poster

V tajné službě Jejího veličenstva

 • český

  Ve službách Jejího Veličenstva

 • anglický

  On Her Majesty's Secret Service

 • slovenský

  James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1969, 142 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shaqualyck
  ****

  Vůbec ne špatná bondovka. Jenom ten Lazenby je nějalej divnej. Fešák, to jo, ale postrádá Conneryho pověstné charisma a líp na tom není ani ve srovnání s Rogerem Moorem či Piercem Brosnanem. Jenže arcilotra Blofelda tu ztělesnil sám Kojak. A pak jsou tu ty parádní scény na sněhu, skvostný Barryho soundtrack a tragický závěr, který nepřemožitelného agenta sráží na kolena a nečekaně jej polidšťuje.(15.2.2015)

 • Němi
  *****

  Lazenby silně doplácí na přímé srovnání s Connerym. Převzít roli po "Mr.Charisma" by neunesl jen tak někdo, natož někdo se vzhledem špatné voskové figuríny... S čistou divákovou hlavou si ale dokáže získat sympatie, hraje civilně a knock-out první ranou se mu dá věřit. Nakonec to všechno mělo i maximálně pozitivní dopad na výsledný film. Po stále intenzivnějším tajtrdlýkování na ose "Goldfinger -> Thunderball -> Žiješ jenom dvakrát" se Bond vrátil do realističtějších kolejí (v mezích, samozřejmě, samotná zápletka je pořád vyloženě bondovská), což filmu dává hned jiný náboj. 007 nemá v nejvhodnější chvíli po ruce další fantastický vynález od Q a spoléhat se tak musí především na sebe. Nemožnost vylhat se z kdejaké situace tak má na triku zranitelného hrdinu i ucelený scénář. Jeden z nejlepších, včetně uvěřitelné milostné linky a zbytečně nenáviděné svatby. _ No a tak dále až k zvláštní melancholické náladě (na 99% ji tvoří především excelentní hudba) a pochvale za snad jedinou předcraigovskou bondovku, která je schopna vyvolat nějakou citovou odezvu. Velká škoda, že Lazenby nepokračoval. Série by jistě vypadala daleko lépe a nesměřovala by do brosnanovského pekla.(27.12.2010)

 • Djoker
  **

  Neházel bych všechnu vinu pouze na Lazenbyho. Už na castingu přece museli vidět, že má charisma ukrajinského dělníka. Svěřit nováčkovi tak výjimečnou pasáž Bondova života zkrátka nebylo chytré a v roli osudové ženy bych čekal větší kost. Příliš netáhne ani akce. Třeba noční honička na lyžích, kterou zub času ohlodal až na kost, je naprosto příšerná. Znovu však nezklamala hudba a v rámci série překvapivě emotivní závěr.(23.4.2019)

 • Rominator
  ***

  6. Bondovka - Nejslabším článkem šestého filmového dobrodružství agenta 007 s povolením zabíjet je jeho druhý herecký představitel George Lazenby. Filmu by slušela kratší minutáž, protože zajímavějších akčních scén se divák dočká v poslední třetině. Nejlepší hláška filmu "This never happened to the other fellow“, tedy "Tohle se tomu druhému chlapíkovi / kolegovi nikdy nestalo", kterou George Lazenby jako James Bond pronese ve chvíli, kdy zachrání ženu a ona ujede autem. Hláška odkazuje na Seana Conneryho, který byl Jamesem Bondem pět filmů před ním, ale má také význam v kontextu příběhu.(1.12.2012)

 • B!shop
  ****

  Tak trochu zbytecna bondovka, kdyz nebyl k dispozici Connery, at uz protoze nechtel nebo nemoh, meli bud pockat, az se rozhoupe, pripadne mu prihodit prachy a ne nutne, aby si splnily nejakej plan, se cpat do dalsi bondovky, na ktery je videt, ze na vyber hlavniho predstavitele asi nebylo moc casu. Lazenby je totiz hlavni slabina tyhle jinak nijak zvlast spatny bondovky. Ma jedinou vyhodu, je mladej a vcelku namakanej, takze bitky v jeho pojeti pusobi docela svizne a drave a kaskadersky kousky uveritelne. Coz bohuzel nevyvazi fakt, ze postrada jakykoliv charisma, ackoliv hlaskuje jak o zivot, tak ty hlasky nemaj stavu a hereckyho talentu taky moc nepobral. Hrebickem do rakve pak bylo navlect ho do ty priserny kosile nebo skotsky sukne. I kdyz abych mu zas nejak nekrivdil, sem tam nejaka hlaska aspon pobavi, treba jeho baleni dvou zenskejch za vecer. Jinak co se tyce pribehu, je fajn, ze tu je dost akce, ale 140 minut je proste moc, na takle premrsteny stopazi ma vinu hlavne zbytecne protahovanej uvod s Bondem na dovoleny, kde se nic nedeje a je to zbytecne ztracenejch nakejch 40 minut. Co se tyce zaporaku, Blofeld uz je znacne vycerpana postava, chtelo by to nekoho novyho, navic od minulyho dilu tak nejak prisel o svoji uberjizvu. To ani nemluvim o tom, ze v Savalasovo podani nepusobi vubec zajimave. Nicmene pribeh samotnej neni nejhorsi, akce tu je spousta, i kdyz trikove hodne slaby a sestrihany to je obcas fakt prasacky, ze z ty akce clovek moc nema, obzvlast, kdyz je misty nesmyslne zrychlovana, takze ve vysledku to neni zas tak spatna bondovka. Slabsi 4*.(21.9.2009)

 • - Jde o první hudbu k bondovce, pro jejíž tvorbu byly ve větší míře použity syntetizátory a elektrické kytary (autorem hudby je John Barry). (džanik)

 • - Kameraman John Jordan si pro film sestrojil zvláštní postroj, ve kterém pak visel šest metrů pod vrtulníkem. (džanik)

 • - Ačkoli reklamy na Žiješ jenom dvakrát přímo křičely "Sean Connery JE James Bond", marketing pro tuto bondovku jméno hlavního představitele spíše skrýval. Poprvé a naposledy se zde jméno Bondova představitele objevilo pod názvem filmu a na několika reklamních plakátech vidíme pouze Bondovu siluetu bez tváře (United Artists později přiznalo marketingovou chybu). (džanik)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace