poster

Red Band Society (TV seriál)

Drama

USA, 2014–2015, 9 h 24 min (Minutáž: 42–45 min)

Hrají:

Octavia Spencer, Dave Annable, Astro, Zoe Levin, Rebecca Rittenhouse, Griffin Dunne, Ciara Bravo, Thomas Ian Nicholas, Nolan Sotillo, Charlie Rowe, Griffin Gluck, Wilson Cruz, Andrea Powell, Dana Gourrier, Daren Kagasoff, Mandy Moore, Robert Pralgo, Tricia O'Kelley, Susan Park, Jes Macallan, Belita Moreno, Meagan Tandy, Rebecca McFarland, Jessie Ennis, Rachel Varela, Jordan Woods-Robinson, Escalante Lundy, Bertila Damas, Ray Stoney, William Haze, Michael Bryan French, Mike Pniewski, Catalina Sandino Moreno, Andrea Parker, Alex Sgambati, Jay Huguley, Allie Grant, Daniel Pettrow, Adrian Lester, Bella Thorne, John Allen Nelson, Brian Ames, Donny Boaz, Todd Holland, Marin Hinkle, Lacy Camp, Carol Anne Watts, William Ragsdale, Jessica Lu, Louis Hunter, Reece Ennis, Tye White, Christian James, Robert C. Trevelier, Jennifer Jalene, Abigail F. Cowen, Nicolas Bechtel, Samantha Kacho, Bruno Mello, Atkins Estimond, Kennedy Brice

Scénografie:

Mark Hutman, Dena Allen (set dekoratér), Linda Lee Sutton (set dekoratér), Maria Nay (set dekoratér)
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Thomick
  ****

  Yeah, this is me, talking to you, from a coma. Deal with it!... a že má teda pěknou vyřídilku, kluk ušatá! --- Pilot je nasnímán na styl prodloužený verze nějakýho hudebního klipu, a jednoznačně mu to prospívá. Nálada nekompromisně fluktuuje a teenageři pohotově hláškujou. V dalších dílech už se z takovýho tempa slevuje, pořád se ale jedná o suverénní nadprůměr letošního podzimu.(23.9.2014)

 • KevSpa
  ****

  A opět tu máme seriál z produkce Stevena Spielberga. Tentokrát ovšem žádné průměrné sc-fi, ale hořkosladké drama z nemocničního prostředí. Stačily pouhé dva díly, abych se stala závislou, což jsem rozhodně od tohohle nenápadného kousku nečekala. A už vůbec bych nečekala, že se objeví seriál, který bude mít podobný feeling jako Grey's Anatomy, kterým se tvůrci zjevně inspirovali (včetně výběru písniček a vnitřních monologů jedné z postav), a přesto to na mě nebude působit jen jako jeho vykrádačka. Ostatně na rozdíl od něj se tady tvůrci zaměřují především na dětské pacienty. I přes řadu dojemných scén ale nejde o nějakou citovou vydíračku, na to je tu moc vtipu i nadsázky. Red Band Society je hodně příjemná záležitost plná rozmanitých a zábavných postav. Snad to vydrží. První tři díly - 90% Velká škoda malé sledovanosti a z toho plynoucího brzkého konce seriálu. Minimálně jednu řadu navíc by si Red Band Society zasloužilo. Naštěstí se zakončení povedlo, i když sentimentu v závěru trochu přibylo, takže divák může být alespoň v tomto ohledu spokojený. 1. série - 90%(8.10.2014)

 • erased
  ****

  Hned pilot této příjemné sladkobolné podívané dokáže chytnout, a pozornost udržet až do konce celého seriálu. To prostředí sice nemá s realitou nic společného, a s přibývajícími díly tak série trochu ztrácí dech, což platí obzvlášť pro ty poslední, nicméně i přesto rodinná atmosféra uprostřed tohoto vysněného dětského nemocničního oddělení prostě pobaví a dojme vždy, kdy se o to pokusí. A za to Red Band Society vděčí především dobře napsaným a skvěle obsazeným titulním postavám.(25.12.2014)

 • JohnCZ
  *****

  Seriál z produkce Stevena Spielberga z nemocničního prostředí s teenagery v hlavní roli? To zní minimálně zajímavě. A po třinácti zhlédnutých epizodách musím usoudit, že to skutečně zajímavé je. Red Band Society je přesně takovým dramedy seriálem, co mi poslední dobou chyběl. Ačkoli se zaměřuje na mladé, jde místy docela do hloubky co se psychologie postav týče, ale zároveň je celkově je z něho cítit hromadu nadsázky. V tomhle ohledu funguje nejlépe pilotní díl, ze kterého jsem byl doslova nadšený: svižné představení postav, luxusní výběr hudby přesně dle mého gusta (v sérii mj. zazní i písně od Coldplay, Imagine Dragons, The Fray, Mumford & Sons,...), černý humor (inspirace The Fault in Our Stars se nezapře), trocha emocí a především stylové nasnímání. To poslední ostatní epizody trochu postrádají a bylo trochu vidět, že se pilot dostal dvojnásobnou péči - asi by se prodal. Každopádně celá série se drží překvapivě hodně vysoko, byť postupem času humoru ubývá a hraje se více na dramatickou strunu. Obsazení je hodně sympatické a potěšil mě fakt, že teenagery hrají opravdu teenageři, což bych u současného seriálu snad už ani nečekal. Seriál je bohužel utnut po jedné sérii a všechny dějové linky jsou víceméně otevřeny s výjimkou Charlieho (jeho doprovodné komentáře nemají chybu), který se dočkal zakončení. Pokud bych si měl vybrat jeden loňský seriál, který by si zasloužil prodloužit, volba by rozhodně padla na Red Band Society.(9.4.2015)

 • LittleMonste
  *****

  Dojemné, vtipné, upřímné... tak bych charakterizoval Společenstvo červeného náramku. I když se řeší vážné otázky, postavy nepřestávají brát své situace s humorem a působí velmi optimisticky, navzájem si pomáhají a podporují jeden druhého. Hereckému obsazení nemám co vytknout, všechny postavy (i ty vedlejší) působí velmi sympaticky. To samé platí o hudbě, která trefně podkresluje situace ve kterých se pacienti i doktoři nachází. Bylo od začátku jasné, že RBS bude hlavně těžit a spoléhat na úspěch The Fault in our Stars. Tenhle tah, ale tvůrcům moc nevyšel a je velká škoda, že tak skvělý seriál končí hned po první sérii. (90%)(4.7.2015)

 • - Součástí propagace seriálu bylo promítání pilotního dílu dětem v nemocích, následované rozhovory s hlavními protagonisty. (Thery)