Reklama

Reklama

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

  • Velká Británie Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Na konci prvního filmu KOKUSA (Kouzelnícký kongres USA) zajme s pomocí Mloka Scamandera (Eddie Redmayne) mocného černokněžníka Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Grindelwald ale splnil svou hrozbu, že uteče z vazby, a začal shromažďovat své stoupence, z nichž většina vůbec nic netušila o jeho skutečných cílech: připravit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi nemagickými bytostmi. Ve snaze zmařit Grindelwaldovy plány, Albus Brumbál (Jude Law) získá svého bývalého studenta Mloka Scamandera, který souhlasí s tím, že pomůže, aniž by si uvědomoval, jakému nebezpečí se tím vystavuje. Bitevní linie jsou vytyčeny a ve stále více znesvářeném světě čarodějů je podrobena zkoušce láska a loajalita, dokonce i mezi nejvěrnějšími přáteli a rodinou. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (810)

tron 

všechny recenze uživatele

Plusy oproti jednotke: mohutnejšie napojenie na (nadchádzajúci) svet Harryho Pottera (Dumbledore, Rokfort, Flamel, McGonagallová), Jude Law (hoci má skôr väčšie cameo, než plnohodnotnú rolu), Johnny Depp, finálny twist (ktorý z Kredenca po jednom filme a dvoch hodinách druhého konečne urobil aspoň trošku zaujímavú postavu), gay motív (samozrejme len zbabelo načrtnutý, ale od rodinnej fantasy za 200 miliónov je aj to veľa) a nacisticko-fašistické náznaky vedúce k svetovej vojne (ktoré by ste v „potterovkách“ fakt nečakali). Je tam plno zvierat, ktorých dosadenie do deja je samoúčelné, ale minimálne za „čínskeho dráčika“ to tvorcom odpúšťam. Zaujímavé je, že filmu svojím spôsobom teoreticky chýba finále, niečo tam síce je, ale úplne iné, než by ste čakali. Výprava krásna, ale je pravdou, že som ju vlastne ani príliš nepostrehol a keby mi niekto povedal, že sa dej odohrával v New Yorku, zrejme mu uverím. Palec rezolútne a rapídne dole za nudné ženské postavy. Neviem no, plno okamihov na 4*, ale je tam dosť aj takých za 2*. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Svět HP je barevný, pohádkový a nabízí tolik možností... přesto jde Rowlingová a spol směrem, který mě nebaví. Proč? Grindelwald je pro diváka stále "ten zlý", ale pořádně se nedozvídáme, co tak hrozného udělal (jaké jsou jeho zločiny? Proč po něm všichni jdou a bojí se ho? Umělá aura bez argumentů...). Mlok je sympaťák na okraji společnosti, který má radši zvířata než lidi (a to těch zvířat tady je dost málo a navíc je jejich role zase o něco menší). A do toho všeho staronové postavy a příběhy, které nemají tu potřebnou kvalitu. Děj je hrozně utahaný, dvě hodiny sledujeme pobíhání často zbytečných postav (jakou má Tina roli v tomhle díle?) a na závěr dostaneme, co jsme čekali, čekání na další díl. Vizuální pojetí je fajn, ale Paříž teda mohla být výrazně zajímavější a celkově jde o odškrtnutou povinnost tvůrců, kteří teď mohou pokračovat v sérii, která začíná být čím dál více jen pro opravdové potterfans. To je podle mě hrozná škoda. ()

Reklama

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

Další z vody uvařená nastavovaná kaše, v níž se pomaličku schyluje k souboji mladého Brumbála s Grindelwaldem, ale skutečně jen schyluje - a ještě to zřejmě několik filmů potrvá. Řídký a uměle natahovaný příběh, stojící víceméně pouze na nahánění jednoho čaroděje po Paříži (kupodivu ne Grindelwalda), se Rowlingová a spol. neúspěšně snaží zaplnit vedlejšími podzápletkami s veskrze banálními nesnázemi nemalého množství postav, z nichž některé jsou představeny jen proto, aby ve filmu byly, ale za celou dobu neřeknou ani neudělají nic zásadního (a zřejmě se toho od nich dočkáme až v dalších pokračováních). Na pozadí je za tím cítit jakýsi náběh na epochální příběhový oblouk o osudovém střetu dvou největších čarodějů své doby, film jako takový ale žádný velký příběh nevypráví a jen se veze na okrajových vlažných romantických liniích svých hrdinů, potterovské nostalgii a digitálních zvířátkách, sloužících čistě pro okrasu. Vizuálně je to krásné a plné nápaditých a zábavně realizovaných podnětů, to z toho ale dělá jen lunapark barevných atrakcí a nenaplněných příslibů. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Efektný úvod a ako-tak pôsobivý záver. Medzi tým skoro 2 hodiny scén, počas ktorých ma absolútne nezaujímalo, čo sa deje na plátne a ako to bude pokračovať. Čínsky dráčik a japonská hadica ňuňu, zvyšok matný, bez iskry, bez tempa. Finálne vysvetľovanie rodinných súvislostí ako z paródie na mexickú telenovelu. Škoda, lebo jednotka bola milá a mala šmrnc. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Nebolo to zlé a bavil som znova aj pri dvojke. Zatiaľ čo v prvom diely sme sa zoznámili hlavne s postavami a všelijakými tými fantastickými zvermi, pokračovanie je trochu iné. Chýba mu ťah na bránku, priamočiarejší a priehľadnejší príbeh a aj nejaké pamätihodné akcie, ktoré mala séria o Potterovi snáď v každom diely. Osobne si myslím, že s tohto hľadiska dvojka nebude väčšine po chuti, ale mňa to bavilo, mám rád tento čarodejnícky svet a aj keď tomu chýba lepší príbeh, bavil som sa aj tak, pretože postavy spoľahlivo ťahajú film v pred. Na postavu Mloka som si v prvej časti trochu zvykal no tu mi už prišiel viac v pohode. Čo sa týka nových postáv zaujme hlavne Grindelwald, ktorý vyzerá byť podobne silným protivníkom ako Tom Riddle a aj atmosféra celého filmu sa zmenila viac v temnejšiu. Humor sa s filmu nevytráca, kedže je tu stále vtipný tučko Kowalski, ale jeho pomenej. Vela ľudí si to možno nevšimne, no Grindelwaldovú mladšiu verziu hral v jednej scéne ten istý herec, ktorý stvárnil mladého Grindelwalda aj v daroch smrti. Osobne som rád, za takéto drobné prepojenie a nie je to len jedno. Fantastické zvery sú tentokrát viac prepojené s Potterom a žral som každú omrvinku, ktorá sa objavila a že tých omrviniek bolo dosť. Hlavne Dumbledore, Rokfort, Flimel a ďalšie veci, miesta a postavy, ktoré nebudem menovať, aby som nekazil prekvapenie. Bolo osviežujúce byť späť na niektorých miestach. Podobne osviežujúca mi prišla aj hudba od James Newtona Howarda, ktorý zložil fakt výborný soundtrack a s orchestru preniesol emócie až na plátno. Grindelwaldove zločiny sú skôr o hľadaní a vysvetľovaní postav. Inými slovami povedané si Rowlingová v tomto filme buduje pôdu pre ďalšie časti a vyvrcholenie série. Prirovnal by som to skôr k darom smrti časť 1, ktorá tiež bola taká vyplňovačka. Na jednu stranu je to škoda, no na druhú film skončil zo zaujímavým koncom a verím, že v ďalších dieloch už pôjde viac do tuhého a bude to vzrušujúcejšia čarodejnícka zábava ako dvojka, ktorá hlavne prepájala starú sériu s novou. Obľúbený soundtrack: Dumbledore, Newt and Jacob Pack for Paris, Queenie Searches for Jacob, Spread the Word, Wands into the Earth, Fantastic Beasts- The Crimes of Grindelwald, Leta’s Theme (Solo Piano). 75% - 4* ()

Galerie (109)

Zajímavosti (31)

  • Je to vůbec poprvé, co jsme mohli vidět zbraně ze světa mudlů. (Illuminare)
  • Mlok Scamander (Eddie Redmayne) vlastní hůlku, provádí kouzla a pracuje pro Ministerstvo kouzel i přesto, že byl v minulosti vyloučen z Bradavic. Tento fakt značně pomátl mnoho fanoušků z toho důvodu, že Hagrid (Robbie Coltrane) byl též vyloučen z Bradavic, ale nebylo mu povoleno vlastnit hůlku ani kouzlit. Autorka J. K. Rowlingová vysvětlila, že důvod bude odhalen později v dalších dílech. (cihlenka)

Související novinky

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (více)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (více)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (více)

Reklama

Reklama