Taboo

Drama / Thriller / Mysteriózní
Velká Británie, 2017, 7 h 55 min (Minutáž: 55–60 min)

Epizody(8)

Temně surreálná minisérie TABOO, odehrávající se v roce 1814, sleduje dobrodruha Jamese Keziaha Delaneyho (Tom Hardy) – muže, který byl na konci světa a zpět se vrací nezvratně změněn. Dlouho se věřilo, že je mrtvý, nyní přijíždí domů do Londýna, aby převzal to, co zbylo z otcova podnikatelského impéria a přebudoval svůj život. Dědictví po otci je však pohár plný jedu, James si musí dokázat poradit s čím dál tím více spletitými okolnostmi a nepřáteli číhajícími za každým temným rohem, aby se vyhnul rozsudku smrti. Ve víru intrik, vraždy a zrady se mysteriózní rodinné drama rozvíjí v žhnoucí příběh lásky a proradnosti. (HBO Europe)

shaacul

Silný vizuál a slušné herecké výkony. Pokud se ale člověk zamyslí nad scénářem a příběhem je to strašná blbost, plná náhod. Zvraty jsou nečekané, protože jsou náhodné a nelogické. Zrazují lidé kteří nemají důvod zrazovat, věrní zůstávají lidé kteří nemají důvod být věrní. U některých postav je neuvěřitelné proč by měli sdílet Hardyho cíl. Koneckonců i u Hardyho, který je vykreslen jako bezskrupulózní prostopášník bez kousku cti a páteře, je nepochopitelné proč se upnul k tomu k čemu se upnul. Hardy také ví co se bude dít a má všechno promyšlené dopředu tak že by Sherlock Holmes mohl závidět. Seriál se snaží zbavit řady postav ve stylu Hry o trůny ale moc mu to nejde. Z překvapivých konců postav se udělala rutinní řezničina jak z nějakého hororu. Postava Hardyho nevlastní sestry má v seriálu jediné opodstatnění a to aby dala seriálu název. Po tom co její příběh vyplňuje polovinu série, Hardy něco zamručí a postavě a jejímu smyslu je konec. ()

matolos1

Tak a máme to za sebou. Na tomto seriáli vidieť,že na ňom pracovala kopa schopných ľudí ale po čase tu vidíte opakovanosť a neustále omielanie toho istého dookola. Je to skvele natočené, priestory vnútri či vonku sú bohovské, má to svoje umelecké podfarbenie a istý špecifický scénový charakter. Skvelý nápad, ktorý v posledných častiach začal postrádať na zaujímavosti. ()

IZFNP

Špinavé, temné, neľúbivé, syrové a surové. Hardy a Knight spájajú sily a divákovi servírujú chod tak ťažký, že ho ledva strávi. Rozhodne nejdú publiku naproti a nesnažia sa, aby bol ich počin mainstreamový. Ba naopak, Taboo je seriál naplnený až po okraj špinavého pohára na jazyku brniacim a v pľúcach pálivým nápojom, namiešaným z temných myšlienok, skazených postáv, pomsty, zrady a intríg. Hardy dokáže pohľadmi a minimalistickým podaním odkraľovať všetkých 10 epizód a scenár mu veľmi pomáha v tom, v akom napätí drží diváka. Nie je to však bez chyby, obzvlášť tempo kolíše a niektoré linky sú zbytočnejšie na úkor tých, ktoré sú nelogicky upozadené. Avšak jazda je to stále slušná a určite má čo ponúknuť i v druhej sérii. ()

spoock

Finále krapet zamrzelo, linka s nevlastní sestrou vyšuměla do prázdna, haluškoidní vize jsou jen kýč bez většího působení na děj. Bodl by trochu jiný styl pro další sezónu, méně halušek, více se soustředit na děj. Klidně ať osekají počet dílů, pokud se zbaví balastu. ()

Plaque

Tom Jára Hardy chodíci nasraný - toť pointa v piatich slovách. Dával som tomu šancu, snažil som sa, skutočne, musíte mi veriť! No nezvládol som to! Napriek tomu, že som si to pozrel poctivo celé v dúfajúcom očakávaní nejakej akcie alebo aspoň skorého konca, nedostavilo sa ani jedno. A tak je tu 8 dielov štýlovo nastajlovaného Toma, ktorý si to šinie cez bahno Londýnskych ulíc sem a tam. Ak by namiesto nasraného ksichtu hovoril, napríklad, vľavo sa nachádza Temža, ktorá bola v 19. storočí skôr hnusná stoka než rieka a vpravo čoskoro vyrastie Trafalgar Square, tak by ma to určite bavilo viac. Mohol by to pokojne predať History Channel pod názvom "Potulky starým Londýnom" alebo tak niečo. Teraz nad tým všetci slintajú pretože Hardy a pretože strašne cool image. Chápem, v takom prípade sme ochotní prepáčiť aj príbehovú plytkosť a dejovú nudu... Do prípadnej ďalšej série sa už určite nepustím. ()

CrazymanM

Má velká očekávání nebyla tak zcela naplněna-doba a prostředí se mi velmi líbí,Hardy mě už asi nemůže nijak překvapit,další postavy také na úrovni,jen mi tam furt něco nepasovalo,nevím,vydržím ještě na případnou druhou řadu,snad bude lepší! ()

Stib.Tereza

Ráda bych dala čtyři, ale nejde to. Jak už bylo řečeno několikrát, celé je to jen o Hardym. Může zde na sto procent předvést to, co ho jako herce definuje. Celou dobu si pohrává jen s jedním výrazem, který vlastně ale není pořád stejný a prostě k němu patří. Myslela jsem si ale, že to nedokoukám, první díly mě vyloženě nudily, zvedly to až poslední dva, tři. Kromě Hardyho tam není žádná vyloženě zajímavá postava. Bavil mě jen věčně fakující High Sparrow Jonathan Pryce a Tom Hollander. Druhou řadu asi vidět nemusím, i když, možná kvůli Hardymu jí taky přetrpím. ()

Luckyboy

Na první pohled to atmosféru má, ale pak člověk zjistí, že si půjčili spíše dobové obrázky a autenticita se úplně nedostavila. To ale zásadně nevadí, protože nadpřirozeně obdařený badass hrdina stejně strhává veškerou pozornost na sebe, obzvláště, když nemluví. Je otázka, co se seriálem udělají v další sérii, protože kulisy Londýna budou muset vyměnit. ()

Knightey

Za mě Tom hardy super - jako vždy. Nicméně chce se na to podívat relativně v krátkém úseku. Jinak člověk dost pozapomíná ty spojitosti, jména a zde potom může něco uniknout. Klidně by to mohlo být kratší :) ()

Danny_Jack

Vizuálně krásnej seriál, který prostřednictvím Toma Hardyho vypráví příběh, kterej jste nepotřebovali slyšet, kterej není originální a kterej je neobyčejně blbě napsanej. Po počátečním optimismu velký zklamání ()

LencaN

Jedno velké zklamání a nuda. Hrozná nuda. Vleče se to, děsně dlouho se tam nic neděje. Natočené to je hezky, kulisy, kostýmy, makeup - to je všechno super, mým okem laika autentické a uvěřitelné. Jen někdy byl ten Londýn nechutný možná až jak se to "neslušelo". Hardyho jsem doteď měla celkem ráda. Ale po tomhle .... Nechápu, o co se celý ten seriál snaží. Jako jedna velká nafouknutá bublina, protože tomu by ten "PUF!" konec odpovídal, respektive ničeho jsem se nedočkala. Hardy ze sebe udělal akorát magora, který se kdesi v Africe naučil nějakým woodoo praktikám, žvatlá v nejspíš nějakém africkém jazyce, nejlépe mu jde šeptání, mumlání a celkově není kamarád s kvalitním hlasovým projevem, kdy by mu třeba byla ta angličtina hezky i rozumět, nene, nebylo. Aby nebyla zas až taková nuda, tak má Hardy techtle mechtle se sestrou. Navíc byla jeho matka indiánka. Panenkomarja, takových náznaků tam a k čemu to bylo? Na nic, protože diváky akorát chtěli navnadit a pak mu nepodali ani základní rozuzlení či smysl všeho. Tak jsem si přála, aby alespoň konec mě dostal. Vysloveně jsem chtěla, aby ten seriál nebyl tak špatný, jak se mi celou dobu zdál, abych aspoň tím koncem byla unešena. Tss. Nic. Čekala jsem na nějaký zajímavý ostrov, na tu Nootku, ale kdepak. Na druhou řadu se odmítám dívat. ()

metztlimoon

Dobre tempo, miestami mi den uchadzal, ale ani sam poloboh Tom nezarucil plny pocet. Kazdopadne sa bolo na co kukat. "I have a use for you" sa u mna ako hlaska ujala celkom rychlo. 85% ()

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

24.06.2016

Ačkoliv Tom Hardy seká jednu velkou roli za druhou, teprve letos se dočkal první oscarové nominace. Na rozdíl od Leonarda DiCapria šel sice domů s prázdnou, i tak mu ale Revenant pomohl k dalšímu… (více)