V tajné službě Jejího veličenstva

• slovenský

James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1969, 142 min

George Lazenby jako druhý představitel Bonda mi nijak nevadil. Horší už bylo to, že tento James Bond je v mnoha směrech jiný od všech předchozích. Hlavně charakter Jamese Bonda se dost odlišuje, příběh filmu je taky na hony vzdálený schématu podle kterého jely ty předchozí a pak mě zde dosti rušil střih, který byl dost ztřeštěný až chaotický. Triky se mi spíše nelíbily a pak sekvence, kdy všechno co bylo daleko, bylo najednou blízko, to co bylo vysoko bylo nízko atd. S tím už si trochu mohli vyhrát, přišlo mi to krapet uspěchané a se snahou jakoby ukončit sérii Bond, vše tomu tak trochu nasvědčovalo. Závěr filmu je i na Bonda hodně krutý, přestože naplňuje to co jsem Bondových dívkách zmínil v komentáři minule. Prostě umírají jako mušky, jen aby Bondík mohl žít jako upír z jejich ztracené životní energie, nebo nevím. Lyžování zde bylo prvně ve větším měřítku a bylo fajn a pak samozřejmě bobová dráha, sice taky dost nereálně zpracovaná scéna, ale bylo zábavné na to koukat. Telly Savalas jako padouch slušně fungující. Nakonec sice plno nešvarů, přesto pořád mírně nadprůměrná Bondovka. tedy aspoň pro mě. 6/10(18.7.2012)

6. Bondovka - Nejslabším článkem šestého filmového dobrodružství agenta 007 s povolením zabíjet je jeho druhý herecký představitel George Lazenby. Filmu by slušela kratší minutáž, protože zajímavějších akčních scén se divák dočká v poslední třetině. Nejlepší hláška filmu "This never happened to the other fellow“, tedy "Tohle se tomu druhému chlapíkovi / kolegovi nikdy nestalo", kterou George Lazenby jako James Bond pronese ve chvíli, kdy zachrání ženu a ona ujede autem. Hláška odkazuje na Seana Conneryho, který byl Jamesem Bondem pět filmů před ním, ale má také význam v kontextu příběhu.(1.12.2012)

Rozhodně výborná Bondovka! Jediné co mi vadí, je častý skutečně zběsilý střih. Člověk pak během souboje neví, kdo momentálně leží na zemi:). Lazenby není můj nejoblíbenější představitel Bonda, ale určitě se mi moc líbil a měl to po Connerym těžké. S Dianou Rigg byli krásná dvojice. Film má skvělý příběh, skvělého padoucha a nádhernou hudbu (spolu s melodií z ''You only live twice'' a pár dalšími patří k mé nejoblíbenější hudbě v Bondovkách). Nezapomenutelná píseň (John Barry/ Louis Armstrong) - We Have All the Time in the World. Tu když slyším:)) Krása! http://www.youtube.com/watch?v=qQqWO0GNBU8&feature=channel_video_title(14.3.2011)

Lazenby byl omyl, to je jasné, ale ne jen kvůl němu je tohle nejspíš nejhorší Bondovka ze všech - on je tady totiž špatně nejen zahraný, ale i napsaný. I ostatní postavy kromě něj jsou zoufale nevýrazné (s čestnou vyjímkou hlavní bondgirl), což obzvlášť zamrzí u velkoformátového padoucha jakým byl Blofeld, a i když ději nechybí nadsázka a klasická zábavnost, je roztažený do neúnosné délky a tudíž zákonitě místy nudí. Ani ty akční scény, pohříchu postrádající bondovská udělátka a sci-fi prvky, to nevytrhnou díky prachmizernému střihu. A co se týče milostné linie a jejího závěru je poměrně zajímavé srovnat film s nový Casinem Royale... pak totiž ještě víc vynikne jeho nulový emotivní dopad. 5/10(14.10.2006)

• Kaka

Lazebny není zdaleka největší problém této prapodivné bondovky s úchvatnými sceneriemi Švýcarských alp. Nejvíc je znát jiný režisér, který se snaží vzít personu Bonda z gruntu jiným směrem, než tomu bylo doposud. Výsledkem je mise agenta 007, jejíž děj je daleko víc protkán osobními peripetiemi, nežli jako služba vlasti. Naneštěstí je i technická stránka filmu velmi kontroverzní. Osobní souboje možná trochu přitlačily na pilu, ale stříh je ukrutně zmatečný a technické fígle nijaké. V podstatě Bond bez šťávy, navíc s velmi dlouhou stopáží.(5.1.2014)

• - Bond klouzající po ledě a střílející ze samopalu během útoku na Piz Gloria byl momentální nápad režiséra Petra R. Hunta. (džanik)

• - James Bond (George Lazenby) nosí hodinky značky Rolex Submariner a Rolex Chronograph. (dyfur)

• - Ve scéně, během níž je Bond knokautován ve své ložnici, byl současně vůbec poprvé v této sérii použit zpomalený záběr. (džanik)