Komentáře uživatelů k filmu (156)

 • Xmilden
  ****

  S tou veselohrou bych to malinko brzdil, téma je totiž zatraceně vážné. O Margaret Thatcherové toho moc z historie nevím, že se ovšem jednalo o politika naprosto neoblíbeného o tom nemůže být nejmenších pochyb. Nejvíce jsem spokojen s výběrem filmové hudby. Zpočátku jsem přemýšlel zda-li film spíše nevypnout, ale jsem rád, že jsem tak nakonec neučinil. 70%(24.12.2015)

 • zuzinka2
  *****

  Výborná dojemná komedie s chytlavým tématem, zajímavými (výborně zahranými) postavami, skvělým soundtrackem a feelingem Billyho Elliota. Z mého pohledu jeden z nejlepších filmů, které v roce 2014 vznikly. 90%(9.1.2015)

 • easaque
  ****

  Ideologická a "agitační" komedie o solidaritě mezi potlačujícími menšinami ve společnosti. Chápu, že se film patrně nemůže úplně věrně držet skutečných reálií, přesto jsem byl z provedení spokojen a vznikl malý milý lidský film, který dokáže zároveň pobavit i chytnout za srdce. Čistá čtyřhvězda to sice není, ale nestydím se film pošoupnout výš. Komu se film s tímto tématem líbil, tak rozhodně doporučuji i podobnou "jugoslávskou" Paradu. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](9.11.2015)

 • carly
  *****

  Úžasný film. Mám toľko pocitov a tak málo slov, ktoré by ich vystihovali.(2.1.2017)

 • zette
  ***

  Zajimavy namet, celkem dobre zpracovany, sluselo by ovsem film prostrihat, zbytecne dlouhy a misty deji dochazi dech. Osobne moc nemusim filmy, kde je velmi tenka hranice mezi dramatem a komedii, zde mi to ale tolik nevadilo, nebot se britskemu humoru pramalo smeji. Vetsina postav celkem sympatickych, coz vzhledem k nametu dokaze prekvapit. Herecke vykony nijak mimoradne, ale dobre, nejvice se mi libil Paddy Considine.(21.3.2015)

 • ibeh
  ****

  Příjemné retro z 80. let podle skutečné události. Úsměvné i dojemné, kostýmně i hudebně vydařené. Nejdříve happy, ale postupně přituhovalo. Taky jsem se trochu obávala těch rudých praporů a sepnutých pěstí, ale ono to je v tom anglickém podání docela jiné :-) Dobré herecké výkony a lidský příběh určitě na zamyšlení. Tragikomické ladění filmů mám moc ráda, přijde mi většinou dost ze života, takže za mne spokojenost.(10.10.2015)

 • Aljak
  **

  Fíha, o takom niečom som ani netušil, že sa udialo. Naozaj nevšedné spojenie homosexuálnych aktivistov a štrajkujúcich baníkov. A neuveriteľné, že ono to napokon aj fungovalo a vzájomná podpora sa ujala aj dlhodobejšie. Námetovo teda naozaj zaujímavý film. Ale musím priznať, že o týchto udalostiach a formovaní LGBT by bol určite vhodnejší dokument ako hraný film, ktorý v mnohých ohľadoch pôsobil dosť monotónne a bez poriadnej dejovej línie. Herecké výkony boli síce na vysokej úrovni, ale film ako celok by som naozaj radšej vymenil za dokumentárne spracovanie.(3.1.2015)

 • LadyPupu
  **

  Hodně zajímavé téma zpracované hodně nezajímavým způsobem.(17.4.2017)

 • Idego
  ****

  Musím přiznat, že jsem čekal trošku víc, zejména po komediální stránce, ale zase mě překvapil ten příběh samotný. Neměl jsem nejmenší tušení, že se něco takového v UK odehrálo, a jsem rád, že jsem se dozvěděl o jednom zásadním historickém milníku. Že tento příběh měl přímý vliv na to, že labouristé v důsledku aktivit LGSM přijali boj za práva LGBT menšiny do svého volebního programu, mi přijde jako dostatečně vypovídající o jeho významu. Ano, film byl mírně přeslazený, ale pokud se dnes žijící aktéři vesměs shodnou na tom, že zachycuje atmosféru a ducha celého počinu víc než věrně, čtyřem hvězdám se neubráním. A čím déle visím na Wikipedii a v databázích a čtu detaily o Lesbians and Gays Support the Miners, tím víc si cením toho, že tento film vznikl.(25.12.2014)

 • slunicko2
  ***

  O solidaritě, překonávání předsudků a tak vůbec... 1) Nedejme se příliš ošálit. Markova sbírka pro horníky mi připadla spíš jako snaha se zviditelnit než snaha pomáhat (alespoň ve filmu). 2) Bez ohledu na Markovu motivaci cítíme, že jeho počínání bylo správné, pokud je vnímáme jako solidární pomoc v nouzi. Musíme však přijmout základní premisu příběhu, že odboráři byli v právu. 3) Skutečný aktivista Mark Ashton zemřel na AIDS necelé dva roky po ukončení stávky ve věku nedožitých 27 let. 4) Ani zde nechybí poučení: Every woman is a lesbian at heart!(27.1.2016)

 • Chen
  *****

  Místy trošku sentimentálnější, ale jinak zábavný pohled na zajímavou, ale dovolím si tvrdit, že v našich končinách než až tak známou událost z nepříliš hluboké historie. Herecké výkony jsou povedené, jak na straně "veteránů", tak "mlaďochů", i přes slušnou stopáž není film zdlouhavý, nesnaží se příliš moralizovat a příjemným bonusem je povedený soundtrack.(5.1.2015)

 • campix
  ***

  Řekl bych, že hodně osudová záležitost především pro brity a na nás ostatní až tolik nedopadá. Víme, že gayové a lesbičky neměli na růžích ustláno nikde, ale v Pride je všechno zatraktivněno krizí horníků (a celé Británie) za působení Margaret Thatcher a to je na ostrovech velice citlivé téma. Navíc je všechno inspirováno skutečnými událostmi, kdy se skupina LGSM postavila za waleské horníky a ti pak posléze za ně. V obsazení máme plno skvělých britských herců doplněných o naše oblíbené seriálové hvězdičky. Co se tedy pokazilo ? V mých očích to je nejednoznačnost uchopení látky. Vtipných momentů není dost a pro drama zde chybí určitá osudovost a velké věci jsou zde zmíněny jen tak mimoděk. Bavilo mě se dívat na Pride, ale těžko se podívám znovu.(15.2.2015)

 • Hafran
  *****

  Roztomilé(18.2.2015)

 • Kulik.Z
  *****

  To byla podívaná! 96%(29.1.2015)

 • ProNotor
  *****

  Co je na tom, že je někdo teplej, černej nebo zhulenej. Docela jsem se filmem pobavil a zamyslel nad svojí homofóbií a vlastně nejsem, jen mi to přijde divný. Každopádně lidi by si měli pomáhat i přes všechny předsudky a svoje nesouhlasné postoje, jako se právě ve filmu tepláci a lízačky postavili za horníky. Nicméně založeno na pravdivé události, jen mě mírně zaráží, že se to nezfilmovalo už daleko dříve.(19.2.2015)

 • Mishqo
  ****

  75-80% ... Štandardne dobrá britská dramédia. Tentokrát na pozadí boja za práva homosexuálov a baníkov. Výborná charakterizácia postáv, výborná hudba v pozadí. Zábava zaručená. Avšak chýbal mi tam WOW moment, preto "nižšie" hodnotenie.(30.3.2015)

 • plechulka
  ****

  DONAHA je větší sranda, BILLY ELIOT větší doják, ale PRIDE má Billa Nighyho a Imeldu Stauton a na konci je zrovna taková katarze jako u předešlých dvou - na husí kůži nebo i slzu... Angláni prostě tohle zatraceně umí!(20.6.2017)

 • Martin741
  **

  Matthew Warchus je neznamy reziser, ktory natocil akurat tento Prajd - buzny chcu pomoct akymsi ludom, no ti sa zdrahaju - aby neboli obvineni zo sexualnych deviacii- a o tomto sa toci film. Plany film, dejova linia ani nejestvuje, Enspigl pise cosi o tom, ze je to udajne nejlepsi a nejzabavnejsi komedia aku rok 2014 vyplodil - no, asi tazko. Interstellar je podstatne vyssie, je aj vizualne nadherny, tu som bol svedkom pribehu dvoch odlisnych komunit....... a nic mi to nedalo, len vatovo plane plky a kopu nudy : 25 %(27.10.2018)

 • Streeper
  ***

  Na film jsem se těšila už od jeho zveřejnění, ale s filmy jsem byla malinko ve skluzu, takže Pride musel počkat. Nakonec jsem i malinko zklamaná, čekala jsem něco více zábavnějšího. Každopádně i tak se na film dalo koukat, místy mi sice přišel malinko zdlouhavý, takže jsem se nudila, ale největší aspektem filmu je, že je natočený podle skutečné události a závěrečná scéna, kdy LGBT komunita a horníci pochodují společně na podporu práv homosexuálů mi přišla nejhezčí z celého filmu a dojala mě.(5.10.2017)

 • terunka003
  ****

  Bristké, skutečné, pozitivní, podporující, milé. Tohleto jako můžu. Spousty sympatických lidí vymýšlejících podporu horníkům a své komunity. Nakonec vznikne přátelství, které vydrží. No prostě veselý britský snímek plný pozitiv. A navíc podle skutečné události. ..ach jo, ty jejich krajinky mě prostě dostávají.. (18.4.2015)

 • Johnny.ARN
  **

  No čo Vám poviem. Ďalšia dráma na základe skutočných udalostí, ktorá mňa osobne ale ničím nezaujala. Na druhej strane, čakal som že to bude viac iritujúce, ale to sa našťastie nesplnilo a dalo sa to dopozerať do konca. 2 z 5(10.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace