Ďáblův advokát

• USA The Devil's Advocate (více)

Mladý úspěšný právník Kevin Lomax obhajuje učitele Gettyse obviněného ze sexuálního obtěžování své žačky Barbary. Přestože během přelíčení zjistí, že učitel je opravdu vinen, podaří se mu dosáhnout osvobozujícího rozsudku. Když pak Kevin se svou manželkou Mary Ann oslavuje v baru, neznámý muž mu nabídne práci za skvělých podmínek u prestižní právní firmy, kterou z New Yorku řídí John Milton. Manželé se přestěhují do Miltonova rodinného mrakodrapu. Kevin je fascinován bohatstvím svého nového prostředí a plnou silou se pustí do práce. Cosi se však změnilo. Vítězství není jenom cílem, stává se posedlostí. John Milton navíc, jak se zdá, nalezl v mladém právníkovi zvláštní zalíbení. Kevin se tak ocitá v osidlech samotného ďábla a čeká ho pekelně nebezpečná životní cesta. (TV Nova)

filmmovier

Dobrý film s dobrou atmosférou, ale Ďáblův advokát mě nijak extra nenadchnul. Tempo je pomalé, ovšem scénář dobrý a herci naprosto výteční, zejména (doslova) ďábelský Al Pacino v jedné ze svých nejlepších rolí. A poslední čtvrthodina byla doslova excelentní - (Ješitnost je rozhodně můj nejmilejší hřích). Ale jinak celý film nijak extra nestrhne a není lepší, než filmy, kterým dávám čtyři hvězdy normálně. Užil jsem si ho, ale hlavně díky hudbě a fantastickým výkonům všech zúčastněných. Jednou ale asi stačilo, což je vlastně docela škoda, ale co se dá dělat. Nebýt obsazení, je to samozřejmě mnohem slabší. 75%. ()

sugythesugar

Veľká pecka. Po rokoch som si zopakoval Al Pacinov diabolký herecký koncert, kde mu dôstojne sekunduje (aj keď v hlavnej úlohe) Keanu. Je to krásna metafora a zázoveň až entuziastická agitka proti ale aj za ľudskosť a amoralitu. Márnivosť je moj najoblubenejší hriech. ()

Vitow

Na takto dobrý film člověk narazí maximálně jedou do roka. Děsí mě že mám zase na několik týdnů vybráno. ()

senor

Pacino je pro tu roli jako stvořený a ani Reeves a Theron nehrají zle. Po celý film ve mě narůstal skličující a úzkostný pocit. Takže vsktutku ďábelský thriller. ()

Sonnik

Speak of the devil. Michael Corleone. Tony Montana. John Milton. Tři nejlepší Pacinovy role a stejně z nich tohohle parchanta Miltona mám nejraději. Pacino si krade každou scénu, ve které se oběví a je naprosto úžasný. Samotný Pacino by z tohohle udělal super film, ale u něj to nekončí. Samotný případ a ostatní části filmu a postavy (Lomaxova matka !!!) jsou dobře trefené. Chuťovka! "I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise, Kevin. They don't see me coming: that's what you're missing." ()

Sfinkter

Al zas jede bezkonkurenčně, vedle Heřmánka z "pohádky" S čerty nejsou žerty je to nejlepší pekelný vládce a můj favorit :) Reeves hrál podle mě taky naprosto skvěle. Hláška o ješitnosti, která tu je zmiňována, se vedle Say hello to my little friend stává Pacinovskou nej hláškou. ()

Gothar

Výborne zahrané, všetci hlavní predstavitelia podali výborné výkony. Hudba celkovú atmosféru ešte viac zlepšuje a finále nemá chybu. Veľmi na mňa zapôsobilo aj citlivé použitie špeciálnych efektov, ktoré vyzerajú skôr ako preludy (pri ich prvom použití vo filme som si sám nebol istý tým, čo vidím) a nie ako demonštrácia toho, čo dokáže počítačová grafika. Tento film som videl už veľakrát a Alov výkon je stále nezabudnuteľný, dodnes je pre mňa záhadou prečo za túto rolu nezískal Oscara. ()

Kikania

Tento film sa mi neuveriteľne páčil, bola som z neho hotová. Celý dej, príbeh, herci, všetko bolo úžasné. Ale neviem prečo, posledné minúty filmu boli pre mňa zbytočne prehnané, z čoho som bola veľmi sklamaná. Aspoň že konečný zvrat bol presne taký, aký mám rada. 85% ()

ecceHOMMO

......krehké, milé a dobré duše ....pozor na seba dávajte........diabol čaká na najmenšie vaše zaváhanie .....a ješitnosť je jeho najmilejší hriech........ ()

st.jim

Někomu se mohlo zdát 138 minut až moc.....já si to ale nemyslím. Excelentní herecké výkony trojce Keanu-Al-Charlize mě nepustily a když mi došel popcorn, začal jsem si nervozně okousávat prázdný kelímek. Pokud si musíte odskočit na toaletu, tak se zaručeně budete otáčet, jestli na Vás někde nečíhá ďábel Pacino..... ()

ivan_drago

Film je naprosto skvělá podívaná s fenomenálně zahranými postavami a Al Pacino mi opět dokázal, že zahraje naprosto cokoliv. Při jeho závěrečném projevu, kdy má Reeves zplodit antikrista vám bude běhat mráz po zádech. Vřele doporučuji. A velice oceňuji tu srandu, kterou si film dělá z boha. ()

DaUr

Začnu nesmírně originálním tvrzením, že kdyby se měl hodnotit pouze výkon Al Pacina, pět hvězd by nejspíš nestačilo. To, že tady o něm téměř básní každý, není jen efektem stáda, jak by se dalo domnívat, ale jen zaslouženým uznáním jeho umění, bez kterého by Ďáblův advokát klesl o několik kvalitativních úrovní. Každý jeho pohled, každé gesto a každý úšklebek, vše má své místo a je jen trochu škoda, že ho tvůrci a především scénáristé naplno vypustí až v úplném závěru. Režie ale oproti tomu nijak převratná není, krom několika šikovných skloubení kamery a hudby, dohromady tvořících silně znepokojivou atmosféru. ()

hallelluja

Úžasná Charlize Theron, diabolský Al Pacino - ich spoločné scény elektrizujúce. Výborný Craig. T. Nelson. Ale s osobou, na ktorej má stáť celý film, som mala od začiatku problém - Keanovi R. som jeho vždyvíťaziaceho advokáta skrátka NEUVERILA. Ani jeho matke. Ani Cullenovej asistentke. Ani Christabelle jej nadnárodnú obchodnú riaditeľku. Príbeh je to výborný, ale filmový zážitok sľubovaný po prečítaní komentárov na čsfd sa skrátka nedostavil. ()

Honzíno

Famózní závěr u mě vytáhnul tenhle relativně komorní thriller hodně vysoko. Na plnou palbu mi chybělo větší vtáhnutí do děje hned odpočátku. Avšak akurátní režie, celková myšlenka a hlavně to, co převádí ústřední herci (nejen trio, ale i Nielsen, Ivey, Jones..) v čele s Al Pacinem, který prostě dokazuje svojí extratřídu, mi dělalo obrovskou radost. Při finále jsem se několikrát zasmál blahem nad ve všech ohledech perfektní sekvencí. Jedinou 'objektivní' chybu filmu vidím v názvu, jak již zde bylo několikráte zmíněno. ()

skrblik007

Luxusní počin na pomezí mysteriózního hororu, nervy drásajícího thrilleru a úzkostlivě surového dramatu, které ladně střídá dvě polohy - v jedné nechává diváka nevěřícně sledovat vývoj dění, v druhé (především v závěru) pak vybaluje všechny trumfy v plné parádě a nezdráhá se diváka řádně osolit. Scénář je perfektní, ale grády tomu dodává také Hackford svou režií a především pak ústřední trio, které podává špičkové výkony! ()

Lachtaan

Devadesátky opět zasáhly tím nejsprávnějším směrem. Exkluzivní thriller s nádechem právnického prostředí opředený především šibalskými úsměvy Ala Pacina, kterému stačilo se zatvářit jeho osobitým lišáckým způsobem a bylo hotovo. Poté si stačilo dát pět a pět dohromady a i bez znalosti synopse filmu vám lehce dojde, že se v Pacinově případě nebude jednat o obyčejného vedoucího advokátní kanceláře s normálními úmysly a klasickou lidskou mocí. Keanu Reeves také perfektní, Charlize Theron k sežrání. ()

lennyd

Veleúspěšný advokát Kevin Lomax (Keanu Reeves) dostává po několika sporných, nicméně vítězných soudních sporech nabídku od právnického magnáta Johna Miltona (Al Pacino) na práci v jeho advokátské kanceláři. To, že Kevin dokáže vysekat z problémů i jasného vraha, je pro Miltona tou pravou vizitkou. Ale za jehou nabídkou se skrývá něco víc - něco, co pozná jen Kevinova matka (náboženská fanatička) a Kevinova žena Marry Ann (Charlize Theron). V právní kanceláři se skrývá samotné peklo ... Ani nevím, co mě na tomto filmečku zaujalo víc - zda pekelně dobrý Al Pacino či ďábelský krásná Charlize Theron. Nebo to bude ten čertovský vyčůránek v podávní Keanu Reevese? Asi všechno dohromady, včetně hudby Jamese Newtona Howarda a výborného námětu, který skýtá dostatek překvapujících momentů i skvělou zápletku... ()

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

Statham nahradí Gibsona v další Odplatě

26.04.2011

Slavný autor noirových kriminálek Donald Westlake napsal celkem 24 románů, v nichž vystupuje profesionální zločinec Parker (žádné křestní jméno). Je to jakýsi novodobý Robin Hood, který zásadně bere… (více)

Pokrok za prachy z prodeje drog

Pokrok za prachy z prodeje drog

22.10.2008

Po Weirovi a Annaudovi, jejichž nové projekty jsme probírali v uplynulých dnech, je tady další tvůrce, jehož jméno nevidíme na plátnech kin až tak často, ale když už, tak to obvykle stojí zato.… (více)