V tajné službě Jejího veličenstva

• slovenský

James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1969, 142 min

Jak je vidět, přemety a kejkle se nevyhnuly ani starším bondovkám... Když pominu to, že příběh snímku by spíš víc pasoval na začátek série (to už známe, že?) a že mi připadne, jako kdyby vše jelo setrvačností dál a pouze jaksi chyběl Sean, jedná se o další snímek z řady, který zvládnete, neublíží vám a připomíná to, na co jste zvyklí (tedy až na to "To by se Connerymu nestalo," fakt trapárna.)(12.1.2009)

Ano, je to setsakra dlouhé, ovšem na to, že to přišlo hned po Connerym, je to celkem snesitelné. Chvilku jsem si zvykat na Lazenbyho divný přízvuk a udělal jsem hodně dobře, že si dal velký rozestup mezi tím, kdy jsem naposledy viděl You Only Live Twice. Měl jsem zkrátka náladu na starou bondovku, kterou jsem zřejmě nikdy neviděl (minimálně ne celou) a Moorea si zas nechám až se bude blížit Bond 25...7/10(13.3.2017)

Plusy: skvelá Bongirl, Blofeld, prekvapivo dobrá romantická línia, vynikajúci záver, hlášky (hlavne tá na konci úvodnej scény) Mínusy: prehnaná minutáž, strašný strih, veľký rozpor a neucelený prechod medzi prvou a druhou časťou filmu, Lazenby (nie je zlý, ale proste nie je dosť dobrý). Rozporuplný, ale aj tak výborný Bond - trošku neprávom podceňovaný.(9.11.2007)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Za prvé: Sean Connery mi vážně chyběl a dobrácký George Lazenby působil jako jeho plastová atrapa. Což došlo i tvůrcům - viz hláška: "To by se Connerymu nestalo". Za druhé: Honička při útěku na lyžích (resp. u Bonda na lyži) v závěru je excelentní, ledová atmosféra v izolovaném sanatoriu na alpském ledovcovém vrcholu výborná, bohužel jinak mne děj kvůli značné roztříštěnosti zrovna nezaujal. Za třetí: Body u mne získal Bond v sukni převlečený za gaye hláškou o ztopoření v okamžiku, kdy mu sexuchtivá pacientka napsala rtěnkou číslo pokoje na vnitřní stranu stehna. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=yf_I84W-_cw(15.12.2013)

Tak nevím co se komu na téhle bondovce nelíbí. Lazenby sice není Connery, ale zase mi přijde lepší než Moore, nebo i Dalton. Je jen škoda, že se neudržel déle. Mohl tak zesympatičnět i odpůrcům. Jediné co mi na něm nesedělo byl jeho podivný hlas a přízvuk. Ale jinak tento Bond podle mého patří k těm nejlepším. Jednak proto, že je z doby, kdy bondovky byly ještě bondovky a ne parodie na bondovky, či akční variace na bondovky. Má skvělý příběh, takový jaký uměl napsat jedině Flemming. Má geniální hudební doprovod, podle mého nejlepší v celé bondovské historii. Má na dobu vzniku skvěle zvládnuté bitky, za které by se nemusel stydět ani leckterý akční film, působí totiž reálně ale zároveň dynamicky. Má překrásnou výpravu, z horských záběrů číší posctivost. Horské masivy jsou všudypřítomné, takže žádná studiová ochcávačka. Má na dlouhou dobu jedny z nejlepších úvodních titulků. A má charismatického T. Savallase coby záporáka. Není co dodat - 100% Bond(21.4.2010)

• - Za možnost točit v nedokončené restauraci na alpském vrcholu musela společnost EON složit 125 tisíc dolarů k dokončení stavby a postavit přistávací plochu pro vrtulníky. (džanik)

• - Ve scéně, kde je jeden ze strážných pronásledující Bonda (George Lazenby), rozsekán sněžným pluhem, bylo ve skutečnosti použito tělo mrtvé kozy. (siky25_25)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 26. (Zdroj: ČSFD.cz)