Prověřený režisér? Máme. Herecká hvězda z minulých dílů? Taky. Natěšení fanoušci? Po ne moc povedeném spin-offu se jen třesou na reparát. Ideální podmínky na hit. Ideální podmínky pro dobrý film, jen jedna věc se nesmí pokazit. Příběh. A bohužel ten u Jasona Bournea dře a zatraceně hodně. Scénář jsem nečetl, tak nebudu psát, že je špatný, faktem ovšem zůstává, že návrat agenta, co se nemůže spolehnout ani na vlastní paměť, nedopadl tak, jak jsem doufal. Damon je pořád ve formě a greengrassovská akce se neokouká. Akční scény jsou pořádně dlouhé a skvěle gradují a plynule přechází z tichého sledování v ulicích města k nekompromisním honičkám. Prostě tak, jak to máme rádi. Dobře se na to kouká, dokud někdo nezačne mluvit. Film má totiž zápletku tak banální a tak béčkovou, že byste ji odpustili možná Dolphu Lundgrenovi, ale ne thrilleru, jenž má ambice být napínákem roku.(15.5.2017)

Jak kdyby se z příběhů Jasona Bourna stala rutina. A nejenom z příběhů, ale i z akce. A ta ještě k tomu všemu začíná mít koule až na konci filmu v momentě, kdy se film neBournovsky odehrává v USA. Nicméně je pravda, že na film jsem docela dost kritickej. Na druhou stranu si myslím, že první a druhý díl měl alespoň nějaký příběh zatímco tento je jen stále se opakující série uteč - najdi - zabij. Přitom filmařina Paula Greengrasse je stále poměrně přesná. Jen bych k Jasonovi potřeboval trošku nějakého oživení a Alicia Vikander to nezachrání, protože od ní dostanete přesně to, co si pod špionážním thrillerem představíte. Nic víc, nic míň.(24.12.2016)

Nějak dost dobře nechápu některé komentáře zde. "Jason Bourne" je pro mě osobně největší pecka tohoto léta a jasný vítěz. Dvě hodiny nekončící akce, ani jedno hluché místo, zajímavá zápletka (v rámci universa Agenta bez minulosti), skvělý Cassel, účast Tommy Lee Jonesa je plus samo o sobě a Alicia Vikander je skvělá. No a ta pasáž v Řecku? Top strop. SPOILER ALERT! Jen to nepoužití CCTV kamer v Londýně bylo dost úsměvné... 9/10(11.9.2016)

Je to (opět) skvělé, ale bohužel je to už potřetí (minimálně!) totéž. Greengrass je sice pořád výjimečný adrenalinový guru (celý ten film je v podstatě jedna dlouhá zběsilá akční scéna), ale "naneštěstí" dosáhl v rámci téhle značky svého vrcholu hned svým prvním příspěvkem, a tudíž mu u těch dalších nezbyla jiná možnost, než se už jen opakovat a variovat. Jako samostatný film za 4*, jako čtvrtý/pátý díl výtečné akčně-špionážní série "jen" za 3*.(30.7.2016)

Na Bourna jsem se začal poměrně těšit až po obsazení skvělé Alicie Vikander, jinak nejsem fanouškem Bournova univerza, své o tom vypovídá fakt, že se mi nejvíc líbil Bournův odkaz, když se zbavili Démona. Nicméně jsem k onomu vyhepovanému velkému návratu přistoupil střízlivě a snažil si užít poctivý thriller. A dostali jsme akorát více téhož, pro mě akorát zmírněné faktem, že si předcházející dva díly příliš nepamatuji. Obsazení je perfektní, škoda toho Viggo Mortensena, ale jinak si nejde na co stěžovat. Škodaže jsou jejich charaktery vesměs průhledné a příliš nevtáhnou do děje. Kamera sice umně snímá jako za starých časů a Greengrass se tváří, že i tentokrát to má v malíku, jenže když pomineme 5x retablovaný příběh, ani akční honičky, které zabírají celkem dost prostoru postrádají hutně tempo a nějakou větší kinetičnost. Damon se opět jenom mračí, pozabíjí spoustu lidí a slibuje, že příště to bude stejné. Jisté řemeslo v tom přecijenom cítit je, ale obávám se, že příště už u toho mnozí nebudou. To zklamání možná není tak veliké, protože já film tu skoro dekádu nevyhlížel...7/10(27.7.2016)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Matt Damon/Bourne Sequel. (MikaelSVK)

• - Producenti chtěli část filmu natáčet v Aténách v Řecku, protože se tam odehrává část příběhu a proto požádali řeckou vládu o schválení natáčení v jejich zemi. Nakonec si to ale rozmysleli kvůli vysokým poplatkům a byrokracii a řecké scény natočili na španělském ostrově Tenerife. (Miro_CZ)

• - Všechny předchozí filmy o Jasonu Bourneovi se jmenovaly přesně podle knižní předlohy. Podle tohoto zavedeného systému by se tento díl měl jmenovat The Bourne Betrayal (Bournova zrada). (Miro_CZ)