Film jsem podobně jako Bourneův odkaz nějaký ten čas odkládal. Ale přece jen, návrat Matta jsem si nemohl nechat ujít! Výsledek? Film dopadl lehce nad moje očekávání. Pominu-li výše zmíněný „nebourneovský“ příspěvek, šlo o nejslabší díl, ale přesto pořád na úrovni. Už úvodní pasáž s demonstrací v Athénách byla opravdu výborná, možná vůbec nejlepší část filmu. Zbytek snímku byl „jen“ nadprůměrný, ale to ho nechci hanit, zkrátka si tvůrci začátkem nastavili laťku až zbytečně vysoko. Na druhou stranu, s přibližujícím závěrem film opravdu gradoval, a i když byly ty akční hrátky se „SWAT autíčkem“ trošičku přepálené, stejně jsem si je užíval. A všechny ty poněkud nezvládnuté scény (nesledovaná spojka, nekrytý východ domu, „nepojištění“ ze střechy, nehlídaný apartmán atd.) do očí vyloženě nebily a film jako celek je dokázal vyvážit. Samotnou kapitolou by mohl být úplný konec, ale…dal se čekat (a já si ho i takhle nějak přál). Jo a s obsazení Alicie jsem spokojen, v té roli se mi zamlouvala. Celkově to bude za slabší 4*.(1.1.2017)

Už je to nějaký ten pátek, co se skrývá. Teď už alespoň ví, kdo je. A minulost ho znovu začíná dohánět. Na place máme ostříleného Tommy Lee Jonese, Alicia Vikander by mohla jen sedět nad klávesnicí a stejně by byla zajímavá (tady je provokativně nejednoznačná a to, že jí nevidíme do hlavy, je fajn), a ve Vincentu Casselovi máme velmi důstojného protivníka. A samotný Matt Damon rozdává dál rány jak dokonale naprogramovaná mašina. Ovšem.. Základem jeho dalšího dobrodružství měl být dobrý příběh. Jenže není. Paul Greengrass Jasona Bourna udělal. A Jason Bourne udělal z režiséra zatraceně horké zboží, které si může vybírat a každá jeho novinka je velmi očekávaným kusem. Jak on, tak Damon dlouho vzdorovali, divák by tak očekával, že dohromady je musel dát opravdu silný a smysluplný námět. Nevyšlo to. Velmi brzy totiž začneme pochybovat nad věcmi, kterým Bourne čelí. A obecně tak nějak nemáme co říct. Je to takový skřípající dovětek, s levnými přesahy a zbytečnými scénami. Klidně bych si dal dvouhodinovou jízdu, kterak je vše „při starém“, ale tohle vrstvení něčeho jakože zásadního mi moc nesedlo. Prostě jsme se nikam příliš neposunuli. A když už, ani akce mě zrovna nestrhla. Ano, útěk skrze záplavu řeckých demonstrantů je působivý, ale mnohdy to není nejpřehlednější a jednoznačně chyběly scény, které bych si hned chtěl pustit znovu. Zatím fakt pouze tři hvězdy!!(14.9.2016)

• Fiftis

Neuveriteľne veľa chýb ma zarazilo, či už to bolo u výťahov alebo u naháňačky kedy uteká v športovom vozidle plnou rýchlosťou a doženú ho policajti v priemerných autách. Je pravda, že dej sa trochu opakuje, ako v predchádzajúcich dieloch, opäť tu máme tajnú organizáciu, ktorá vytvorila program pre trénovanie chladnokrvných vrahov, hlavný hrdina sa to snaží zastaviť a všetky dotknuté osoby inkriminovať. Film sa aj tentoraz prelína s ostatnými dielmi, bez ich znalosti nám môžu isté súvislosti uniknúť. A tak sa pýtam, či má Damon potrebné chodiť do nastavovaného odvaru stále dookola? Na druhú stranu, až bude dvadsiaty diel s podtitulkom Bourneov závet a opäť sa len ľahko zmenia štatisti a Bourne bude hľadať minulosť napríklad cez tetu, tak svojich fanúšikov si to opäť nájde. Čo dodať.. bolo to fakt nutné - ďalší film o agentovi? Polovicu filmu som stratil v nude.(8.9.2019)

• Wacoslav1

Tragédie. Dal jsem týhle story a týhle postavě ještě jednu šanci, evidentně byla poslední. Další už prosím netočte. Jako máme tu po čtyřech filmech jeden takřka uzavřenej příběh a vy ho naservírujete znova? A to jako furt dokola??? Bourne mě nudí a (ne) invence tvůrců fakt bere dech k tomu si připočtěte minimum akce a i když už tu nějaká je, tak je v ní howno vidět. Dál nemá smysl pokračovat. Závěrečná bitka hrůza nic v ní nepostřehnete. Ps jsem zvědavej zda ti co píčovali, že je nepřehlednej např Taken 3 náležitě ocení tohle.15%(27.7.2016)

,,UŽ SES MUČIL DOST DLOUHO, JASONE. MUČIL SES KVŮLI TOMU, CO JSI UDĚLAL. ALE NEZNÁŠ PRAVDU O TOM, CO UDĚLALI ONI TOBĚ...“ /// Damonovi už to chybělo (a mně taky taky!). Po nahrážce, přichází sebevědomej Bourne. Alespoň charakterem. Potěší i fajnovej soupeř Cassel. Jen ta zápletka je jaksi (slušně řečeno) „na vodě“. Co, kdo a proč tu lidé dělají má zajímavou formu, ale obsah je zlotřile jednoduchej. Navíc se mi zdá, že agent Damon může akční kousky závidět agentovi Buttlerovi, řádícímu v Londýně. Takže dobrý, ale chtělo by to novou krev! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímá mě, jestli Jason najde konečně klid. 2.) Thx za titule „fceli medvidek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(15.11.2016)

• - Všechny předchozí filmy o Jasonu Bourneovi se jmenovaly přesně podle knižní předlohy. Podle tohoto zavedeného systému by se tento díl měl jmenovat The Bourne Betrayal (Bournova zrada). (Miro_CZ)

• - Ve filmu je možné vidět osobní údaje Nicky Parsonové - narození 28. 3. 1983, New York. Její představitelka Julia Stiles se narodila rovněž v New Yorku 28.3. ale o dva roky dříve, tj. v roce 1981. (Chevees)

• - Producenti chtěli část filmu natáčet v Aténách v Řecku, protože se tam odehrává část příběhu a proto požádali řeckou vládu o schválení natáčení v jejich zemi. Nakonec si to ale rozmysleli kvůli vysokým poplatkům a byrokracii a řecké scény natočili na španělském ostrově Tenerife. (Miro_CZ)