Reklama

Reklama

Red Band Society

(seriál)
Trailer 3
Drama
USA, (2014–2015), 9 h 24 min (Minutáž: 42–45 min)

Hrají:

Octavia Spencer, Dave Annable, Astro, Zoe Levin, Rebecca Rittenhouse, Griffin Dunne, Ciara Bravo, Thomas Ian Nicholas, Nolan Sotillo, (více)
(další profese)

Epizody(13)

Videa (78)

Trailer 3

Recenze (37)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Seriál z produkce Stevena Spielberga z nemocničního prostředí s teenagery v hlavní roli? To zní minimálně zajímavě. A po třinácti zhlédnutých epizodách musím usoudit, že to skutečně zajímavé je. Red Band Society je přesně takovým dramedy seriálem, co mi poslední dobou chyběl. Ačkoli se zaměřuje na mladé, jde místy docela do hloubky co se psychologie postav týče, ale zároveň je celkově je z něho cítit hromadu nadsázky. V tomhle ohledu funguje nejlépe pilotní díl, ze kterého jsem byl doslova nadšený: svižné představení postav, luxusní výběr hudby přesně dle mého gusta (v sérii mj. zazní i písně od Coldplay, Imagine Dragons, The Fray, Mumford & Sons,...), černý humor (inspirace The Fault in Our Stars se nezapře), trocha emocí a především stylové nasnímání. To poslední ostatní epizody trochu postrádají a bylo trochu vidět, že se pilot dostal dvojnásobnou péči - asi by se prodal. Každopádně celá série se drží překvapivě hodně vysoko, byť postupem času humoru ubývá a hraje se více na dramatickou strunu. Obsazení je hodně sympatické a potěšil mě fakt, že teenagery hrají opravdu teenageři, což bych u současného seriálu snad už ani nečekal. Seriál je bohužel utnut po jedné sérii a všechny dějové linky jsou víceméně otevřeny s výjimkou Charlieho (jeho doprovodné komentáře nemají chybu), který se dočkal zakončení. Pokud bych si měl vybrat jeden loňský seriál, který by si zasloužil prodloužit, volba by rozhodně padla na Red Band Society. ()

Davies182 

všechny recenze uživatele

Pilot: Na FOXech právě začíná Vaše pravidelná dávka emocí, tak si tuhle sympatickou partu mladých pacientů z nejpohodovějšího špitálu v US rozhodně nenechte ujít. Emoce netlačí na pilu a fungují, černý humor šlape jako hodinky a povedený písničkový soundtrack je masáží pro uši. Definitivně koukám dál. ()

Reklama

Thomick 

všechny recenze uživatele

Yeah, this is me, talking to you, from a coma. Deal with it!... a že má teda pěknou vyřídilku, kluk ušatá! --- Pilot je nasnímán na styl prodloužený verze nějakýho hudebního klipu, a jednoznačně mu to prospívá. Nálada nekompromisně fluktuuje a teenageři pohotově hláškujou. V dalších dílech už se z takovýho tempa slevuje, pořád se ale jedná o suverénní nadprůměr letošního podzimu. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

A opět tu máme seriál z produkce Stevena Spielberga. Tentokrát ovšem žádné průměrné sc-fi, ale hořkosladké drama z nemocničního prostředí. Stačily pouhé dva díly, abych se stala závislou, což jsem rozhodně od tohohle nenápadného kousku nečekala. A už vůbec bych nečekala, že se objeví seriál, který bude mít podobný feeling jako Grey's Anatomy, kterým se tvůrci zjevně inspirovali (včetně výběru písniček a vnitřních monologů jedné z postav), a přesto to na mě nebude působit jen jako jeho vykrádačka. Ostatně na rozdíl od něj se tady tvůrci zaměřují především na dětské pacienty. I přes řadu dojemných scén ale nejde o nějakou citovou vydíračku, na to je tu moc vtipu i nadsázky. Red Band Society je hodně příjemná záležitost plná rozmanitých a zábavných postav. Snad to vydrží. První tři díly - 90% Velká škoda malé sledovanosti a z toho plynoucího brzkého konce seriálu. Minimálně jednu řadu navíc by si Red Band Society zasloužilo. Naštěstí se zakončení povedlo, i když sentimentu v závěru trochu přibylo, takže divák může být alespoň v tomto ohledu spokojený. 1. série - 90% ()

veru_needy 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že na začátku jsem si myslela, že se jedná pouze o obyčejný nemocniční seriál, kam pro partu teenagerů nacpali pár děcek. A teď upřímně, jak mohlo vůbec dojít ke zrušení seriálu? Absolutně nechápu. Celou řadu jsem shlédla během pár dní. Zažila jsem celou paletu emocí a nedokázala jsem seriál dostat z hlavy ještě mnoho dalších dní. Obsazení a ztvárnění postav bylo skvělé, emoce nádherné, čisté a jejich škála neuvěřitelná. Líbilo se mi variabilní vyjádření, jak se lidé dokáží a nedokáží vypořádávat s jejich nemocemi, jakými fázemi procházejí a jak si každý hledá vlastní cestu. - "Well if I'm gonna have a heart attack and die it may as well be during sex." ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Součástí propagace seriálu bylo promítání pilotního dílu dětem v nemocích, následované rozhovory s hlavními protagonisty. (Thery)

Reklama

Reklama