Z PŘÍBĚHŮ "DETEKTIVOVÉ NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE". DÍL PRVNÍ - CITÁT - Ty nevypadáš jako vrah............. Viktor (Miroslav Krobot) je boží. Jeho pestrobarevné, skoro "gestapácké" kecy a hlášky se mi líbí. Bohužel, je to snad asi jediná postava, které věřím. Ostatní snad ani nehrají a nevím, zda jejich chování je uměle vytvořené, nebo to prostě neumí. CITÁT - Buzny se předemnou třesou.......... DÍL DRUHÝ - CITÁT - Za tohle půjdeš do Pekla, víš to?............ Celkem svižný první díl teď ve dvojce hodně zpomalil a stagnoval. Jen ke konci se trochu něco přihodí, ale jen proto, aby se to ještě víc zamotalo. Do příběhu se dostanou další skutečnosti, ale nic nevyřeší, jen více zahalí do mlhy. CITÁT - Hele, volá kněz. Určitě se chce přiznat............. Hudba je povedené a kamera je ve druhém díle stejná jako v prvním, to znamená, nic moc. CITÁT - Není to lesba?.............. DÍL TŘETÍ - CITÁT - To jsou vitamíny............. Ve třetím příběhu se předvedl kameraman, jeho kroužení okolo ve výslechové místnosti je nádherné. Tyhle záběry mám rád. Příběh se naopak ještě trochu zkomplikoval a množná se lehce stává nepřehledným. Klišé konec se tedy moc nepovedl. Ale na televizní tvorbu je to povedené 60%. Citáty použité při tomto komentáři jsou všechny z úst Miroslava Krobota.(28.1.2015)

• MartinezZ

Hmmm. Tohle se hrubě nepovedlo a roztříštění na tři díly bylo už moc. Dva by byly bohatě stačily, nebýt zbytečných slepých dějových linek životů některých postav (policajtova dcera?), nulové napětí neustále házené mimo dalšími slepými rameny děje, mnoha nesmysly. Bohužel Klára Melíšková by si měla nechat udělat pořádně sednoucí zubní můstek, protože to lepidlo na zubní náhradu nedrží. Celý děj kolem Budaře nakonec úplně zbytečný, Voříšková mohla bez potíží zcela absentovat a diváci by si jí tak nepletly s další její rolí, která jde zas hned po tomhle do TV, finální pointa kolem pachatelů a jejich odhalení vůbec naprosto mimózní a to jediné, co mohlo být zajímavé, tedy štěkání mezi Melíškovou-Krobotem a vůbec Krobotova postava, perfektně a bravurně nesnášející snad úplně všechny, všechno a všude pořád, byli totálně nevyužiti. Kapitolovou samou pro sebe byla hudba, kdy jsem díky ní nevěděl, jestli je tedy vše kolem vraždy komedie a jindy zase ne... ne, že by ta melodie a motiv nebyl špatný, ale pasoval by mi spíše k nějaké praštěné komedii ála vyšetřující ex-soudkyně Jiřina Bohdalová, než k vyšetřování vraždy. ~~~ Hřebejk, Jarchovský, zase nedostatečně!(27.1.2015)

Po vyšetřovací stránce to není tak systematické a detailní jako Případy 1. oddělení a po stránce atmosféry to též není tak kvalitní jako Strachovy minisérie, ale i tak jde o velice slušnou krimi, která má logický průběh a vcelku promyšlenou zápletku. Ta je sice možná trochu fádní a haprující lehce utahané tempo tomu nepomáhá, ale aspoň působí poměrně realisticky. Rozmanitá parta vyšetřovatelů je sympatická, občas dojde i na nějakou tu suchou hlášku v tom nejméně očekávaném momentu a já se prostě nenudil a ty 3 díly zfouknul za jeden večer. V rámci české televizní tvorby mírný nadprůměr.(27.9.2016)

Herecká sestava byla velmi zvláštní, co figura to charakter. Škoda, že se na tom lépe nezapracovalo a vůbec celý ten seriál byl zvláštní. Atmosféra byla taková potemněla a hutná, mohla být ale ještě mnohem víc. Větší šťavnatost by neuškodila. Klára Melíšková s Miroslavem Krobotem byli super. Krobot mohl být ještě vetší cholerik. Když jsem ho viděla, jak se veze v tom Ládínkovi, tak jsem se odbourala. Ale jo, k němu to auto sedlo.(26.1.2015)

• Slartibarkfast

Vcelku slabá kriminálka se zajímavým nápadem, ale s naprosto tragickou interpretací. Výkony herců, zvláště v řadách kriminalistů, bych hodnotil jako podprůměrné. Terezka Voříšků byla obzvláště tupou a nudnou postavou, jejíž účel byl zřejmě jen jako potěcha pro oko pánského publika - nedostatečná. Chvílemi jsem musel souhlasit s výroky hlavních protagonistů, protože na otázku "To si z nás snad dělá prdel?", která tu padla nejméně tucet krát, jsem pohotově odpovídal "Scénáristé a režisér určitě ano!". Pokud bude televizní obrazovku plnit kvantum těchto nemastných a neslaných blbin, které nedokáží zaujmout, nemá cenu českou scénu vůbec sledovat. 40%(27.1.2015)

• - Škoda Yeti komisařky Výrové (Klára Melíšková) má registrační značku 1M2 3514 bez modrého pruhu. To ale není ve skutečnosti možné, neboť model Yeti se začal vyrábět až v době, kdy už se vydávaly pouze RZ s modrým pruhem s písmeny CZ a symbolem EU. (Martin_L)

• - I když podle literární předlohy se děj odehrává v Olomouci a nedaleké vesnici Štěpánov, především interiérové scény natáčeli filmaři z úsporných důvodů v Praze - například na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy nebo na patologii v pražském Karlíně. Vesnici Štěpánov nahradila obec Tursko dvacet kilometrů od Prahy. Městské exteriéry natáčeli přímo v Olomouci, aby vytvořili iluzi, že se celý příběh odehrává tam. Ve filmu se objeví Dolní a Horní náměstí, obchodní dům nebo silo v Polské ulici. (rakovnik)

• - Kavárna, ve které se ve druhém díle setká vyšetřovatel Mráz (Stanislav Majer) se svou exmanželkou a dcerou, je olomoucké Café 87. (Charlizee)