Možná to není detektivka století, ale já se u toho docela dobře bavil a zajímalo mne, jak celý případ dopadne. Líbí se mi představa místních komentátorů, že každý okresní policajt musí být geniální gentleman. Občas je to přes čáru, ale většinu času jsem si říkal, že jsou tvůrci blíž skutečnosti, než kdejaký "pravý detektiv". Budař mne těžce nudil, ale naštěstí to zachránilo Dejvické divadlo a mám radost, že naopak Kyšperský konečně nemusel nic hrát a být chvíli sám sebou. Pointa teda kulhá na všechny čtyři končetiny, ale o to víc má člověk chuť jí hodit drobák do kloubouku.(4.7.2017)

• golfista

Hmm .... tak .... buď jsem se zbláznil já, nebo Hřebejk s Jarchovským. Anebo zmagořili všichni dramaturgové v ČT ? ... Stupidní scénář, nevhodně obsazení herci kterým nevěřím ani slovo, uměle natahovaná stopáž nic neříkajícíma scénama atd. atd. ---- Omlouvám se za můj komentář po druhém dílu. Až u třetího jsem pochopil, že šlo pravděpodobně o komedii. Proto musím hvězdičku přidat (tvůrci to ale mohli avizovat dopředu, aby nedocházelo k takovým "nedorozuměním")(18.1.2015)

Český seriál žije, a může za to Česká televize. Sic se nemůže měřit s produkcí BBC nebo HBO (a kdo jo?), ale buďme rádi, že se na našich jinak žumpovitých programech najde takovýto materiál. Skvělé herecké obsazení (Krobot- ten chlap je zabiják), zajímavý příběh a výtečná hudba. A těch 55 %? Na zdejším popcornově-blockbusterově-komiksovém webu mě to vůbec nepřekvapuje.(18.3.2018)

Hodně tomu pomohlo, že si Případ pro exorcistu na nic nehraje a celý případ vlastně zlehčuje, musel jsem se často smát a obsazení Krobota, Melíškové a Voříškové je zkrátka pořádná švanda. Ačkoli nefilozof, navštěvoval jsem dva semináře Michala Sýkory a musím konstatovat, že jeho humor přesně poznávám, v něčem byl až dost radikální. Všechno mi sedlo a výborně jsem se bavil. Nakladatelství Host přece nevydává žádné braky.(19.4.2016)

• dr.fish

Snaha se cení, to je jasné. Hřebejk ale není Jiří Strach, nemá cit pro tento žánr. Nechápe, že se mystická atmosféra nevytváří scénickou hudbou, ale scénou samotnou. A hudba je zde natolik strašná, že filmu ubírám hvězdičku jen za ni. Na film se dá v pohodě dívat, ale s přibývající stopáží tak nějak přestane záležet na tom, kdo je vrah. To je myslím u krimi docela důležité, a já už jsem byl utahaný a dozvědět se to ani nepotřeboval. Konec přinesl především úlevu, že je po všem. 50%(11.12.2016)

• - I když podle literární předlohy se děj odehrává v Olomouci a nedaleké vesnici Štěpánov, především interiérové scény natáčeli filmaři z úsporných důvodů v Praze - například na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy nebo na patologii v pražském Karlíně. Vesnici Štěpánov nahradila obec Tursko dvacet kilometrů od Prahy. Městské exteriéry natáčeli přímo v Olomouci, aby vytvořili iluzi, že se celý příběh odehrává tam. Ve filmu se objeví Dolní a Horní náměstí, obchodní dům nebo silo v Polské ulici. (rakovnik)

• - Škoda Yeti komisařky Výrové (Klára Melíšková) má registrační značku 1M2 3514 bez modrého pruhu. To ale není ve skutečnosti možné, neboť model Yeti se začal vyrábět až v době, kdy už se vydávaly pouze RZ s modrým pruhem s písmeny CZ a symbolem EU. (Martin_L)

• - Ve druhém dílu je během scény svědectví doktora Richarda Fořta (Martin Kyšperský) magnetofon několikrát střídavě zapnutý a vypnutý, přestože nahrávání nikdo nezastavoval a znovu nespouštěl. (milaneg)