Ztráta paměti

Simon Cable se probouzí v nemocnici s totální ztrátou paměti. Nevzpomíná si na své manželství, okolnosti smrti vlastního bratra, ani dopravní nehodu, která ho málem stála život. Má vymazané poslední dva roky života. Jeho lékař mu pomáhá paměť obnovit a postupně se Simonovi začínají vybavovat jednotlivé události ve snech. Brzy zjišťuje, že je v těchto "vzpomínkách" schopen měnit věci, které se mu v minulosti staly. A pokusí se změnit svou minulost. (oficiální text distributora)

tomeek

Po dlouhé době jsem si opět dopřál mindfuckový snímek a opět nejsem zklamán :) Vrstvení realit je dost dobře zrežírované, takže se neztrácíte a první hodinu, dalo by se říct, film jenom "nabírá dech" na finále, kde se odhalí všechno. Já jsem na tyto filmy hodně vysazený, takže hodnotím nadprůměrně, ale musím napsat i těch pár negativních věcí. Za prvé, dialogy. Místy to šustilo papírem až běda, že to vypadalo jako deklamování osudových glos z Ordinace v Růžové zahradě (v romantické scéně - tam jsem jim nevěřil ani slovo), za druhé, opravdu hodně laciný hudební doprovod - klavírní smyčka tak "levného" dojmu, že už to skoro rozčiluje. Jak vidno/slyšno, skladatel si pohrál hlavně s titulkovou skladbou, zbytek filmu připomíná variace na seriálové podkresy o několika tónech. A za třetí, ta pointa mohla být trošku konkrétnější, údernější... Trochu jiné, než Butterfly Effect, slabší, než Mr. Nobody, ne tak temné, jako Donnie Darko, lepší, než Svěrací kazajka a přehlednější, než Stay. 3,5* - slabší 4*. A abych nezapomněl - ten český název - to je zas terno. ()

URBAN

Kdyby se k tomuto filmu tvůrci zachovali jinak mohl by se z toho stát i kult, tak je to jen další film, ale je to jen dalí film, který dokázal zaujmout i přes trochu nezkušeného režiséra a neznámé herce. ( 29.3.15/PC ) ()

kjakob

Film si dokáže vybudovat atmosféru skrz sem tam dobré střihy, originální hudbu a výkon Ryana Phillippeho. Ale ten závěr. Autoři zjevně šli na celou látku originálně a do zápletky se ztrátou paměti zabudovali ještě cestování v čase. Nápad to není špatný, ale provedení pokulhává. Díky tomu se film stává někdy nepřehledným a naráží na řadu nelogičností v ději. ()

strixsr

Naprosto, ale naprosto podhodnocený film. Žádná popcornová zabíjačka mozků, zde se musí dávat pozor a používat šedou kůru. Obvinění z kopírování Osudového dotyku je mino jelikož ten vznikl až PO tomto filmu. Výborný Ryan v hlavní roli. Rozhodně jej vyzkoušejte a nenechte se zmást hodnocením na IMDb a csfd. ()

greetchen

Mám ráda filmy ála Butterfly Effect, tenhle bohužel patří k těm slabším. Námět vůbec nezní špatně, ale bohužel ho totálně shazuje neumětelský výkon Ryana Phillippeho. Jeho tvář bez výrazu prostě thrilleru nesluší. Další věcí, co mě dost štvala, byla ta zbytečně předramatizovaná hudba. ()

sedm.1

Ve Ztrátě paměti jsem se bohužel jemně ztratil.Film zajímavým je každopádně(ostatně jako u tohoto tipu filmů všechny) a diváka do děje opravdu vtáhne,ale bohužel ikdyž je začátek výborně rozjetý a rozehraný,a i po většinu filmu se drží ve vysokém nadprůměru a diváka drží v neustálem napětí a očekávání,konec je bohužel přespříliš překombinovaný a na tu špičku žánru(Butterfly effect,The Jacket) tím nedosahuje.Chtěl bych zmínit výborného Ryana Phillippa! ()

herr_carter

Ano, je to opravdu takový lehce amatérský pokus o natočení něčeho vzdáleně podobného filmu Butterfly Effect. Tenhle film místy překvapuje svojí rafinovanou propracovaností, aby pak ihned plynule sklouznul do totálního béčka, neřku-li céčka. Hodně zvláštní film..je evidentní ta režisérova snaha nasrat co nejvíc věcí do ultrakrátké stopáže (rozpočet?), což bohužel mnohdy filmu dost ubližuje a spíše než "rozuzlení", budeme li tomu tak říkat, mě bavilo to počáteční pátraní ústředního herce v sobě sama..................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Han22

Hrdina se probouzí v nemocnici, nechápe proč má maželku, která ho nesnáší, neví co se stalo s jeho bratrem, proč se objevuje další žena, která ho miluje. Ztratily se mu dva roky života a navíc se dokáže vracet o ty dva roky zpět a ovlivňovat události které se staly. Zajímavý námět se bohužel rozpadne, když odpovědi a celý příběh začínají připomínat nejpitomější telenovelu. Navíc v cestování časem jsou obrovské nesmysly (SPOILER - hrdina někoho zabije a on začne z ničeho nic na poranění umírat, ale až o dva roky později.) Nemluvím už ani o pointě, která definitivně pohřbí jakýkoliv náznak sci-fi a která byla originální možná v roce 1990 (konktérně něco podobnýho bylo v Jacob´s Ladder). Obrovská nuda a hlavně ztráta času. ()

klukluka

Na tento film nejsem dostatečně inteligentní. A protože jsem ho nepobral, hodím to mstivě a zákeřně na tvůrce a ztrestám je pouhými dvěma, nadto velmi chatrnými peckami, řka, že to je fantasmagorie. Pěkný slovo. A dnes mi přijde opravdu výstižný. ()

MareT.

Moc zajimavý film! Možná tato věta zní tuctově, ale ono to tak opravdu bylo! A Phillippe mám od Velmi nebezpečných známostí rád! ()

Drc

Film, který hodně kopíruje výborný Butterfly Efect a naštěstí se mu daří udržet vysokou kvalitu. Na začátku se jeví zajímavě a slibně, uprostřed se divák začne ztrácet aby ke konci do sebe všechno zapadlo a i s naservírovaným vysvětlením je stále k dispozici otevřený konec s trýznivým dilema pro hlavního hrdinu. Oproti vrozené schopnosti ve zmíněném filmu je tentokrát hlavní postava, trpící ztrátou paměti, spíše proti své vůli zmítána myšlenkovými skoky mezi minulostí/přítomostí/budoucností (kdo se v tom má vyznat :)). Postupně odkrývá zapometou minulost jen aby zjistil, že nic není dané a tak, jak se zdá být. Zajímavá atmosféra podbarvena místy výbornou hudbou, dobrý příběh, slušné herecké výkony. Jedinou výtku bych měl ke klasicky přetaženým reakcím herce v extrémní situaci, kdy se (stejně jako v mnoha dalších dílech) postava chová spíše jako šílenec. Rozhodně jsem se však nenudil a doporučil bych všem, kteří aspoň trochu fandové do neobvyklých mysteriózních filmů. ()

ViktorEl

Pre mňa to bol výborný a originálny film (aj keď sa to miestami podobá na Osudový dotyk). Celý film si drží to pravé napätie, ktoré vám nedovolí ani na 5 minút odbehnúť od televízora. K tomu tá mrazivá atmosféra a výborná hudba. Ryan Phillippe zase podáva výborný výkon. Nečakaná pointa filmu len prospieva. K dokonalosti mu, ale čosi chýba. 75% ()

Dark. odpad!

Další hodnocení na csfd, které mě donutí prozkoumat, zda-li jsme všichni viděli stejný film. A jako vždy s hrůzou zjišťuji, že viděli. Scénář je originální asi jako vtipy o Chucku Norrisovi. Což by se dalo překousnout. Ale herecké výkony (především hlavního "hrdiny") ve mně vyvolávají pocit znepokojení a zmatenosti, takže půlku filmu přemýšlím, jestli se tím nesnaží něco parodovat. Prý ne.. Asi se v divácích snaží vyvolat dojem, že s amnézií přichází i snížení inteligenčního kvocientu o 50 bodů v lepším případě (tento to ale není). Dál ve mně pocit naprosté trapnosti vyvolávají ony "nečekané zvraty". Jak z telenovely, bohužel tady to čekáte a vždy víte co se dopředu stane. O hudbě je lepší se ani nezmiňovat. Konec filmu už jen okopíruje Butterfly Effect a hurá na titulky. Nakonec jsem si řikal, proč mi příjde, že je tento film natočen jako německé přiblblé seriály. Po rozkliknutí režie byly mé otázky víceméně zodpovězeny. ()

Noomi

Trochu Osudového dotyku, prikoreniť to štipkou Zvieracej kazajky a voilá...je z toho toto. Hudba bola skvelá, možno až príliš dobrá na tento film, Ryan Phillippe na spapanie ako vždy a...celkovo som sa ani nenudila. ()

Filmárik

Tento film som videl už dávnejšie a presne si ho pamätám ako utláčané dvojča Butterfly effect ( hoci vznikol cca. o rok skôr ). Je to jeden z filmov ktorý je pozeratelný ale absolútne nič sa nestane keď ho vynecháte. ()