Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

Autogram

Dá sa k prerábke pristúpiť aj tak, že sa odstráni alebo odignoruje to najlepšie, teda charizmatickí hrdinovia, zaujímavé vedľajšie postavy, dobré dialógy a hudba a všetko sa nahradí dobrou akciou a rozvláčnosťou scén. Potom vznikne priemerný western, po ktorom o niekoľko rokov ani pes neštekne. S originálom z roku 54 nikto porovnávať nechce, ale s prvou prerábkou so statočnosťou v názve by to porovnanie malo zniesť, ale neznieslo. ()

Hollohlaway

Oprostil jsem se od toho, že se zde przní klasika, a byl zvědav, jak se s tím Fuqua, o kterém si nemyslím nic moc pozitivního, popasuje. Brzy mi spadl kámen ze srdce, protože je to za prvé inspirováno poměrně volně, a za druhé to není ani z poloviny tak dobrý film a příběh. Washington si s rolí standardně celkem poradil, byť jsem v něm vůdcovství a charisma Yulla Brynera neviděl ani za mák, ale zbytek jsou více či méně podivné roličky, mající kořenit děj, za mě spíš matoucí a povrchní. Jediné další plnokrevné postavy jsou Pratt a po dlouhé době úžásná vzdorná zrzka s flintou Haley Bennett. Je to prostě akční film zasazený do kulis westernu, což na jednu stranu přináší některé velmi dobré akční scény, hlavně závěrečná přestřelka nemá daleko do epičnosti, na druhou stranu to dost mělce dodržuje pravidla žánru. Rozhodně na mě nedýchl ten starý dobrý Divoký západ, jako z Djanga a Osmi hrozných. To mě také několikrát při sledování napadlo, jak by Tarrantino pojal tu určitou scénu, ale určitě lépe než Fuqua a jeho záliba v detailech, barevném pojetí a střihu. ()

Dexter256

Sedm statečných: Fuqua prostě akci umí. A do sedmi statečných jí dal opravdu dost. Ano scénář není tak úplně skvělý, ale na remake je to podle mého dobré. Washington je možná trochu slabší, ale i tak se do role opravdu hodí. Ethan Hawke mě nijak nepřesvědčil a to samé musím napsat i o Vincentu D'Onofriu ,ale to se někdy stává. Jinak na nový western je to velmi dobrá podívaná co se týče akce. :) Prostě Fuqua je pan režisér. Finální akce je opravdu veliká a zatraceně drsná!!! 70% ()

Georgex

Nejsem zarytým fanouškem předchozích Sedmi statečných, proto se mě nové zpracování nikterak nedotklo a těšil jsem se na pořádnou akční řežbu v podání Antoina Fuqui. Ta se dostavila v závěru filmu a nutno konstatovat, že to je snad jediná část filmu, která mě zklamala. Ne, že by byla špatná, ale od tohoto režiséra jsem si představoval něco s větším tahem na branku se spoustou dech beroucích a dramatických scén, čehož se mi bohužel nedostalo, jenom několik chlapů postřílelo větší množství chlapů na koních a následně odjelo. Nicméně předchozí část je dobře fungující western, který stojí zejména na dialozích mezi hlavními hrdiny, které mě neskutečně bavily. Moje hodnocení 65%. ()

jenik71

Když jsem zjistil, že se tohle bude natáčet, chytil jsem se za hlavu a na chvíli jsem ztratil dech, protože klasiku všech westernů považuji za nedotknutelnou. Výsledek mě ale docela potěšil, i když kvalit předlohy nedosahuje. Naštěstí zůstal jen námět, vše ostatní je tak nějak odlišné. Tahle předělávka vůbec není špatná, jen nechápu, proč tam musí být hlavní postavou černoch (nic proti Washingtonovi). A záporák mohl skončit trošku drsnější smrtí. ()

P1tr

Akční scény jsou v aktuální verzi Sedmi statečných špičkové a obzvláště závěrečná přestřelka je pořádně nabitý masakr a v tomto ohledu nelze snímku nic vytknout. Herecké obsazení je velmi kvalitní a charizmatické, díky čemuž získává film na větší atraktivitě. Bohužel ale nenabízí příliš zajímavý příběh, který nedokáže příliš vtáhnout a nedaří se mu vytvářet funkční a napínavé momenty a místo toho působí nevýrazně a jen plyne od jedné akce k další a v mezidobí nezvládá příliš dobře pracovat s postavami ani s napětím. Sedm statečných je obstojným akčním filmem, což je samo o sobě celkem úspěch, ale když remakujete klasiku, měli byste zvládnou ještě něco přidat. ()

Ironfood

Z toho, co dělá z původních Sedmi statečných skvělý film, tady v podstatě nic nefunguje. Jednotliví členové sedmičky jsou sice napohled různorodější, ale u většiny stejně pořádně nevíte, co jsou zač, takže výsledkem je prostě parta "nějakých chlápků" a ne zajímavých individualit. Ani motivace k přijetí úkolu se tu ve většině případů příliš neřeší, takže u ní pak nelze vysledovat ani žádný posun (mimochodem, minimálně v jednom případě jsem si už v půlce filmu nebyl jistý, jak se vlastně dotyčný do skupiny dostal). V paměti mi neutkvěla ani žádná vtipná scéna a v podstatě úplně tu chybí napětí a neshody mezi ochránci a obyvateli. Akční pasáže dlouhou dobu vypadaly poměrně slibně, a říkal jsem si, že když už nic, tak závěrečný boj by mohl být zábavný. Bohužel je to nakonec jen takový jeden velký zmatek, který často nedává moc smysl. ()

Fox85

Klasické převedení starší verze do moderního hollywoodského filmu. Obsáhnout všechny možné rasy, které v Americe žijí, přidat více střelby a akce, a samozřejmě nesmí chybět vazba hlavního hrdiny na hlavního záporáka ()

Daddko odpad!

Originál z roku 1960 patrí medzi najlepšie westerny. Od vtedy sa toho v USA veľa zmenilo, tých ktorých volali Neger premenovali na Afroameričana, Monika urobila fajku Billovi a ten stratil pamäť, zvolili si za prezidenta potomka otrokov. Tak to treba zohľadniť v remake. Chrisa nahradil Diezel, Hispánec v pomernom zložení obyvateľstva, posledný žijúci indiš zamorduje preposledného (veď sa vyhlušili sami), náboženskí fanatici a obézni požierarači burgerov v zastúpení bradatého južana (a fanúšika ZZ TOP). Chýba už len Mojše, ale ten to ako obvykle asi financoval. Zmenila sa aj vojenská taktika, heavy guľomet až po finále, čo tam potom že picnem aj vlastných. Desí ma podobný remake Jánošíka s Paľom Bielikom. Vyholená hlava, náušnica v uchu, potetovaný, miesto valašky mobil, ľanovú halenu nahradí syntetické dúhové T-shirt. Varúúúj dušu na doline. ()

ZinedineCR7 odpad!

Strih zlý, bojové scény zlé, zle načasovanie scien, ktoré boli legendárne. Pri pohľade na miesto záverečnej scény je úplne jasný celý koniec. Neodpustím si poznámku, že na ulahodenie všetkým tam musí byť zastupený každý. Od Američana, černocha, Mexičana cez Indiána až po Íra. Keď budú chcieť tvorcovia v najbližšej dobe przniť western, tak odporučam Manituovu topánku ()

Šakalík

Přiznám se, že jsem nikdy tak úplně nepochopil úspěch původního filmu, jehož bezelstná naivita bije do oči. Ale taková byla asi doba (a žánr). Nová verze je pravda politicky korektní, až to tříská dveřmi, ale to je zase ta dnešní doba. Nicméně po akční stránce to má koule, pistolníci nejsou uhlazení dobráci od kosti jako v původním filmu, ale banda zlatozubých pobudů s diskutabilními hygienickými návyky a hlavní záporák, v podání výborného Petera Sarsgaarda, je vyšinutý magor radost pohledět. Našlo by se pár slabších momentů, třeba způsob likvidace těžkého kulometu je opravdu hloupý a protočil jsem při tom oči v sloup. S postavami se taky asi dalo pracovat lépe, ale vem to čert. Já jsem se v kině dvě hodiny dobře bavil a zvedám proto prst nahoru. ()

Kaceris

Na Sedem statočných som sa strašne tešil od chvíľky kedy som zistil že je v nich aj Denzel Washington. Ten chlap by mohol hrať aj čistica záchodov, aj tak by som mu to žral. Tento film si odomňa zaslúži plných 5, a to hlavne preto že na to že to je remake, kde sa mohlo pokaziť milión vecí, tak sa trochu len tiahne prvá polka ktorá ale vyústi do jednej z najlepších prestreliek za poslednú dobu. ---- Nakoniec som sa priklonil ku štyrom, keďže kino spravilo svoje. Aj tak si stále myslím že je to viac než decentný remake. ()

kenkaku

Pojmenovat film Sedm statečných byla ta největší blbost co se dala udělat. V souvislosti s tím co jsme viděl jde jen o trapný kalkul jak přitáhnout pozornost. Podobnost s původním filmem z roku 1960 je skutečně jen náhodná (a to ani nemluvím o prakticky nulové podobnosti s Kurosawovým originálem). Tolik, TOLIK věcí je jinak (včetně jmen hlavních hrdinů! prakticky všech...). Mě napadá, že jediné co odpovídá je počet "statečných". I když i o tom by se dalo polemizovat. Tedy to co hodnotím jako nadstandard je prostě "nějaký" western s pracovním názvem "Rose Creek". Moderní kabátek a pojetí mu rozhodně sluší. Když se něco děje, děje se to efektně a po Hollywoodsku. Za mě tedy v pořádku. Výběr herců také (až na tu trapnou korektnost za každou cenu... se divím, že se tam někdo nepřiznal k homosexualitě, aby to bylo komplet a nevstekala se 4% populace že je někdo opět přehlíží). Jediné co bylo škoda je, že když se nestřílí (nebo něco neřeší), jde tempo děje ke dnu. Prostě se jen žvaní a nikam to nevede. To je asi jediná škoda. ()

Maynard.

No, do prdele, z tohodle mě asi vomejou :o). A voni si ještě dovolej dát k závěrečným titulkům tu slavnou písničku, to je totální zneuctění klasiky, za kterou by se mělo věšet za vercajk do průvanu. Teď koukám, že to natičil rejža, jehož filmy se mi doslova protivěj, takže vlastně žádný překvapení. Jediný, co tak Chris Pratt, na kterýho mám slabost. Vlastně se divím, že tolikle známejch herců kejvlo na to hrát v takle vylízaným filmu. Banditi na konci tam jezěd a množej se jako ve Vinetůoj. Mraky jich dostanou kulku a další mraky se objevěj jen tak z pole nebo asi rovnou z perdele :o). No, ale tohle bych ještě asi zvládnul. Ani by mi tak neva, že tam sou všichni krásně nastrojený, což určo v reálu takle nebylo, ale asi největší trapárna byla ten kulomet. No, ty vole, když to vytáhli a začli kropit vesnici, asi tak 500 metrů daleko, tak všichni "dobří"lidé začli běhat kulkám naproti. Tohle bylo fakt už moc a myslím, že ani v mateřský škole by tohle neprošlo...Ke konci filmu sem se už jen smál tomu, jaká je to debilita. Takže všem vřele doporučuju :o) ()

Sdoom

Akceptovatelný remake. Jsem poměrně velký odpůrce předělávek starých klasik, natož předělávky předělávky jako v tomto případě. Nicméně musim uznat, že můj neoblíbený pan Fuqua se s tim popral docela statečně a není to žádnej průser. Herci si svoje role užívaj a Chrise Pratta snad i začnu mít rád. Slušnej průměr. (HD, orig.) ()

sedm.1

Přestože by se dalo tvrdit, že jsem velkým příznivcem remaků všeho druhu, tak na druhou stranu jsem přesvědčen i o tom, že ne u všech klasik je to úplně dvakrát rozumný nápad. A zrovna Sedm statečných patří mezi těch pár legend, na kterých si nelze nic jiného, než vylámat zuby, a to mohl být i zcela jiný a i jak chce lepší scénář a tvůrčí tým, než jaký byl zodpovědný právě za tuto verzi. A že se toho k tomu v této verzi nepovedlo tedy zatraceně dost. Samozřejmě nemohu začít u ničeho jiného, než u obsazení. Nahradit totiž původní sestavu bylo naprosto nemožné, a to přitom slovo nemožné považuji za neexistující. A jestli si tvůrci mysleli, že to vyřeší národnostní a sociální rozmanitostí postav, tak minimálně u mě se tím spíš ztrapnili, než vykoupili. Nahradit sedm megacharismatických ošlehaných drsných chlápků černochem, zlodějem, vrahem, asiatem, indiánem, lovcem indiánů a alkáčem, tak to si snad dělali prdel, ne?!?!? Určitě by tahle skvadra spolupracovala a fungovala na 120% 8D! A jak se měli čoveče všici hned rádi, i život za sebe hned pokládali, brrr, hodně drsný a tupý fór. Navíc přes hvězdnost většiny jmen tu ze sebe páni herci navíc ani příliš nevyloudili, mě tahle sedmičlenná tlupa prostě ani trochu nesedla a neoslovila mě, tak alespoň že Peter Sarsgaard jako hlavní záporák pobral krapet mé úcty, ikdyž i v tomto případě byl Eli Wallach jen jeden. Zápletka si pak vypůjčila z originálu spíš jen úplný základ, což by se sice dalo možná i uvítat, to by ta nová cesta ovšem musela mít alespoň nějakou úroveň, a ne být jen nezáživnou a mdlou akcí, která jen tak mimochodem zároveň patří mezi jedny z nejnevýraznějších a nejnenápaditějších, co jsem za poslední roky viděl. Možná přehledná, choreograficky ovšem zcela nezvládnutá a nedynamická, prostě bez koulí až hrůza. Fuqua ovšem překvapivě selhal i stylově, či co se westernové atmosféry týče, nic z toho na mě nezapůsobilo, oproti originálu i emočně naprosto chladný, celé to na mě zkrátka působilo uměle, bez života, bez nasazení, a nemyslím si, že by nových Sedm statečných působili jinak bez existence původní verze, celé toto westernové dobrodružství by bylo i tak nezáživnou, neatraktivní, špatně obsazenou a akčně neefektní podívanou. Za mě prostě nepovedený a zbytečný remake a hotovo. ()

Forsberg11

Bez znalosti pôvodnej verzie môžem nezaujato hodnotiť tento novodobý pokus o "dokonalý" western. Akcia je pomerne zábavná ale to najdôležitejšie, nejaké to emočné prepojenie s hlavnými postavami je úplne odignorované. Teda aspoň mne to tak prišlo. Ako tak som držal palce Hornovi, inak mi boli všetci viac menej ukradnutí. No a naviac je to až príliš dlhé na to, aby som sa miestami nenudil. Len priemer. 60 %!! ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)