V tajné službě Jejího veličenstva

• slovenský

James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Romantický

Velká Británie, 1969, 140 min

Tak trochu zbytecna bondovka, kdyz nebyl k dispozici Connery, at uz protoze nechtel nebo nemoh, meli bud pockat, az se rozhoupe, pripadne mu prihodit prachy a ne nutne, aby si splnily nejakej plan, se cpat do dalsi bondovky, na ktery je videt, ze na vyber hlavniho predstavitele asi nebylo moc casu. Lazenby je totiz hlavni slabina tyhle jinak nijak zvlast spatny bondovky. Ma jedinou vyhodu, je mladej a vcelku namakanej, takze bitky v jeho pojeti pusobi docela svizne a drave a kaskadersky kousky uveritelne. Coz bohuzel nevyvazi fakt, ze postrada jakykoliv charisma, ackoliv hlaskuje jak o zivot, tak ty hlasky nemaj stavu a hereckyho talentu taky moc nepobral. Hrebickem do rakve pak bylo navlect ho do ty priserny kosile nebo skotsky sukne. I kdyz abych mu zas nejak nekrivdil, sem tam nejaka hlaska aspon pobavi, treba jeho baleni dvou zenskejch za vecer. Jinak co se tyce pribehu, je fajn, ze tu je dost akce, ale 140 minut je proste moc, na takle premrsteny stopazi ma vinu hlavne zbytecne protahovanej uvod s Bondem na dovoleny, kde se nic nedeje a je to zbytecne ztracenejch nakejch 40 minut. Co se tyce zaporaku, Blofeld uz je znacne vycerpana postava, chtelo by to nekoho novyho, navic od minulyho dilu tak nejak prisel o svoji uberjizvu. To ani nemluvim o tom, ze v Savalasovo podani nepusobi vubec zajimave. Nicmene pribeh samotnej neni nejhorsi, akce tu je spousta, i kdyz trikove hodne slaby a sestrihany to je obcas fakt prasacky, ze z ty akce clovek moc nema, obzvlast, kdyz je misty nesmyslne zrychlovana, takze ve vysledku to neni zas tak spatna bondovka. Slabsi 4*.(21.9.2009)

6. Bondovka - Nejslabším článkem šestého filmového dobrodružství agenta 007 s povolením zabíjet je jeho druhý herecký představitel George Lazenby. Filmu by slušela kratší minutáž, protože zajímavějších akčních scén se divák dočká v poslední třetině. Nejlepší hláška filmu "This never happened to the other fellow“, tedy "Tohle se tomu druhému chlapíkovi / kolegovi nikdy nestalo", kterou George Lazenby jako James Bond pronese ve chvíli, kdy zachrání ženu a ona ujede autem. Hláška odkazuje na Seana Conneryho, který byl Jamesem Bondem pět filmů před ním, ale má také význam v kontextu příběhu.(1.12.2012)

Jaksi divnej Bond bez šťávy a navíc záporáka hraje Kojak. Lazenby je takovej trochu nemastnej neslanej (ale urcite lepsi nez Timothy Dalton), ale neúspěch filmu je podle mě vina spíš debilního scénáře, vždyť se Bond na konci ožení!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Což se mi k němu ani trochu nehodí.(3.3.2005)

#6 - Vo filme sú dve Lazenbyho roviny role Bonda. S tou prvou, šarmantného špióna, vždy elegantného a vštko ovládajúceho sa stotožnil celkom fajn, aj keď na zaskakujúceho Seana nemá ani náhodou. Akonáhle sa dostáva do popredia druhá rovina, tá akčná, či už so zbraňami, pomocnými akčnými hračičkami alebo kontaktnými súbojmi, tak tam George rezignuje na plnej čiare. Aj kamera, ktorá sa zdá až iritujúco amatérska sa to snaží zachrániť, nepomáhajú ani extra viditeľné zrýchlené zábery, ktoré totálne uberajú na atraktívnosti. Navyše aj mimo týchto scén je kamera akási pojašene divná, čo ma tiež odrádzalo. K tomu sa pridáva nevkusná romantická vypchávka, ktorú by film o 20minút kľudne ožalel. Takže škoda, asi najslabšia bondovečka. A to mrzí o to viac, že je film v takých prekrásnych scenériách a s tak neotrlým a originálnym scenárom a že posledná polhodinka strašne dobre bondovsky vychytená. 55%.(8.10.2007)

Jak je vidět, přemety a kejkle se nevyhnuly ani starším bondovkám... Když pominu to, že příběh snímku by spíš víc pasoval na začátek série (to už známe, že?) a že mi připadne, jako kdyby vše jelo setrvačností dál a pouze jaksi chyběl Sean, jedná se o další snímek z řady, který zvládnete, neublíží vám a připomíná to, na co jste zvyklí (tedy až na to "To by se Connerymu nestalo," fakt trapárna.)(12.1.2009)

• - Ačkoli reklamy na Žiješ jenom dvakrát přímo křičely "Sean Connery JE James Bond", marketing pro tuto bondovku jméno hlavního představitele spíše skrýval. Poprvé a naposledy se zde jméno Bondova představitele objevilo pod názvem filmu a na několika reklamních plakátech vidíme pouze Bondovu siluetu bez tváře (United Artists později přiznalo marketingovou chybu). (džanik)

• - Ve filmu je k vidění řada zimních sportů: sjezd, jízda na bobech, bruslení, závody sériově vyráběných aut na ledě i curling, který se hrál přímo na Piz Gloria. (džanik)

• - V knižní předloze se Bond setká v restauraci Piz Glora s herečkou Ursulou Andress - představitelkou první bondgirl. (Sonnery)