Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

Sany33

Videl som síce iba zopár westernov ale takto zrejme vyzerať nemajú. Ide v podstate o akčný film posadený do obdobia divokého západu, ale v podstate sa takto charakterizuje western, tak asi ide o western. Zábavné to bolo, malo to dobré tempo a malo to dobrých hercov, ktorý podali solídny herecký výkon a tak som sa pri tom ani nenudil. O tom že vykrádajú maximálne starých "Sedem statočných" o tom je asi zbytočné sa tu rozpisovať, ale čakal by som aspoň iné kulisy alebo aspoň dáku inú gradáciu či niečo inovatívne. Ale nie ide o ten istý film s trocha menej prepracovanými charaktermi akurát v novom šate a s väčšou dávkou akcie. Čiže u mňa dobré. 75% ()

pursulus odpad!

Za, u a v.¬         Za toho černocha jako jednoho ze sedmice dávám jednoznačně a okamžitě odpad! A další černoch dělá tomu režiséra!? To je u tohoto snímku k poblití. Snímek neměl v této podobě nikdy vzniknout — drzý desperado na poli klasických westernových snímků.¬                 Původní předloha, která je hlavně dílem japonského filmového mistra Akira Kurosawy, je zasazena do japonského světa a považte — hrají v ní samí Japonci! Nový, západní nátočet "Sedm statečných" z r. 1960 je vynikajícím westernem západního střihu vzniklého pod taktovkou illinoiského filmového mistra Johna Sturgese a považte — hrají v něm samí běloši! Černoch totiž v dobách, o kterých snímek vypráví, byl někdo, kdo patřil k otrokům případně méněcenným a je trapné a nestoudné viděti jej jako postavu, která nosí zbraň a je mezi "sedmi statečnými". Říká se tomu také přepisování historie nebo politická nalejvárna. Tfuj. Pro takovouhle hnusnou, protipřirozenou "korektnost" jsem ochoten vzít samopal a všechny za tohle zodpovědné politiky postřílet, ať už jsou černí nebo bílí. ()

ZeroCZ1233

Sympatický remake remaku s pár vizuálně promyšlenějšími pasážemi, kupodivu zapamatovatelnými postavami a tak akorát špinavou atmosférou a hloupoučce nezajímavým záporákem. Předešlou klasiku a původní japonský klenot to v žádném případě neuráží. Poctivý moderně natočený western na jedno zhlédnutí při odpolední nudě. 7/10. ()

zigíš

fuqua se snaží a je vidět, jak MOC chtěl natočit drsnou chlapskou střílečku, ale westernový žánr mu sedí asi tak, jako ten historický (král artuš) a je to škoda, protože pizzolatto napsal poměrně chytlavé dialogy životným a zajímavým charakterům, kde jakýkoliv origin kohokoliv z nich (minimálně hawkea a washingtona) bych si dal spíš, než předvídatelnou a dost natahovanou týmovku a škoda je to i vůči hornerovu poslednímu soundtracku, který má nejedno zajímavé téma a ve správných momentech dokáže parádně vystupňovat napětí ..těch sedm statečných nakonec není tak hrozných jak by se mohlo na první pohled zdát, ale na to aby byli fakt magnificent, by jim nepomohlo, ani kdyby jich bylo osm ()

blackJag

Bavil jsem se na tom, magnifikantní sedmička je sympaticky obsazena (mé útlocitné přání o tom, že se konce filmu někdy přeci jen dočká kompletní sestava, bylo opět nenaplněno :-), výprava solidní, režie celkem valná... Scénář by ale určitě chtěl ještě poštelovat, tu utáhnout šroubek, jinde zase přidat matičku. Inu není každý den Kurosawa. 65% ()

Deryll

Denzlův úvod jak z Tarantinovky(trošičku)...Hudba jak z Red Dead Reademption(trošičku)...Parta hic jak z Parti hic(trošičku)... Epické finále jak z Divoké Bandy(trošičku)...Suma sumárum od všeho trošičku sme dostaly celkem velký trošek zábavy!!!Je to přesně mezi 3-4* ale za moje oblíbence přihodim tu 4*! ()

J-o-k-e-r

Původní western z roku 1960 to v podstatě nepřekonalo v ničem. Ale to se podle mě ani nečekalo. Je třeba si uvědomit že tento žánr je téměř mrtev a tolik se jich netočí. A upřímně, nepamatuji si za poslední dobu (Hatfieldy nepočítám...) lepší nebo alespoň velmi dobrý western. A to jsem fanoušek. Tady se objevuje vše, co současný divák očekává - zábava, akce, obojího je tu požehnaně. O postavách se řeklo už hodně. Je to takové nucené, aby ta skupina byla multikulturní, řekl bych, že to asi nebylo nutné. Musela přijít pro pomoc holka, ze sedmi pistolníků je černoch, asiat, indián, Mexičan, tlusťoch,...jako jo, přežil jsem to no. Dokud se mezi sedmičkou neobjeví holka, překonám se. Všichni byli charismatičtí, líbili se mi. Jen pravda, že chybělo nějaké hlubší prokreslení. Jinak ale velmi svižná, akční střílečka se závěrečnou vřavou, která tu snad od Wild bunch nebyla! Zaslouží si být v červených číslech... ()

Avari.73

Fuqua nezklamal a po Artušovi přišel s další charismatickou sebrankou, kdy je vám znova každá postava úplně ukradená. Na originál se to opravdu nechytá. Ten film je přesně v duchu zbytkové hudby Jamese Hornera. Aspoň jsem se nenudil a plus je určitě i krásná kamera v 1080p/4K. Spotřební zboží. ()

drackula

Toto bola politicky najkorektnejšia zostava histórie! Celkovo film nesklamal, ale zase nepriniesol ani nič výnimočne nové, okrem moderne poňatej akcie a celkového vizuálu. Ostávam pri klasike. 7/10 ()

mkubalikova

Snažila jsem se, ale fakt ne! Možná bych přimhouřila oko, pokud by se jednalo o originální projekt, nebo remake jiného westernu. Tohle jsem měla problém dokoukat a hned jsem si pustila tu původní klasiku. 😯 60% ()

dragon94

Celou dobu tak na 4*. Příběh nenudil. Postavy byli dobře napsané, hlášky byli tako super a mělo to tu správnou westernovskou atmosféru. Dokonce musím říct, že to byl jeden z mála westernů co mě né jenom, že nenudil, ale tako mě dost upoutal. Všechno se to, ale zlomilo v závěru. Neboť závěrečná "bitva" postrádá jakýkoliv nápad a není ničím, ale vůbec ničím zajímavá. Což smysl celého filmu dost sráží dolů. Hodnotím 3* 50% ()

svobik

Výsledek je kupodivu nakonec o dost lepší, než to první dvě třetiny filmu vypadá. Celou tu dobu je to totiž jen přesně nalajnovaný produkt, který nemá čím překvapit, což i vzhledem k samotnému názvu a účelu filmu působí dost blbě a hlavně zbytečně. Pak se ale něco změní, začne se stahovat oprátka a hlavně přijde opravdu natřískané finále, ze kterého je i cítit napětí. Ve výsledku tak vlastně překvapivě spokojených 7/10 ()

Guzo

Čekal jsem lepší hlášky a větší využití postavy Pratta. Režie mi přišla zvláštně nevyvážená, některé záběry jsou super, na druhou stranu některá úmrtí mi přišla absolutně nedotažená do konce. I tak ale film nedělá svému předchůdci ostudu (byť považuji původních Sedm statečných za absolutní klasiku mezi westerny). Jen kdyby byl název jiný, vlastně by se vůbec nic nestalo. 65 % ()

Zagi20

Jednoduše řečeno, nebavilo mě to. Předvídatelné, uspěchané, hrozná práce s charaktery a navíc nemám rád Denzela. Jasně, kamera je super, fakt se na to hezky kouká a celkově po té technické i akční stránce není moc co vytknout. Ale prostě je to jen akční výplach a zbytečná moderní předělávka. Za pár dní si ani nevzpomenu, že jsem to viděl. 45% ()

ghatos

Nejmokřejší - hardcore multikulturní (částečně genderově vyvážený) sen vystříknutý z Hollywoodu. Souhlasím, že továrna na sny je odraz doby a ta věru zuřivě divákovi podsouvá, jak by to mělo vypadat. Všechno se musí přežvýkat tak (i klasická látka), aby mladý nezkažený divák nedej bože neměl špatný světonázor. Celá ta parta hic nepřišla zachránit nebohé městečko, ale současný svět před nenávistí! Postmoderní westernový bizár za 40%. ()

m.a.t.o.

Ďalší remake, kde hlavnou cieľovkou sú ženy, deti a buzeranti. Nie som síce fanúšik westernov, ale keď ma vie niečo nasrať, tak je to prekrúcanie všeobecne známych historických faktov. Mám veriť tomu, že k čiernemu kovbojovi sa na Divokom Západe všetci správali ako keby bol beloch? Ha-ha. Akčné scény skôr priemer, Fuqua opäť iba potvrdil svoju rutinérskosť, a to že je film rozťahaný na neskutočne nudných 130 minút už uňho považujem za nutnosť. Dúfam, že nad sequelom sa neuvažuje... 40 % ()

mirec88

Sorry, ale viac ako dve hviezdičky si toto nezaslúži. Pomerne dosť som sa na tento remake tešil, ale nakoniec ma takmer úplne sklamal. Nebyť hereckého obsadenia a skvelej záverečnej polhodine, šiel by som ešte nižšie. A ja debil som si kupoval Steelbook. ()

Pedross800

Všichni bílý stateční death, barevní alive.....aneb současné filmové multikulti v praxi....a na to já vám říkám FUCK YOU! ()

Ichabod

Fuqua točí western asi tak dobře jako Troška anime. Absolutně zbytečný, hloupý a dlouhý film. Původní film se nebral tak vážně a přesto se postavy nechovali tak debilně, neměl tak tupé scény a relativně jsem chápal motivace hrdinů. Tohle je TAK špatný film za hodně peněz, jaký jsem dlouho neviděl. Dokonale politicky korektní film (Indián, černoch, asiat bojují po boku bílích tváří). Až to dostane oskara jako nejlepší film roku (protože vole Dunkirk nemá černochy), tak se nebudu divit. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)