Reklama

Reklama

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

 • Velká Británie Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Na konci prvního filmu KOKUSA (Kouzelnícký kongres USA) zajme s pomocí Mloka Scamandera (Eddie Redmayne) mocného černokněžníka Gellerta Grindelwalda (Johnny Depp). Grindelwald ale splnil svou hrozbu, že uteče z vazby, a začal shromažďovat své stoupence, z nichž většina vůbec nic netušila o jeho skutečných cílech: připravit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi nemagickými bytostmi. Ve snaze zmařit Grindelwaldovy plány, Albus Brumbál (Jude Law) získá svého bývalého studenta Mloka Scamandera, který souhlasí s tím, že pomůže, aniž by si uvědomoval, jakému nebezpečí se tím vystavuje. Bitevní linie jsou vytyčeny a ve stále více znesvářeném světě čarodějů je podrobena zkoušce láska a loajalita, dokonce i mezi nejvěrnějšími přáteli a rodinou. (Vertical Ent.)

(více)

Zajímavosti (31)

 • Z flashbacku, ve kterém vystupují mladí Mlok Scamander (Joshua Shea) a Leta Lestrange (Thea Lamb), lze poznat, že Leta chodila do Zmijozelu, zatímco Mlok do Mrzimoru. (NiWi)
 • Když Nicolas Flamel (Brontis Jodorowsky) otevře u sebe doma jednu ze skříněk, lze v ní vidět i Kámen mudrců, jehož je Flamel vynálezce, a který hraje zásadní roli v příběhu prvního dílu o Harrym Potterovi. (NiWi)
 • Je to vůbec poprvé, co jsme mohli vidět zbraně ze světa mudlů. (Illuminare)
 • V USA kouzelníci navštěvují školu Ilvermorny, která se vyskytuje na hoře Mount Greylock. Stejně jako u Bradavic se jedná o hrad a má také čtyři koleje: Horned Serpent, Pukwudgie, Thunderbird a Wampus. O osudu studentů nerozhoduje Moudrý klobouk, ale sochy jednotlivých kolejí. Ve škole je pohřbena hůlka Salazara Zmijozela. Tato škola není ojedinělá a kromě Bradavic, Krásnohůlek a Kruvalu najdeme školy po celém světě. V Brazílii je Castelobruxo, v Japonsku Mahoutokoro, v Ugandě Uagadou, Koldovstoretz se nachází v Rusku a studovat lze také na Academy of Broom Flying, Charm School, Euro-Glyph School of Extraordinary Languages, Merge School of Under-Water Spellage a Wizarding Academy of Dramatic Arts. (3T)
 • Podle scénáře měla Leta Lestrange (Zoë Kravitz) údajně vést v Bradavicích experiment, který smrtelně ohrozil život jednoho studenta. Mlok Scamander (Eddie Redmayne) následně vzal vinu na sebe a podle všeho to měl být důvod, proč byl z Bradavic vyloučen. (cihlenka)
 • V době uvedení filmu to bylo už přes 30 let, co návrhářka Colleen Atwood vytváří kostýmy pro všemožné filmové postavy ztvárněné Johnnym Deppem (Gellert Grindelwald). (cihlenka)
 • Když Grindelwald (Johnny Depp) ukazuje davu svých příznivců záběry z budoucnosti, vidíme ve vizích shození atomové bomby na Hirošimu a kromě dalších hrůz války i proslulou operaci Overlord, jež vedla ke znovudobytí Francie z rukou nacistů. (Darth Revan)
 • Stejně jako všem předchozím hercům pověděla autorka J. K. Rowlingová představiteli mladého Brumbála (Jude Law) velmi tajné detaily o jeho filmové postavě. (cihlenka)
 • Callum Turner během prvního konkurzu na postavu Thesuse instinktivně políbil Eddieho Redmaynea (Mlok Scamander) na temeno hlavy. Věří, že to byl důvod, proč roli nakonec získal. (cihlenka)
 • Mlok Scamander (Eddie Redmayne) vlastní hůlku, provádí kouzla a pracuje pro Ministerstvo kouzel i přesto, že byl v minulosti vyloučen z Bradavic. Tento fakt značně pomátl mnoho fanoušků z toho důvodu, že Hagrid (Robbie Coltrane) byl též vyloučen z Bradavic, ale nebylo mu povoleno vlastnit hůlku ani kouzlit. Autorka J. K. Rowlingová vysvětlila, že důvod bude odhalen později v dalších dílech. (cihlenka)
 • Celosvětová premiéra proběhla 8. listopadu 2018 v Paříži. (Varan)
 • Po kontroverzním obsazení Johnnyho Deppa (Grindelwald) vzbudil na Twitteru rozhořčení u mnohých fanoušků i pátý trailer, ve kterém je odhaleno, že Voldemortův (Ralph Fiennes) had Nagini je ve skutečnosti zakletá žena, maledictus. Tu ve filmu hraje jihokorejská herečka Claudia Kim. Mnohým fanouškům vadilo, že asijská žena hraje někoho, kdo je v pozdějších filmech doslova „mazlíčkem“ bílého muže. (hansel97)
 • Natáčelo se od 3. července do 20. prosince 2017. Většina natáčení proběhla v Leavesdenských filmových ateliérech. Natáčení Rokfortu proběhlo v Opatství Lacock v nemetropolitním hrabství Wiltshire v Anglii. Dále se natáčelo ve Francii, konkrétně v Paříži. (Varan)
 • Proti obsazení Johnnyho Deppa kolovala po internetu petice poté, co vyšlo najevo, že se jeho bývalá manželka Amber Heard stala obětí domácího násilí. Spisovatelka a scenáristka J. K. Rowlingová i režisér David Yates se herce zastali a utvrdili jeho pozici v roli Grindelwalda. (hansel97)
 • Johnny Depp přijal roli Grindelwalda, aniž by si přečetl scénář. Řekl, že chce být součástí této filmové ságy, jelikož se sám prohlásil za jejího obrovského fanouška. (kellermanp)
 • Mnoho fantastických zvierat je inšpirovaných bytosťami z rôznych mytológií, ako napríklad čínskym drakom Zouwu, škótskym Kelpie, či francúzskou mačkou Matagot. (Astonko)

Související novinky

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

Fantastická zvířata nemají fantastické příjmy

18.04.2022

Ještě než do kin šel první díl Fantastických zvířat, autorka J. K. Rowling potvrdila, že se počítá celkem s pěti filmy. Tehdy ale ona ani studio Warner Bros. netušili, jak sestupnou tendenci bude… (více)

Harry Potter se dočká seriálu

Harry Potter se dočká seriálu

25.01.2021

A máme tu další televizní projekt, který byl nejspíš jen otázkou času. Streamovací služba HBO Max totiž ohlásila, že chystá seriál ze světa Harryho Pottera. Má to ovšem jeden malý háček - žádný… (více)

Batman našel svoji Catwoman

Batman našel svoji Catwoman

15.10.2019

Můžete spustit fanfáry, Batman režiséra Matta Reevese totiž oficiálně obsadil Catwoman. Po mnoha spekulacích, kdy se o roli v Hollywoodu ucházela snad polovina atraktivních hereček pod třicet, totiž… (více)

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

Třetí Fantastická zvířata se odsouvají

30.04.2019

Studio Warner Bros. oznámilo nové datum premiéry pro třetí díl fantasy ságy Fantastická zvířata od spisovatelky J. K. Rowlingové. Snímek nakonec dorazí až 12. listopadu 2021, tudíž tři roky pro… (více)

Reklama

Reklama