Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

• Velká Británie Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (více)

Na konci prvního filmu KOKUSA (Kouzelnícký kongres USA) zajme s pomocí Mloka Scamandera (Eddie Redmayne) mocného černokněžníka Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Grindelwald ale splnil svou hrozbu, že uteče z vazby, a začal shromažďovat své stoupence, z nichž většina vůbec nic netušila o jeho skutečných cílech: připravit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi nemagickými bytostmi. Ve snaze zmařit Grindelwaldovy plány, Albus Brumbál (Jude Law) získá svého bývalého studenta Mloka Scamandera, který souhlasí s tím, že pomůže, aniž by si uvědomoval, jakému nebezpečí se tím vystavuje. Bitevní linie jsou vytyčeny a ve stále více znesvářeném světě čarodějů je podrobena zkoušce láska a loajalita, dokonce i mezi nejvěrnějšími přáteli a rodinou. (Vertical Entertainment)

Jsem_Uprimny

Příliš tmavé snímky vás donutí zavřít oči i přesto, že jste v kině dopoledne v 10h krásně vyspalí z minulé noci. Vážně si dobrou čtvrtku filmu ani nepamatuji protože jsem na nic jiného než na spánek nedokázal myslet. Další častá a hrozná vlastnost filmu je měnit snímky po 0,1s takže se občas můžete cítit jako byste právě vystoupili z centrifugy. Některé věci se krásně začínají propojovat se samotným Harry Potterem avšak se ve filmu vyskytne dalších 1000 jmen, která nevíte kam byste zařadili a vzhledem k jejich počtu vás už unavuje přemýšlet nad tím co jsou vlastně zač. Dvě hvězdy za film a jedna navíc protože se to prostě pojí s Harry Potterem což je něco co mě donutí jít kvůli tomu do kina. ()

sunjata

Po jedničce jsem se těšil na další svižný díl, a pak už jsem jen s otevřenou pusou koukal na to, jak chybí děj a akce. Budeme se muset prozívat trojkou a čtyřkou až k závěrečnému souboji kouzelníků spojených krevním poutem? ()

matolos1

Mám pocit, ako keby sa toto všetko dalo narvať do 20 minút a spraviť z toho omnoho efektnejší film s lepšie ubiehajúcim dejom. Škoda, Yates má na viac. ()

pafka

Neznate-li Harry Pottery, nechodte na to. Je to zbytecne. Ja dve hodiny nevedel, o co jde. Mraky postav, nevedel jsem kdo je kdo. Znalci HP si to ale uzivali. Pro neznalce je to nulovy. Jen ty paradni triky, ktere jsou dokonale. Jo a jinak to je neskutecna konverzacka - stale se tu mluvi, mluvi a mluvi... ()

krivkin

A máme tu další vítězství formy nad obsahem. Dost to zachraňuje hudba. Jak to dopadne víme, škoda, mohli jsme být aspoň příjemně překvapeni. Motivace jednání postav nejasná, dialogy jsou často jen blábolení. Zvířata jsou tentokrát skutečně jen do počtu. ()

Mikecat

Oproti perfektnej jednotke veľké sklamanie, Mlok a jeho zvieratá ako aj nadprirodzené schopnosti tušenia a predvídania úplne nulové, 1x vyuzitý krtko donesie ampulku rozhodnutia, J.Depp sa snažil,ale celé sa to uberá úplne zlým smerom dosť mi to pripomínalo Harry Pottera skríženého so Sherlockom Holmsom. ()

ZHODNOTITEL

Suprový začátek, parádní návraty do Bradavic, ale zbytek je velký patvar. A vlastně ani moc nevím, kdo je v tomto filmu tím hlavním hrdinou. Je jich tu spoustu a všichni jedou tak trochu na vlastní pěst. Až na zmíněné scény mě to nebavilo. Celý film je vlastně jen dlouhým přemlouváním Brumbála, aby se utkal s Grindewaldem. A jestli ho nakonec někdo přesvědčí se dozvíme v dalším díle. ()

jokino

Nebyť CGI, ktoré asi ako kediné robili film zaujímavým a boli skutočne na vysokej úrovni, nebolo by sa pre mňa na čo pozerať. Celý dej a dialógy bez akejkoľvek štipky niečoho. Nezaujímavé, nudné, zbytočné.. Celý film na mňa pôsobil hrozne sterilne, extra ma teda nebavil. ()

Dejf4

Musel jsem si to nejdříve celé utřídit a bohužel stále převládá zklamání. Jsem velký fanoušek HP, ale tohle se bohužel nepovedlo. Druhý díl zvířat je rozcvička před dalším pokračováním. To bych až tak nevyčítal, ale ten střih...spousta scén na sebe nenavazuje, mnoho jich působí až moc chaoticky. Chybí tomu přehlednost. Filmařsky je to až moc rutina. Chování některých postav je pro mě dost nepochopitelné, zkrátka jen aby mohl přijít zvrat. O dírách v ději a popírání celého předešlého příběhu o HP asi ani raději nebudu mluvit. Pro mě je to strašně těžké hodnocení. Stále se na další pokračování těším, stále věřím, že Rowlingová to má promyšlené a tahle průměrná dvojka, která posloužila na rozestavení figurek na šachovnici bude jen výjimka a další díly přinesou tu pravou osudovost, kterou na HP filmech miluji. 5/10 (Kino) ()

Pecan206

Tento film jsem 2x rozkoukal a ani jednou nedokoukal, dokonce se na to to ani nechystám, měl jsem velké očekávání, ale přišel opak v podobě velkého zklamání, jednu hvězdu dávám za pár vtipných scén s krtkem či co to bylo za příšerku ()

eMeMko

Druhý díl Harry Potter spin-offu dopadl bohužel hůře než jeho předchůdce a opět za to může především scénář. J. K. Rowling by možná měla zůstat u knížek a filmové scénáře přenechat profíkům. Děj byl pro mě dosti zmatený, skákalo se z jedné lokace a postavy na druhou a ve výsledku mě ani nepřekvapilo, že snímek neměl defacto žádný konec. Veřím, že skalní fanoušci světa Harryho Pottera si to užívali, ale u ostatních diváků dost pochybuji. Abych ale jen nanadával, úvodní sekvence s Grindelwaldem byla natočena velmi dobře, za což mohl i fakt, že Johnny Depp je pravděpodobně nejpovedenějším obsazením v této sérii. Ostatní herecké výkony byly spíše průměrné a to samé platí i pro CGI a ostatní technické aspekty. Finální hodnocení: Až za rok vyjde další díl, nebudete vědět, co se stalo v předchozím. ()

Vasyl

Za celej víkend jsem měl jen dvě piva a jeden rum, spal jsem obě noci nerušeně a dlouho, díval jsem se vsedě se sluchátkama na uších, ale stejně jsem málem v půlce filmu v deset večer (a pak už vlastně každých 5 minut) usnul. První film byl fajn a když člověk ví, že dílů bude několik, čeká minimálně stejnou úroveň. Vlastně i doufá, že dalšíma dílama to bude spíš gradovat. Ale tohle? Málo zviřátek, Queenie málo boží, Kredenc málo mrtvej a to všechno přístupný pro děti. Mdlobynatebe J.K.R.! ()

AnthropOcean

Neviem ako sa to je Yatesovi a Rowlingovej podarilo, ale natočili ešte väčšiu hovadinu ako naposledy. Samozrejme, je to tým, že neexistuje validný dôvod aby tieto filmy vôbec existovali okrem toho, že treba podojiť kravku Harryho Pottera univerza kým je ešte možnosť. ()

EVIM

Tak to vypadá, že budu asi jediný..., ale u mě je "dvojka" mnohem, mnohem lepší jak "jednička" a když čtu komentáře, že se ve většině filmu nic neděje, tak mám pocit, že ten kdo to píše, se díval na jiný film nebo u toho dělal jinou činnost. A jestli je to pouze tím, že je tam pro někoho málo akce, tak to už vůbec nechápu, protože já osobně jsem se tedy nechystal dívat na akční film...já prostě říkám ano, právě to menší tajemno, namáhání mozkových závitů v jistých fází filmu, mně dost vyhovovalo, ale je jasné, že spoustě lidí to vadí a zejména těm, kteří upřednostňují tupou akci s co nevíce efekty. A taky pozoruji, kromě rčení "co Čech to trenér" , by se hodilo i "co Čech to scénárista a režisér"... no, spoustu "odborníků" zde mámě :-) ()

Stanmi

Uvězněnému černokněžníku Gellertu Grindelwaldovi (Johny Depp) se podáří uniknout během jeho převozu ze Spojených států do Evropy a vydává se do Paříže, kde se chystá shromáždit své spojence. Mlok Scamander (Eddie Redmayne), který asistoval při Grindelwaldově zajetí je požádán svým bývalým učitelem Albusem Brumbálem (Jude Law), aby zastavil Grindelwaldovy plány dřív, než bude pozdě... Když jsem se před pár lety dozvěděl, že se chystá adaptace knížky Fantastická zvířata a kde je najít, tak jsem jen nevěřícné kroutil hlavou a říkal si, jak sakra chtějí vytvořit podle fiktivní kouzelnické učebnice funkční příběh? J. K. Rowling mi však ukázala, že to jde a vytvořila poutavý a zábavný příběh o mládem magizoologovi Newtovi Scamanderovi, který si prostě nešlo nezamilovat. K tomu je třeba připočíst kvalitní zpracování, zajímavé prostředí New Yorku dvacátých let a sympatické obsazení v čele s Eddiem Redmaynem a příjemné filmové překvapení bylo na světě. Ovšem producenti z Warner Bros si řekli, že když už, tak rovnou plnotučný pětidílný prequel k Harry Potterovi, protože prachy. Takže dva roky nám utekly jako voda a máme tady první pokračování s názvem Grindelwaldovy zločiny. No už z trailerů bylo jasné, že tentokrát už nepůjde jen o uprchlá magická zvířátka, ale o temnější kouzelnické dobrodružství. Což o to, nic proti tomu, ale bohužel tentokrát J. K. Rowling vzala za ten horší konec. V rámci klasického "syndromu druhých dílů" tak v rámci filmu vrší stále nové a nové postavy, vedlejší zápletky a šokující odhalení, čímž tříští celou hlavní příběhovou linii, která však i sama o sobě za moc nestojí. Jasně svým způsobem musela nějak zabydlet svůj magický svět, ale celé je to takové uspěchané, mnohdy nadbytečné a třeba finální odhalení Creedencovy minulosti (no jo náš obskuriál to přežil), tak spíše naštve, než překvapí. Eddie Redmayne je v roli podivína Mloka opět výborný a je jen škoda, že tentokrát vlivem přílivu nových postav a podzápletek dostal v konečném účtování méně prostoru než minule. To samé se dá říct i o Danu Foglerovi, který je zde v jistém smyslu trochu nadbytečný. Bohužel co se týče ženských hrdinek tak z Alison Sudol respektive její postavy Queenie udělala J. K. víceméně naivní blbku a Katherine Waterston je stejně nezajímavá jako v jedničce. Johnny Depp jako záporák Grindelwald se sice snaží, ale co naplat, stejně působí jen jako vlasatější kopie Voldemorta. To Jude Law má síce poměrně malou avšak významnou roli samotného Albuse Brumbála, kterou mimochodem zvládl naprosto s přehledem a opět tak dokázal, že umí velice elegantně přebíhat mezi kladnými a zápornými postavami. Ani tomuto snímku se nedá upřít jisté kouzlo, pár zajímavých scén a celkové zpracování je pořád na vysoké úrovni, ale jako celek to prostě moc nefunguje. Grindelwaldovy zločiny jsou tak pro Warnery, Davida Yatese i samotnou J. K. Rowling varovně zdviženým prstem, který jasně naznačuje, že takhle by to nešlo, jakožto fanoušek potterovské série upřímně doufám, že to příště vyjde lépe. () (méně) (více)

Doctor003

Druhý díl tenkrát Grindelvat + - Od prvního dílu se změnilo že jde přehledně příběh a už temnější atmosfera opět efekty - - v tomto díle se víc zaměřuje na záporáka a homosexualní vztah s Brumbalém a hodně se zapominá na dějovou linku a velký střih tento je díl velice slaboučký ()

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (více)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (více)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (více)