Nejvtipnější na tom je, že pokud byste si po skončení filmu dali repete, mohlo by to takhle pokračovat do nekonečna. Během dvou hodin se vlastně vůbec nic nestane, jen pár lidí umře a někdo za ně povýší. Americkému lidu je navíc vštěpováno, že být vlastenec a bojovat za vlast je to, co by mělo dát životu smysl. Půlka(27.7.2016)

Nejčistší a nejklasičtější pure akční film z celé čtyřdílné série, který opět zdatně míchá prvky hi-tech e-špionáže a typicky thrillerové, stupňující se zápletky, included over the top finále, kdy policejní vozidlo rozráží v Las Vegas desítky aut na silnici. Ještě tam chyběl holohlavý Malkovich s aeroplánem a mohli jsme mít Con Air 2. Krom toho nelze snímku nevyčíst poměrně dost scénáristické vaty, trochu uměle vypracovanou zápletku a dost viditelným způsobem zakomponovaný aspekt náhod. Na druhou stranu pořád je to ten kamerou těkavý a střihem nekompromisní Greengrass, v jehož podání jsou všechny ty CIA špiónské fígle strašně zábavné, strhující a těžko se od toho lze odtrhnout. Vikander/Cassel je osvěžujicí změna. Trilogie je fenomenální a konzistentní, čtyřka funí v těsném závěsu. Pořád ale vyjmečná filmařina.(31.7.2016)

Film jsem podobně jako Bourneův odkaz nějaký ten čas odkládal. Ale přece jen, návrat Matta jsem si nemohl nechat ujít! Výsledek? Film dopadl lehce nad moje očekávání. Pominu-li výše zmíněný „nebourneovský“ příspěvek, šlo o nejslabší díl, ale přesto pořád na úrovni. Už úvodní pasáž s demonstrací v Athénách byla opravdu výborná, možná vůbec nejlepší část filmu. Zbytek snímku byl „jen“ nadprůměrný, ale to ho nechci hanit, zkrátka si tvůrci začátkem nastavili laťku až zbytečně vysoko. Na druhou stranu, s přibližujícím závěrem film opravdu gradoval, a i když byly ty akční hrátky se „SWAT autíčkem“ trošičku přepálené, stejně jsem si je užíval. A všechny ty poněkud nezvládnuté scény (nesledovaná spojka, nekrytý východ domu, „nepojištění“ ze střechy, nehlídaný apartmán atd.) do očí vyloženě nebily a film jako celek je dokázal vyvážit. Samotnou kapitolou by mohl být úplný konec, ale…dal se čekat (a já si ho i takhle nějak přál). Jo a s obsazení Alicie jsem spokojen, v té roli se mi zamlouvala. Celkově to bude za slabší 4*.(1.1.2017)

Jak kdyby se z příběhů Jasona Bourna stala rutina. A nejenom z příběhů, ale i z akce. A ta ještě k tomu všemu začíná mít koule až na konci filmu v momentě, kdy se film neBournovsky odehrává v USA. Nicméně je pravda, že na film jsem docela dost kritickej. Na druhou stranu si myslím, že první a druhý díl měl alespoň nějaký příběh zatímco tento je jen stále se opakující série uteč - najdi - zabij. Přitom filmařina Paula Greengrasse je stále poměrně přesná. Jen bych k Jasonovi potřeboval trošku nějakého oživení a Alicia Vikander to nezachrání, protože od ní dostanete přesně to, co si pod špionážním thrillerem představíte. Nic víc, nic míň.(24.12.2016)

Když jsem v roce 2002 viděl prvního Bourna, nikdy by mě nenapadlo, že bude mít stále nové díly ještě po 14ti letech. Bourne přinesl ve své době filmovému světu opravu originální akční podívanou. Mám ale pocit, že každým dalším dílem se téma stále více vyčerpává. Stávající koncept již nemá co nového nabídnout. Je u konce s dechem a časem zahubí sám sebe. Matt Damon přeci nebude hrát agenta bez minulosti až do důchodového věku. Je nejvyšší čas na restart celé série. S novým hercem a novým originálnějším kabátem. Podobně jako se to povedlo u Bonda s Craigem a Casinem Royale. ____Tenhle film není špatný. Daří se mu oprášit většinu dobrého, co v Bournovi dříve bylo. Ale v tom všem, co zde již bylo, je horší. Lidé na to budou stále chodit, protože mají podvědomý pocit, že zažijí novou "jedničku". To se ale nikdy nestane. 60%(19.9.2016)

• - Spoiler: Když si v Londýně Jason Bourne (Matt Damon) domlouvá schůzku s Malcolmem Smithem (Bill Camp), pronese, že se sejdou za 15 minut. Když stejnou informaci sděluje Heather Lee (Alicia Vikander) svému nadřízenému Robertu Deweymu (Tommy Lee Jones), již řekne, že se sejdou za 13 minut, vzhledem k časovému posunu. V českých titulcích použitých v kině je ovšem chybně uvedeno znovu 15 minut. (necisty)

• - Jason Bourne (Matt Damon) povie vo filme celkovo iba 288 slov. (MikaelSVK)

• - Již tradičně v závěrečných titulcích zazní píseň "Extreme Ways", kterou složil Moby. (necisty)