabý, a tak som občas pri dialógoch musel značne zvyšovať hlas (čo sa mi hneď v zápätí vypomstilo pri ktorejkoľvek hlučnejšej, akčnej sekvencii)... Za tretie, otravovali ma (až moc) časté strihy na tlačenie bankoviek. Za tretie, prítomnosť rozprávača mi prišla zbytočná, respektíve nie práve najvhodnejšie využitá - i keď uznávam, jugošský akcent Predraga Bjelaca sa mi páčil. A tým sa plynulo dostávam vlastne i k tomu, čo sa mi na snímke najväčšmi pozdávalo - a to konkrétne Bjelacova postava jugošského chlapíka cez špinavú robotu, ktorej by som prial omnoho viac priestoru. Čo sa týka zvyšných postáv, nevytŕčal tam z môjho pohľadu už asi nikto, čiže kasting celkovo hodnotím ako nevýrazný. Aby to ale nevyzeralo, že len prehnane kritizujem a kritizujem, to by som nerád, musím režiséra Pachla i pochváliť - okrem iných podarených aspektov, ktoré sa mi nechce všetky vypisovať (a ani nie sú až natoľko podstatné, veď predsa popísalo sa toho už ozaj dosť od iných, oveľa renomovanejších ľudí než som ja), sa mi veľmi páčila i snaha držať sa poctivo predlohy, faktov a celkovo nezachádzať do nejakých "fantazmagórií" len kvôli senzácii. Čiže aby som to už uzavrel, čosi to do seba má, to nepochybne, chválim výber témy i žánru, no a i keď ma to až toľko neuchvátilo, tak si dozaista "posvietim" aj na pokračovanie. Tentoraz za mňa síce, v uvodzovkách, iba priemer, avšak jedným dychom dodávam, že na tunajšie (česko-slovenské) pomery je to veľmi fajn záležitosť, jedna z tých lepších. 65% () (méně) (více)

ArthasKarfa

Tak tohle se mi moc líbilo, obsazení, prostředí, kamera, akce prostě všechno. Navíc ty krásné české poměry politiky, policie a podsvětí. Ten starý doposud doznívající čas Klondajku z devadesátých let, kdy policajti byli maličtí brouci, které mafie dokázala zašlápnout botou za pár desítek korun. Film, tenhle krásný český bordel přenesl přes rok 2000, policie je stejně na lopatkách jako dřív s tím, že dnes na to stačí jeden telefonát ministra/ředitele nebo jiného podmáznutého páprdy. Kdo si myslí, že to takhle v ČR není tak se mýlí. ()

Ollie235

,,V tomhle státě je takovej bordel, že nikdo ani netuší co kdo komu krade." Lepší než jsem čekal. Solidní atmosféra a dobře poskládaný příběh, který bohužel vypráví více osob, což působí poněkud zvláštním dojmem. Ano, kvalit zahraničních gangsterem to samozřejmě nedosahuje, ale mezi českými filmy se Gangster Ka rozhodně neztrácí. Čermák za jedna. Jdu na druhý díl. ()

Mr.curry

Káčko, Albánec a Revaiův pošuk si užili role šité na míru, ostatní předvedli pouze drsné hlášky pronášené z česky ukřivděných a rádoby bonmotujících výrazů ve tváři, takže jsem nikomu nevěřil ani nos mezi očima. Párkrát jsem se i plácl rukou do čela. To jen kdyby vás to zajímalo. A ten příběh... epizoda průměrného zahraničního seriálu... Tak se do toho zahraničí odstěhuj, když se ti tu tak nelíbí. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku