Pilot: Televizním zjevením, jakým bylo Glee před několika lety, přesně tím se stává RBS tohoto roku. Inovativní, zábavné, pekelně upřímné, dojemné, ale především mile civilní, což se u podobných projektů nevidí. Jen aby ta sledovanost vydržela do konce série, sic se prodloužení asi nedočkáme, ale jakýs takýs uzavření by se hodilo. 85% _______ Po kouzelném pilotu a několika zábavných epizodách atraktivita zprvu televizního zjevení opadá a RBS upadá do kolejí stereotypu a průměru, ať už z plytkých epizodních zápletek nebo upadajícího tempa. Obrovská škoda.(11.10.2014)

Seriál z produkce Stevena Spielberga z nemocničního prostředí s teenagery v hlavní roli? To zní minimálně zajímavě. A po třinácti zhlédnutých epizodách musím usoudit, že to skutečně zajímavé je. Red Band Society je přesně takovým dramedy seriálem, co mi poslední dobou chyběl. Ačkoli se zaměřuje na mladé, jde místy docela do hloubky co se psychologie postav týče, ale zároveň je celkově je z něho cítit hromadu nadsázky. V tomhle ohledu funguje nejlépe pilotní díl, ze kterého jsem byl doslova nadšený: svižné představení postav, luxusní výběr hudby přesně dle mého gusta (v sérii mj. zazní i písně od Coldplay, Imagine Dragons, The Fray, Mumford & Sons,...), černý humor (inspirace The Fault in Our Stars se nezapře), trocha emocí a především stylové nasnímání. To poslední ostatní epizody trochu postrádají a bylo trochu vidět, že se pilot dostal dvojnásobnou péči - asi by se prodal. Každopádně celá série se drží překvapivě hodně vysoko, byť postupem času humoru ubývá a hraje se více na dramatickou strunu. Obsazení je hodně sympatické a potěšil mě fakt, že teenagery hrají opravdu teenageři, což bych u současného seriálu snad už ani nečekal. Seriál je bohužel utnut po jedné sérii a všechny dějové linky jsou víceméně otevřeny s výjimkou Charlieho (jeho doprovodné komentáře nemají chybu), který se dočkal zakončení. Pokud bych si měl vybrat jeden loňský seriál, který by si zasloužil prodloužit, volba by rozhodně padla na Red Band Society.(9.4.2015)

Hned pilot této příjemné sladkobolné podívané dokáže chytnout, a pozornost udržet až do konce celého seriálu. To prostředí sice nemá s realitou nic společného, a s přibývajícími díly tak série trochu ztrácí dech, což platí obzvlášť pro ty poslední, nicméně i přesto rodinná atmosféra uprostřed tohoto vysněného dětského nemocničního oddělení prostě pobaví a dojme vždy, kdy se o to pokusí. A za to Red Band Society vděčí především dobře napsaným a skvěle obsazeným titulním postavám.(25.12.2014)

Pilot byl bez chyby, skvěle představil postavy, dramatičnost, kousavý humor i atmosféru seriálu. A přestože jsem po dvou dalších dílech moc nadšený nebyl, tak s každou epizodou jsem se víc těšil na další. Výhoda oproti jiným seriálům, kde mi vždycky trvá i víc sérií si oblíbit vůbec nějakou postavu, je že tady je snad každá postava sympatická a dobře zahraná. Dave Annable mi přišel jako hezčí brácha Adama Scotta, Wilson Cruz a Rebecca Rittenhouse byli nejvtipnější dvojka a o Octavii Spencer netřeba mluvit. Navíc snad první seriál kde mi teenagerské postavy nešli na nervy, právě naopak. To nejlepší je ale rozhodně Charlie v kómatu, který všechno kolem sebe v duchu komentuje. Ještě musím zmínit vynikající hudební podkres, trochu mi to tím připomnělo Shameless. Zrušení je obrovská škoda, aspoň, že odvysílali i ty poslední tři epizody. Ta chorá nemocniční komunita mi bude chybět.(11.2.2015)

A opět tu máme seriál z produkce Stevena Spielberga. Tentokrát ovšem žádné průměrné sc-fi, ale hořkosladké drama z nemocničního prostředí. Stačily pouhé dva díly, abych se stala závislou, což jsem rozhodně od tohohle nenápadného kousku nečekala. A už vůbec bych nečekala, že se objeví seriál, který bude mít podobný feeling jako Grey's Anatomy, kterým se tvůrci zjevně inspirovali (včetně výběru písniček a vnitřních monologů jedné z postav), a přesto to na mě nebude působit jen jako jeho vykrádačka. Ostatně na rozdíl od něj se tady tvůrci zaměřují především na dětské pacienty. I přes řadu dojemných scén ale nejde o nějakou citovou vydíračku, na to je tu moc vtipu i nadsázky. Red Band Society je hodně příjemná záležitost plná rozmanitých a zábavných postav. Snad to vydrží. První tři díly - 90% Velká škoda malé sledovanosti a z toho plynoucího brzkého konce seriálu. Minimálně jednu řadu navíc by si Red Band Society zasloužilo. Naštěstí se zakončení povedlo, i když sentimentu v závěru trochu přibylo, takže divák může být alespoň v tomto ohledu spokojený. 1. série - 90%(8.10.2014)

• - Součástí propagace seriálu bylo promítání pilotního dílu dětem v nemocích, následované rozhovory s hlavními protagonisty. (Thery)