Den matek

Slavná vyvražďovačka podle Tromy! Jak nejlépe potěšit svou matku? Každý má svůj způsob, někdo nosí květiny, někdo pomáhá při uklízení. Bratři Addley a Ike mají jasno. Jejich maminku nejvíce potěší, když znásilňují mladé dívky, mučí jejich bezbranná těla a nakonec je brutálním způsobem zabijí. To se stává osudným třem mladým kamarádkám, které si vyrazí na výlet do lesů, kde sídlí šílená rodinka... (oficiální text distributora)

honzic

Bláznivý polohoror, spíše černá komedie a parodie na horory. Na zkouknutí je to dobré, ale ničím to jinak nenadchne ani neutkví v paměti. Hodnocení: 40 % ()

moviefan4

Pozeratelné B-čko, ktoré ma nesklamalo ale ani nenadchlo. Dej bol už klišé ale dalo sa naň pozerať. Dosť sa mi páčilo zobrazenie dvoch synov. Všetko mi tu sedelo ale celkový zážitok mi pokazil nudný začiatok, velmi málo nechutností a hlavne zlý koniec. proste hororová jednohubka. ()

MonarC

Svým způsobem vtipný a nechutný film zároveň. Hodně se mi líbil nečekaný obrat v jednání dvou hrdinek, kdy se rozhodly pomstít smrt své kamaradky... Tím nastala největší zábava a nečekané zadostiučinění. To ovšem skončilo záhy, když na ně vyskočila příšera (tj. konec filmu). ()

Rugero

Tak já bych Den matek zas tak nezatracoval.Neříkám že je tohle veledílo ale na společnost troma,která si moc neláme hlavu technickou stránkou filmu,o hereckých výkonech a obsazení ani nemluvě, je tohle poměrně slušne vystavěný horor,který si nebetyčně lecos vypůjčil třeba od Last house on Left atd.. ale při sledování je vám to nějak jedno.Děj je prostý do jakýchsi lesů přijíždí trojice žen,bývalích studentek ktoré se vydí po dlouhé době.Scéna prvního útoku na tyto turistky dvojicí bratrů,pořádných maniaků je natočená velmi zručně,atak příjde tak že ho divák skoro nečeká což byl výborný moment film.Dále můžeme ve filmu vydět jak zlá matka cvičí svoje chlapečky v dokonalé zabíjecí stroje,divadlo synků s jednou z unesených žen přičom je matka jako divák a ta scénka znamená to že jeden z bratrů znásilnuje,zatímco druhý fotí..atd. atd. Šokující násilý se ve Dni matek neobjevý a nemyslím si že by to bylo filmu na škodu.Mezi počiny společnosti TROMA tohle řadím k lepším kouskům. (1vní jednoznačne SCREAMPLAY) ()

antragus

Suma sumárum hovadina... Na Tromu žádný vtip, téměř žádná krev a téměř žádné prasárny. Takže nám z toho zůstává typický americký model Texasského masakru. S tím, že tenhle šperk v manuálu "Jak napsat horor" mě nikdy nijak extra neoslovil. Jednoduše tu máme zdegenerovanou rodinku uprostřed lesů - nikdo moc netuší proč jsou zdegenerovaní, proč zabíjejí a aspoň jeden z nich musí vždy přežít, aby se tyto perly mohly případně kutálet do dalšího dílu. K tomu bandu puberťáků (v našem případě mladých měšťaček), kteří se svým vstupem do lesa stávají potencionálním uklidňovačem hormonů a potenciální večeří zároveň. Chvilkama netušíte, jestli fandíte víc obětem nebo zabijákům (hlavně aby už to konečně skončilo) a celková logika filmu i jednání postav občas zůstává na dovolené někde na opačné straně zeměkoule. Jediné, co se celkem povedlo je úvod a závěrečný skok, jinak je to vyloženě takový film pro film... Snad se aspoň při natáčení dobře bavili... ()

uprchlice

Moje recenze první: Sice trochu zastaralý film, který nikdo neuznává, ale mně se líbil. Už proto, že se to odehrávalo v lese, tak to bylo strašně napínavé. Úplně jsem byla napjatá, když se tam objevili ONI! Herci jsou sice neznámí, ale nepředvedli nejhorší výkon. Spíš dost vtipný. Moje druhá recenze: Trochu zvrácené, trochu horrorové, a trochu vtipné. Pro diváky s nízkým "obsahem" humoru to není ten správný "druh" filmu. Jsou scény ve kterých se hraje na vážnost (například znásilnění dívky). Tato scéna mohla být klidně vynechána. A jsou scény ve kterých je humoru opravdu jak nas*áno (nasazení pytlů na hlavu, šlápnutí do lejna). Takové netypické, ale celkem vtipné a humorně napsané pasáže. Příběh je prostý. Tři dívky se po 10- ti letech sejdou na společném víkendu, který stráví v lese u jezera. Jelikož film by měl 80 minut, tak se scénárista rozhodl mezi táboření dát trochu vyprávění a to takové, že si dívky vyprávějí, jak převezli jednoho blbečka. Je to vlastně celkem vtipné a aspoň se "zabil" trochu čas ve filmu. Ovšem v lese řádí pošahaní bratři Adley a Ike, kteří jsou opravdu největším vtipem z celého filmu. Dívky unesou a odvedou do svého domova. Tam na ně čeká ještě pošahanější matka. Vtipné je, že mezi scénářem se prolínájí vážné a vtipné dialogy a scény. Zatímco bratři jednu z dívek v noci znásilní, jejich ráno probíhá opravdu vtipně. Po smrti jedné z dívek, následuje pomsta a zabití celé té famílie, ale konec je až docela šokující. Do toho český dabing přidává do filmu ještě větší humor. Zkrátka "Den matek" je podžánr slasher, ale má i něco navíc - humor. I když se to každému nemusí zdát, tak právě humor dodává filmu to "pravé ořechové" kvůli kterému si to asi milovník horrorových komedií pustí znovu a znovu, ale každý by měl alespoň ochutnat, aby věděl, zda má jíst dál. ()

jenspifa

Na Tromu sice slabší co se zvracenosti a perverzity týče. Ale zase "normalnejsi" film od Tromy asi neuvidíme. Celkově nemám problém. ()