Ztráta paměti

Simon Cable se probouzí v nemocnici s totální ztrátou paměti. Nevzpomíná si na své manželství, okolnosti smrti vlastního bratra, ani dopravní nehodu, která ho málem stála život. Má vymazané poslední dva roky života. Jeho lékař mu pomáhá paměť obnovit a postupně se Simonovi začínají vybavovat jednotlivé události ve snech. Brzy zjišťuje, že je v těchto "vzpomínkách" schopen měnit věci, které se mu v minulosti staly. A pokusí se změnit svou minulost. (oficiální text distributora)

80s Martin

Cable zmateně pobíhá po nemocnici a její personál ho má za chvíli plný kecky. Občas si taky skákne do svých vzpomínek. Tam na něj ale nečeká nic pěknýho.. Má ale kliku, páč zjistí, že se dá ve vzpomínkách všechno měnit. Ať se ale Cable snaží měnit v minulosti cokoliv, vždycky skončí tam, kde byl.. Ale takovej už je život, ne? Na mě to teda zapůsobilo. 85%! ()

gpx

Film s koncem, který je zajímavým vyvrcholením nadprůměrného filmu a staví vše co jste předtím viděli do jiného světla. --- Kterou cestou se vydáte, až vás jednosměrka zavede na křižovatku odkud vedou jen slepé ulice? ()

jopal

So zvysujucim poctom videni, rastie u mna vyska hodnotenia tohto filmu. (Co si myslim, ze nie je len moj problem.)A to je jeho slabina. Mal byt jasny po prvom vzdliadnuti... ()

Veju007

První polovina byla skvělá, ta druhá pak všechno zkazila a celý film se sesipal jak domeček z karet. Škoda, mohlo to být hodně dobré. ()

Muf911

Kdyby to nekončilo tak zmateně, málem jsem dal 4*. Je to film tak trochu o paradoxech v čase, a to mám rád. Ale finále jsem ne úplně pochopil, takže za 4 to nebude. A je fakt, že občas divák neví, ve které realitě se vlastně nachází. Vzpomněl jsem si na Cimrmana a jeho retrospektivu v retrospektivě, kdy se divák tak trochu ztrácí ()

veverysiak

Dosť otravná motanina, chlapi sa chceli vytiahnuť, lenže zrejme pretiahli večierku, neskontrolovali kvalitu a kvantitu matroša a výsledok musel po detoxe prekvapiť aj ich samých, poväčšine menej býva viac, a tu to platí bez výnimky, takže 35%. ()

Hadascz

Koncept mě přípomínal svěrající kazajku (kterej měl oproti tomuhle luxusní pointu):) s migrací času mi to moc nepřišlo jak v osudovým doteku ;) ta pointa je sice vysvětlující, ale docela mišmaš. Za ty 3 to ale stačí ;) ()

Sindymindy

Film o záhadách lidského mozku a paměti.Je velmi napínavý až dokonce. Jen závěr mě trochu zklamal. Čekala jsem logické vyřešení, ale… ()

camomilla

Podle hodnoceni jsem se tesila na celkem dobry sci-fi thriller, ale jsem hodne zklamana. Film me nicim neprekvapil, pusobil zmatene a misty me i nudil. Ztrata casu.. neslo by ho vratit zpet? :-) ()

Unrealik

Spíše slabší 3 hvězdičky. Opět musím na úvod pochválit hudbu. Jenže chtělo by to delší stopáž filmu, aby mohlo proběhnout více změn v minulosti. A konec mohl být jiný. Celkově to na mě působí jako takový zbytečný film s pár zajímavými nápady. ()

Pythonator

Nějak jsem ztratil paměť a nevím moc jistě o čem film je. Pamatuju si jen, že jeho konec byl ještě blbější než celý film. A to už je co říct. ()

ghostwo

Bavilo mě to, dobře natočeno.....Ale pomalu mě už přestávat bavit to, že se mi zdá, že každý druhý film tak úplně nechápu. Konkrétně u tohoto filmu mě to mrzí, protože mohli jít tou cestou jakou se vydali na začátku a zbytečně to nekomplikovat. Mám rád když chápu všechny souvislosti, takhle nevím co myslet.Většinou si stejně myslím, že autoři se do něčeho zahrabou a pak neví jak z toho dál, tak nechají spoustu věci jakoby bez souvislostí. Spousta myšlenek, nápadů,ale nedotažené...... ()

io.

Na film jsem se podíval a to je asi tak všechno, co jsem si z toho odnesl. Nedá se říct, že by tohle dílo stálo za nic, ale ... kdybych to neviděl, mrzí, že jsem to ještě neviděl. Kdybych na to šel do kina, mrzelo by mně těch 150 babek. ()

Rathe

Opět film o cestování časem, minulostí, budoucností... ale abych pravdu řekl, tento film mi řekl mnohem více než Svěrací kazajka, která si hraje s podobným tématem. Ačkoliv jsem se občas trochu zamotal do docela komplikovaného děje, našel jsem z něj i cestu zpět. A herecký výkon Ryana Phillippa byl vynikající. ()

Jirkacek

..................Ehm..........co jsem to vlastně chtěl ?.......Aha, napsat komentář k filmu. Ale k jakému ?......Už vím. Byla to Ztráta paměti, proto ten výpadek. Každopádně shlédnout tento snímek nebyla rozhodně ztráta času, od začátku do konce bylo na co se dívat, napětí bylo snad v každém rohu nemocnice, ve které se převážně celý děj odehrával a když už jsme si doma mysleli, že jsme leccos pochopili, tak jeden zvrat následoval druhý. Režisér na nic nečekal a hned nás vrhnul do příběhu, jehož havním hrdinou byl Simon Cable alias Ryan Phillipe, který se probudil v nemocnici sv. Judy a nic si nepamatoval. Jeho poslední dva roky života se ztratily v okamžiku automobilové nehody, nicméně si postupně začal vzpomínat na svou manželku a bratra a další skutečnosti. Avšak namísto toho, aby se vše začalo vyjasňovat, situace se stala nepřehlednou a tak jsme nebyli moudří ani my ani nás milý Simon. Postupně se celý děj zkomplikoval tak, že jsme nikdo nevěděli co je skutečnost, co jsou sny a jaký je rok, protože autoři filmu stále přeskakovali z roku 2002 do roku 2000. Chyběla nám také orientace, kdo je vlastně ten dobrý a kdo je parchant či parchantice, ale ono to bylo vlastně dobře. Film nás tak celou dobu udržoval v obrovském napětí, byli jsme zvědavi jak vše dopadne, kdo jakou hrál vlastně roli a co se stalo roku 2000, kdy to všechno začalo. Jen byla škoda, že když jsme se to dověděli, nebyli jsme o mnoho moudřejší než na začátku. Režisér se na nás diváky vykašlal a nic nám pořádně neosvětlil, žádná vysvětlovačka ve stylu Agathy Christie se nekonala. Přesto všem film doporučuji, byl hodně zajímavý. Za napínavý děj by si Ztráta paměti zasloužila možná i plný počet cípatých, ale za ten závěr jednu uberu. Podtrženo a sečteno, Ztráta paměti si u mne vysloužila....ehm...moment...jo už to mám, čtyři zapomenuté hvězdy ****. ()