Ve službách Jejího Veličenstva

• Československo

James Bond: V tajnej službe Jej veličenstva

Akční / Dobrodružný / Thriller

Velká Británie, 1969, 142 min

Lazenby byl omyl, to je jasné, ale ne jen kvůl němu je tohle nejspíš nejhorší Bondovka ze všech - on je tady totiž špatně nejen zahraný, ale i napsaný. I ostatní postavy kromě něj jsou zoufale nevýrazné (s čestnou vyjímkou hlavní bondgirl), což obzvlášť zamrzí u velkoformátového padoucha jakým byl Blofeld, a i když ději nechybí nadsázka a klasická zábavnost, je roztažený do neúnosné délky a tudíž zákonitě místy nudí. Ani ty akční scény, pohříchu postrádající bondovská udělátka a sci-fi prvky, to nevytrhnou díky prachmizernému střihu. A co se týče milostné linie a jejího závěru je poměrně zajímavé srovnat film s nový Casinem Royale... pak totiž ještě víc vynikne jeho nulový emotivní dopad. 5/10(14.10.2006)

Zaujímavá bondovka. Milujem Bonda, scenár aj prevedenie tohto filmu bolo skvelé, až na hudbu, ktorá sa k akčným scénam nehodila, ale aj George Lazenby mi celkom do úlohy Bonda pasoval. Veľká škoda že hláška po úvodnej bitke, kedy George povie,, Toto by sa Connerymu nestalo" mi pripadala skôr trápna, než vtipná. Vôbec sa to tam nehodilo a prekvapilo ma to. Dnes už tiež vieme, že je to Lazenbyho jediný bondovský film a to len kvôli jeho namyslenosti a povýšenosti. Znepriatelil si tak všetko osadenstvo filmového štúdia, že s ním už v ďalšom pokračovaním nepočítali.(6.2.2015)

Ted pujdu treba proti vsem ale mam takovy pocit ze vsichni radoby fanousci Bonda se muzou zblaznit kdyz se zkusi neco novyho a inovativniho no boze tak se na konci ozenil a manzelku mu zabily a proc proboha ne? jenom proto ze to konci jinak nez je zvykem a neni tu Connery tak se to automaticky posle do kopru nebo co? Lazenby neni zdaleka tak hrozny jak vsichni tvrdi pro mne je porad prijatelnejsi nez Craig nechybi mu sebeironie viz hlaska na zacatku tohle se Connerymu nikdy nestalo zajimave zpracovany sou uvodni titulky a ta melodie mi porad hraje v hlave a to hlavne protoze mam k tomuto filmu zvlastni vztah nebot to byla prvni Bondovka kterou jsem v detstvi videl a proto mi na ni nesahejte pravda Savalas ac se snazi sec mu sily staci neni Pleasance ten byl jenom jeden ten strih je obcas trochu zmatenej a celkove je to pojaty trochu jinak nez filmy predtim ale ja s tim nemam problem a podivam se na to kdykoliv znovu(28.2.2012)

Hodně podivný Bond, který by spíše unesl trošku jiné označení filmu, než jako 007. Nad Lazenbym se divák, který je navyklý na Conneryho musí opravdu obrnit notnou dávkou shovívavosti. Za vše hovoří věta z počátku filmu, kdy Lazenby pronese "Tohle by se Connerymu nestalo." Ve filmu je notná dávka odlišností od jiných dílů: 1. Bond se ožení a zamiluje. Pro Bonda je přece manželství něco jako záhuba, tady skočí do chomoutu více než dobrovolně. Navíc je zamilovaný a klidně si skočí do postele mezi tím s jinou. Tady to trošku scénáristům pokulhává. 2. Chybí v ději hlavní zabiják. Chápu že tentokráte pro něj nebylo místečko. Ale člověk si už navykl na Oddjoba, Granta, Mr. Winta s Mr. Kiddem nebo třeba na Jawse. Tady prostě nic. 3. Jamese Bonda pochválí dokonce i Q. Jakoby se snad tvůrci pomalu se sérií tehdy chtěli loučit. No a těch rozdílů oproti jiným dílům by se našla celá řádka. Dokonce se nám 2/3 děje odehrávají na jednom místě. 50%(17.6.2010)

Tahle Bondovka není zdaleka tak špatná, jak se o ní traduje. Pravda, George Lazenby není pro mě ideálem krásy ani ideáním představitelem 007, ale scenář patří k těm nejpovedenějším z celé série. Nadchly mě i zvolené lokace ve Švýcarských alpách a změna v představiteli No 1 slavné padoušské organizace SPECTRE - Telly Savalas působ konečně jako někdo, kdo je schopný zavařit i nejslavnějšímu agentu z MI5. Jako celek to funguje a příběhem se jedná skutečně o jednu z nejpovedenějších Bondovek. A nic na tom nedokáže změnit ani Bondův kanýrkovaný bryndáček.(2.1.2014)

• - Joanna Lumley naučila řadu filmových dívek, Blofeldových pacientek, háčkovat. (džanik)

• - Navzdory tomu, že měla Joanna Lumley jen malou úlohu jedné z Blofeldových dívek, strávila v produkci dva měsíce a nadabovala hlasy mezinárodních krásek. (džanik)

• - Filmová postava Ruby Bartlett se v knize jmenuje Ruby Windsor. (džanik)