Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

triatlet

Zbytečný film. Komedie? Pobavily mě závěrečné titulky, "Jágřík" a rodiče Missky (Vilma Cibulková, ale hlavně Miroslav Hanuš). Trapností zavánělo společné cestování manželek a hokejistů a profesorovo vnímání AZ kvízu, jako by to byl přímý přenos... Romantiku jsem nepostřehl... Pokud spočívala v zápletce s aukcí dresu, pak je teda nudná a nevěrohodná. Taťána Kuchařová obstála, Jirka Mádl maximálně do okresního přeboru :-) ()

virus10

Komentáře některých uživatelů zde nevěstí nic dobrého, ale já žádný velký problém neměl. Neříkám že jsem se smál od začátku do konce, to tedy ne, ale svůj účel tahle oddechovka splnila. Smíchu bylo dost a ani zbývající pasáže mě nenudily. Jirka Mádl jako hokejista-magor obstojný, hlavně jako ten magor teda, Taťána Kuchařová působila sympaticky a nehrála vůbec špatně, jen ty pusy mi nepřišly uvěřitelné. Samozřejmě film moc neodpovídá realitě, ale každému už na začátku muselo být jasné, jak to asi dopadne. Takže i když víme, že ve skutečnosti by to bylo asi jinak, ve světě romantických komedií to dopadá vždycky stejně. 3-4*. ()

Morholt

Mě občas připadá, že na naší televizní i filmovou tvorbu platí mnohem přísnější měřítka, než na zbytek světa. Správnej dres je naprosto pohodová romantická komedie s možná trochu moc přeslazeným koncem, ale to je snad jediný výraznější kaz. Mádl sice svojí postavou nesplňuje parametry hvězdy NHL, ale jinak potrhlého sportovce s fóbií z paparazzi zvládnul výborně a po stránce komediální film táhl. Jastraban roli zamilovaného profesora podal s přehledem a v kabinetu mu skvěle sekundoval Vladyka. No a na Taťáně Kuchařové sice bylo znát, že to není herečka, ale zase je to sakra hezká ženská a navíc postupem času jakoby získávala na jistotě, takže ani jí neni nic moc co vytýkat. To nízké hodnocení vůbec nechápu a film si ho rozhodně nezaslouží. 80% ()

Kamca_

Tady se nepovedlo téměř nic ... Dalo se předpovídat, že to bude blbost, když hlavní roli hraje modelka. Taťána Kuchařová je sice pěkná, ale hrát vůbec neumí, takže se jí nedalo věřit vůbec nic. Další výběr herců se taky moc nepovedl. Původně jsem si myslela, že film bude víc o hokeji, ale mýlila jsem se. Těch pár vteřin na začátku mi vážně nestačilo. A ten konec byl na mě už moc. 20%. ()

6thSun

Když pominu úsměvnou představu drobounkého Mádla jako hokejisty, tak úvod ještě ušel, bavil jak právě Mádl, tak třeba i Matonoha, do prdele to ale začlo z nějakýho důvodu jít přesně od příchodu Kuchařový (která mimochodem nehrála blbě) na přednášku Jastrabana. Kolečko to jako scénárista pálí vo 106, to je fakt, ale kvantita už brutálně ubíjí kvalitu. ()

GeusX

Až na přeslazený závěr, který se schoval před realitou jak puk před brankářem, to nebyl vůbec špatný filmový počin. Mádl hraje sympaticky paranoidní komickou figurku, ostatně z komediální škatulky se bude ještě nějakou chvilku dostávat. Taťána tu opravdu 'hraje'. Že je film o klasických klišé hokejista+modelka (nebo aspoň misska) vůbec nevadí. Vtipný je závěr, jak tomu neuvěřitelnému romantickému happy endu nasadili na úplný konec tu "očekávanou" korunu. ()

Tommassi3

"Jako tak paranoidní, abych si myslel, že vy dva spolu něco máte, fakt nejsem.." ;) Nezbývá než souhlasit s Gilmourem93, že scénáristovi nejspíš kdysi nějaká hokejka přebrala slečnu, jinak si tohle jen stěží lze vysvětlit.. Ačkoli se zdá, že Petr, který má však prostředí nejen profesionálních sportovců slušně zmapované, už má pár měsíců skutečně o Kolečko víc, podobnost se stejně talentovaným a z odevšud se valící chvály na jeho osobu pramenícímu pocitu vlastní geniality podlehnuvším Markem Epsteinem je docela alarmující, za dalšího vůbec ne nepodstatného viníka tohohle žánrově neujasněného průseru plného banalit, karikatur a podbízivých řvoucích mouder musíme brát nezkušeného poUličního pseudorežiséra Staňa Sládečka.. Ale taky co čekat vzhledem k výše napsanému, že ?! Nicméně nádherná Táňa Kuchařová obstála se ctí, stejně jako komediálně nesmírně nadaný Jirka Mádl, který ač se převážně nachází na území sitcomového přehrávání, tuhle veskrze veřejnoprávní televizku táhne ze všech sil z vod nablblého melodramatu, kam se zhruba v polovině láme opouštějíce nejeden velmi dobrý Kolečkův vtipný dialog.. Výkřiky do tmy v souvislosti s castingovým nonsensem právě v Mádlovi mě ovšem baví víc než film samotný, nehledě na skutečnost, že Mádl kdysi hokej skutečně hrával.. Škoda promrhané šance, když Kavky avizovaly filmový vánoční dárek v podobě luxusních hodinek, aby nakonec diváka otrávily svetrem se soby.. ()

Lacike odpad!

Zoberte to najotrepanejšie bulvárne klišé o hokejistoch a ich manželkách, zmiešajte ho do jedného filmu a dostanete totálny grc. Pritom to v pár sekundovom trailery vyzeralo celkom znesiteľne. ()

argenson

Spojení Jiřího Mádla a Miss World v manželském páru ve mně vzbudilo podezření, jestli to bude koukatelné. A kupodivu ano. První polovina je zábavná a nešetřící přirozeně vtipnými dialogy, pak to trochu ztratí dech i humor, ale i druhá půlka v melodramatické rovině je snesitelná. Velmi příjemně překvapila Taťána Kuchařová, která to uhrála dost slušně, nezklamal ani Mádl plus neselhávající Marek Taclík i ve velmi malé roli. ()

Agatha

Mně stačilo už to, že se nejednalo o pohádku nebo dvacátouosmou reprízu čehosi jako tomu bylo na 20-ti ostatních programech. Táňa by byla skvělá i kdyby hrála jako stará Weintigrová, což nehrála. Jastraban OK, Vladyka OK, Mádl KO... Seriózně průměr, ale za ty vaše odpady dávám 4*! ()

jh666

Tak tomuhle se říká solidní úlet. Děj absolutně nezajímavý a herecké obsazení taky na dvě věci. Jastraban ještě ujde, Mádl je na tom hůř (i když ta jeho paranoia byla asi jediná zábavná věc na tom filmu). Všechno ale korunuje Kuchařová v hlavní roli, takový herecký dřevo se jen tak nevidí. 15 % ()

Lyli

Bez předsudků jsem si sedla k téhle komedii, a stejně se mi nezalíbila. Proč? Snaha přesvědčit mě, že Kuchařová je herečka, to zabila. Naprosto chápu její touhu, být víc než modelka, bohužel by to chtělo kapku sebereflexe. Ovšem, těžko ji bude mít, když jí nějaký jouda dá hlavní roli v komedii, která jede v hlavním vysílacím čase. Mno, a co dál k filmu? Nemastná komedie, která se hitem nestane asi ani v hokejové kabině. Příběh, který mě nudil již po půl hodině, a vtipné momenty dávají snad jen kamarádky ze sektoru manželek, proslov v továrně na pneumatiky a Mádl. ()

Tryskomyš

Celkem slušný příběh. Pravda, pro někoho trochu neuvěřitelný, ale ne nereálný. Mádl je tu záporák. Po prvním společném filmu ( Snowboarďáci ), mi přišel jako méně zajímavý kolega Vojty Kotka. Nyní se tyto role obrátily a Kotek se mi líbí čím dál míň a Mádl čím dál víc. ()

roswelll

Jako skalní litvínovský fanoušek můžu tento film jen pochválit. Přece ho nebudu hanit, když jsme porazili Slavii 2:1 ()

depony

Tenhle snímek překvapil. A taky pobavil. Nečekaně. Vladyka jako univerzitní génius Květoň a jeho plán zúčastnit se A-Z kvízu, nebo jeho rozhovor s Kuchařovou na chodbě filosofické fakulty. Vtipné, sarkastické a vkusné. A nerozumím tomu, proč hokejovou hvězdu se sexy vymakaným tělem měl hrát mírně pupkatý a vzrůstem malý Mádl, kterému chybí svaly i charisma. Přesto na české poměry povedené. ()

Wysch

Ze všech těch vánočních pohádek je nakonec Správnej dres ta nejlepší, co ČT letos uvedla. Při vší úctě ke zdejším hodnocením, Správnej dres má všechno, co správná pohádka má mít, a ještě ke všemu sleduje klasické schéma dramatu podle Gustava Freytaga. No a navíc je to podpořený skvělejma hereckejma výkonama v čele s tupým zlým princem... pardon, v čele s tupou hokejkou Mádlem a hloupounkou a jednoduchou princezničkou Taťánou Kuchařovou, která sice neodpovídá mýmu gustu (blonckám nefandím), ale zato naplňuje úlohu princezny v nesnázích na 100%. A nesmí se zapomenout na výtečnýho rádce chudého profesora, Květoně Vladyky, který si to dává úplně stejně jako signore Trojan tuhle u věnečku. Objektivně bych to viděl někde na 60%, ale je potřeba tady ty odpady nějak vyvážit. Správnej dres je totiž pohádka jak řemen. ()