Film jsem podobně jako Bourneův odkaz nějaký ten čas odkládal. Ale přece jen, návrat Matta jsem si nemohl nechat ujít! Výsledek? Film dopadl lehce nad moje očekávání. Pominu-li výše zmíněný „nebourneovský“ příspěvek, šlo o nejslabší díl, ale přesto pořád na úrovni. Už úvodní pasáž s demonstrací v Athénách byla opravdu výborná, možná vůbec nejlepší část filmu. Zbytek snímku byl „jen“ nadprůměrný, ale to ho nechci hanit, zkrátka si tvůrci začátkem nastavili laťku až zbytečně vysoko. Na druhou stranu, s přibližujícím závěrem film opravdu gradoval, a i když byly ty akční hrátky se „SWAT autíčkem“ trošičku přepálené, stejně jsem si je užíval. A všechny ty poněkud nezvládnuté scény (nesledovaná spojka, nekrytý východ domu, „nepojištění“ ze střechy, nehlídaný apartmán atd.) do očí vyloženě nebily a film jako celek je dokázal vyvážit. Samotnou kapitolou by mohl být úplný konec, ale…dal se čekat (a já si ho i takhle nějak přál). Jo a s obsazení Alicie jsem spokojen, v té roli se mi zamlouvala. Celkově to bude za slabší 4*.(1.1.2017)

• HoneyBunny

Eh, za mě nuda - a to mám předchozí Bourny docela ráda. Tenhle poslední příspěvek do série je podivně emocionálně plochý, takže mi pak je úplně jedno, kdo se s kým mlátí (některé bitky jsou hrozně sestříhané) a kdo koho honí (akční úvod v Aténách je technicky fajn). Pokud Tommy Lee Jones, Alicia Vikander (která tu je jen proto, že je právě v Hollywoodu in, a neumí zamaskovat svůj přízvuk) a Vincent Cassel většinu času stráví s unuděným pohledem, tak proč bych se měla starat já. A scény mezi Damonem a Julií Stiles jsou dokonce herecky dost na hraně (všimněte si, jak jen odrecitovávají text). A hlavně mám pocit, že celý film je vlastně zbytečný. Bourne z něj odchází stejně emocionálně znecitlivělý jako předtím, jeho nově přidaná backstory vlastně nic zásadně nemění. 50 % PS: To technické kouzlení ze strany CIA je místy až úsměvné...(28.7.2016)

Když se vracíte s něčím co kdysi bylo fenoménem nezavděčíte se všem. Jason Bourne nemá zdaleka tak dobrý příběh jako minulé dva dílky paměťové skládačky, ale pořád patří k tomu lepšímu co se v žánru ukuchtilo. Hlavní postavou je sice spíše Alicia Vikander než titulní geroj s Damonickou tváří, ale to je právě to osvěžující. Kdyby se v závěru drobet neshodila, čekali by nás v sérii možná i zajímavější zítřky. To by teprve mohlo být to pravé ořechové... Tommy Lee Jones malinko nevýrazný, umí to líp, vypadá tu hlavně unaveně. Cassel nevyužitý, pouze známá tvář pro záporáka. Zaráží mě některá scenáristická rozhodnutí, příběh působí občas jako nutná výplň, která posouvá akci z jednoho zajímavého místa na druhé. Atény super, Berlin a Londýn jsme už viděli. Vegas naboostované do extrému, ale honičku ze Supremacy mám pro tu civilnost raději. Upřímně jsem tenhle díl moc nepotřeboval. Konec trilogie, ala "můžeš si za to sám a je to tvoje chyba" byl dost silný a rezonoval. Když ale hned na začátku vidíme zničeného hrdinu, funguje to a vidíme, že jeho vývoj stále může být zajímavý, jen tam zatím ještě nejsme. Tohle je jen most. Pro příště Bourna nechte kývnout na tu nabídku a pošlete ho proti Rennerovi.(28.7.2016)

Skoro úplně stejnej průser jako nedávnej Mannův Hacker: schválně zkuste najít pět rozdílů, všechny budou v (dražší) akci. Vadí mi, když ze mě film dělá blbce všemožnejma špionážníma superudělátkama, co vyfotěj mouchu z orbitu. Štve mě, že v tom filmu pokaždý všichni věděj, kdo kde, kdy a proč bude (většinou za 15 minut někde na náměstí), ale těží z toho dycky jenom nezastavitelnej Bourne. No a úplně nejvíc mě vytáčí, když vidím v podstatě to samý jako před lety, jenom v umolousanějším kabátku. Takže ne, znova už to fakt neuvidim. Možná těch posledních ukrutně nabušenejch 20 minut - TO byl Jason Bourne! [Kino Atlas; ČSFD projekce](28.7.2016)

Nejvtipnější na tom je, že pokud byste si po skončení filmu dali repete, mohlo by to takhle pokračovat do nekonečna. Během dvou hodin se vlastně vůbec nic nestane, jen pár lidí umře a někdo za ně povýší. Americkému lidu je navíc vštěpováno, že být vlastenec a bojovat za vlast je to, co by mělo dát životu smysl. Půlka(27.7.2016)

• - Matt Damon odmietol dabovať hlas Bourna vo video hre "The Bourne Conspiracy" (2008), pretože podľa neho bola hra až príliš násilná. Tým pádom sa herec ocitá v roli Jasona prvýkrát od filmu Bournovo ultimátum (2007). (Da_reba)

• - Film sa nakrúcal v Berlíne a v Severnej Amerike – Washingtone a Las Vegas, kde sa odohráva záverečná časť s veľkou automobilovou naháňačkou. Pri nej bolo zničených dovedna 170 áut a točilo sa od polnoci do svitania celkom 5 týždňov. (classic)

• - Pracovným označením filmu bol názov Untitled Matt Damon/Bourne Sequel. (MikaelSVK)