Epizody(16)

Vaklaf

Zatím těžko soudit, dílů je málo. Ač bylo očekávání celkem vysoký, lepší než průměr to jako celek asi nebude. Jednotlivý díly: PUNK - **** - Nebylo to zlý, většina zpovídaných mluvila celkem souvisle a k tématu, ať už se to někomu líbí, nebo ne. Hlavně ten Hošek to vyzdvihoval, aspoň to díky němu byla sranda. Zato skautík... No nic. Lepší by bzl nějakej anarchopankáč/squatter. HOOLIGANS - Odpad! - To bylo jako co?! Bandičku víc vypatlanejch buráků už najít nemohli. A k tématu - co, jak a proč - tam nepadla jediná věta. Navíc (hlavně) ze začátku to vypadalo spíš na reportáž TV Nova. Hrozný! RAP - *1/2 - Pár vět k tématu tam sice asi padlo, ale souvislý teda moc nebyly. Vladimírovo písničky jsou možná celkem dobrý, ale ve formě básničky je to dost k smíchu. Ale aspoň to tomu dodalo trošku osobitej styl. Spíš mi přišlo, že to dělal někdo, kdo rap v hloubi duše nesnáší. A PSH je fakt hrozná sračka... A Orion je vocas roku. Bejt tam někdo jinej, tak to možná bylo o něco lepší. COSPLAY - ****1/2 - Asi nejlepší díl, aspoň co se výpovědní hodnoty týká. MOTORKÁŘI - **1/2 - Dejme tomu, takovej lehčí průměr. RAINBOW - *** - No, aspoň to byla prdel, což jsem tak nějak čekal. Vím že hipíci jsou obecně pošahaný, ale takovej magor (objímač) se jen tak nevidí. :-) ()

SpaceOdyseus

Kvalita dilu je tedy ruzna, ale k jakemusi priblizeni subkultur dojde ve vsech dilech. Jako celek tedy hodnotim celkem kladne. Obcas informacni stranka ustupuje umeleckemu vyjadreni, coz je nekde na skodu a nekde to funguje jako zajimave zpestreni (viz. tuning), obcas je dil stejne nudny jako cela subkultura (viz. motorkari) a obcas dostaneme zajimave informace v zajimavem formatu (viz.rainbow). ()

FARGO

Skvělý nápad, ale moc kolísavé zpracování. Dokumenty, které často působily ploše, bez jasné vize. Ale i tak jde o ojedinělé dílo. ()

annafoj

Navzdory velkému očekávání bohužel nic neříkající, neobjektivní, nevýstižné. Já osobně jsem čekala zmapování každého z daných kmenů, proniknutí do konkrétní subkultury, ale to se bohužel nepodařilo. Dokumentární cyklus tak tedy spíše funguje jako audiovizuální obohacení dvou vydaných knížek, což je podle mě škoda. Ne všichni je četli, ne všichni vědí oč jde. Zatím asi nejhorší metal, který byl pro mě spíše záznamem z koncertů než dokumentem. ()

mira007

Český dokumentární seriál o několika městských subkulturách jehož inspirací byla stejnojmenná kniha Vladimíra 518. Půlhodinové díly nabízejí jen základní přehled ( o existenci některých jsem neměl ani páru ) v zajímavé vizuální moderní formě, ale obsahová kvalita je jako na houpačce - díl o motorkářích a Hooligens promarněný potenciál, naopak Skinheads a třeba Rainbow hodně "obohacující " Kvalita dílu je závislá od režiséra a vhodného výběru zástupců dané subkultury, ale celkově zajímavý cyklus dokumentárních jednohubek. ()

cuchillo

Loni na MFDF v Jihlave videni motorkari, hipsteri a raperi. Na CT videni punkaci a hooligans. Nejzajimaveji mi prisli zpracovani hipsteri (je to atraktivni/vdecny tema, ktery tvurci nezkazili formou vypraveni, ba naopak podtrhli). Nejslabsi zatim rap. Home video 'Orion a jeho drogy & kocicky' me minulo uplne. ()

gonga

V naprosté většině případů blamáž, kde, namísto, abychom se něco dozvěděli něco o jednotlivých subkulturách, nás tvůrci přesvědčovali o tom, jací jsou lidé z jednotlivých subkultur dementi. Absolutní propadák, jednu * za pár dílů, které měly jakousi informační hodnotu. ()

Ydrosten

Punk : 1 hvězda Trapná sonda do světa, který funguje úplně jinak než nám tady ukazují. // Hooligans : odpad Co to mělo jako znamenat ? Hooligans znamená vypít co nejrychleji co nejvíc piv a pak kopat třeba do popelnic ? Autorovy bych doporučoval navštívit nějaký " důležitý " zápas. Pak se může rozhodnout že natočí dokument o idiotech které nezajímá fotbal jako takový ale rvačky a agresivita. // RAP : 1 hvězda Nebýt kamaráda, který RAP poslouchá a má našprtaný všechny ty lidi kolem, vůbec bych dokument nepochopil a už vůbec bych mu nerozuměl. Celkem nudný pohled na lidi kteří se tomuto hudebnímu stylu věnují ( kamarád byl zklamán a řekl že na internetu existují základní informace které vám řeknou víc než v tomto dokumentu ) ()

S.Dedalus

ojedinělý dokumentární cyklus s velkým potenciálem, který sráží především značně kolísavá kvalita jednotlivých dílů. možná měli nechat točit jen schopné režiséry. některé díly se snaží pouze neinvazivně ukázat obrázky ze života jednotlivých subkultur a funguje to (pro mě zejména hooligans), jiné jdou tradičnější cestou a také to funguje (cosplay, rainbow), jiné díly jsou jednoduše nudné k uzoufání (graffiti), nebo nedokážou říct vůbec nic o dané subkultuře (metal, tattoo). z tématu se určitě dalo vyždímat víc. i tak je to jediný pořad za poslední rok co mě v televizi zaujal. ()

hazaba

Mysela jsem, že se něco dozvím, ale byla jsem hluboce vyvěšena z omylu. Většina dílů je o ničem, buď koukáme, jak někdo jde nebo jiný řve. Žádné souvislosti, prostě nic. Velký potenciál naprosto promarněn. ()

IBI

Knihu jsem zatím nečetl, ale moc jsem uvítal, když se tvůrci rozhodli převést zajímavé a u nás ještě málo zmapované téma do podoby dokumentu. Celek nemá zatím smysl hodnotit (především kvůli kolísavé kvalitě jednotlivých dílů) Punk: 85% / Hooligans: 10% / Rap: 55% / Cosplay: 90% / Motorkáři: 70% / Rainbow: 85% / Skinheads: 80% / Tattoo: 55% / Tuning: 70% / Meathheads: 50% / Hipsteři: 40% / Goths: xxx / Straight Edge: xxx / Hackeři: xxx / Thrash metal: xxx / Graffiti: xxx / ()

UniqueNett

Hm. Po prvních dvou dílech mám smíšené pocity. Vlastně ne.. jsem zklamaná. Očekávala jsem příliš. Projekt Kmeny mě hodně zaujal a nemohla jsem se dočkat, až budu moct jednotlivé díly shlédnout. PUNK byl celkem fajn, avšak doufala jsem, že bude prezentován širší okruh, ne že se budu celou dobu koukat převážně na dva lidi. Každopádně bylo zajímavé sledovat, jak se dá punk vnímat dvěma pohledy. Ovšem Hooligans, to byla tragédie. Když opomenu svou osobní averzi vůči těmto "fanouškům", co se chovají jako prasata, tak to bylo špatně natočeno. Hodně špatně. Kamera vcelku nijaká, informace žádné. Škoda. Jsem zvědavá na další díly, moc se těším na Tattoos a Rap, tak snad nebudu zase zklamaná.. ALE! Velký potlesk za úvodní znělku, ta je vážně parádní! Punk 2*// Hooligans odpad! //. ()

papaguy

Záporů bych mohl vyjmenovat spoustu. Naštěstí jsem našel i pár kladů. Např. názvy některých subkultur jsem dříve nikdy neslyšel. Úroveň dílů velmi, velmi nevyvážená. Díl o Hooligans asi točil nějakej hipster, ne? ()

markotter

I když je kvalita jednotlivých částí kolísavá, jsem rád, že mohu nahlédnout do zákulisí jednotlivých subkultur. Zatím se mi nejvíc líbili primitivové z vesnice fandící Plzni (to jsem se styděl, že jsem taky Čech) a skinheads - to jsem byl zase překvapen, že kořeny tohohle hnutí jsou úplně jiné, než jsem si vždycky myslel. ()

Flexaret

Jednotná forma a vyprázdněný obsah. Mám pocit, že současní čeští dokumentaristé nikdy neslyšeli o dramaturgii a navíc nedokáží sdělit základní myšlenku, kterou měli v zadání - představit nám jednotlivé subkultury a jejich hodnoty. Ve většině případů jde vidět, že tvůrci nemají o jednotlivé aktéry zájem - v některých případech je podezírám z toho, že se jim vysmívají. Na jednu stranu je zde snaha o to vytvořit pocit jakýsi autenticity, což jde ale těžko když je zároveň staví do stylizovaných portrétů a cool zpomalených záběrů. Je pravda, že některé díly se tomuto schématu vymykají (graffiti), ale informační hodnota zůstává stejná. P.S. Vzkaz pro kameramany - já vím, že když si půjčíte kameru která umí přes 200fps, tak vám to nedá a chcete tam těch slow motion záběrů narvat co nejvíc, ale točte prosím vás alespoň něco, co se hýbe. ()

RAY~

Koncept je zajímavej a věřím, že i knížka může být fajn.. ale ten seriál je tragickej. Zatim mi (skoro) všichni "hlavní hrdinové" přišli špatný. To tam nemohli vybrat zajímavější lidi? Působí to na mě hrozně vidlácky a narychlo ušitě. Díly jsou nevyrovnaný, některý fakt příšerný (nudný), jiný aspoň průměrný (cosplay), ale celkově je to nedotažený. Rád bych se dozvěděl něco zajímavýho a ne jen sledoval partu lidí jak někde chlastaj, sprejujou, jí, nadávaj, chodí... jako jasný, to tomu dodává autenticitu, ale problém je v tom, že pokud tam neni nic dalšího, tak je to prostě, s prominutim, o hovně.. Přijde mi, že úplně zazdili slibnej potenciál toho námětu. Škoda.. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Forma absolutne prevazila obsah. A mnohdy se jednalo o reportaz a ne dokument.. Az na par dilu velke zklamani.. 3/5* ()