V tajné službě Jejího veličenstva

• slovenský

James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1969, 142 min

George Lazenby v podstatě nemůže za to, že má charisma (a akcent) cvičeného kaktusu (nevím, proč mě napadlo zrovna tohle - nejspíš proto, že dívat se na něj bolí). Každopádně je ale jeho chyba, že se na Bonda nedá koukat. Nebo spíš chyba castingu. Bond prostě nemůže být každý... s tím se nedá nic dělat. Nedostatky, které měly všechny Bondovky, tak vyplouvají na povrch, když už tu není "špunt" Connery, který je držel pevně utěsněné mimo zrak. A to ani nemluvím o tom, že se pět Bondovek třeseme na to, kdy se 007 a superzáporák potkají, aby se v té šesté zase neznali. To je vyloženě trapné(28.8.2011)

Producenti narazili a George Lazenby se stal nepřítelem číslo jedna pro všechny fanoušky agenta jejího veličenstva. Jeden z nejlepších scénářů ze všech bondovek byl naprosto zničen hlavním představitelem, který s odstupem času funguje spíše jako špatná kopie klidného Bourna. James musí být trochu jiná káva. Naštěstí to zachraňuje z velké části Telly Savalas jako hlavní záporák. Velká škoda, že na tuhle obrovskou šanci vylepšit Bonda spadla lavina...(16.12.2006)

Bond 6 - Při úplně prvním zhlédnutí OHMSS jsem byl unešen vynikající atmosférou, Savalasovým Blofeldem, hudbou a lyžařskými scénami. Jen mi dojem mírně kazil Lazenby, kterého jsem považoval v porovnání s Connerym, Moorem a Brosnanem za "studený čumák". Ovšem po dalších zhlédnutích musím říct, že Bond v podání George Lazenbyho je opravdu cool, neboť působí arogantně, dokonale se pere, výborně vyniká jeho vysoká vojenská postava, svým mládím působí svěže, sype z rukávu jednu hlášku za druhou a celkově je takový uvěřitelný, chybující i zranitelný 007, který umí projevit své emoce (a tak si v dnešní době agenta 007 představuji). Třešinkou na dortu pak je, že nosí klobouk a kouří nejvíce ze všech představitelů Bonda. Lazenby sice nemá charisma, herecký um a vzhled jako Connery, ale přesto na mě působí daleko lépe než parodický Moore. Je tak podle mě obrovská škoda, že spolupráci na dalších bondovkách Australan odmítl. Sám říká, že roli vzal jen kvůli "prachům a ženským". Diana Rigg coby Tracy je jedna z nejúžasnějších Bond girl, veškeré scény s ní byly úžasné. Samotný film má opravdu geniální hudbu, která je mistrně dávkovaná ke scénám, odehrává se v atraktivním prostředí - ať už jde o Blofeldovu kliniku s lanovkou na Piz Gloria, nebo na podhorské alpské vesničky, kde můžeme sledovat úžasné, napínavé a akční scény s obrovskou atmosférou. Dál je třeba vyzdvihnout Tellyho Savalase, který je dle mého nejlepší Blofeld. Scény na lyžích jsou samy o sobě skvělé a díky parádní kameře působí svižně a dynamicky. Velmi kladně hodnotím také titulkovou scénu, závěrečnou "vyvražďovačku" a následnou svatbu - scéna s Moneypenny a kloboukem nemá chybu. Poté už můžeme sledovat nejsmutnější závěr v bondovské sérii, který u mě s postupem času definitivně zvedá OHMSS mezi nejlepší bondovky. Jednou ze zajímavostí je bulvární článek, že Lazenbyho arogance, kvůli níž byl (mimojiné) vybrán, se nelíbila jeho hereckým kolegům, takže si Diana Rigg před natáčením milostné scény dala jídlo s česnekem. (Ve skutečnosti však prý netušila, jaká scéna se po obědě bude točit.) Na tohle mohu odpovědět stylovou hláškou: To by se Connerymu nestalo! (This never happened to the other fellow.) :)(18.12.2006)

• Kaka

Lazebny není zdaleka největší problém této prapodivné bondovky s úchvatnými sceneriemi Švýcarských alp. Nejvíc je znát jiný režisér, který se snaží vzít personu Bonda z gruntu jiným směrem, než tomu bylo doposud. Výsledkem je mise agenta 007, jejíž děj je daleko víc protkán osobními peripetiemi, nežli jako služba vlasti. Naneštěstí je i technická stránka filmu velmi kontroverzní. Osobní souboje možná trochu přitlačily na pilu, ale stříh je ukrutně zmatečný a technické fígle nijaké. V podstatě Bond bez šťávy, navíc s velmi dlouhou stopáží.(5.1.2014)

Tahle Bondovka není zdaleka tak špatná, jak se o ní traduje. Pravda, George Lazenby není pro mě ideálem krásy ani ideáním představitelem 007, ale scenář patří k těm nejpovedenějším z celé série. Nadchly mě i zvolené lokace ve Švýcarských alpách a změna v představiteli No 1 slavné padoušské organizace SPECTRE - Telly Savalas působ konečně jako někdo, kdo je schopný zavařit i nejslavnějšímu agentu z MI5. Jako celek to funguje a příběhem se jedná skutečně o jednu z nejpovedenějších Bondovek. A nic na tom nedokáže změnit ani Bondův kanýrkovaný bryndáček.(2.1.2014)

• - Spoiler: Jeden z mála filmů, kde Aston Martin Jamese Bonda (George Lazenby) nemá výraznější úpravý a technické vymoženosti. Ve výbavě nalezneme jen ostřelovací pušku. Navíc na rozdíl od typu DB5 nemá neprůstřelná okna, na což doplatí Bondova novomanželka. (Martin_Happy)

• - Jediný Bondův film, který je celý natočen pouze v Evropě a i dějově umístěný pouze sem. (džanik)

• - Bond klouzající po ledě a střílející ze samopalu během útoku na Piz Gloria byl momentální nápad režiséra Petra R. Hunta. (džanik)