Labyrint - Série 3

(série)

Epizody(7)

starman

Nebolo to spatne, ale bohuzial sa "padouch" dal identifikovat skoro od zaciatku... U vacsiny serialov je takmer pravidlom, ze je to vzdy znamy herec obsadeny do pomerne malej role. Ale inak fakt skvele zvladnuta atmosfera. Len niektore detaily neboli moc domyslene... Neviem preco, ale furt si vsimam veci typu - kde je zachod? :-) Vrah veznil svoje buduce obete niekde v podzemnej kobke, nosil im super jedlo, ale... v ziadnej kleci nebol ani naznak zachoda... :-) Netvrdim, ze by vo filmoch alebo serialoch mala byt zobrazena samotna "akcia", ale ked ma byt nieco autenticke, tak zachod alebo aspon nejaka misa by tam mali byt. :-) ()

Lew.Ashby

Po dvou solidních řadách následuje třetí. S, pro mě, nejlepší zápletkou, ALE naprosto směšnými dialogy, postupy a spoustou chyb, které totálně sráží výsledný dojem. SPOILER's: pohled na mrkající mrtvolu schovanou v klestí, pohled na mrtvolu v kostele, která normálně dýchá, po shození oběti z kostelní věže záběr na letící figurínu s dřevěnými nohami - zbytečné chyby, které sráží celkový dojem. ()

tehol

guilty pleasure jako prase. zacnu teda pozitivy. herci slusni (krome taclika a cvancarove). bavilo me bavit se s lidmi, kdo by mohl asi byt ten vrah. no a to je vlastne jediny duvod, proc jsem to dosledoval. ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦ ted teda k tomu vsemu ostatnimu. strach je rutiner, ale zoufale nudny... treba ta hudba. to je neco neskutecne, ale opravdu neskutecne k uzoufani. sedm hodin prostoru a ja si z ni vubec nic nepamatuju, nejake drnkani asi. obecne mi v cesku chybi vyuziti pisnickoveho soundtracku (ve stylu treba young pope at zustaneme v evrope). ale pockat, tady vlastne jeden takovy moment byl. ano, odrhovacka "only a human" a k tomu staticke pozorovani svehlika, jak chodi, wow! :D to bych byl radsi, kdyby se o nic radsi nepokouseli. pribeh mistami nedava smysl (nebo spis celou dobu) a je to jen snaha o co nejprekvapivejsi konec. dam teda aspon 3 priklady blbosti. 1) pobihani po kostele, kdy svehlik vidi sam sebe, asi melo jit o nejaky umelecky efekt nebo co, ale nejde z toho poznat, ze je to jen predstava nebo sen a nijak to neni vysvetleno 2) taclik a cvancarka, co meli vubec problem se hnout vylezou v pohode skalu. jako sorry, ale vazne? 3)zlaty hreb - jak jako svehlik zvladl pripoutat toho cloveka ke zvonu, proc na sebe ti policisti sami strileli?? ------ ps. nejlepsi sceny: uteky Panka :DD neco tak retardovane natoceneho a zahraneho jsem dlouho nevidel aneb jak udelat se z radoby mysterizoni detektivky uplnou frasku. pps. proste uplne cesky natoceny cesky serial. smutne, ale tohle nikoho ze zahranici nikdy, za zadnych okolnosti ani nahodou nezaujme. pritom tu jsou dila, ktere neprinaseji jen totalni trapnost (rapl treba). a jeste jedno ppps. byly tam nejake zenske postavy, ktere by tam mely nejaky smysl(krome zjamylezouci cvancary? uplne prazdne postavy. taky smutne. a jeste teda jedno pppps. :D kdyz si procitam komentare, jsem zmateny, dost casto vidim vypsane chyby (a jeste mnohe dalsi), na ktere jsem si vzpomnel a presto docela vysoke hodnoceni od dotycnych. to se tohle fakt ma drzet v cervenych cislech? to je degradace nadprumernych serialu ()

Jirkacek

Třetí řada sedmidílného seriálu Labyrint opět naplnila mé očekávání skvělé a napínavé zábavy, kterou přinesly předchozí dvě řady. Myslím, že tato kriminální série je hodná svého jména, neboť stejné bludiště vytváří v hlavě diváka při jeho sledování. Tolik různých postav, velký počet mrtvol, celá řada neuvěřitelných skutků a mnoho slepých uliček jsem ještě v žádném filmu nebo seriálu českého původu neviděl, pouze právě v Labyrintu 1,2,3. Rázem se tak jeho režisér Jiří Strach katapultoval mezi mé nejoblíbenější a to nejen kvůli Labyrintu jedna a dva, ale právě i třetí řadě, do nichž opět zahrnul nějakou historickou či náboženskou záhadu a oblékl ji do moderního hávu detektivky. Zkrátka jeho zločinné mystéria mne velmi baví a když jsem viděl nějakou jinou českou detektivku, tak mně připadala jako jídlo bez koření či káva bez mléka a cukru. Jiří Strach tak podle mého názoru nastavil laťku hodně vysoko ! Ve třetí řadě Labyrintu byla hned na začátku byla objevena v kostele před oltářem mrtvola muže, jehož někdo zaživa rozřezal na dvě půlky, takže nebylo pochyb, že vrah musí být naprostý šílenec a náboženský fanatik či naopak někým, kdo víru v boha ze srdce nesnáší. Tento historický a mystický význam mne opravdu oslovil, protože mne historie hodně baví a záhady také můžu jíst po kilogramech. Vyšetřování zločinu se ujal tým Michala Remeše v podání Jiřího Langmajera, který svou roli zvládl naprosto perfektně. Nicméně se mi zdálo, že v jedničce toho dokázal vyřešit mnohem více, ve dvojce měl o něco méně prostoru a ve třetí řadě úplně nejméně, i když byl pořád hlavní osobností na straně dobra. Hodně se na obrazovce objevovala sexy tvář herečky Denisy Nesvačilové, hrající vyšetřovatelku z Remešova týmu a tato zrzka se mi fakt moc líbila i jako žena. Parťákem jí byl Petr Stach, který ve své roli kriminalisty rád sváděl ženy, jen na svou kolegyni jakoby zapomněl, ale nadarmo se neříká že co je v domě není pro mně. Posledními do mordparty byla bývalá psychiatrička Lenka Vlasáková a ve všech třech sériích zůstal šéfem Miroslav Donutil, který si v tomto posledním pokračování zahrál nejvíce ze všech Labyrintů. Z dalších rolí bych vyzvedl Davida Švehlíka, obyčejného policisty, který v trojce sehrál velmi důležitou roli či Veroniku Freimanovou, která zase zvládla roli nešťastné matky tří dětí a sebevražedkyně, která skončila v psychiatrické léčebně.Mimochodem toto lékařské zařízení, kde opravdu nikdo z nás nechce skončit, sehrálo velmi důležitou roli v celém případu. V seriálu se objevila celá řada dalších více či méně známých herců a hereček, přičemž jejich role mnohdy zaváděly diváka do slepé uličky. Až jsem někdy nechápal, proč také štěky hráli takoví známí herci - například Mirek Vladky uneseného havíře. Nicméně středně velké role ztvárnila třeba Jitka Čvančarová jako věštkyně, Marek Taclík coby soukromý detektiv, který vlastně první přišel na to, kdo je vrah, Barbora Srncová jako doktorka na psychiatrii, Pavel Řezníček jako kriminalista z jiného týmu, Vladimír Kartina jako zhrzený a tajemný manžel Veroniky Freimanové a tak dál. Labyrint byl prostě tak rozvětvený, že bylo potřeba dávat neustále pozor, aby nám doma něco neuniklo. Nebýt velkého množství postav, možná by se seriál smrskl na pouhé tři čtyři díly, ale mne to vlastně nevadilo. Vlastně jsem si uvědomil, že třetí série byla o něco méně složitá než ty dvě předchozí. Překvapilo mne dění v šestém díle, kdy byl odhalen vrah, ale tím seriál neskončil, neboť velké finále se mělo odehrát až opravdu v tom posledním sedmém dílu. Toto překvapení, stejně jako nečitelný děj, napětí, mystika a nádech historie, to všechno mne přinutilo udělit stejně jako první a druhé řadě seriálu plný počet pěti hvězd, ztracených v Labyrintu *****. () (méně) (více)

Killbilly

Tak tu máme potřetí Brno, děj pěkně zauzlený, Donutil perlí vtipné hlášky, zahrané a natočené dobře, napínavé a velmi koukatelné. takže člověk odpustí i pár hovadin typu "na místním zavřeném hradě se každou noc svítí a nikomu to nepřipadá ani trochu divné". Hrady jsou vždycky na kopci. Jsou vidět z dálky, zejména když se tam svítí. Takových blbin tam bylo víc, ale celkově je to pořád z toho nejlepšího, co česká detektivka může nabídnout. Velmi oceňuju, že po 70 letech existence televize u nás jsme se konečně dostali ven z osy Praha-jihočeský venkov- vinný sklep na jižní Moravě, což byl dosud jediný přípustný existující vesmír. Ještě jedno rýpnutí- neuškodilo by, kdyby se čeští tvůrci obecně pokusili atmosféru místa podpořit řečí, aby postavy mluvily tak, jak se v dané lokalitě skutečně mluví. Venku je to celkem běžné, že i ve filmu lidi z Arizony mluví jinak než lidi z LA nebo NY, proč to nezkusit i u nás? ()

zulvisek

Děj mě úplně vtáhl a strašně moc musím pochválit Matyáše Valentu za ztvárnění Adama /Tomáše. Byl fakt vynikající ()

kacenkin

Za třetí sérii plný počet... mistrovské dílo na české poměry, geniální scénář a špičkové výkony všech hlavních postav. Neznám lepší krimi seriál po roku 2000. ()

ondrapec

Nejlepší série Labyrintu. Po chaotické a nudné druhé sérii se pan režisér Strach vrátil zpět do osvědčeného módu první série a předvedl, že na to prostě má! Některé motivy se po první sérii opakují, ale to vůbec nevadí. Krásná a chladná atmosféra, strach, napětí, žádné zbytečné postavy a komplikované dějové linky. Doporučuji! *90%* ()

ZastataZofa

je to dobré......teda až na ten posledný diel....tam je to už hodne ujetý.....ale zaujalo a to je hlavné.....Bravo Česko....zase o sto rokov pred Slovákmi..... ()