Grimsby

• Velká Británie The Brothers Grimsby (více)
Velká Británie / Austrálie / USA, 2016, 83 min

viperDavid

Krutá, nechutná komedie. Nejprve jsem si říkal, že ta sračka snad nemůže mít s akčňákem nic společného, nakonec se to rozjelo ve velkým stylu a i Cohen se zapojil do nechutnýho sloního porna ve velkým stylu. Úžasné, to se prostě musí videt. Jak říká můj kolega, prdel, hrozná prdel :) ()

Dio_Padre

Po projekci se ve mně mísily spousty pocitů. Bavil jsem se, ale zároveň jsem přivíral oči a zakrýval pusu, o čemž jsem se později dozvěděl, díky rozhovorům tvůrců, že je vlastně v naprostém pořádku. Že tvůrcům o tyto reakce diváka v určitých momentech filmu šlo. Mám pocit, že Sacha Baron Cohen svým každým dalších filmem zvedá laťku, ale v tomto případě už je ta laťka trochu výš, než jsou pomyslné tyče udávající míru snesitelnosti. Trochu je nasnadě obávat se, čeho se dočkáme příště. I přesto je ale ve filmu (trochu připomínající francouzskou komedii Drž hubu!) spousta perfektních momentů a důvodů, kvůli kterým si ty, pro mě už trochu nevhodné scény, rádi sami pro sebe vycenzurujete. Především originální, kontroverzní, velmi aktuální i laciný humor typický pro Cohena nám útočí na bránici a nedá nám vydechnout, vizuální efekty hlavně v akčních scénách z GoPro pohledu první osoby pro mě byly příjemným překvapením a obsazení půvabných hereček Isly Fisher s Annabelle Wallis a Marka Stronga, který si i přes povahu filmu u mě stále drží pověst charakterního „tvrďáka“. Pár rad, než se na film vydáte nebo si ho pustíte v pohodlí domova. Po titulkách je ještě jedna bonusová scéna a nevybírejte si tenhle film na první rande. Věřte mi, nebude žádný polibek na dobrou noc. ()

Qitek

Retardovanej a primitivní fekál u kterýho jsem se chytal neustále za čelo. A do toho jsem se smál a to se počítá :) ()

Mrkvič

Sacha Baron Cohen jako typický anglický buran, fotbalový fanoušek a naštěstí pro diváky i bratr supertajného agenta s ksichtem Marka Stronga. Právě herecký výkon Stronga umocňuje dojemné flashbackové scény obou bratrů. Sice jsou to jen kratičké vsuvky normálně se nehodící do takovéhoto filmu, jenže tady i díky hudbě podtrhují celý příběh obrovskou tlustou čárou. Vtipy kolem fotbalových fandů, dementů britské spodiny a Nobbyho s lahví a pistolí při akci jsou skvělé. A dokonce i některé nechutné scény stojí za to. Ač jsem předem tušil o masturbaci slona, ta scéna měla mnohem víc a je nezapomenutelná. ()

LiborGondek

Cohenovi filmy nikdy nebudou patřit mezi obyčejné. Fakt je, že se ty jeho nechuťárny už tak nějak dají čekat. :-D Vtipné to bylo, co chtít víc. 70% ()

Lachtaan

Kdokoliv zná filmový repertoár Sachy Barona Cohena, usmyslí si, že naprosto přesně ví, co od jeho dalšího počinu čekat. Ale jakmile nepředstavitelně ulítá komedie Grimsby začne, nepřestane se divit. Ty fekální a přepísknuté vtipy a narážky, kterých není v Boratovi a Diktátorovi zrovna poskrovnu, jsou totiž slabým odvarem oproti tomu, čemu se upsala herecká esa jako Mark Strong nebo Penelope Cruz. Když ale na oněch pouhopouhých 75 minut necháte odpočinout všem vašim mozkovým buňkám, budete se náramně bavit. A každý správný muž si po Grimsby absolutně zamiluje Annabelle Wallis. Upozornění pro všechny je následující - Ty nejnechutnější highlighty filmu vám v hlavě zůstanou opravdu navždycky! ()

ywo666

Čo si o tom filme myslieť? Miestami som si ťukal na čelo aké zhovadilosti tu Cohen stvára. Naopak miestami som sa ale výborne bavil. Škoda že akcia nebola lepšie zostrihaná. Leterrier vždy vedel točiť akčné scény, ale tu si vybral slabšiu chvíľku. Na druhú stranu je to krátke a svižné, takže sa stále niečo deje. Dokonca som spozoroval chlípneho landlorda z Black Books. Čerešnička na torte je samozrejme Ukrajinský Ben Affleck. Hádžem mincou či dám tri alebo štyri. Lucky Basterds. Veľmi slabé 4*. A jemne premrhaný potenciál. Ale bavil som sa. ()

ivan bohatyr

Taková novodobá "Bláznivá Střela", ze začátku se mi to dost líbilo, bohužel ale postupem času některé vtípky byly až za hranou vkusu, to chtělo trochu decentněji, ale jinak dobrá sranda. ()

hroubek

Grimsby je film, na který byste měli kouknout, už jen z toho důvodu, jelikož uvidíte něco co jste v životě neviděli, a myslím, že jste to ani vidět nechtěli. Louis Leterrier je velmi slušný řemeslník, jenž umí natočit dobře vypadající akční scény a jeho filmy mají spád, a když se mu to poštěstí a má kvalitní scénář, tak dokáže natočit velmi dobrou podívanou(Podfukáři, Utržený ze řetězu nebo Neuvěřitelný Hulk). A zrovna u Grimsbyho jsem měl pocit, že se na režisérském postu střída se Sachou Baronem Cohenem. Samozřejmě, že to není pravda, ale ten pocit jsem při sledování měl několikrát. Sacha Baron Cohen je zas utržený ze řetězu a předvádí, že se prostě nebojí ničeho. Čím více je to nechutný a kontroverzní, tak o to s větším zápalem do toho jde. Fakt je ten, že ten humor je místo dost vyčpělí, jelikož co si budeme povídat, vrchol jeho humoru přišel v Boratovi a v Diktátorovi. Isla Fisher je tady moc fajn a moc hezky se na ní kouká, totéž platí i Penélope Cruz, která přidala na svém španělském akcentu. Rebel Wilson a Gabourey Sidibe svoje role splní a tím to končí. Scott Adkins má jedinou výraznou scénu, pravdou zůstává, že se mu moc povedla. Na konce jsem si nechal herce, který má fakt obrovské koule, že do tohoto projektu vlezl a doslova nám ty koule ukázal. Mluvím o Marku Strongovi, který je podle mě jeden z nejlepších seriózních britských herců současnosti, a v životě by mě nenapadlo, že ho uvidím v takovéto roli. A pravdou je, že mě hodně moc bavil, jak moc přehrává a jde do toho na sto procent. Něco podobného předvedl i Jason Statham v loňském Špiónovi, jen nešel, tak na dřeň. Grimsby není žádné sofistikované veledílo, ale rozhodně má několik velmi vtipný narážek a kritiku na dnešní společnost. Samotný příběh slouží k tomu, aby se na něj nabalovaly gagy a velmi povedená akce. Co se týče humoru a gagů, tak to otestuje co všechno jste ochotný zkousnout a jakou máte hranici vkusu a co Vám příjde až moc nechutný. Ta hranice je zde velmi tenká. Nebudu tady vypisovat jednotlivé gagy, jelikož to se musí vidět, a rovnou říkám, že u některých si bude přát, abyste je nikdy v životě už neviděli. Grimsby je buránská komedie, která má dobré akční scény, humor a trochu toho přesahu, přesto na druhou stranu je to pořád komedie se Sachou Baronem Cohenem. ()

SamVimes

Postavu anglického fotbalového burana se Cohenovi nedaří těžit ani zdaleka tak dobře jako dříve Kazacha či diktátora. Navíc se zdá, že se to snaží kompenzovat nechutnostmi, které jdou přes čáru víc než kdy předtím. I tak se ale najdou zábavné momenty a povedené hlášky. ()

sskrblik

Ideální film na neděli před obědem při obírání červeného rybízu pro nandání pekáče buchty. Zasmál jsem se, užil si POV a párkrát jsem byl znechucenej kam až si autoři dovolí zajít. Tak či tak se jednalo o film na který se dá podívat - pokud vám nevadí Sacha Baron Cohen a tento ujetý styl humoru. Jen u Borata a Diktátora jsem se bavil více. ()

dANo

Nechutne som sa na tom zabával a je mi jasné, že to nemôže osloviť masy. Ale mne to úplne stačilo a nechýbalo veľa, aby som dal plný počet. 84% :oD ()

VanTom

Jako akční béčko: budiž, zručná režie si pohrává s FPS pohledem a téhle provařené, podřadné špiónské storce dodává slušný drajv. Jako komedie: jdoucí do extrému a v nechutnostech překračující mnohé meze, nicméně timing skřípe a Cohenovo otravné, vulgární buranské hovado není moc vtipné (nebo jen výjimečně); a chudák Mark Strong. Jako akční komedie: no, nesedí to dohromady. ()

Sany33

Keď už si myslíte že Cohen narazil na úplné dno stupidity, tak ten blázon natočí ďalší film v ktorom vám dokáže opak. V tomto filme sa pozrie na korienok špionážnym filmom a všetku ich vážnosť poslal kade ľahšie. Neviem ako sa mu podarilo nakecať Marka Stronga ale klobúk dole. Už dlho som sa tak dobre nezabavil aj keď moja polovička, ktorá pozerala film so mnou iba neveriaco krútila hlavou nad tým, ako sa na tom môžem smiať? Ja som si film neskutočne užil. Je to presne Cohenov rukopis, je to teda oplzlé, nechutné a nekorešpondujúce s realitou. Ale v danej dobe kedy som film pozeral mi to jednoducho pripadalo vtipné. Je veľa takých filmov na ktoré jednoducho potrebujete tú správnu náladu, toto je jeden z nich a mňa zastihol akurát dobre naladeného. 79% ()