Labyrint - Série 3

(série)

Epizody(7)

zigy

Třetí řada je bezesporu vrcholem. Po druhé řadě, která mírně kulhala, zde není co vytknout. Pokud někdo věděl dopředu, co za tím stojí, tak musel být vědma. Hlavní devízou je opravdu silný tajuplný příběh, který je zamotaný hodně, ale když se jej podaří rozmotat, budete z toho na větvi. Líbilo se mi, jak si navíc pohrávají s divákem, protože ho už už nechají si říct "jasně, vím kdo to je", ale pak se ukáže, že je to maličko jinak.. ()

Grázl83

Oproti druhé sérii posun nahoru, ale vady předchozích dílů se vyskytují a nadále. Spousta zbytečných postav, odboček od děje, jenom aby se to natáhlo na 7 dílů. Um vyšetřovatelů nulový, jejich chování nelogické, hlavně ženské v teamu úplně k ničemu. Ještě že je to jenom seriál 😀 ()

ABC1

Mně se třetí série líbila nejvíc, i když nebo právě proto, že jsem vraha odhadla hodně brzo, Ale atmosféra byla výborná, herci vesměs dobří, zápletka sice trošku jako od Agathy Ch., ale co v roce 2018 může ještě autor detektivek napsat originálního, že...Jen ten poslední díl už byl moc dovysvětlovací. A důležité taky je, že po dlouhých letech jsem se těšila na pondělí, samozřejmě na do práce, ale na další díl. Díky, pane Strachu a ostatní, byli jste fakt moc dobří!!! ()

Zdenek.D

Po lehce mdlé druhé sérii přichází návrat k poctivému řemeslu! Rukopis Jirky Stracha čiší z každého záběru a řemeslná poctivost provází seriál po celou dobu. Naprostá většina postav své party hraje přesvědčivě a jediný, kdo by si zasloužil vystřídat je vyžilý Miroslav Donutil. Mezi klady rozhodně řadím zápletku, která si krásně poradí s mystičnem a vyvrcholení nabízí opravdu smysluplné vysvětlení - které podá s lehkostí až neuvěřitelnou.Jen tak dále! ()

Muttinka

Jedním slovem - GENIÁLNÍ. Líbilo se mi, že složitý způsob provedení jednotlivých vražd, byl vysvětlen jednoduchým motivem. To, že ty vraždy páchá D. Švehlík mě napadlo (a nejen mě) poměrně brzy, protože jsem si říkala že by nevzal vedlejší roli nějakého maloměstského policajta, ale vůbec by mě nenapadlo, že to všechno vymyslel manžel druhé oběti, který chtěl dědit. Když přišla na scénu postava mafiána v podání P. Rímského, tak jsem měla strach, že se seriál změní v jakousi mafiánskou pomstu nebo válku mezi gangy. Naštěstí se to nestalo (přeci jen jsme v Čechách a ne v Americe), byl to prostě jen otec, který truchlil pro svou dceru. Musím nesouhlasit s názorem některých, že ta maska byla směšná. Naopak, byla skvělá. Karnevalová maska, která byla zároveň svým způsobem děsivá, že jsem se pak bála jít na WC. Výkon M. Valenty byl výborný. Toho postiženého kluka už s ním budu mít vždycky spojeného. Jinak postav nebylo moc, ale tak akorát. Takže jsem se orientovala kdo je kdo a ne jako v předchozí sérii. Na konci, když bylo všechno vysvětleno jsem si myslela, že tam bude záběr na tu kopku, kde si D. Švehlík nahrával ty zvuky, a že se tam něco ozve nebo pohne, ale nakonec asi bylo lepší, že to tam nebylo. Za mě byla tohle skvělá práce, díky které si u mě J. Strach vylepšil reputaci po zpackané 2. sérii. Všechno do sebe zapadlo, všechno bylo vysvětleno a tak to má být. Jsem zvědavá z čím přijde příště. Laťka je vysoko. ()

pan_Bily

První a druhou sérii jsem neviděl a teď, po té třetí, si říkám, že to je škoda. Asi to budu muset ještě zpětně dohnat :-) Velmi vydařené dílo. Zajímavé, napínavé, dobře natočené. Jeden mínus: v řadě situací se policisté chovali „zvláštně“, až moc nereálně. Např. co předvedl šéf detektivů (Miroslav Donutil) při zásahu bezprostředně před svým únosem…, nebo v posledním dílu, když jdou na hrad už s vědomím, že to je TEN hrad, že tam může být ozbrojený nebezpečný únosce, že tam pravděpodobně mohou být ještě živí dosud nenalezení unesení, tak tam nakráčí jen dva detektivové jen tak jako na prohlídku, bez zásahovky, u vrat minou jakési auto téměř bez povšimnutí, aniž by si nechali vysílačkou prověřit komu má patřit, jestli není v pátrání… atd. Já vím, že to je téměř ve všech seriálech a filmech, všude se něco najde, jinak by ostatně asi nebylo o čem točit a nebylo by to tak dramatické ;-) Ale u tak kvalitního a takhle koncipovaného seriálu je opravdu škoda. Druhý mínus: což je ještě větší škoda, že to hlavní – kdo a proč to dělá – bylo odhaleno už v předposledním dílu. Sice pořád bylo do posledního dílu co řešit a objasňovat a rozhodně poslední díl nebyl nezajímavý, ale tohle "předčasné" odhalení bylo takové divné. Ale v každém případě tenhle seriál zaujal, přiměl lidi o tom přemýšlet, diskutovat, spekulovat a s nedočkavostí se těšit na další díl. Mě určitě a ze svého okolí vím o dalších, které to chytlo a bavilo úplně stejně. ()

TommmyT

Třetí řada se opravdu povedla. Nejdřív negativa. Nesedla mi linie s jasnovidkou a tedy i Taclíkem. Taclík hraje trošku jiné role než v tajemném filmu a shazoval to tedy do jiného žánru. Také linie s fotbalistou se mi moc nelíbila. A klady? Třetí řada má tu správnou tajemnou atmosféru, kterou jsem postrádal ve druhé. Herci jsou perfektní. Ač mam rád herce které pan Strach obsazuje stále jako pana Preisse, Dvořáka, Němce atd, tady jsem rád, že se vsadilo i na jiné jako Freimanová a Kratina, tento výběr byl perfektní a i tito herci drželi tajemnou atmosféru. S tím souvisí i hudba. To bylo asi poprvé u české věci, kde hudba pomáhala navodit atmosféru a to hlavně v dialozích. Jediný problém je, že je to stále stejný opakující se motiv. Scénář je perfektní, tedy až na vyjímky jako jasnovidka či fotbalista. Někdo tu psal o chybách ve scénáři, některé tam asi jsou, ale nad některýma se dá přimhouřit oko, tím bych si příběh nekazil. Jak příběh, zápletka i samotné rozepsání dějových linií a překvapivé rozuzlení jsou perfektní. V neposlední řadě tady opravdu excelentní a zatím nejlepší výkon Davida Švehlíka. ()

Jarv

Každá řada tohoto seriálu umí překvapit, v této ovšem tvůrci vymysleli tak perfektní hru, že to musím skutečně hodně ocenit. Snad v každém díle položí velké množství otázek, že člověk pochybuje, že je nakonec dokáží zodpovědět, a něco spíše nechají na fantazii diváka (nebo jeho nepozornosti). Ve výsledku však stojí bravůrně vypointovaný a promyšlený příběh, který by nesložil dohromady možná ani Sherlock Holmes (a nutno podotknout, že zdejší mordpartě rovněž pomůže náhoda). Šestý, ale především sedmý díl se totiž velmi pečlivě věnuje každé otázce a vysvětlení jsou často šikovná. Pravda, připadalo mi to celé vykonstruovanější a místy příliš překombinované, což mohlo být i tím, že tvůrci chtěli divákům opravdu hodně zamotat hlavy, aby neměli šanci nic odhalit. Vzhledem k rozuzlení jsem přesto ochoten přivřít oči. Jen kvůli tomu uberu pár procent v hodnocení. 90% Pokud bychom se někdy dočkali čtvrté řady na podobné úrovni, pak jde český filmařský um konečně opět výrazně nahoru. Následují spoilery: To, že pachatelem je postava policisty Jonáše jsem tušil, pomohly mi totiž dvě menší indicie - v jedné z prvních epizod je záběr na hlavu vraha v kapuci a na moment lze spatřit několik centimetrů tváře, konkrétně okolí úst, kde je vidět, že osoba nemá vousy. Přemýšlel jsem tedy o všech oholených mužských postavách. Pohlaví jsem zkusil určit podle pohybů. Jonášův telefonát v autě nicméně znejistil i mě, až jsem začal o svém mínění pochybovat. Jeho odhalení v šesté epizodě mě spíše mrzelo, protože se rýsoval jako sympatický charakter. ()

Iroquois

I přes množství nelogičností dávám 4*, neboť koktejl napětí, zamotanosti a mystiky je poměrně slušně namíchaný. ()

LittleGiant

Pánové Hudský, Strachu a Šeci, moc děkuji. Dlouho jsem neviděl něco tak krásně vymyšleného a natočeného. Do poslední chvíle napínavé, úžasně natočené. ještě jednou děkuji :-) ()

doubravkaa

Seriál, který mě každé pondělí přikoval k obrazovce a vtáhl do své zvlášní tajuplné atmosféry. Občas mě mírně naštvala nějaká ta drobná nelogičnost, ale jako celek to byla skvělá jízda. Taky se dobře dívalo na všechny herce..Takovej Matyáš Valenta vypadal neskutečně autenticky (úplně jsem zapomněla, že je to Franta z Ulice...) A záběry Brna a okolí naprosto super..zajímavá kamera, která tomu dodávala šmrnc. ()

Lykos

Vzhledem k idiotskému nápadu uživatele Gilmour93 napsat hned do první věty svého hodnocení jméno vraha se mi tato řada těžko hodnotí. Bohužel jsem čekala až seriál v TV skončí a nakoukla jsem sem pro zajímavost, abych viděla celkové hodnocení. Mrkla jsem na vteřinu směrem ke komentářům a neštěstí bylo doma. Snažila jsem se tedy oprostit se od toho, že vím, kdo to dělá, a zaměřit se na ten zbytek. Stále platí, že jednička nebyla překonána. Kriminalisté byli často poněkud nedovtipní a rozhodně pomalí. S hereckým obsazením nemám v této řadě žádný problém. Také jsem ráda, že tentokrát nešlo o tajný řád Nesvobodných mydlářů nebo tak něco, ale opět máme náboženského troubu vraždícího tentokrát podle apoštolů. Docela bych si už od té náboženské linky odpočinula, být Jiřím Strachem. A asi bych i Labyrint nechala spát, alespoň do doby, než pan scénárista dostane opravdu dobrý nápad a řádně si ho promyslí. ()

Pajina68

Tak tahle třetí série Labyrintu opět nezklamala. Z těch všech seriálů, které se momentálně uvádějí v televizi, mne tenhle zaujal opravdu nejvíce. Moc povedená detektivka na pokračování. Líbilo se mi i prostředí, kde se děj odehrával - takové tajuplně strašidelné. ()