Taboo

Drama / Thriller / Mysteriózní
Velká Británie, 2017, 7 h 55 min (Minutáž: 55–60 min)

Epizody(8)

Temně surreálná minisérie TABOO, odehrávající se v roce 1814, sleduje dobrodruha Jamese Keziaha Delaneyho (Tom Hardy) – muže, který byl na konci světa a zpět se vrací nezvratně změněn. Dlouho se věřilo, že je mrtvý, nyní přijíždí domů do Londýna, aby převzal to, co zbylo z otcova podnikatelského impéria a přebudoval svůj život. Dědictví po otci je však pohár plný jedu, James si musí dokázat poradit s čím dál tím více spletitými okolnostmi a nepřáteli číhajícími za každým temným rohem, aby se vyhnul rozsudku smrti. Ve víru intrik, vraždy a zrady se mysteriózní rodinné drama rozvíjí v žhnoucí příběh lásky a proradnosti. (HBO Europe)

futislav

Nečekal jsem nic zvláštního, ale kombinace mysteriozna, skvělé výpravy i kamery s docela napínavým dějem mě překvapila. Takhle perfektně naaranžovaný Londýn na počátku 19. století, jsem ještě nikde v takovém rozsahu a detailech neviděl. Jedna hvězda dolů za přílišnou rozvláčnost, ale jinak pecka. ()

Skylord99

Hardy si to krade pro sebe. Jen mě trochu rušily ty jeho představy a sny či co to sakra bylo. Jinak skvělá gangsterka z viktoriánské Anglie. Těším se na nově oznámenou druhou řadu. 8/10 ()

PMU

Po dvou epizodách. Hardy drsoň jako skoro ve všech svých filmech. Ponurá atmoška. Zatím 80% ale mám obavu zdá to nebude klesat. Po 7 epizodě: nebude ;-) ()

sun.eagle

Vydržel jsem se premahat 3 díly a končím. Možná dělám chybu a připravím se o bombasticke vyvrcholení , ale nemám chuť to zjišťovat a hlavně sílu se tím dál prosekavat. Nesmírně roztahany děj který vás ani nechyti nějakým cliffhangerem či pořádnou akci na kterou čekáte jak na zázrak a ono to nepřichází. Hardy chodí po depresivním městečku sem a tam to je celá náplň seriálu. Jen jména a stylizace je trochu málo v konkurenci současné seriálové tvorby. Toho času který jsem tomu obětoval mi je hodně líto. ()

BranuliQ

Technicky brilantne zvládnuté, no v podstate o ničom. Celá prvá séria Taboo je jedna veľká prehliadka takmer bezchybnej filmárčiny, kde som len s otvorenými ústami obdivoval úchvatné scenérie viktoriánskeho Londýna, naozaj špinavú atmosféru 19. storočia, bezchybné dialógy a ešte lepšie herecké výkony, pričom Hardymu sa stačí len ozvať a takému Jonathanovi Pryceovi by som dokonca udelil pár cien. No čo sa týka toho najpodstatnejšieho, čiže samotného príbehu, ten už taký geniálny nie je. Ten je sám o sebe už "len" dobrým a bohužiaľ zráža hodnotenie smerom nadol. Niektoré epizódy sa tým pádom len vliekli. Avšak, v tomto prípade je príbeh odsunutý na druhú koľaj, hlavne vďaka všetkému ostatnému a celkový dojem sa tým pádom neznížil až k hranici priemeru. A koniec bol veľmi dobrý. 1. SÉRIA: 80% ()

LosMichal

Seriál vás možno nezaujme prvou epizódou, ale rozhodne by som to s ním nevzdával. Prvé časti sú také "zoznamovacie" s postavami a okolnosťami aj keď prvá spoločná konverzácia Jamesa a Stuarta sa mi veľmi pacila. Samozrejme nehovorím že prvé časti sú zlé, bavil som sa pri každej jednej ale v tých posledných troch je o dosť viac akcie a zabíjania ako v prvých štyroch-piatich. Prvá séria nám ponúkla kopec hmm v podaní Hardyho, zvratov v deji, známych aj neznámych hereckých tvárí a občas štipku čierneho humoru. Mňa osobne bavilo ako James vždy každého prechytračil a ako si vždy všetko naplánoval až do posledného kroku. 1. Séria - 90% ()

1normalny

nemal to byt povodne nahodou film? prva epizoda temna a tajomna sa v dalsich roztapa az do takmer zbytocnych a nudnych...skoda ()

cv0x

Seriál Taboo se odehrává v roce 1814 a líčí osud Jamese Keziaha Delaneyho, který prošel všechny končiny světa. Nyní se vrací z Afriky do Londýna, aby zdědil, co zbylo z otcovy přepravní firmy, a začal znovu. Jenže ho potká zrada, vražda, spiknutí, temné rodinné tajemství a navíc prchá před trestem smrti. Zatím jsem nadšen z první série. ()

L.O.T.R

Už od úvodnej znelky som vedel, že Taboo bude niečo špeciálne a iné, podobne ako to bolo pri prvej sérii True Detective. Išiel som to asi ako všetci pozerať hlavne kvôli Hardymu a ten bol samozrejme úžasný. Na druhú stranu treba povedať, že vďaka výborne napísaným a zahraným postavám to nestojí len na hlavnom hrdinovi, ale aj na vedľajších postavách. Plusom bolo tiež prostredie, ktoré bolo špinavé a nechutné, čo je oproti terajšiemu trendu dobrá zmena. Záver priniesol vytúženú odmenu, aj keď jednej postavy mi je celkom ľúto, pretože bola veľmi dobre napísaná a dalo by sa s ňou pokračovať ďalej. 95% za výborný námet, skvelé herecké výkony, perfektný scenár a hudbu. K dokonalosti to môže dotiahnuť druhá séria, kde sa snáď dozvieme viac o tom mysticizme. Kľudne by som si vedel predstaviť jednu sériu aj ako prequel z Afriky. 1 séria 95% ()

agent_R.M.

Zajímaví seriál, který kvalitou mohu v klidu přirovnat i k takovým skvostům typu True detective (mám na mysli tu první řadu :) ) ()

Socirel

Dobrý vizuál, což u HBO asi nikoho nepřekvapí, neokoukané prostředí plné špíny a krve, skvělý herecký výkon Toma Hardyho, ale jinak docela nuda, pomalé tempo a zbytečně tatahování děje. ()

susilson

moc Hardyho, málo akce. Někomu možná jeho "hmmm" ke štěstí stačí, mně ne. Jinak, výprava, kostýmy super. Tak snad druhá serie bude záživnější. ()

HanaZ

Těšíte se na mysteriózní drama na pozadí historické zápletky. A pak dostanete sice skvělou výpravu, ale s bezúčelnými zápletkami, postavami, které umírají, aniž by divák tušil, v čem měly být alespoň hlavnímu hrdinovi přínosem. A po zhlédnutí posledního dílu máte poct, že vše zásadní si tvůrci nechávají až do druhé série, až budou hrdinové konečně ti Američani... Prostě, řečeno slovy prostitutky Helgy, kterou při práci vyruší Tom Hardy, "byla to vleklá záležitost". ()

izmi

Perfektní příběh, krásně natočený, dobře zahraný, působivá atmosféra, promyšlený děj a samozřejmě božský Tom Hardy to dal a na příčkách božskosti zase o kousek povyskočil. :-) ()

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

24.06.2016

Ačkoliv Tom Hardy seká jednu velkou roli za druhou, teprve letos se dočkal první oscarové nominace. Na rozdíl od Leonarda DiCapria šel sice domů s prázdnou, i tak mu ale Revenant pomohl k dalšímu… (více)