V tajné službě Jejího veličenstva

• slovenský

James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller / Romantický

Velká Británie, 1969, 140 min

Vůbec ne špatná bondovka. Jenom ten Lazenby je nějalej divnej. Fešák, to jo, ale postrádá Conneryho pověstné charisma a líp na tom není ani ve srovnání s Rogerem Moorem či Piercem Brosnanem. Jenže arcilotra Blofelda tu ztělesnil sám Kojak. A pak jsou tu ty parádní scény na sněhu, skvostný Barryho soundtrack a tragický závěr, který nepřemožitelného agenta sráží na kolena a nečekaně jej polidšťuje.(15.2.2015)

byl jsem s hodnocením dlouho na vážkách... příběh v pořadí šesté bondovky se rozjížděl poměrně zvolna, ve své druhé půlce ovšem nabere na obrátkách... stejně tak i představitel 007 George Lazenby byl pro mě zpočátku zklamáním, později mi zas výborně seděl do své role... jedná se o jednu z lepších bondovek šedesátých let, ale amatérské efekty akčních scén starých bondů asi nikdy nepřekousnu, proto nakonec lehce nadprůměrných 70%.(25.8.2008)

Bond 6 - Při úplně prvním zhlédnutí OHMSS jsem byl unešen vynikající atmosférou, Savalasovým Blofeldem, hudbou a lyžařskými scénami. Jen mi dojem mírně kazil Lazenby, kterého jsem považoval v porovnání s Connerym, Moorem a Brosnanem za "studený čumák". Ovšem po dalších zhlédnutích musím říct, že Bond v podání George Lazenbyho je opravdu cool, neboť působí arogantně, dokonale se pere, výborně vyniká jeho vysoká vojenská postava, svým mládím působí svěže, sype z rukávu jednu hlášku za druhou a celkově je takový uvěřitelný, chybující i zranitelný 007, který umí projevit své emoce (a tak si v dnešní době agenta 007 představuji). Třešinkou na dortu pak je, že nosí klobouk a kouří nejvíce ze všech představitelů Bonda. Lazenby sice nemá charisma, herecký um a vzhled jako Connery, ale přesto na mě působí daleko lépe než parodický Moore. Je tak podle mě obrovská škoda, že spolupráci na dalších bondovkách Australan odmítl. Sám říká, že roli vzal jen kvůli "prachům a ženským". Diana Rigg coby Tracy je jedna z nejúžasnějších Bond girl, veškeré scény s ní byly úžasné. Samotný film má opravdu geniální hudbu, která je mistrně dávkovaná ke scénám, odehrává se v atraktivním prostředí - ať už jde o Blofeldovu kliniku s lanovkou na Piz Gloria, nebo na podhorské alpské vesničky, kde můžeme sledovat úžasné, napínavé a akční scény s obrovskou atmosférou. Dál je třeba vyzdvihnout Tellyho Savalase, který je dle mého nejlepší Blofeld. Scény na lyžích jsou samy o sobě skvělé a díky parádní kameře působí svižně a dynamicky. Velmi kladně hodnotím také titulkovou scénu, závěrečnou "vyvražďovačku" a následnou svatbu - scéna s Moneypenny a kloboukem nemá chybu. Poté už můžeme sledovat nejsmutnější závěr v bondovské sérii, který u mě s postupem času definitivně zvedá OHMSS mezi nejlepší bondovky. Jednou ze zajímavostí je bulvární článek, že Lazenbyho arogance, kvůli níž byl (mimojiné) vybrán, se nelíbila jeho hereckým kolegům, takže si Diana Rigg před natáčením milostné scény dala jídlo s česnekem. (Ve skutečnosti však prý netušila, jaká scéna se po obědě bude točit.) Na tohle mohu odpovědět stylovou hláškou: To by se Connerymu nestalo! (This never happened to the other fellow.) :)(18.12.2006)

Ted pujdu treba proti vsem ale mam takovy pocit ze vsichni radoby fanousci Bonda se muzou zblaznit kdyz se zkusi neco novyho a inovativniho no boze tak se na konci ozenil a manzelku mu zabily a proc proboha ne? jenom proto ze to konci jinak nez je zvykem a neni tu Connery tak se to automaticky posle do kopru nebo co? Lazenby neni zdaleka tak hrozny jak vsichni tvrdi pro mne je porad prijatelnejsi nez Craig nechybi mu sebeironie viz hlaska na zacatku tohle se Connerymu nikdy nestalo zajimave zpracovany sou uvodni titulky a ta melodie mi porad hraje v hlave a to hlavne protoze mam k tomuto filmu zvlastni vztah nebot to byla prvni Bondovka kterou jsem v detstvi videl a proto mi na ni nesahejte pravda Savalas ac se snazi sec mu sily staci neni Pleasance ten byl jenom jeden ten strih je obcas trochu zmatenej a celkove je to pojaty trochu jinak nez filmy predtim ale ja s tim nemam problem a podivam se na to kdykoliv znovu(28.2.2012)

,,Bond, Teresa Bond." Takovou dovolenou jakou měl Bond v tomto filmu. To znamená na horské chatě s hromadou roztoužených samiček, by bral asi každý muž a možná i pár žen :-) Když se tak dívám na komentáře ostatních, tak je mi jasné, že se s většinovým názorem rozejdu hned ve dvou bodech. Takže jdeme na to. Lynčování může začít až potom. Bod A) George Lazenby mi nepřijde jako špatná volba pro roli agenta s povolením zabíjet. Charisma na to má, v akčních scénách mu to sluší a to, že je lehce nevýrazný by se třeba v další bondovce spravilo, když se tady rozkoukal. Bod B) zápletka mi přišla docela nudná a scénář (Už jen to finále je na hlavu) mě také nebavil. Samé rekreování a kde nic tu nic. Na štěstí je tu dobře natočená akce (Jízda v bobové dráze stojí za to), pěkná Bond girl, kvalitní hudba a hlavně charismatický Telly Savalas, který si svého záporáka užívá. V tajné službě Jejího veličenstva je jedna z těch slabších bondovek, ale zase žádná hrůza to také není.(19.9.2008)

• - George Lazenby si chtěl většinu kaskadérských scén odehrát sám, ale studio mu to neumožnilo. Během jedné scény si zlomil ruku, což vedlo k prodloužení natáčení. Při scéně v Blofeldově laboratoři má Lazenby zlomenou končetinu schovanou pod pláštěm a sundává mu ho Blofeldova stráž, jelikož toho Lazenby nebyl schopen. Ironií je, že strážce hraje Jurij Borionko, kterému Lazenby předtím v jedné bojové scéně zlomil nos. (džanik)

• - Film se natáčel v Portugalsku, Švýcarsku a Velké Británii. Natáčelo se také na hoře Schilthorn v Alpách ve Švýcarsku, která měří 2 973m. V současnosti je zde kromě otočné restaurace Piz Gloria, která se objevila ve filmu, velké muzeum Jamese Bonda, kde je mimo jiné i část vrtulníku právě z tohoto filmu a spousta dalších bondovských atrakcí. (siky25_25)

• - James Bond (George Lazenby) nosí hodinky značky Rolex Submariner a Rolex Chronograph. (dyfur)