V tajné službě Jejího veličenstva

James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Romantický

Velká Británie, 1969, 140 min

• Isherwood

Lazenby není charismatický, ale spíše arogantní, Bond-girl nesympatická kravka a mdlý scénář nechává 007-čku plout příběhem, kde se první hodinu nestane absolutně nic, pak se ukradnou dokumenty ve Švýcarsku, chvilku se lyžuje a nakonec útočí na Blofeldovo sídlo. Dvě a půl hodiny ukrutné nudy. PS: Fakt, že Blofeld Bonda v první společné scéně (vzhledem k tomu, že film tak nějak navazuje na předchozí film) nepozná, mě udivuje víc, než ta profláknutá svatba.(27.12.2012)

George Lazenby v podstatě nemůže za to, že má charisma (a akcent) cvičeného kaktusu (nevím, proč mě napadlo zrovna tohle - nejspíš proto, že dívat se na něj bolí). Každopádně je ale jeho chyba, že se na Bonda nedá koukat. Nebo spíš chyba castingu. Bond prostě nemůže být každý... s tím se nedá nic dělat. Nedostatky, které měly všechny Bondovky, tak vyplouvají na povrch, když už tu není "špunt" Connery, který je držel pevně utěsněné mimo zrak. A to ani nemluvím o tom, že se pět Bondovek třeseme na to, kdy se 007 a superzáporák potkají, aby se v té šesté zase neznali. To je vyloženě trapné(28.8.2011)

Tahle Bondovka není zdaleka tak špatná, jak se o ní traduje. Pravda, George Lazenby není pro mě ideálem krásy ani ideáním představitelem 007, ale scenář patří k těm nejpovedenějším z celé série. Nadchly mě i zvolené lokace ve Švýcarských alpách a změna v představiteli No 1 slavné padoušské organizace SPECTRE - Telly Savalas působ konečně jako někdo, kdo je schopný zavařit i nejslavnějšímu agentu z MI5. Jako celek to funguje a příběhem se jedná skutečně o jednu z nejpovedenějších Bondovek. A nic na tom nedokáže změnit ani Bondův kanýrkovaný bryndáček.(2.1.2014)

byl jsem s hodnocením dlouho na vážkách... příběh v pořadí šesté bondovky se rozjížděl poměrně zvolna, ve své druhé půlce ovšem nabere na obrátkách... stejně tak i představitel 007 George Lazenby byl pro mě zpočátku zklamáním, později mi zas výborně seděl do své role... jedná se o jednu z lepších bondovek šedesátých let, ale amatérské efekty akčních scén starých bondů asi nikdy nepřekousnu, proto nakonec lehce nadprůměrných 70%.(25.8.2008)

Hodně podivný Bond, který by spíše unesl trošku jiné označení filmu, než jako 007. Nad Lazenbym se divák, který je navyklý na Conneryho musí opravdu obrnit notnou dávkou shovívavosti. Za vše hovoří věta z počátku filmu, kdy Lazenby pronese "Tohle by se Connerymu nestalo." Ve filmu je notná dávka odlišností od jiných dílů: 1. Bond se ožení a zamiluje. Pro Bonda je přece manželství něco jako záhuba, tady skočí do chomoutu více než dobrovolně. Navíc je zamilovaný a klidně si skočí do postele mezi tím s jinou. Tady to trošku scénáristům pokulhává. 2. Chybí v ději hlavní zabiják. Chápu že tentokráte pro něj nebylo místečko. Ale člověk si už navykl na Oddjoba, Granta, Mr. Winta s Mr. Kiddem nebo třeba na Jawse. Tady prostě nic. 3. Jamese Bonda pochválí dokonce i Q. Jakoby se snad tvůrci pomalu se sérií tehdy chtěli loučit. No a těch rozdílů oproti jiným dílům by se našla celá řádka. Dokonce se nám 2/3 děje odehrávají na jednom místě. 50%(17.6.2010)

• - George Lazenby je jediným představitelem agenta 007, který se narodil a vyrůstal mimo Spojené Království: v Austráli (Pierce Brosnan se sice narodil v Irsku, ale během puberty se s matkou odstěhoval do Británie). (džanik)

• - Jelikož Diana Rigg neuměla bruslit, byla ve scéně na kluzišti místo ní použita dablérka. (džanik)

• - V knižní předloze se Bond setká v restauraci Piz Glora s herečkou Ursulou Andress - představitelkou první bondgirl. (Sonnery)