Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

LabySo69

Co si budem povídat..natočit remake remakeu, to zní už samo o sobě jako úplně debilní nápad a jen to dokazuje, že hlavounům v Hollywoodu dochází nápady, a kolikrát to vypadá, že i dech. Co mě zarazilo nejvíc, že tohle psal ten samej Pizzolato, kterej se tak vyznamenal v True detective..nechápu. Ale jako na druhou stranu to fakt není až takovej průser, jakej se dal asi čekat. Klasickej, prázdnej souboj dobra zla, doplněnej fajn hercema, a dokonce třeba ty přestřelky jsou super, jen by jim to posraný "eRko" slušelo podstatně víc. A Sarsgaard přehrává jak nikdo. ()

radeckator

Mám s podobně natočenými remakemi celkem problém. Drží se předlohy, pak zase ne, pak nesmyslně opět ano, no hrůza. A přitom zde stačilo velmi málo, aby z toho byl vynikající western. Použít námět, volně se jím inspirovat podobně jako původní Sedm statečných od Sedmi samurajů a je to. Tady kdyby nábor těch sedmi proběhl lehce odlišně, některé silné věty z původního filmu nebyly doslova přeříkány, tak paráda. Teda když už tvůrci přenesli děj do jiného prostředí, požili jiné charaktery hrdinů, nechali umřít jiné a přidali ženu se schopnostmi Lary Croft tak toto málo už vykrádat nemuseli. Zklamání. ()

waska

Vůbec ne špatný western. Trochu překvapení, ale nakonec od takové hereckého obsazení se to možná čekalo. Trocha nostalgie, stejné hlášky, stejná zápletka, dobrá akce, ale původní film zůstane nepřekonán. ()

Hashirama

Některé věci nikdy nepochopím. Třeba proč je tenhle film v modrých číslech. Zádumčiví kritici tu číhají za každým rohem, aby zkurvili renomé pokud možno všem filmům. Jsou to právě oni, kdo se v půl století staré předloze rozplýval nad komplexními psychologickými pochody všech postav, filozofickými intermezzy objasňujícími smysl bytí a hlavně zažloutlým celuloidem, který dával všem režisérovým úkonům hloubku. Jenže teď je rok 2017 a lidé oceňují filmy, na kterých je něco vidět. A já tu viděl nádherně stylizovanou výpravu, opravdovou atmosféru divokého západu, sedm jasně vyprofilovaných charismatických hrdinů, až jsem se divil, jak se to vůbec povedlo všechny je prodat, efektní akční scény, vedle kterých bledne nejeden blockbuster a přinejmenším kulervoucí a dojemné finále. Pokud budou všechny remaky vypadat aspoň takhle, tak jakože klidně dál. Samozřejmě se v souladu s dnešním Hollywoodem povinně instalují všechny barvy, takže tu namísto skvadry machistických Waynů, co doma mlátí manželky, hrají všechny možné odstíny, ale koho to sere. ()

netWoor

Mně se líbilo, že každá barva kůže tam má svého hrdinu. To je takové olympijské, pozitivní. Vůbec mi neva, že sem moc nechápal, kdo je kdo a proč se tam vlastně objevil. Nevadí mi to, protože od začátku mě to nebavilo. A kulomet, co chvíli postřeluje věž, chvíli boří domy a chvíli kropí písek záhadného městečka, aniž by .. ale to je jedno ... strašná spatlanina ... ()

Kingjiri

Na věc se jde trochu jinak než v originále a kdyby byl název jinej, bylo by možná otázkou, jestli má tahle verze blíž k remaku nebo se prostě jenom víc inspiruje původnim bijákem. Jediná moje zásadnější výtka směřuje k rasovýmu mišmaši hlavních hrdinů (běloši, černoch, asiat a indián) a nakonec nechyběla ani ženská hrdinka. Občas jsem se fakt nemoh ubránit pocitu, že tam tolik vizuálně rozličnejch postav defiluje proto, aby se náhodou nikdo v dnešnim hyperkorektnim Hollywoodu nenaštval. Ještě bych zkrátil pomalejší rozjezd (resp. seznamovačku s postavama), ale jinak jsem vlastně uplně spokojenej. Herecký obsazení slušný (Peter Sarsgaard dobrej záporák), akce víc než dost (fajn finále), Fuquova filmařina líbivá jako vždy, výprava navozuje tu správnou atmosféru a k tomu solidní hudba s citem využívající pár původních ikonickejch motivů, čistý čtyři hvězdy. ()

Joski odpad!

Uplne zbytočný reamake. Je ťažké natočiť dobrý western, ale prečo pretáčať znova už legendárne témy, ktoré sa aj tak nedajú lepšie spracovať. Len zbytočné mrhanie peniazmi i časom diváka. Za originálne natáčanie v tomto žánri možno považovať Tarantinove filmy - Nespútaný Django alebo najnovší western Osem hrozných, ktoré sú vyslovene poctou westernu i skvelej Morriconeho hudbe. Samozrejme tieto kúsky potešia len zasvätených fanúšikov. ()

DarthFailord

Bohužel jsem zklamaný. I při takovém obsazení mi to nic moc neříkalo a pořád se to jakob nemůže dostat do tempa. Nebylo to vyloženě špatné, ale jedno podívání stačí... ()

ER

Klasiky, které mají dodnes silné pozice v mysli diváků,je zbytečné točit znovu. Přesvědčili se o tom Francouzi s Angelikou,Němci s Vinnetuem, Američané se 7 statečnými. Chabost celého pojetí dokládá i zoufale pojatý motiv ústřední melodie původního filmu. ()

vikino1

Aneb, jak nám černoch, mexikán, vietnamec a indián zachrání chudé vesničany před zlem a bezprávím. Kromě nadstandartně neomylného Washinktona tu hlavně hraje Chris Pratt (který opravdu asi umí). Jinak mám z toho smíšené pocity, oni nám z klasiky všech klasik udělali klasický líbívý popkorňák a snaží se nám namluvit, že divoký západ byl vlastně hezké slušivé místo, kde všichni kovbojové měli zuby jak kdyby se vraceli z dentální hygieny a mezi přistřelkami si pokaždé odskočili na solárko a parfumerky.... On i ten kulomet Gattling byl nadstandartně vyleštěn :-). ()

E lan

Western není můj oblíbený šálek kávy, ale přesto jsem ho tentokrát dal a vlastně se u něj slušně bavil. Nejvíc asi za to mohou citlivě vybraní herci, slušný příběh a velmi vzácně dnes točený druh filmů. ()

Jaxx84

Za zpackaný úvod 1*. Naprosto ne empatický a příliš černobílý vstup. Poskládání party taky ostuda, žádné vnitřní pohnutky proč... Ale pak, když to přetrpíme, to kupodivu začne fungovat. Charismatické postavy, jedna vedle druhé. Chtělo to odvahu poskládat vedle sebe jižana, černocha, lovce indiánů, komanče, mexikánce, čínana a pak Chrise, který sice nejde zaškatulkovat, ale sympaťák je to největší. Ve finále 4*. ()

Martell47

Moderných sedem statočných ma mimoriadne bavili. Univerzálny scénar s výborným obsadením a hlavne aj výbornými výkonmi mi konečne naservíroval nejaký poriadny western. Úvodná zápletka, príchod hlavných postáv, vstup do mesta a záverečná prestrelka, to všetko ma bavilo a udržalo moju pozornosť od začiatku do konca. Film nenudil, čo je často slabina mnohých westernov, že majú hluché miesta. Kamera výborná, no čo dodať....za mňa slušných 90%. Denzel to jednoducho vie a spolu s neopozerateľným sympaťákom Chrisom Prattom to stojí za to. ()

Homer.p

Tak tenhle film má jednu obrovskou chybu a tou je skvělý a legendární původní western, čímž byl odsouzen k nezdaru ještě před začátkem natáčení. Je to ale škoda, protože jinak je to skvělý western. Střílečky jsou parádní a ani takový John Woo by se za ně nemusel stydět. Herecké obsazení statečných je suprové. Prim samozřejmě hraje jako vždy skvělý Denzel, ale ani ostatní nejsou vůbec špatní a umírání je opravdu hrdinské a dojemné. A nakonec jako třešnička na dortu je zde dojemný závěr a závěrečné titulky s původním soundtrackem. ()

Inozuka

Největší průser tohoto filmu je pochopitelně jeho název, a tak než si to pustíte, zkuste se palicí praštit do hlavy, abyste jej zapomněli. Pak je celkem možné, že si ten film i užijete jako slušný akčňák z divokého západu. Jestliže ale patříte k fanouškům původních Sedmi statečných, hrozí vám, že do té hlavy se palicí budete mlátit i v průběhu projekce, zvlášť při ne příliš častých a veskrze nepovedených odkazech na na někdejší Chrisovu bandu .... Záhadou mi je, proč se na to Fuqua rovnou nevykašlal, když se originálními Sedmi statečnými fakt jenom hooodně volně inspiruje. No nic, jeho chyba a jeho boj. Objektivním pohledem ten film špatný není, někdy je sice dost dementní a prvoplánovitý, ale v akčních scénách svižně natočený a zábavný. Volba představitelů hlavních borců i záporáků dobrá, na rozdíl od jiných si nemyslím, že by zde byl tlak na politicky rasově a národnostně vyváženou směsici nějak na škodu. Sečteno, podtrženo: nic moc, ale stále o dost lepší než jsem čekal. ()

Likan7

Fuqua umí dobrý své řemeslo. Točí oku lahodící filmy, na které si ale za pár týdnů nevzpomenete. Slzy Slunce, Odstřelovač, teď Sedm statečných. Teoreticky tu je všechno správně, ale film mě ani na okamžik nestrhne, že bych se do něj nějak více zažral. Denzel je fajn, Pratt je fajn, všechno je fajn. Je to vlastně ale dobře. Samozřejmě na westernový originál to nemá hudbou, atmosférou ani herci, ale ostudu mu rozhodně neudělá, je to spíše taková pocta. ()

rublik05

Vtipná, svižná westernová jednohubka, která ačkoliv trpí různými moderními multikulturními neduhy, tak dokáže diváka docela dobře pobavit, prim hraje jednoznačně příjemné prostředí, povedená atmosféra a slušně natočené akční scény. Příběh mohl být mnohem lépe propracovaný, stejně tak si tvůrci mohli dát víc záležet na chemii mezi jednotlivými postavami, jelikož ta mi přišla taková nijaká, plus ještě stopáž mohla být na můj vkus krapet střízlivější. Z herců mě nejvíc bavil Denzel Washington, kterému zdárně sekunduje sympatický Chris Pratt. Celkově bych to viděl na takový lepší průměr, ucházející novodobá akční westernová podívaná, která určitě nikoho neurazí. 6/10. ()

mira.l

Já nevím, je to už docela dávno, co jsem viděl původních Sedm statečných, ale mám tak nějak pocit, jako by někdo víceméně udělal CTRL+C & CTRL+V. Fakt to bylo nutné? Jako úplná sračka to nebyla, zkouknout se to dá, ale co tohle světu a světové kinematografii přineslo nového? ()

RAFT

Remake sedm statečných dopadl dle mého názoru dobře.Sice to dost zaostává za klasikou 60. let ,ale i tak sem se bavil.Herci ve filmu parádně sedli ,nechybí zde přestřelky ,atd.Záporák to je totální blb.Finální přestřelka ,tak ta byla dokonalá .75% ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)