X-Men 2

• USA X-Men 2 (více)

X-Meni. Narodili se s jedinečnou genetickou mutací, která jim umožňuje vládnout nadpřirozenými schopnostmi. Pod vlivem profesora Charlese Xaviera (Patrick Stewart) slouží lidstvu. Chrání svět. Ten jim však nedůvěřuje a bojí se jich. Po nesmyslném pokusu o atentát na prezidenta Spojených států, který údajně spáchal neznámý mutant, se veřejnost dovolává zákona, který má mutanty dostat pod kontrolu. V čele militantně anti-mutantniho hnuti stojí armádní velitel a vědec William Stryker (Brian Cox), o němž se tvrdí, že na mutantech prováděl pokusy. Mutanty nenávidí a hodlá je totálně zlikvidovat. Když zjistí, že jeho vlastní syn je mutant, bez milosti ho zabije. Stryker měl v minulosti co do činění také s Wolverinem (Hugh Jackman) a zná tajemství jeho minulosti. Když Wolverine pátrá po svém původu, uvede Stryker do pohybu svůj anti-mutantní program. Jsou však i mutanti, kteří se proti lidské civilizaci postavili. Jeden z nich, Magento (Ian McKellen), právě unikl z vězení. Je nepřítelem X-Menů. V situaci, kdy se všichni mutanti stali štvanci, navrhne X-Menům spojenectví proti společnému nepříteli - Strykerovi. X-Meni i jejich spojenci se spolu vydávají na nejnebezpečnější misi v životě... Režisér Bryan Singer natočil tentokrát víc než tradiční pokračování. Ponořil se hlouběji do mytologie X-Menů, do jejich schopností a vztahů. Vedle již známých postav se na pozici dobra přidává atletický Nightcrawler a zlo posiluje - nejen svými diamantovými drápy - Deathstrike. Ve filmu se tak představuje nová generace X-Menů. Patrick Stewart se vrátil do role profesora Charlese Xaviera, světově uznávaného telepata. I promodralá metamorfická Mystique (Rebecca Romijn-Stamos - viděli jsme ji jako Femme Fatale ve stejnojmenném filmu) předvede své svody. Větší prostor má také postava Storm (oscarová Halle Berry), která prochází vývojovými změnami. Režisér Bryan Singer po natáčení druhého dílu X-Menů prohlásil: Točit první X-Meny byla úžasná zkušenost a divácká reakce byla mimořádně příznivá. Ale po natočení filmu X-Men 2 mi natáčení prvního dílu připadá skoro jen jako úvod. Kultovní záležitost, natočená, jak je to v poslední době velice časté, podle komiksu, má všechny předpoklady upoutat diváky vizuálně i napínavým dějem. (oficiální text distributora)

IsaacNewton

Dokonalý filmový zážitek, který naprosto předčil mé očekávání- po prvním dílu. Ve dvojce se zlepšuje úplně všechno. Akce mnohem víc, ale o to především nejde, konečně jsou rozvinuté charaktery postav! A to ve velkolepém stylu. Neuvěřitelné zvraty, také více stran, které se prolínají i neustále mění. Trochu mě mrzí rychlé skoncování s docela dobrým padouchem "Brianem Coxem", ten vyloženě vstoupil do tohoto dílu, no a už je zase pryč, což je škoda. Herecké výkony velice dobré, McKellen vede, ale i Hugh Jackman byl obzvlášť dobrý, stejně jako jeho další kolegové. Dabing též vynikající, mnoho vtipných chvil a reakcí, krásná hudba, v čem je to tedy ale o tolik lepší než první díl? Především, jak už jsem psala- postavy, ale také ještě lepší atmosféra, dramatický zvratový děj. Po tomto dílu vyloženě toužím po dalším pokračování, což se mi u předchozího nestalo. ()

Hepy13

Opravdu jsem se snažil mít X-Meny rád, ale prostě mi to nějak nejde. Těch postav je tam až příliš, a kdo stejně jako já nečte komiksy, tak v tom musí mít hroznej bordel. Třeba takový Avengers ty miluju, X-Meny né že nenávidim, ale jednoduše je nemusím, jedinej sympatickej X-Men je Wolverin. Třeba takovej Brian Cox v roli záporáka byl uplně marnej. Ve filmu mi chyběli pořádný bitvy, vetšinou je to jen X-Men proti jinýmu X-Menovi, a už to pomalu začína bejt nudný. Radši bych viděl jak společně X-Meni zachraňují svět proti pořádnýmu padouchovi, bojujou s ním a jeho armádou ve velkých bitvách uprostřed měst (něco jako Avengers). To jak ukazujou ve filmu kolik je na světě X-Menů, je vlastně uplná blbost, protože při takovém množství mutantů by byl na světě obří chaos. Každej by si se svými ojedinělými schopnostmi dělal zrovna co se mu zachce, že by ani policie nevěděla co má dříve řešit. Takže podle mě by bylo lepší, kdyby mutantů nebylo moc a tím pádem by to byl vzácný a ojedinělý druh. I když se mi dvojka líbila více než jednička, tak i přesto to u mě na více než tři hvězdy pořád nestačí. Uvidíme, myslím že X-Meni jsou ten typ filmu který by se mi při dalším zhlédnutí mohl líbit víc a víc. ()

Brejlil

O trochu lepší než jednička. Singer se snažil, ale nepříliš povedený scénář mu mnoho možností nedal. Magneto je stále nejlepší postavou celého filmu, ostatní jsou jen do počtu. A to včetně hlavního záporáka. ()

TheSpearCZ

Druhý díl je pojat úplně jinak než lehce nadprůměrná jednička, je zde méně akce a tím pádem více mluvení, které bylo až moc nezajímavé, je zde strašně moc postav (z dětí nikdo zajímavý) a je to strašně zbytečně zdlouhavé, ale jsou tu i světlé momenty jako Magnetův útěk z vězení, který byl parádní. No upřímně, čekal jsem více, ale nemůžu říci, že lituji zhlédnutí. Slabší 4* ()

Lilloos

Postav je tu přehršel, takže člověk nemá šanci se o nich nic moc hlubšího dozvědět, natož někomu fandit. Jednotlivé superschopnosti (ne)fungují podle toho jak to potřebuje scénář. Celkově je to pro mě v rámci žánru průměr, své fanoušky si to však očividně našlo. A je jich dost! ()

Tomislav

Souhlasím, že dvojka předčila jedničku, ale stejně mi hláška typu: „Proč opustila letadlo? – Protože se rozhodla“ nestačí jako vysvětlení nesmyslného chování. A to je jen jeden příklad za všechny. Podobně bych se mohl zeptat: proč „Ice-man“ nezmrazil přehradu, nebo proč „Teleport-man“ neteleportoval všechny postupně na vrcholky hor a odtamtud někam jinam, atd., atd. Hádám, že v podobných filmech, se vždycky takové spekulace najdou, ale proč se nemůžu ubránit pocitu, že by nebyl až takový problém je kapánek „ošetřit“ a přidat tak na přesvědčivosti celému dílku a především motivaci postav. ()

Pc

Tento díl je nastejno s prvním dílem takže určitě se mi líbil akce, napětí, atd... prostě supr film. ()

JANTAR29

Špička žánru.Bryan na vrcholu režie.Výborný scénář.Wolverin je nejdrsnější a nej cool comicsová postava.John Ottmen složil úžasnou hudbu.Prostě nej nej s comicsových filmů. ()

Gerrard8

Veľmi dobré akčne scény, ktoré su lepšie ako v jednotke. Celé dielo sa mi zdalo o krok pred pred predoslým dielom. Jednotka nebola tak dobre urobena podla mojho vkusu ako dvojka... ()

frolish

O pol * lepsie ako prvy diel. Cele to posobi celistvejsie, prepracovanejsie, s lepsou psychologiou i hereckymi vykonmi postav. Napriek tomu, ze film ponuka najlepsiu scenu hned na zaciatku a neskor mierne straca tempo, bavil po celu dobu. ()

Snake.Charmer

Druhý nejlepší díl série o mutantech, hned po letošní první třídě. Více než štědrá porce akčních scén, které jsou navíc o dost vymazlenější než v jedničce. Jednotlivé postavy jsou dobře napsané i zahrané a dostávají dostatek prostoru. Napětí a tempo které nepolevuje, skvělá Singerova režie a scénář a v neposlední řadě Ottmanova hudba s ústředním X-mením heroickým motivem. Pro fandu komixů zaručený balzám na duši. ()

sebo9629

Úžasné pokračovanie, ktoré prekonalo vynikajúcu jednotku. Istý čas to bol najlepší komixový film, ktorému až na detaily nemám čo vytknúť. Hodnotenie: 9.3/10 ()

Saur.us

Oproti jedničce ještě o špetku kvalitnější zábava, velkolepější a akčnější. Navíc, minule nám všechny základní postavy představily, takže už je čas to s nimi pořádně rozjet. Mistique R. Romijn pasuji na dalšího z řady sympatických záporňáků typu Lokiho T. Hiddlestona. ()

sirien

Nevím, jak moc to je nebo může být "lepší než jednička", protože ten film prostě navazuje a prohlubuje to, co jednička přinesla. A tak kromě nutné akce a efektů dostanou hromadu dalšího prostoru postavy se svými vztahy a problémy. Prostě to je další inteligentní akční film, který má i příběh a oduševnělý obsah a navíc ukazuje, že dobrý film o střetu "dobra" a "zla" nemusí mít jen dvě jasně definované strany. ()

stepankoby1

Pokud jednička představila školu, své verze Wolverina, Rogue, Magneta a spol, nastínila konflikty a zbytek postav si nechala pro příště, prostě nemůžeme navázat bez jakéhokoliv připraveného vývoje pro kohokoliv a cokoliv. Fakt to nejde. Nejen, že tím strašně špatně budujeme zázemí pro třetí film (a ne, foreshadowing fakt nestačí), ale hlavně vytváříme dost nudný mezidíl plný výplně, výplně a ještě víc výplně. Pěkně natočené výplně, to jo, ale nekonečné a roztahané ve skoro (Night Crawler a Magnetův útěk) každé minutě. ()

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

Od X-Menů ke Kapitánu Nemovi

17.09.2015

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

X-Men ztratili Rogue, Apocalypse bez staré party

29.12.2013

Bryan Singer se v X-Men: Budoucí minulost snažil vrátit na plátna co nejvíce herců z původní trilogie i První třídy. Jednou z nich byla i Anna Paquin alias Roque. Ta na placu strávila pouhý týden… (více)

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)