• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

„MUSÍŠ ZABÍT TOHO, KÝM SES NARODIL, ABY SES MOHL STÁT TÍM, KÝM BÝT CHCEŠ...“ /// Elton John… znám, znám… to je ten zpěvák, co vlastnil FC Watford (kdysi s ním hrála v poháru Sparta a postoupila…). Ale co zpívá… (jasně teď jsem si nastudoval, že jako ten Lví král by bez něj nebyl taková pecka, ale…). Když už se rozhodnu něco sledovat, jsem schopnej tolerovat hudbu, která mi moc neříká. Scény s bukvicema… to už je na hraně, ale když von… dobrá! Je to takovej videoklip, kterýmu vládne „pan divný“. Celkem dost se rozmaznou ty jeho bolístky, takže jde až o poetický vyrovnání se s minulostí. Celkem se mi to líbilo a dokonce jsem poznal ten poslední song! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám (dalšího) mistra sebedestrukce. 2.) Od filmu čekám tři věci: zkurvenou rodinu, drogy a homo sex.. 3.) Thx za titule „majo0007“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(27.8.2019)

• MoiJe

Je to farebne, je to blyskave, je to tancujuce a spievajuce... asi je teda chyba vo mne, ze ma to nebavi. Jednak je to o jeho struggling rokoch, co je skoda (uf, rodicia naozaj mega naprd), jednak vacsinu jeho pesniciek nepoznam a neberu ma (mam asi 4 z celej jeho kariery) a jednak je rozptylujuci Egerton. Respekt jeho herecko-spevackemu vykonu, ako aj mnohym dalsim, ale je trochu pripekny a moju pozornost si striedavo delili jeho znamienko na krku a eltonacka medzierka medzi zubami, ktora mi pripadala len ako spenat a celkovo bolo strasne odflaknuta na moderne moznosti (hadam, ze aby sa mu dobre spievalo).(10.11.2019)

Doufala jsem v další Bohemian Rhapsody a místo toho film připomínal spíše Mamma Mia! Film se mi zdál mnohem delší, než "pouhé" dvě hodiny, ale nemůžu říct, že jsem se nudila. Tarom byl dokonalý, kostýmy a choreografie skvělé, takže opravdu bylo na co koukat. Bohužel se ale nejedná o žádný skvost. Velmi průměrné drama doplněné super hudbou. 3*(21.5.2019)

Úprimne čakal som o dosť väčšiu nálož. Je to taký typicky rutinný príbeh alá drogy, sex a rock´n ´roll, kedy je tu kopec nespravodlivosti a podrazov a super hudby. Elton je určite umelec a bolo pre mňa celkom zábavné sledovať, koľko jeho piesní vlastne poznám, hoci som nevedel že patri jemu. Páčili sa mi ozvláštnenia, komunikácia so svojim mladým ja, aj predstavy, ktoré prekračovali realitu. Byť na nich postavený celý film bolo by to o triedu lepšie. Takto je to bohužiaľ len ďalší životopisný film akých sme videli tisíce, len je natočený v roku 2019. Som rád, že som to videl ale bohužiaľ nie je to Bohemian Rhapsody. A dojem okrem skvelej hudby rýchlo vyprcháva. Taron Egerton je ale skvelý.(7.8.2019)

Až moc sa tu rozpitváva psychológia a Eltonove vzťahy s rodičmi (Freud by mal radosť), čím zostáva príliš málo priestoru na jeho životný príbeh, ktorý tu je zhrnutý zhruba do pol hodinky - prvý hit, koncerty, platne, drogy, alkohol - 20 rokov z rýchlika. Inak celkom nuda, aj keď Egerton je fantastický. And where the fuck is "Candle in the Wind"?(22.8.2019)

Jedním slovem: zážitek Skvěle zahráno, procítěno, prozpíváno. Taron je hezčí variantou Eltona, rozhodně je talentovaný ve zpěvu. Boží jsou retrospektivní návraty do dětství, kdy chcete malého Reggieho obejmout, pochválit. Vkusně propojený vizuál s melodií, kde vás herecké obsazení baví a věříte jim, co říkají. Děkuji! Z kina jsem odcházel s úsměvem ... i se slzou v oku.(10.6.2019)

Velmi okázalý snímek ( spíše muzikál nežli životopisný film) o velmi okázalém člověku, kde se může stát téměř vše. Vše může být pravdou, ale tak nemusí. To je kouzlo tohoto filmu. A samozřejmě neskutečnej Taston Eggerton, který sice už ve Zpívej! Ukázal, že zpívat umí, ale až tady ukázal jak moc. Byla to jízda (ačkoliv jsem doufal ve větší), která rozhodně nenudila. Však také, aby bylo pod Vaughnovým dohledem něco nudou, to už by se asi Svět zbláznil. U mne tedy, i přes lehké zklamání umocněné některými recenzemi, panuje spokojenost a za mne nejde tedy než doporučit...75%.(3.6.2019)

Vydařený mix hudebního filmu a muzikálu, v jehož středu se nachází Elton John s mimikrami výborného Tarona Egertona. Tak přesně takto by se dal v pár slovech popsat snímek Rocketman, který rekapituluje životní dráhu jednoho z nejznámějších hudebníků současnosti. Jistě, na loňský počin "Bohemian Rhapsody" tento snímek poněkud ztrácí zejména v celistvosti děje, nicméně tento nedostatek režisér Dexter Fletcher víceméně vyvažuje skvělými hudebními a tanečními čísly. Za zmínku vyjma Egertona rovněž stojí i mladí herci, jež hrají Eltona v dobách jeho dětství a dospívání. Celé to pak rámují krásně vypointované alegorie na zlomové okamžiky jeho života – například scéna v bazénu. Co tedy dodat na závěr? Na snímek Rocketman se Vám bude již od samotného začátku velmi dobře koukat. Je to dáno zejména díky svižnému střihu, písním a hereckým výkonům, což z tohoto počinu dělá další povedený životopisný a hudební "zářez". Skvělá práce! „Why the fuck would I want that Bernie? You know, you wouldn't say these things to me if you were a real friend. People don't pay to see Reginald Dwight! They pay to see ELTON JOHN! Don't ever tell me how to do my fucking job!“ (21.7.2019)

Docela slušné, ale asi jsem od toho čekal víc. Víc muziky, víc bláznivé snové scény, víc originality, víc... nevím. Ale i nehledě na očekávání to zkrátka není žádný zázrak.(10.6.2019)

Nádherný muzikál s bolavou duší, který v bollywoodském stylu rozfouká oblak třpytek a peří, spolu s Billiem Elliotem protančí v rytmu rock-and-rollu předměstím až na obří pódia a stáhne vás pod hladinu, aby vám ukázal hloubku smutku jednoho nemilovaného chlapečka z londýnské řadovky. Taron Egerton mu vdechl přesně tu škálu emocí z Eltonových melodií, na hraně mezi nestoudným sentimentem a zdrcující zranitelností.(30.5.2019)

Začátek filmu trochu rozpačitý, pak nevím, jestli jsem si zvykla na ty prostřihy a nebo to skutečně bylo lepší, ale druhá polovina filmu výrazně lepší. Jinak celý mi to trochu připomínalo Moulin Rouge Baze Luhrmana, jen tam ty přechody z textu do písní byly přirozenější. Taron Egerton mi hrozně připomínal mladého Heatha Ledgera, takže pokud se bude někdy točit filmu o Heathovi, tak tady máme horkého kandidáta.(30.5.2019)

Možná je to tím, že jsem měl obrovské očekávání, ale jsem docela zklamaný. Nedokázal jsem se ponořit do děje, tak jak se to běžně u tohoto typu filmu stává. Jasná byla i dějová linie, kdo se trošku o hudbu zajímá věděl, že jeho život byla podobná horská dráha, jako u většiny takových star, takže ani tady žádné překvápko. No a tak zůstalo jen u kvality snímku jako takového a tam, alespoň pro mne, ty kolečka do sebe nezapadli, tak jak by měli. Proto film hodnotím jako průměr, který je pro mne spíš zklamáním.(14.9.2019)

Ač miluji hudební životopisná zpracování slavných osobností, tak tentokrát na 5 nepůjdu. Možná to je trochu tím, že mám ještě v živé paměti (pro mě naprosto úžasné) filmové zpracovní jiné hudební ikony a to Freddieho. Ale taky to může být tím, že hudba Eltona Johna mi zas tak blízká není. Každopádně tohle byl určitě originální a pěkně propracovaný kousek. Musím uznat, že si s tím dali opravdu práci. Taron byl naprosto skvělý. Když budu opět srovnávat, tak jeho podoba ve filmu s Eltonem byla určitě větší než Maleka s Freddiem. Moje oblíbené songy tam zazněli. Např. I want love,Your song nebo Sorry seems to be the hardest word, který teda k mému zklamání nedostal takový prostor, jak bych si představovala. Když se ještě vrátím k Taronovi, tak zpívá opravdu krásně a ikdyž nemá jedinečný hlas Eltona, tak ostudu mu určitě neudělal. Ještě mi stojí za zmínku jeden herec... Richard Madden, který ztvárnil Eltnova partnera. Ten chlap je chameleon. Celou dobu jsem přemýšlela nad tím, koho mi připomíná. Rozhodně bych si ho nespojila s Robem Starkem či princem z Popelky. Ten chlap se mi začíná líbit čím dál víc :-)(1.6.2019)

• Lacike

Asi to je lepší film ako Bohemian Rhapsody, ale bohužiaľ pre mňa je tento životopis do veľkej miery pojatý ako muzikál a tie fakt nemusím. Naviac Eltonova hudba ma ani zďaleka neberie tak veľmi ako pesničky Queen. Holt nie je buzna ako buzna. Takže už po pol hodine som mal toho dosť. Pre fanúšikov Eltona to ale bude celkom pohodový životopisný muzikál.(8.8.2019)

Najväčšie filmové očakávanie nového mesiaca. "Rocketman" je podľa mňa skutočne vynikajúci životopisný hudobný film. Plný energie, plný života a okrem toho som často mal pocit, že som Eltonovi plne rozumel. Nič sa nestane zo dňa na deň. Je zaujímave nahliadnuť do jeho detstva. Ako sa neustále snažil získať lásku druhých. A ako mu ju nikto nedával. A cítil sa sám. Obdivujem jeho talent, že bol schopný zložiť hudbu na texty. V dnešnej dobe sa to robí skôr opačne, no vďaka tomu mohli vzniknúť skutočne rôzne zaujímavé skladby. Potom ale nahliadneme aj do obdobia 70-tych rokov, keď sa dostal obrovský úspech. A opäť je tu vidno skvele jedna vec. Nie je nič horšie, ako dať svoj život do rúk človeka, ktorý vo vás vidí len značky dolárov. Skôr či neskôr vás ten parazit absolútne zlikviduje a ešte vás bude obviňovať ako ste mu zlikvidovali jeho biznis. Viem si predstaviť, že zvládať veci v takejto časovej tiesni, s takými termínmi a okrem toho tvoriť novú muziku je v podstate pre autora likvidačné. Niekedy nie je dobré dostať až príliš vysoko. Aspoň teda v určitých aspektoch. Jeho rodičia okrem toho mi prišli skutočne odporní. Scénka, kde má podpísať otcovi platňu je jedna z najkrutejších momentiek v celom filme. Hudba je vynikajúca a okrem toho Taron Egerton ma maximálne presvedčil o tom, že je Elton John. V mojich očiach vynikajúci hudobný film, ktorý je treba vidieť a najlepšie v kine. Zanechá to vo vás ten obrovský feeling, ktorý ten film potrebuje. Takže v mojich očiach rozhodne film stojí za to a môžem ho odporúčať. Hodnotenie: A(2.6.2019)

Životopisný snímek o pozdní snaze umělce o návrat k prvotní realitě. Podobný snímek Bohemian Rhapsody je ohleduplnější, přímočařejší, líbivější a pietnější. Má také auru předčasné smrti zatímco Elton John své démony vyřešil. V Rocketmanovi je méně klišé a víc upřímnosti.Elton odkrývá i své temné chvíle. Dvě věci si divák uvědomí mimoděk. Jak výjimečné texty mají písně Eltona Johna a jak ironické je, že filmu o něm chybí finální patos pouze proto, že na rozdíl od Mercuryho nad svými démony zvítězil. Film vypráví vynalézavěji, v nesentimentálním výprodeji sama sebe a stylizovaněji. Pcity se vyjadřují hudbou. Jímavé jsou přechody mezi smutným Eltonem v šatně a koncertem kde ovládne publikum. Raní scéna v níž se zrodí Your song je nejsilnější a nejčistší. Eltonovi textu jsou velmi kvalitní, to je další výhoda filmu.Celkově dávám 70%.(21.8.2019)

Už dlouho jsem žádnému filmu nedala čtyři hvězdičky, tady to udělám s klidným srdcem. Ten snímek baví, je to jedna velká, extravagantní, ale přesto sympatická jízda, která funguje a přináší s sebou trochu netradiční pojetí.(9.9.2019)

Dost mě štve neustálé srovnávání s Bohemian Rhapsody. Hlavně srovnávají ti, kteří Bohemian Rhapsody nesnáší a tak neopomenou prohlásit, že toto je ale fakt o móóc lepšejší. No tak není. Je to hlavně jiné. Zrovna tak, jako je jiný Elton než Fredie. A to přitom jejich život se vyvíjí až překvapivě jako podle kopíráku. Mně se Rocketman líbil, mám jenom trochu problém s Eltonem. On je vynikající muzikant a má nádherný hlas, ale postrádá charisma. S tímto osobnostním materiálem se povedlo natočit opravdu dobrý muzikál.(18.6.2019)

Film zdaleka nedosahuje kvalit Fredieho, na druhou stranu se mi tam líbil hlubší záběr do "teploučské" psychiky - studení rodiče a psychoterapie - to mě jen utvrzuje v přesvědčení, že část homosexuality je sociálně determinovaná...(12.10.2019)

Slabší, ale i přesto docela hezký bratříček Bohemian Rhapsody. Taky na tom onen podpis Dextera Fletchera je znát. Rocketman do sebe kombinuje prvky klasického biografického hudebního filmu a originálního muzikálu, přičemž se mu relativně dobře daří udržovat mezi oběma pevnou rovnováhu. Ony muzikálové složky, které byly vždy největší vizuální pochoutkou filmu, se pěkně starají o to, aby udržely divákovu pozornost. V první půlce to skoro ani nebylo třeba, protože ta šlapala fakt velice pěkně. Jak jsem toho Egertona moc nemusel z přeceňovaných Kingsmenů, tady jsem ho musel vzít na milost. Příjemný feeling, pohodové tempo a dobrá příběhová struktura jsou však narušeny poslední třetinou, kde se to všechno začne pomalu sesypávat. A to především velkou utahaností. Holt jakmile jsou ty hvězdy na vrcholu, začne to ubývat na podmanivosti. Mohlo to klidně být o chlup kratší. Pokud jste velcí fandové Eltona Johna, film by vás měl potěšit. Pokud ne, čeká vás sice nijak kulervoucí, ale rozhodně příjemný snímek, který se nesnaží hrát na nic velkýho, což ho šlechtí. Obzvlášť, když se jedná o hudební film. (Tímto zdravím La La Land a Star is Born pomocí svého prostředníčku). Slabší 4*(20.10.2019)

Nie som pravým fanúšikom extravagantného šoumena Eltona Johna, ktorý vie parádne skombinovať - klavír so spevom, čo taktiež s doplnkom (pridaním) jeho typických, uletených kostýmov, pridáva na samotnej, konečnej zaujímavosti (hudobnej udalosti) spojenej s veľkým očakávaním, čo zo seba opäť vydá, ale i napriek tomu som si tento pozoruhodný retro snímok vskutku dosť užil, asi aj kvôli tomu, že sa na nič nehrá, je bez akejkoľvek servítky i cenzúry, je úplne prirodzený, ako sa len dá. Nedá sa povedať, že by bol totálne kontroverzný, akoby ste skrytou kamerou sledovali skutočného E.J. , ale aj tak má kopec silných sekvencií, ktoré sa neboja zájsť do krajnosti. _ Spevácka i-k-o-n-a sa podieľala na realizácii filmového diela, ako výkonný producent, čiže je úplne pochopiteľné, že si predovšetkým starostlivo ustrážil excelentného hereckého predstaviteľa - Tarona Egertona, ktorý je priam božský, skvostný, unikátny, alebo si myslím, že dohliadal nielen nad scenárom Leea Halla, ale určite i režisérovi Dexterovi Fletcherovi „fušoval” do remesla, keď mu radil, kedy nakrútiť najlepší záber... Spomínaný D. Fletcher, mimochodom dokončoval minuloročný filmový trhák - Bohemian Rhapsody (po problémovom r. Bryanovi Singerovi, aj tak považujem jeho zásluhy za najväčšie), ktorého spevák, líder - Freddie Mercury (r.m. Farrokh Bulsara), je podľa mňa oveľa lepší, charizmatickejší „SLÁVIK” , než Elton John (rod. meno Reginald Kenneth Dwight), s tým okrajovým paradoxom, že táto recenzia ide v tom duchu, že o veľkom šoumenovi sa nakrútil slávnostnejší snímok, než o interpretovi, ktorého vnímam, ako človeka s darom od Pána Boha pre dokonalý spev z nebies ! PS : Tvorcovia sa zvyčajne nevyhli typickým klišé, t.j. stvárňovanie postáv a stárnutie. Vezmite si, že medzi Bryce Dallas Howard a Taronom Egertonom je iba 8 ročný vekový rozdiel, a pritom sa ksichtia : „matka a syn” , už tým pádom sa film stáva menej uveriteľným, a to ešte nehovoriac o opotrebúvaní f. charakterov, to je mimo môjho rozumného chápania !(31.5.2019)