• Mylouch

Řádka stylových replik pro Krobota patří k tomu nejpovedenějšímu, Majer velké +, Melíškové v detektivní roli nevěřím ani s nadsázkou, přestože její přínos pro lidský rozměr příběhu je enormní, spojenectví režiséra a skladatele je pak spíše soukromým spiklenectvím. Detektivní žánr v seriálovém formátu s kreativní sečtělostí českého autora. 2-3*(16.1.2015)

Nejsem zrovna horlivým divákem české televizní tvorby, ovšem sledovat osiřelou českou kriminálku po všech těch amerických dortících, bylo vskutku interesantní. A skvělá podívaná. Neustále jsem to srovnával s tím, co by zrovna udělal americký detektiv, jak by na to reagovala FBI, DEA, šerifové apod. Co dál musím pochválit, tak jakás přirozená výzdoba do retro stylu. Ať už oděvy protagonistů, zařízení používané policisty při výsleších, tak i jejich soukromé vozy. Chvíli jsem si snad ani nebyl jist, v jaké době se to vlastně odehrává. Skvělá byla i zápletka, opravdu jsem netušil, kdo je killerem a bavilo mě hádat. Poslední špatný úsudek jsem měl na konci druhého dílu, pak už mi to bylo celkem jasné. Každopádně jsem byl velmi spokojen a díky tomuto počinu začnu nejspíš sledovat české kriminálky. Skvělý byl samozřejmě pan Krobot, zachytil jsem sice jen polovinu jeho hlášek, ale o to byly vydatnější.(29.11.2015)

Skoda posledniho dilu, ktery me trochu zklamal, at uz rozuzlenim ci absence (z velke casti) Klary Meliskove (ta byla prvni dve epizody vyborna) a Jana Budare. Jinak me to bavilo a vzdy jsem se tesil na dalsi dil. Krobotovy policejni vyslechy byly super:-). Zajimave herecke obsazeni a dobre natoceny film, aneb kriminalek neni nikdy dost.(25.1.2015)

• uiu

Jsem z Olomouce a za sebe můžu říct, že tento seriál natáčený v exteriérech Olomouce je výsměch pro Moraváky. Udělat z metropole severní Moravy zapadákov, kde koně jezdí po náměstí (?), po silnicích si to štrádujeme ve starých žigulících a chodíme oblékaní jak v 70. letech. Navíc ze Štěpánova, kde se zločin odehrává (cca 10 km od Olomouce) se staly nějaké Štěpánovice. Po shlédnutí 3. dílu se seriálem končím, jako s výsměchem Olomouci. Koňské spřežení u Sloupu nejsvětější trojice na náměstí (?), lokace nedávají pro olomoučáka vůbec smysl (chvíli jste na náměstí Republiky, chvíli v Lomené galerii). Policejní stanice vypadá jak interiéry nějaké staré chemičky, prostě ostuda.(16.1.2015)

Z PŘÍBĚHŮ "DETEKTIVOVÉ NEJSVĚTĚJŠÍ TROJICE". DÍL PRVNÍ - CITÁT - Ty nevypadáš jako vrah............. Viktor (Miroslav Krobot) je boží. Jeho pestrobarevné, skoro "gestapácké" kecy a hlášky se mi líbí. Bohužel, je to snad asi jediná postava, které věřím. Ostatní snad ani nehrají a nevím, zda jejich chování je uměle vytvořené, nebo to prostě neumí. CITÁT - Buzny se předemnou třesou.......... DÍL DRUHÝ - CITÁT - Za tohle půjdeš do Pekla, víš to?............ Celkem svižný první díl teď ve dvojce hodně zpomalil a stagnoval. Jen ke konci se trochu něco přihodí, ale jen proto, aby se to ještě víc zamotalo. Do příběhu se dostanou další skutečnosti, ale nic nevyřeší, jen více zahalí do mlhy. CITÁT - Hele, volá kněz. Určitě se chce přiznat............. Hudba je povedené a kamera je ve druhém díle stejná jako v prvním, to znamená, nic moc. CITÁT - Není to lesba?.............. DÍL TŘETÍ - CITÁT - To jsou vitamíny............. Ve třetím příběhu se předvedl kameraman, jeho kroužení okolo ve výslechové místnosti je nádherné. Tyhle záběry mám rád. Příběh se naopak ještě trochu zkomplikoval a množná se lehce stává nepřehledným. Klišé konec se tedy moc nepovedl. Ale na televizní tvorbu je to povedené 60%. Citáty použité při tomto komentáři jsou všechny z úst Miroslava Krobota.(28.1.2015)

• - Dům, ve kterém bydlí manželé Pánkovi (Marek Taclík a Kateřina Winterová), stojí nedaleko centra Olomouce na staré silážní věži. Majitelem je olomoucký podnikatel Radim Králík - toto atypické bydlení s rodinou celoročně využívají. Dům, který Olomoučané nazývají Orlí hnízdo, získal několik architektonických ocenění. (Charlizee)

• - Škoda Yeti komisařky Výrové (Klára Melíšková) má registrační značku 1M2 3514 bez modrého pruhu. To ale není ve skutečnosti možné, neboť model Yeti se začal vyrábět až v době, kdy už se vydávaly pouze RZ s modrým pruhem s písmeny CZ a symbolem EU. (Martin_L)

• - Kavárna, ve které se ve druhém díle setká vyšetřovatel Mráz (Stanislav Majer) se svou exmanželkou a dcerou, je olomoucké Café 87. (Charlizee)