Taboo

Drama / Thriller / Mysteriózní
Velká Británie, 2017, 7 h 55 min (Minutáž: 55–60 min)

Epizody(8)

Temně surreálná minisérie TABOO, odehrávající se v roce 1814, sleduje dobrodruha Jamese Keziaha Delaneyho (Tom Hardy) – muže, který byl na konci světa a zpět se vrací nezvratně změněn. Dlouho se věřilo, že je mrtvý, nyní přijíždí domů do Londýna, aby převzal to, co zbylo z otcova podnikatelského impéria a přebudoval svůj život. Dědictví po otci je však pohár plný jedu, James si musí dokázat poradit s čím dál tím více spletitými okolnostmi a nepřáteli číhajícími za každým temným rohem, aby se vyhnul rozsudku smrti. Ve víru intrik, vraždy a zrady se mysteriózní rodinné drama rozvíjí v žhnoucí příběh lásky a proradnosti. (HBO Europe)

vyfuk

Taboo zanechává pachuť čehosi hořkého přímo v ústech. Ona tajemnost, temnota a jistá zvrácenost celému seriálu padne. Nejvíc je na tom ve výsledku zajímavé, že rozhodně nejde o nudný seriál. To rozhodně ne. Délka každého dílu je v celku úměrná zábavě. A i když se v nejednom momentu ztratíte, není to vyloženě katastrofa. Je zde asi vidět propracovanost, která je zde asi hlavně protože nejde o nějaký uměle vytvořený seriál obrovskou společností najatými lidmi za peníze, aby něco dali dohromady. Ne. Toto je dílo otce a syna rodiny Hardy, kteří si chtěli dát záležet. A zde máme Taboo. ()

Herzeleid

Vůbec mě to nechytlo, musím přiznat, že po 3 dílech vzdávám. Drsná atmosféra, pomalé tempo, ale bez jakéhokoliv náboje. ()

Madlene

...hodně subjektivní hodnocení, protože prostě Tom Hardy! I kdyby tam jen tak půlku všech epizod stál, dělal to svoje "hmmm", pořád by realtivně bodoval. :) Ale kromě toho je to taky dost vypečenej seriál, správně depresivní, pošmourný, a podivně zamotaný huntý děj plný různých druhů hajzlíků a zmrdů, co jdou pološínemýmu Hardymu pořád po krku...hmmmm, to je prostě uspokojivý mix. Hned v úvodní epizodě mne rozsekal záběr na koňská jatka. Jo, to prostě chceš! Skvělá kulisa pro rozhovor o dědictví s právníkem.... Myslím, že nezbývá moc k tomu, aby ten všudypřítomný smrad, bordel a špína z obrazovky i smrděly... ()

Dexter256

Tom Hardy a jeho Taboo!!! Napsal bych asi toto. Je to dle mého názoru velmi dobrá podívaná. Se skvělou atmosférou a výbornými herci. Tom Hardy naprosto perfektní!!! Ukazuje zde jeho skvělé herecké nadání. V každém díle podává skvělý výkon. Na výbornou se své role zhostil i Jonathan Pryce. Je skvělé sledovat seriál u kterého se těšíte na další díl. Jaký zvrat přijde a co se stane a nestane hlavnímu hrdinovy. A přesně to u Taboo můžete očekávat. Každý díl odkrývá hru kterou Hardy od prvního dílu hraje a to je opravdu dobré. Zakončení této zatím mini série je fantastické a stylové. A nezbývá nám nic jiného než doufat v to že bude další série!!! A že nám Tom Hardy a Chips Hardy přinesou ještě stylovější,krvavější a temnější podívanou!!! 80% :) ()

zsn

Nuda. Salem. Penny Dreadful. Peaky Blinders a další seriály, které k tomuto přirovnáváte, jsou sto a jedna oproti tomuto. I role Hardyho v Peaky Blinders je úplně o něčem jiném, než tato hluchá postava zde. Překvapila jen Potente. ()

giovanni3

Zajímavý seriál, který mne přikoval k monitoru na všech 8 hodinových dílů první série. Tom Hardy přez minimum slov hraje skvěle. Jessie Buckley i Franka Potente nakonec mile překvapily. Herecky zklamala Oona Chaplin, která měla fakticky pořád stejný kukuč a ač byla vcelku důležitou postavou, tak byl výsledek neslaný nemastný. Kladně hodnotím i exteriéry spletitost příběhu i občasnou surovost ("akce srdce" byla řešena až moc často pomalu jak Zorro). Jako zápor beru určitě, že děj trvá 8h, ale šel by určitě tak o 2h zkrátit. Dost situací se vyřeší slovy "já vím", či nepředvídatelnou shodou náhod a plánů které se precizně provedou bez vnějšího vlivu. Každopádně 8h jsem se bavil tak spokojenost a na 4* to za tu 1.sérii bude. ()

Daddko

Z historického pohľadu poriadna motanina. Tak či onak, začiatok veľmi sľubný ale potom čím ďalej tým viac mystérie až ma to na konci začalo točiť. Viacej sa mi páčia taký realistický Peaky Blinders. Toto ak medzi 3-4. ()

Soweek

Anglie, 19.století, špína, děvky, cholera... Atmosféru Taboo buduje dobře, ale bohužel po dějové stránce nestačil držet krok s elitními seriály. ()

Forsberg11

(po 5 epizódach) Bezchybná atmosféra starého špinavého Londýna, zamračený, tajomný Tom Hardy a skvelý Jonathan Pryce. To sú najlepšie plusy doterašieho priebehu seriálu Taboo. Nič prelomové alebo dychberúce však nečakajte. Jedná sa o slušne nakrútený dobový seriál, ktorý má síce niekoľko svetlých miest ale ako celok nijak nadpriemerne nepôsobí. Posledné tri časti ešte však dojem zmeniť môžu. (po dopozeraní série) Posledné dve epizódy zdvihli ako tak celkový dojem z tohto seriálu, ale škoda tých nudných a nič-neriešiacich epizód uprostred, ktoré ma miestami až vyslovene srali a hlavne nudili. A aj keď forma a herecké výkony sú tu fantastické, nemôžem sa ubrániť dojmu, že sa z toho dalo dostať oveľa viac, hlavne po dejovej stránke. Celý príbeh sa totiž točil okolo kúsku zeme v Amerike, o ktorý mali záujem snáď všetci. Nešiel viac do hĺbky a neponúkol ani žiadne dychvyrážajúce zvraty alebo pointu, ktorá by diváka posadila na zadok. Za mňa LEN slušný priemer. 65 %!! ()

Arkanoid

James Delaney a jeho správanie sa k ostatným ľuďom býva niekedy nelogické, čo je podporené ešte jeho nevyrovnanosťou s minulosťou a vlastným rozporom. Nevie, čo s ľuďmi chce robiť a otáča vzťah k nim o 180 stupňov vinou náhlych popudov(sestra). Niektoré myšlienkové pochody hlavnej postavy nie sú opodstatnené, napr. ambivalentný vzťah k Braceovi. Manipulácia s okolím je podobná ako v seriáli Sons of Anarchy (totálna moc nad ostatnými), no seriál o motorkárskom klube mal rád všetky svoje postavy a nechával ich sa samostatne rozhodovať, a zaručil tak dopad jednej udalosti na všetkých a nečekané rozvíjanie zápletiek, kým tu tej hlavnej prenechávajú tvorcovia absolutistickú moc nad všetkými bez možnosti ich vlastnej slobodnej voľby. Príbeh skopírovaný zo scenárovo zlých béčok je podaný neinvenčne, lineárnym rozprávaním so surreálnymi vsuvkami. One Man Show Toma Hardyho poteší jeho hereckým umením a zobrazením režisérskych zručností tvorcov v HBO. Inak veľmi nemá čo ponúknuť. Ostatné postavy sú doplnkom k tej hlavnej, ktorá je hýbateľom celého deja. A to je ľúto každému, kto sa niekedy tešil z Jonathana Prycea a Stephena Grahama. Hardy film dokáže utiahnuť, ale celý seriál môže byť aj na jeho trapézy príliš ťažký prípad, najmä keď je on jediná zaujímavá postava a je tak jednookým kráľom medzi slepými. Takto je tento seriál len premárnenou šancou zapojiť do rozprávania príbehov viac surrealizmu. ()

The Viper

Výborná záležitost, ale hvězda dolů za nudnější rozjezd a přehnaně akční poslední díl, který atmosféře tajemna seriálu vráží kudlu do zad. ()

Sdoom

Asi jsem zmlsanej kvalitní seriálovou produkcí posledních 10 let, ale Taboo do špičky neřadím. Má to dobré kulisy, špinavej look staré Anglie, a mysteriózního Jamese Delaneyho v podání jako vždy skvělého Toma Hardyho, ale to je asi kompletní výčet opravdových pozitiv. Největší negativum je roztahanost a spousta zbytečných scén. Dějová linka je totiž poměrně jednoduchá a bohatě by na pokrytí všeho důležitého stačila polovina dílů. Postavy jsou kromě Delaneyho poněkud jednoduché, neřeší žádné rozpory a dilemata a často to jsou pouze komické figurky. Ve výsledku tak pouze průměr, i když docela dobře koukatelný. Nudu ale při sledování seriálu nemám rád, a tady jí bylo víc než dost. (HD, orig.) ()

DavidS.

Špína Londýna s fyzickým herectvím a dominancí Hardyho...Zhruba od čtrvté epizody děj stagnuje tváří v tvář úsměvnému faktu, že jednoho člověka nedokáže zastavit ani Koruna, ani Východoindická ani Kolonie, protože je über incestní trvďák a šaman...Další sledování jen ztráta času... ()

Lukoboss

Po první sérii nechávám hodnocení na plným počtu, přestože to ne vždycky bylo dokonalý. Jenže mně se líbí to prostředí, výprava, ta špinavost a temnota, dokonce ani ty mystery vsuvky nějak nevadí a krom toho všeho to prostě táhne T. Hardy, přestože ze sebe moc slov nevydá. Dobrá je i zápletka, kde se s hlavním hrdinou snaží vyjebat více stran sporu a na druhou stranu se on snaží obejít všechny okolo, aby dosáhl svýho (není to totiž přece žádnej blbec, ne?!). Celkem se těším na další sérii a tam už bude hodně záležet na tom, jestli si to těch pět hvězd zaslouží. ()

HiddenDragon

1. serie // "I have a use for you." Serial s vytecnou atmosferou a demonickym Tomem Hardym v hl. roli. James Keziah Delaney se jako jediny prezivsi z potopene otrokarske lodi vraci do Londyna a od te doby zatapi vsem od mocne Vychodoindicke spolecnosti az po krale. Je zajimave sledovat, jak v teto beuztesne dobe plne intrik a mocenskych zameru je Delaney i se svymi brutalnimi praktikami vlastne ten nejferovejsi muz v Londyne. Lvi podil ma na tom Hardy a za chvili mu budete fandit, protoze se nenecha nicim zviklat a na kazdou spinavost ma svoji naplanovanou a chytrou "odpoved". Je to zvlastni doba, plna zablacenych ulic, bordelu i padouchu u moci, kdy jeste funguji vdpostate inkvizicni praktiky. Nebyly napr. zadne skutecne dukazy a k odsouzeni stacilo svedectvi dvou lidi. Naucite se take vyrabet strelny prach nebo neco malo z historie, protoze tu USA s Anglii maji nevyresene spory hlavne co se tyce hranic. Ostatne to je hl. hybatelem deje - Delaneyho dedictvi maleho indianskeho uzemi na pomezi Kanady a USA. Je sice zvlastni, ze by takovy prdinec zeme byl tak dulezity pro obchod s Cinou, ale kupodivu to v deji funguje dobre. Tesil jsem se, jak se to vyvrbi a 8. epizoda vsechno hezky uzavrela. Ted je otazka, cim hodlaji pokracovat. ()

adam9

Tom Hardy je pán. Z velké části mě to bavilo jen díky němu, a to ani moc nemluvil. Zabručení ve stylu "hmm" postačilo a jeho frekvence užíváni snad vleze do seriálových dějin. Ovšem ono to "hmm" mluvilo za tisíc slov. Zkrátka stačilo, když něco zabručel, prošel se špinavým Londýnem, měl pro každého úkol, sem tam někoho rozpáral a nakonec totálně a královsky vy*ebal se všemi, kteří se mu postavili do cesty. Má recenze: http://www.fandimeserialum.cz/clanek/9995-recenze-taboo-1-serie ()

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

24.06.2016

Ačkoliv Tom Hardy seká jednu velkou roli za druhou, teprve letos se dočkal první oscarové nominace. Na rozdíl od Leonarda DiCapria šel sice domů s prázdnou, i tak mu ale Revenant pomohl k dalšímu… (více)