Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

• Austrálie

• Nový Zéland

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 2018, 134 min

Po pravde receno, asi takhle nejak jsem to cekal. Oproti prvnimu dilu, kde se jen saskovalo po meste, se tu hraje vic na pribeh a celkove jen ton filmu lehce temnejsi. Ale ve vysledku tu dost razantne ubylo zvirat, humoru a furt se neco jakoze desne osudovyho resi a po 130 minutach si clovek uvedomi, ze se vlastne nic nevyresilo, dej se nikam neposunul a vzhledem k neustalymu predstavovani dalsich a dalsich postav vlastne nikdo nedostane poradnej prostor neco predvest. V pripade Redmaynea to je spis plus, ten je na pest jako minule, ale zamrzi to treba v pripade Foglera, kterej tu dela vicemene jen krovi, Deppa, jehoz zaporak ma naprosto nevyuzitej potentical a nebo Lawa, kterej je sice extra sympatickej, ale taky nema sanci nic predvest. Tvurci si tak asi vsechno nechavaj az do dalsich dilu. Nicmene abych jen nekritizoval, predstaveni par postav potesi, triky a celkove vizual jsou na skvely urovni, akce je povedena a netvrdil bych, ze ji tu je malo a tech 130 minut jsem se zkratka bavil. Takze se sice nekona nic zasadniho, jen vyplnovej dil, ale v zasade povedenej a vic se z toho stejne asi vytezit nedalo. Slabsi 4*.(10.12.2018)

• D.Moore

To jsem nečekal. Po předchozím filmu, který se mi tak líbil, přišel druhý díl od naprosto stejných tvůrců... A je o tolik horší. Nuda, známé postavy, na nichž mi najednou jaksi nezáleželo, a nové postavy, které na tom byly dost podobně, jejich plytké dialogy, akční scény bez větších nápadů a lákadla jménem Johny Depp i Jude Law jen pramálo využitá. Zatímci předchozí film odhalil nové kapitoly harypotterovského světa a příjemně ho rozšířil, tenhle ho akorát podivně zamotává. Dvě a půl.(23.11.2018)

Tahle sága už čtvrtým filmem leží v šedém průměru a viníkem není nikdo jiný než režisér David Yates. K čemu je, že dokáže jednou za film vykouzlit stoicky depresivní, nebo srdceryvnou scénu, když selhává v akčních scénách, vizuální stránce, zajímavosti vedlejších postav, tempu stopáže, tvorbě uvěřitelného světa atd. Trefa do černého byl naopak Jude Law v roli Brumbála i tradičně skvělý Johnny Depp. Na pokračování už půjdu jen z povinnosti.(14.11.2018)

Tak tu máme po dvou letech zase Zvířata. Ve filmu se konečně něco děje, takže jsem s výsledkem celkem spokojen. Děj se přesouvá do dalšího desetiletí a probíhá v převážně v Evropě. Grindewald ohrožuje svět, a proto po něm ministerstvo jde. Do děje se samozřejmě zamíchá i naše parta. Většina děje se odehrává v Paříži. Opět uvidíme spoustu zajímavých zvířat i menší souboje. Postavy se taky začínají rozvíjet. Do děje lehce zasáhne i mladý Brumbál. Válka je zase o krok blíž a my se víc dozvíme až v dalším díle. Pro orientaci v ději je lepší znát ostatní filmy. "Nemohu s ním bojovat." Recenze(27.11.2018)

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny sa zaradí medzi tituly, ktoré budú obecenstvo rozdeľovať. Militantní fanúšikovia Pottera ho budú brániť zubami nechtami a diváci s triezvym uvažovaním budú v rozpakoch. Tým nechcem povedať, že nový počin Davida Yatesa je nejaký pr úser. Iba nie je tak dobrý akoby chcel byť. Silné filmárske remeslo je totiž ubíjané prílišnou seriálovosťou, slabým ťahom na bránu a podivne podanými zvratmi (trojnásobná flashbacková vysvetlovačka pôvodu jednej kľúčovej postavy je úplné dramaturgické zúfalstvo). Aj tak ho však treba vidieť, pretože sľubuje veľké veci do budúcna. Možno odídete sklamaní, no (naivne?) verím tomu, že tvorcovia pre nás majú prichystaní úžasný príbeh a bude chybou jeho druhú kapitolu vynechať. Fanúšikovských slabučkých 7/10(14.11.2018)

• - Autorka J. K. Rowling potvrdila, že celá série Fantastických zvířat se odehrává v časovém rozpětí 19 let, jehož zakončením má být velkolepá válka mezi Albusem Brumbálem (Jude Law) a Gellertem Grindewaldem (Johnny Depp) odehrávající se v roce 1945. (cihlenka)

• - Pôvodne mala Nagini hrať indonézska herečka Acha Septriasa. Nakoniec však musela odmietnuť kvôli tehotenstvu. (Astonko)

• - Zhodou okolností Eddie Redmayne (Newt) a Callum Turner (Thesius), hrajúci bratov Scamanderových, spolu vyrastali v tej istej štvrti v Londýne. Bývali od seba ani nie 100 metrov. (Astonko)